ALSDE DE RAADSMAN Schiedams Nieuwsblad Tien jaar wachten op eigen terrein Kindercamaval in Irene Rijnmondband krijgt gehoor Nieuwbouwplannen van voetbalverenigfng Informatiestand P.S.P. DE RAADSMAN 0p"e 79.450 Rietzeilers Carnavalsbingo IS HET MOOI ERAF VAN UW EIKEN MEUBELEN Aad Verspeek 'Zwarte schaap' loop Schop te gast Subsidie voor HBSS? bij scheidsrechters TIP VAN DE RAADSMAN liPlli Kindervoorstellingen Orgelconcert Quibus Exposties SCHIEDAM —Met een optocht door het Centrum, een receptie in het clubhuis en een daverende feestavond in de zaal van cafe De Nieuwe Brug vieren de leden van de Auto Cross Club Schiedam komende zaterdag het tienjarig bestaan van hun vereniging. Veiligheid Kom dan eens langs bij DE RAADSMAN. want dan ziet u meubelen half in oude staat en half fonkelnieuw. U houdt het niet voor mogelijk dat ook uw meubelen zo kunnen worden. Noem het rustig een vinding van DE RAADSMAN. Meubelvernieuwingsbedrljf De Teerstoof Film Vervolg voorpagina WOENSDAG 10 FEBRUARI 1982 RIJNMOND/WEST COMBINATIE 6 5,6 X Bedenkingen Misschien zijn uw oude meubelen alleen maar lelijk van kleur, kaal en gevlekt. DE RAADSMAN maakt ze weer als nieuw in een mooie warme transparante bruine tint en dan zult u uw eigen meubelen er nauwelijks in herkennen. en hoort daarop een schot. Hij ver- moedt direct dat dit de zogenaam- de klapband, die de verongelukte wagen kreeg, veroorzaakt moet heb- ben. Met een kopie van de band gaat hij naar de politie die echter zegt niets bijzonders te horen. Jack gaat daarop zelf op onderzoek uit. Blow out is toegankelijk voor personen van zestien jaar en ouder. De voorstel- lingen zijn dageljjks (behalve op maandag) om 2, 7 en 9.30 uur. In Theater De Teerstoof kunnen de kieintjes zaterdagmiddag gaan kijken en luisteren naar theater Pluisje met „Liesje en Lorre op Fluorisa". Terwijl Liesje slaapt gebeuren in haar kamertje allerlei vreemde dingen. Haar kleren veranderen in een pape- gaai en er landt een ruimteschip. Hiermee vertrekt Liesje in gezel- schap van Lorre naar de planeet Fluriosa, waar het tweetal vele avonturen beleeft. De voorstelling, die geschikt is voor kinderen tot en met twaalf jaar, begint om half drie De foyer is vanaf twee uur open. De kaartjes kosten f.3.50. Voor reser- veringen raadplegg men de rubriek „De Teerstoof". De Nederlandse Orgel Federatie geeft zondag 14 februari om 10.30 uur een orgelconcert in het Passage Theater, Het theaterorgel zal daarbij worden bespeeld door Jan de Nef. Liefhebbers van Jazz-muziek kunnen zondagavond om half tien in cafe de Quibus aan de Lange Haven gaan luisteren naar het trio Burten Green. De toegang tot de Quibus is als altijd gratis. In de foyer van theater de Teerstoof aan de Nieuwstraat kan men voor, tijdens en na de voorstellingen een tentoonstelling bezichtigen van in waterverf uitgevoerde schilderijen gemaakt door Rini Rouwendaal Vanaf zaterdag 13 februari vindt men in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat de Schiedamse Appel- collectie. De expositie bestaat onder andere uit gouaches en tekeningen van Karel Appel uit de periode 1944-1954, een plastiek uit gips en zand, een serie litho's, textielont- werpen en enkele vroege olieverf- schilderijen waaronder „De wilde jongen" en „Oerbeest". Het Ste delijk is dagelijks geopend van 10.00, tot 17.00 uur. Zondags van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Crossclub viert f eest Hoewel de Autocrossclub nu dus reeds haar tweede lustrum viert, be- schikt zij nog altijd niet over een of- ficieel crossterrein. „We rijden welis- waar iedere veertien dagen op het ter- rein langs de 's Gravenlandseweg maar daar kunnen we te alien tijden weer worden weggestuurd", legt voorzitter Goof Hendriks uit. ,,Toen we vorig jaar met vijfenveertig man de trouwzaal van het stadhuis enige tijd bezet hielden, met de bedoeling eindelijk eens een definitief ja of nee ten aanzien van onze wensen te krij- gen, werd ons verzekerd dat men hard op zoek was naar een geschikt terrein. Nu, met het tienjarig bestaan in zicht, zijn we echter nog geen stap verder. Misschien zou het helpen wanneer Posthoorn zijn neus eens even uit dc pannetjes haalde en hem gebruikte om naar een, voor ons be- stemd terrein, te speuren". Van de bijna honderd leden die de Autocrossclub telt, behoren er zo'n vijfentwintig a dertig tot de vaste rij- ders. Zij crossen over het algemeen efenmaal per veertien dagen in Schie dam. Meestal hebben we vrij veel pu- bliek langs de lijn staan", neemt se-\ cretaris Henk v.d. Polder het gesprek *Op zijn kop tijdens het achteruitrijden op Zandvoort. *Het bestuur van de crossclub bij een der borden die mee gaan in de optocht. over. „Er zijn zelfs mensen die echt iedere wedstrijd van de partij zijn. Zo zijn er twee broers die altijd komen kijken, of het nu mooi weer is of pij- penstelen regent". Op de vraag of iedere coureur altijd in zijn eigen wagen rijdt antwoordt v.d. Polder: „Vroeger reden we nog wel eens in elkaars wagen maar tegen- woordig doen we dat niet meer. leder rijdt nu dus in zijn eigen wagen, die hij tevens zelf onderhoudt. Dat is trouwens wel het beste ook want als er dan wat in de vernieling draait kan je dat tenminste alleen jezelf verwy- ten. Ik heb bijvoorbeeld zo'n beetje om de vier weken een andere motor in mijn wagen nodig". „Gelukkig heeft sloperij Kobus die altijd genoeg in voorraad", grijnst een der andere bestuursleden Nico v.d. Steen. Hoewel het er bij een crossclub niet bepaald zachtzinnig aan toe gaat waakt men er bij de vereniging terde- ge voor dat de veiligheid niet in het gedrang komt. „Zowel de coureurs als het publiek mogen wat dat betreft geen risico lopen", gaat Goof Hen driks verder. „Daarom zijn er altijd E.H.B.O.ers, die tevens een cursus hartreanimatie hebben gevolgd, bij de hand en hebben we een flink aantal bochten, die de snelheid afremmen, in het parcours gelegd. Nu moet je niet denken dat het daardoor makke- lijker rijden is want dat is absoluut niet het geval. Verleden jaar werd dat nog eens bewezen toen de kampioen van Nederland Nico Kennis een-wed strijd bij ons reed. A1 in de vierde ronde ging hij eruit omdat er teveel kuilen en bulten in de baan zaten". Ter ere van het tienjarig bestaan heeft de Autocrossclub Schiedam een jubileumboekje uitgegeven waarin enige belangrijke gebeurtenissen uit deze tijd staan vermeld. Men komt er onder andere de deelname, van een team van de club, in tegen aan de wedstrijden achteruitrijden die door de Tros televisie op Zandvoort waren georganiseerd. Tijdens deze rit zaten de coureurs Ed Kooring en Goof Hendriks elkaar zo dwars dat een van hen op zijn kop op de baan belandde. „Kijk zulke dingen blijven je altijd bij", zegt Alie Hendriks nagenietend. ,,Net zoals die keer dat we nietsver- moedend naar de televisie zaten te kijken en plots een van onze oud- rijders zagen meedoen aan de Avro- ralley Cross. Dat was Breedelands en hij werd nog tweede ook. Dan zit ik echt op het puntje van mijn stoel". Teneinde met de optocht zo goed mogelijk voor de dag te komen zyn er de afgelopen weken door de Schie damse crossclub geen wedstrijden meer gereden. „De wagens moesten namelijk allemaal goed schoon ge maakt worden", besluit Goof Hen driks, „en dat kost aardig wat tijd". De optocht ter ere van het tienjarig bestaan van de Autocrossclub Schie dam begint zaterdag 13 februari rond 12.00 uur in de Marconiestraat, waar tevens wordt opgesteld. De stoet wordt muzikaal begeleid door het Tamboer- en Marjorettenkorps Kra- lingen. SCHIEDAM - De Schiedamse Carna- valsvereniging De Rietzeilers houdt dinsdag 16 februari een speciale car navalsbingo in zaal Irene aan de Nieuwe Haven 155. Als gebruikelijk zijn er vele fraaie prijzen te winnen waaronder televi- sietoestellen, fietsen, stofzuigers enzovoorts. Daarnaast krijgt iedere bezoeker een gratis kaart voor een extra ronde, met een hoofdprijs ter waarde van f 1250,-. De netto op- brengst van de bingo is als gewoon- Ljjk bestemd voor de Schiedamse ge- handicapten. Het spel begint om 20.00 uur. De zaal is geopend vanaf 19.30 uur. Iedereen is welkom. Kon. Wilhelminahaven N.Z. 27b Vlaardingen tel. 34.60.55 NAAST WESTLANDIA MEUBELEN SCHIEDAM Tijdens het afgelopen zaterdag gehouden Boerenbal is de voorzitter van de actiegroep ,,Aard- gas voor Kethel", Aad Verspeek, uit- geroepen tot het „Zwarte Schaap" van Schiedam. In verband hiermee werd hij door de carnavalsvereniging De Rietzeilers ge- ridderd. De actiegroep waarvan de heer Verspeek voorzitter is zet zich"al geruime tijd in voor de doortrekking van het aardgasnet naar een aantal woningen in de polder van Schiedam- Noord, die nog altijd niet op het stadsgasnet zijn aangesloten. Het theatergezelschap Funhouse staat vrijdag 12 en zaterdag 13 fe bruari op de planken van de Teer stoof met „De Rob van Houten- show". Na een paar minder geslaagde expe- rimenten heeft Funhouse de oude stijl weer ingevoerd. Zo ontstond dit nieuwe programma vol kolder en lachwckkende play-backs. De voor stellingen beginncn om 21.00 uur. De foyer is geopend vanaf 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f15 ders van een CJP of Pas 65 betalen f. 12.50. Kaarten kunnen worden ge- reserveerd van maandag tot en met vrijdag via de VVV Schiedam, tele- foon 266000 en vrijdagavond plus zaterdag (na 13.00 uur) via het the ater telefoon 269455. Gereserveerde kaarten dienen uiter- lijk een kwartier voor de voorstel ling te worden afgehaald. In de week van 11 tot en met 17 februari draait in het Passage Thea ter „Any which way but loose" met Clint Eastwood en Sondra Locke in de hoofdrollen. Philo Beddoe, een geducht vechter op de blote vuist, verdient er naast zijn werk als versleper van autowrak- ken een centje bij door het organi- seren van gevechten. De louche gok- ker Beekman ziet daar wel brood in en probeert Philo te strikken voor een gevecht tegen Jack Wilson, de sterkste man van de Oostkust. Philo voelt echter niets voor een gevecht omdat hij net vrede heeft gesloten met zijn vroegere vriendin Lynne. Beekman besluit hem daarop onder druk te zetten, door Lynn te ont- voeren. Natuurlijk gaat Philo haar zoeken waarbij hij wordt geholpen door zijn maat Orville, zijn orang- oetan Clyde en de inmiddels gear- riveerde Wilson, die een fatsoenlijke kerel blijkt te zijn. De voorstellingen, die toegankelijk zijn voor personen van twaalf jaar en ouder, zijn dagelijks (behalve op maandag) om 7 en 9.30 uur. In Passage Bio staat gedurende de- zelfde periode de thriller „Blow out" op de spoelen. Terwijl hij op een landweggetje ge- luidseffecten voor een film aan het opnemen is ziet Jack Terri (John Travolta) een auto van de weg af- raken en in de rivier belanden. Hij slaagt erin een jonge vrouw uit de wagen te redden. Pas later hoort hij dat de eveneens in de wagen gezeten man, die dood was, een vooraan- staand politicus was. Eenmaal thuis luistert Jack de opgenomen band af Rietbouwers en een Disco jullie moeten vast komen, het wordt een feest zo!!! Ben je alleen dat is helemaal geen be z waar, je bent toch allemaal daar, Pak nu snel wat stof, verf naald en draad want er zijn prijzen voor hen die het orgineelst gekleed gaat Chiel Montagne laten we thuis jullie aller Sonja komt recht- streeks van de buis Zij zingt zeker haar ..Kwakkel- danslied jullie aller favoriet Ben je nog niet genoeg geihfor- meerd dan met nummer 705911 getele- foneerd Bij de volgende adressen zijn kaarten in de voorverkoop verkrijgbaar: H. Bek, Kerkstraat 74b, H. v.d. Brink, Vlaardinger- dijk 15 en Het Masker in het Broersveld. veel mensen Padden maar enge dieren vinden. Volslagen onterecht overi- gens want het zijn juist ontzettend vredelievende beesten. Ze bij te n niet en berokken niemand schade. Met de bedoeling dit vooroordeel te doen verminderen, ga ik binnenkort op vier basisscholen in Groenoord het een en ander over de padden vertel- len. Verder hebben we een kleine finan- cieie steun gekregen van de S.S.S.N, om wat thermometers, balpennen en lindalen te kopen en een serie folders te kunnen laten drukken. Ook de ge- meente heeft zijn medewerking toe- gezegd en wel door het plaatsen van dubbeltjesgaas langs een gedeelte van de Harreweg. Bij de opening graven wij emmers in, waar de Padden inval- len, om vervolgens naar de overzijde gebracht te worden. Misschien wordt dit door de jaren heen minder nood- zakelijk want begin april brengen we het broedsel uit de sloten aan de westkant van de Harreweg over naar die aan de oostkant. Daarmee bereik je namelijk dat de daaruit voortko- mende Padden de weg in de toe- komst niet meer oversteken, want de Pad trekt voor het afzetten van de eieren altijd naar de eigen geboorte- plaats". Een ieder die medewerking bij het overzetten van de Padden wil verle- nen, wordt verzocht zich daartoe dinsdag 16 februari te melden in zaal 3 van het wijkcentrum „De Blauwe Brug" aan het Bachplein. De instruc- tie ten aanzien van het tellen, meten, seksen en overzetten begint om 20.00 uur. Daarnaast kan men tevens helpen om de Pad te beschermen door, gedurende de maand maart en begin april, polderwegen zoveel mo gelijk te mijden of er tenminste rus tig te rijden. SCHIEDAM - De carnavalsvereni ging De Rietzeilers roept met het onderstaande gedicht alle kinde ren op om zaterdagmiddag het Carnaval te komen vieren in zaal Irene: Op 13 februari 1982 is het Kin- dercarnaval, ik weet zeker het wordt een enorm groot bal, Het wordt gehouden in zaal Irene aan de Nieuwe Haven te Schiedam en carnaval vieren daar kunnen ze bij de Rietzeilers wat van, Kinderen van 7 tot en met 14 jaar kun je op die middag allemaal vinden daar Wie worden daar allemaal ver- wacht, door de Rietzeilers werd aan jou, je vrienden en vriendinnen gedacht Tegen betaling van een gulden oj vier, hebben jullie de hele middag pie- zier, Tevens verricht je nog een goede daad omdat een gedeelte van de entree naar gehandicapten gaat Muziek wordt verzorgd door de Verschijnt huis-aan-huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Kantoor Rijnmond-West Combinatie: Hoogstraat 122, 3131 BP; Postbus 306, 3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-346711 Redact ie: M. Ames, tel. 352446 A. Beyen, tel. 352911 Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010-266615 M. de Zwart, prive 010-736375 Sport: P. Spek, prive 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur; redactionele kopij tot maandag 17.00 uur SCHIEDAM/VLAARDBMGEN - Joop Schop, trainer van het Schie damse Martinit, is op 18 februari te gast bij de Schiedamse Scheids- rechtersvereniging. Gezien zijn staat van dienst in de voetbalwe- reld, zal Joop Schop veel kunnen vertellen over het huidige voetbal in Nederland. Op 4 maart wordt de jaarvergade- ring gehouden bij de Schiedamse Scheidsrechters. Clint Eastwood in „Any wich way but loose". weigeraars, Onkruit, 't Kan Anders (werkgemeenschap voor socialisme, pacifisme en ekologie), Pax Christi, het Centrum voor Geweldloze Weer- baarheid enzovoorts. Tevens staan er mensen die, vanuit hun ervaringen, wat meer kunnen vertellen over, de procedure en beste handelswijze bij het dienstweigeren. SCHIEDAM - De raadsleden De Jong (V. V.D.) en Verlinde (P.v.d.A.j, wet- houder Posthoorn en een afgevaardigde van D'66, mevrouw v.d. Akker, heb ben vrijdagavond een bezoek gebracht aan de oejenruimte van de Rijnmond band. Zoals reeds eerder in dit blad werd vermeld had het tamboer- en trom- petterkorps alle leden van het College en de Raad liiertoe uitgenodigd, met het duel de betrejjende personen met eigen ogen te laten aanschouwen in welk een krappe ruimte de Rijnmondband is gehuisvest. De secretaris van het korps, de heer Ferwerda, vertelde naderhand: We zijn blij dat men nu met eigen ogen heeft gezien hoe het erbij staat. Zoals te verwachten waren onze bezoekers er alien van overtuigd dat er hoognodig wat gedaan moet worden teneinde aan deze toestand een eind te maken. Zij hebben ons beloofd alle mogelijkhcden daartoe aan te wenden. Daarnaast zullen wij ook zelj actief moeten blijven zoeken naar een geschikte ruimte. SCHIEDAM- De Pacifistisch Socia- listischp Partij acht het van groot be- lang dat de mensen meer nadenken over dienstweigeren en geweldloze weerbaarheid. De partij acht het bestaan en de in- standhouding van een leger, zeker wanneer dit binnen een blok als de N.A.V.O. paatsvindt, een gevaar voor de vrede en voor de zogenaamde de- mocratische orde die met zo n leger zou moeten worden verdedigd. Het leger zoals dat in Nederland functio- neert, zo meent de P.S.P., is er niet om de rechten van alle burgers te ver- dedigen, maar om te zorgen voor handhaving van de huidige kapitalis- tische verhoudingen. Daarnaast vraagt men zich binnen de partij af of de huidige verdedigingsmiddeien, die het leger indien nodig in gebruik zou ne- men, daartoe geoorloofd zijn. De P.S.P. denkt namelijk dat er wellicht betere en toepasselijkere altcrnatie- ven zijn ter verdediging van zaken, die het echt waard zijn. Teneinde deze visie verder te versprei- den staat, zaterdag 13 februari van 10.30 tot 16.00 uur, een P.S.P.kraam in het winkelcentrum Spaland in Ke thel. Naast materiaal van de P.S.P. zullen hier eveneens brochures te vin den zijn van: de Vereniging Dienst- latie en ik kan me dan ook niet voor- stellen dat de gemeente Schiedam met twee maten zal meten als wij ook met een verzoek komen". De HBSS-voorzitter laat nog weten, dat alle vorige nieuwbouw plannen gerealiseerd zijn zonder een cent sub sidie van de gemeente Schiedam. "Het verkrijgen van een subsidie zal een moeilijke of misschien onmogelij- ke zaak worden. De gemeente-begro- ting van 1981 van Schiedam is nog niet goedgekeurd door Gedeputeerde Staten, laat staan de begroting voor 1982 waar onze aanvraag betrekking op heeft". "We kunnen nu twee dingen doen met de handen in het haar gaan zit- ten en ach en wee gaan roepen en de bouw van de kleedkarhers uitstellen tot de gemeente Schiedam ons een subsidie geeft of er keihard tegenaan gaan en met een brok zelfwerkzaam- heid de nieuwbouw ter hand te ne- men", stelt voorzitter Klink. Deze suggestie wil het HBSS-bestuur aan de leden ter discussie stellen om er toch maar zeker van te zijn, dat er voldoende belangstelling bestaat om de plannen in eigen beheer uit te gaan voeren. Inmiddels heeft het ge- meentebestuur laten weten, tegen de plannen van HBSS geen bezwaar te hebben, maar een toezegging op een subsidie is voorlopig uitgebleven. Tijdens het spreekuur zijn in de in form atiewinkel boekjes verkrijgbaar waarin de plannen zijn opgetekencL Bijgesloten treft men een formulier aan waarop eventuele toekomstige bewoners hun wensen kenbaar zullen maken. Het winkeltje op de Hoogstraat is donderdag 11 februari geopend van 14.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM - De voetbalvereniging HBSS heeft onlangs haar plannen inge- diend bjj de gemeente Schiedam voor het vernieuwen van de kleedaccommo- datie en de vraag gesteld of hiervoor een subsidie te verkrijgen is. Het bestuur heeft geen hoge verwachtingen wat betreft de honorering van deze aanvraag. Vast staat echter dat de nieuwbouw er moet komen. Voorzitter Rien Klink hierover: "Het is beslist noodzakelijk dat in mei wordt begonnen met de nieuwbouw van de kleedlokalen. Door de vorst- periode in.december en januari zijn de huidige opstallen er niet beter op geworden", aldus de HBSS-voorzit- ter. "Met deze nieuwbouw is een bedrag gemoeid van drie ton en dat terwijl wij pas twee jaar geleden een nieuw clubhuis hebben gebouwd van ook ruim drie ton", aldus Rien Klink, die een beroep doet op de gemeente Schiedam een subsidie ter beschik- king te stellen voor deze noodzake- lijke nieuwbouw voor HBSS. Toch heeft Rien Klink zijn bedenkin gen over het verkrijgen van de nood- zakelijke financien. "Uiteraard moet je de mogelijkheid van het verkrijgen van een subsidie niet uitsluiten. Als er bepaalde subsidieregels in de Ge meente Schiedam gelden, dan moet je daar gebruik van proberen te ma ken. Diverse andere verenigingen heb ben nog niet zo heel lang geleden een subsidie gekregen voor een kleedac- commodatie of zelfs een lichtinstal- Meubelvernieuwingsbedrijf Kon. Wilhelminahaven N.Z. 27b Vlaardingen tel. 34.60.55 NAAST WESTLANDIA MEUBELEN

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3