ill Bijeenkomsten voordrachtkunst Programma Filmcommissie Symposium over vredesopvoeding VANAF 17.390,-IN NOG VIEI MEER Expositie sieraden en tekeningen Bloemschikken in Casimir V erhuizlng Ultrac ULTRAC PRESENTEERT: EEN NIEUWE SHOWROOM, EEN GRATIS ZONNEDAK, DE NIEUWE TRIUMPH ACCLAIM Vijf generaties bijeen Rover vanaf 30.990,- Austin Metro vanaf 12.490,- Mini vanaf 11.250,- Een gratis zonnedak Automobielbedrijf Ultrac B.V. Tot ziens in onze nieuwe showroom WOENSDAG 3 FEBRUARI 1982 RIJNMOND/WEST C0MBINAT1E 5-64 ?|i$ I- 3 :v iijjfe- '-V') frTiT RIJNMOND/WEST COMBINATIE VLAARDINGEN - Dc Culturclc Raad vcrzorgt ook dit jaarccn cursus voordrachtkunst, die onder Iciding staat van mevrouw Koolwijk-EIbers. De cerste bijeenkomst wordt gege- ven op donderdag 4 februari in hct Hollandiagcbouw, Oosthavenkade 42 van 20 tot 22 uur. De kosten bedragen f 25,- voor de cerste zcven avonden. BclangsteUcn- den vanaf 15 jaar kunncn zich aan- melden op de eerste avond (morgen). Meer informatic: via telefoon 355888 toestel 174 of 184. R- Een aantal organisaties die zich bezighouden met jeugd- en vormings- werk, waaronder de Centrale Jeugd- raad en het Christeiijk Jongerenver- bond, hebben voor het weekeinde van 13 en 14 februari een vredessym- posium georganiseerd. Dit symposium b bestemd voor iedereen die „woont, leeft of werkt met kinderen in de leef- tijd van 6 tot en met 12 jaar." „De noodzaak van vredesopvoeding dringt steeds sterker aan ons op", aldus de organisatoren over het waar- om van zo n symposium. „Velen die met kinderen werken zijn zich daar- van bewust maar vragen zich af wat de mogelijkheden maar ook de on- mogelijkheden zijn. Op deze vragen willen wij ingaan". Het vredessymposium vindt plaats in gebouw „De Heuvel", Grote Kerk- plein 5 te Rotterdam. Op het pro gramma staan o.a.lezingen.eenpanel- discussie waarin onderwijsmensen, ouders en clubhuiswerkers geconfron- teerd worden met vragen en proble- men rond vredesopvoeding, theater en cabaret, een kerkdienst en specia- le kinderactiviteiten zoals een pop- penkastvoorstelling. De activiteiten gaan zaterdag om 10.00 uur van start en duren die dag tot 17.00 uur. De kerkdienst wordt gehouden op zon- dag om 10.30 uur in de Laurenskerk. Daarna wordt het programma om 12.00 uur vervolgd in „De Heuvel". Wie dat wil kan beide dagen vrijblij- vend binnenlopen al hopen de orga nisatoren dat veel mensen aan het totale programma zullen deelnemen. Voor nadere inlichtingen over het symposium kan men bellen naar de Rotterdamse Centrale voor Gezin en jeugd (RCGJ), tel. 115746, de Cen trale Hervormde Jeugdraad, tel. 132100 of naar het Christeiijk Jon- geren Verbond, tel. 113413. Tekening van Dick Goudriaan: ,Moondance". VLAARDINGEN In de expositie- ruimte van KunstPlus, JW Frisolaan 70, worden vanaf 6 februari teke ningen van Dick Goudriaan en siera den van Birgit Laken tentoongesteld. Deze expositie is tot en met 28 fe bruari elke zaterdag en zondag te zien van 14 tot 18 uur. Dick Goudriaan werd in 1946 te Den Haag geboren. Zijn opleiding kreeg Goudriaan aan de Koninklijke Acade- mie voor Beeldende Kunsten te Den Haag. Hij behaalde de akte MO-B te- kenen. Momenteel woont en werkt hfj in Haarlem. Goudriaans werk be- vindt zich inmiddels in gemeentelijk, rijks- en particulier bezit. Zijn mede-exposant Birgit Laken (1948, Leiden) woont en werkt even- eens in Haarlem. Aan diezelfde aca- Door middel van zelfexpressic wordt gepoogd dc declncmers nader tot de Nederlandse literatuur te brengen. In voorgaande jaren bestond de cursus uit veertien bijeenkomsten en een slotavond, waarvan zeven voor en acht na de zomervakantle. De Culturele Raad heeft besloten de subaidie voor het tweede deel voorlo- pig te reserveren als bijdrage voor de realisering van mini-thcaterproduk- ties in zaal de Harmonic. Daarom omvat de cursus ditmaal slechts zeven bijeenkomsten, die eenmaal in de veertien dagen zullen plaatsvin- den. Zo mogelijk wordt de cursus on der auspicien van het Vlaardings Cen trum voor Amateurtoneel voortgezet. VLAARDINGEN - De Filmcommis sie van Liefde en Vrede verzorgt aan- staande zaterdag wederom enkele openbare jeugdfilmvoorstellingen. Op het programma staat een Walt Disney- film, nameljjk „Zo b hij er, zo b hij er met". Deze film wordt vertoond in zaal Middelhuyse, Koninginnelaan om 10 en 12.30 uur en in Triangel, Fransenstraat, slechts denmaal en wel om 13.30 uur. De leden van de Fico kunnen 's avonds kiezen uit twee voorstellin- gen. Voor de jongsten wordt om 18.30 uur een film van Bud Spencer en Terence Hill gedraaid. Leden van af 16 jaar kunnen vanaf 20.45 uur griezelen bjj de horrorfilm The Fog. In gebouw Triangel wordt zaterdag a.s. van 10 tot 12 uur leden geno- teerd voor dit nieuwe seizoen. Even- tuele informatie via tel. 350532. VLAARDINGEN - De plaatselijke afde- ling van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen houdt op donderdag 18 februari een ledcnvergadering. Zaal Triangel, aan de Fransenstraat, is hiertoe geopend vanaf 14 uur. De Huisvrouwen- vercniging verzorgt verder op woensdag 24 februari een excursie naar Gouda. Een bezoek aan de aardewerkfabriek De Drietand staat op het programma. Informatie via tel. 747302. demie behaalde zij de Tekenakte N XI. Daarna bezocht Birgit de Ger- rit Rietveld Academie te Amsterdam, afdeling Vormgeving, metalen en kunststoffen. Birgit Laken exposeer- de onder andere bij Gaieties Nouvel- les Images (De Haag) en Galerie Ra (Amsterdam) alsmede tijdens diverse groepstentoonstellingen in binnen- en buitenland. Haar werk b in bezit van particulieren en bovendien opgeno- men in de collecties van onder meer het Gemeentemuseum Arnhem, Frans Halsmuseum Haarlem, Museum voor Ambachtskunst Frankfurt en het Centraal Museum Utrecht. KunstPlus b dus elk weekeind ge opend van 14 tot 18 uur en na tele- fonische afspraak via nummer 748266. Toegang vrij. VLAARDINGEN - De laatste jaren b bloemschikken steeds meer van vakwerk naar huisvlijt uitgegroeid. De cursussen die deze techniek behan- delen, genieten ook een grote belang- stelling. Het resultaat van iedere les b een leuke decoratie in hub en boven dien nog het genoegen van ontspan- nen bezig zijn. In de Prof. Casimir Scholengemeen- schap aan de Groen van Prinsterer- straat 67 gaat begin ma art een cur sus bloemschikken van start. Organi- satie b in handen van de Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwasse- nen. De deelnemers leren op verschil- lende wijzen te schikken, er wordt een tafebtukje, wand decoratie, bruidswerk en vaasboeket gemaakt. Tevens wordt aandacht geschonken aan verhouding, kleur en ljjnenspel. Bloemen, materiaal en een cursus- boekje worden tijdens de les ver- strekt, hetgeen bij de cursusprys b in- begrepen, De lessen worden wekelijks gegeven van 19.30 tot 21.30 uur. Voor meer informatie tel. 071- 140029. Begin maart start in de Ccsimineholengemeenschap een cursus bloemschik ken SCHIEDAM-Ruim drie maanden na de verhuizing, van de Jan van Rie- beeckweg naar de Bettoweg, b het nieuwe bedrijfspand van de firma Ultrac B.V. zo goed als gereed. Ter ere van dit heuglijke feit wordt elke nieuwe Triumph Acclaim, Mini, Austin, Metro of Rover, die tussen 7 februari en 30 maart wordt besteld, door het bedrijf afgeleverd met een gratb zonnedak. De waarde van dit geschenk bedraagt f 650,-, inclusief montage en B.T.W. Net als voorheen vindt men bij Ultrac B.V. zowel nieuwe wagens (Austin, Morris, Rover en Triumph) als occa sions. Wat echter wel uit het verkoop-assortiment verdwenen is zijn de caravans. "Hoewel ik dat erg jammer vind, want doordat de kopers daarvan altijd in vakantiestemming zijn, was het een leuke handel. Helaas moesten we deze afdeling toch laten vallen", zegt directeur G.J.M. Bakker en hij legt uit: "Dit pand is namelijk te klein om naast de aut'oshowroom en de werkplaats ook nog caravans te bergen. Aan de Jan van Riebeeck- weg hadden we die ruimte wel. Het nadeel daar was echter dat de stook- kosten, wanneer je dat pand een beetje op temperatuur wilde krijgen, niet meer te betalen waren. Vandaar besloten we, zodra duidelijk werd dat er ter voorkoming van financiele moeilijkheden in de toekomst iets moest gebeuren, naar een kleinere ruimte uit te kijken en de caravan- handel te beeindigen. Dienstverlening Doorslaggevend daarbij was vooral het willen behouden van de werk plaats. Ten eerste omdat de werkge- legenheid van het personeel op die manier niet in gevaar kwam en ten tweede omdat we al jarenlang een op en top dienstverlenend bedrijf zijn en dat ook willen blijven. Onze stelregel is namelijk dat we, wanneer men onze hulp inroept, direct klaar moeten staan. Uiteindelijk is het al vervelend genoeg om plotseling met een kapotte auto te worden gecon- fronteerd en wanneer het dan ook nog eens lang gaat duren voor er hulp komt....Bij de verhuizing is terdege rekening gehouden met deze en vele andere factoren. Ons nieuwe bedrijfs pand is bijvoorbeeld makkelijker te vinden en ligt dichter bij het Open- baar Vervoer". De nieuwe showroom en werkplaats van Ultrac zijn gevestigd aan de Bettoweg 27. Het bedrijf b op werk- dagen geopend van 08.00 tot 16.00 uur, donderdagsavonds tot 21.00 uur en op zaterdag van 09.00 tot 16.00 uur. Het telefoonnummer van de zaak is 152066. Het resultaat van een unieke samen- werking staat nu bij ons in de showroom: de Triumph Acclaim, een van de meest komplete auto's in zijn prijsklasse. Neem bijvoorbeeld de geraftincerde ski- berging van de HLS, de elektrisch bediende ramen, de van binnenuit verstelbare buiten- spiegels en koplampen, en de handige kofferbak- en tankdopontgrendeling. Allemaal extra's die de Triumph Acclaim u biedt voor een bijzonderaantrekkelijke prijs. Bovendien is elke Triumph Acclaim voorzien van een vijfbak en, niet minder belang- rijk, een uiterst sportieve motor die z'n prestaties combineeit met een ongekend laag benzineverbruik. Maar er is meer, dat een bezoekje aan onze showroom zeerde moeite waard maakt. Hieronder ziet u van links naar rechts en van klein naar groot de Mini, de Austin Metro en de Rover. Om met de laatste te beginnen: de Rover is een van de meest sprekende voorbeelden van een sportieve auto. En dan bedoelen we niet alleen de sportieve vormgeving, maar ook de prestaties en het onberispelijke rijgedrag. Als wij u vertellen dat de Rover 2600 S, om eens een R - Achtentachtig jaar is het verschil in leeftijd tussen de twee maan den oude Shirley van Hoeven en haar bet-overgrootmoeder, mevrouw Snoek-Stougie, die haar op de foto vasthoudt. In die jaren heeft mevrouw Snoek al drie generaties op zien groeien: haar dochter, me vrouw J. van der Kemp (65); haar kleindochter, mevrouw M. Bezemer (44) en haar achterkleindochter, mevrouw J. van Hoeven (24). In be- jaardenhub „De Meeuwenhof", waar mevrouw Snoek woont, maakte onze fotograaf dit plaatje van vijf generaties bijeen. mooi voorbeeld te noemen, een top heeft van 191 km/u en uw geduld slechts 11,3 seconden op de proef stelt om de welbekende "0 tot 100" te realiseren, dan weet u dat u niet alleen een stevige, maar ook een sensationele proefrit te wachten staat. De Austin Metro - in het midden - is groot genoeg voor een flinke familie en klein genoeg om een van de zuinigste auto's ter wereld tezijn. Al ziet u het er niet aan de buitenkant aan af, van binnen is de Austin Metro een zeer ruime auto, die bij 90 km/u konstant slechts 1 op 20,8 verbruikt(ECE-norm). Om met de kleinste te eindigen: de Mini. Op veel mensen werkt dit auto-ontwerp nog altijd vertederend. Maar pas op, want onder de kleine motorkap schuilt een grote hoeveelheid levenslust. De motor is fel, pittig en snel. Of uw belangstelling nu uitgaat naar de Triumph Acclaim, de Mini, de Austin Metro of de Rover, van 4 februari tot en met 30 maart worden al deze auto's gratis door ons voorzien van een zonnedak ter waarde van 650,-, inclusief BTW en montagekosten. Op het plattegrondje kunt u precies zien hoe u ons kunt bereiken. Bettoweg 27 Schiedam Tel.:010-152066 AF5LAC SCHIEDAM CENTRUM KLEIN POLDERPLEIN 5:' iiiiliiiiiiiiilHUi'MlMM"'1 t(tlit?3t i!>vitillllitttIM.V* limiiiiiiiiiHiiiiB I III i zakennieuwy

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 4