Organisatoren tevreden 010-332988 de vakature-gids voor Groot Rotterdam M.T.S.-er werktuigbouw administrateur m/v Frans Swarttouw BV DRESSER EUROPE S.A., te Vlaardingen broekman motorships b.v. Koninklijke Wegenbouw Stevin ervaren secretaresse Bericht voor onze adverteerders DRESSER EUROPE S.A. ADMINISTRATIEVE KRACHT HUISHOUDKUNDIGE/ONDERWIJSASSISTENT(E) medewerk(st)er crediteurenadmlnistratie ROTTERDAM De recreatiebeurs Vrij Buiten '82 die de afgelopen week, van 3 tot en met 7 februari, in Ahoy' werd gehouden heeft meer toeschouwers getrokken dan de orga nisatoren hadden verwacht. Men had gegokt op 15.000 recreatie-ent- housiastelingen en het werden er uit- eindelijk ruim 18.000. met, wel waren er enkele onderdelen die wat meer in de belangstelling lagen. Vooral de caravans en de cam pers maar ook de maritieme afdeling lagen goed in de Vrij Buiten-markt. Na deze eerste, en dus geslaagde poging om een recreatiebeurs op po- ten te zetten, heeft de organisatie zich meteen voorgenomen om vol- gend jaar op nog grotere schaal terug te komen. Dan wil men het in plaats van op regionaal gebied, vooral op nationaal terrein doen, waarbij ook kleine stukjes van Belgie en Duits- land niet buiten de boot hoeven te vallen. Volgens het organisatiebureau Mar- con moet het publiek wennen aan een dergelijke beurs. De publiciteit speelt daarbij ook een belangrijke rol. Echte publiekstrekkers waren er Doar heb ik weleens gestaan, lijktdeze jeugdige bezoeker te zeggen. Tenten en campers recreatiehuizen in uvervloed. Surjplankcn in allerlei matcn en soorten. De sluitingstermijn voor het inleveren van advertenties is maandagmiddag 17.00 uur Inlichtingen over advertentietarieven Verschijnt elke woensdag huisaan-huis in 2ed i ties deeluitmakend van de internationale Dresser Tool Group, fabriceert hoogwaardige gereedschappen voor de ketel- en apparatenbouw. In verband met modemisering van ons machinepark en de steeds hogere eisen die onze afnemers stellen, willen wij graag in kontakt komen met een jonge (ca. 22 jaar), inventieve Naast het tekenen en ontwerpen van speciaal-produkten, zal ook het aanpassen van bewerkingsmethoden en procedures tot zijn taak behoren. Sollicitaties alleen na telefonische afspraak met de heer R. Gravesteijn. Industrieweg 17-19, 3033 EE Vlaardingen tel. 010 - 35.88.88 - Na werktijd 01827 2680. ACCOUNTANT De accountant is een op hoog niveau geschoold deskundige op administratief, bedri.ifseconomisch en bedrijfsorganisatorisch gebied. Zijn voornaam- ste taak is het controleren van boekhoudingen en administraties, waarna hij zijn bevindingen vast- legt in een accountantsverklaring. Daarnaast geeft hij zowel economische als bedrijfsorganisatori- sche adviezen en richtlijnen voor het inrichten van administraties. Sinds enkele jaren bestaat er binnen het werkge- bied van de accountantcy nog een tweede wette- lijk geregeld accountantsberoep, namelijk dat van accountant-administratieconsulent. Een van de belangrijkste verschillen tussen dit beroep en dat van registeraccountant komt voort uit de opleiding. Voor accountant-administratie- consulent wordt deze niet op academisch, maar op HBO-niveau gegeven. Evenals de accountant is ook de accountant-administratieconsulent een onafhankelijk administratief, bedrijfseconomisch en fiscaal deskundige. Hoewel de accountant veelal voor grote bedrijven werkt, vindt de ac- countant-administratieconsulent zijn werkterreih primair in het midden- en kleinbedrijf en daar- mee in omvang vergelijkbare organisaties en in- stellingen. Ook werkt de accountant-administra- tieconsulent ten behoeve van de beoefenaren van vrije beroepen. In het kader van het Hoger Economisch en Ad ministratie Onderwijs (HEAO) wordt een dagop- leiding tot accountant-administratieconsulent ge geven. Ook bestaan er nog schriftelijke en mondelinge cursussen bij verschillende oplei- dingsinstituten. Voor registeraccountant worden schriftelijke en mondelinge cursussen georganiseerd door het Ne- derlands Instituut van Registeraccountants (NIVRA). De duur van de cursus is acht jaar in totaal. Het eerste deel duurt ongeveer twee jaar en omvat de vakken recht, algemene economie, wiskunde, boekhouden, statistiek en bedrijfs- economie I. Het tweede deel duurt ongeveer 3 1/2 jaar, waarna deelname aan de slotcursus volgt. Met een keuzegedeelte van een jaar, waarin kan worden gekozen uit een vijftal studierichtin- gen: administratieve organisatie, organisatiekun- de, bedrijfseconomie, belastingrecht en wiskun- dige methoden. Het laatste deel (ongeveer 1 1/2 jaar) bestaat uit de afronding van de studie (leer van de accountantscontrole). Als toelatingseis stelt het Nederlands Instituut van Registeraccountants het diploma VWO of HEAO, of het diploma of bewijs van een andere doch gelijkwaardige voorlopleiding. Voor spoedige indiensttreding zoeken wij voor het Europees Zwaveloverslagbedrijf in het Botlek- gebied een De werkzaamheden bestaan uit: - het bijhouden van de administratie; - de maandelijkse verslaggeving; - de correspondentie; - bedienen van de telex; - andere voorkomende werkzaamheden. Voor deze zelfstandige functie is vereist: - boekhoudkundige ervaring; - kennis van de engelse en duitse taal; - vaardigheid in het typen van overzichten en correspondentie. Inlichtingen worden u gaarne verstrekt door de afdeling Personeelszaken, tel. 010-297722, toestel 160. Schriftelijke sollicitaties kunt u zenden aan Frans Swarttouw B.V., afdeling Personeelszaken, postbus 54143, 3008 JC Rotterdam. Massagoed-Stuwadoors in Rotterdam 'Mtmm—. -.mygn&.-r - 3V WOENSDAG 10 FEBRUARI 1982 EDITIE IOplage 185.000 exemplaren. Verschijnt in Schiebroek, Hillegersberg, Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek, Bleiswijk, Terbregge, Capelle a/d IJssel, Nieuwerkerk a/d IJssel, Kralingseveer, Blijdorp, Bergpolder, Overschie, de Zweth, Alexanderstad, Ommoord, Oud Verlaat, Krimpenerwaard,Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Maasland, Maasdijk, Hoek van Holland. EDITIE II: Oplage 155.000exemplaren. Verschijnt in Hoogvliet en omstreken, Ridderkerk en omstreken, Voorne Putten, Rozenburg, Zwijndrecht en omstreken, West Alblasserwaard, Hoekschewaard. Redactie, administratie en exploitatie: Prins Hendrikkade 14, 3071 KB Rotterdam, postbus 1830, 3000 BV Rotterdam, tel. 010 - 33.39.88 INDUSTRIAL SPECIALTY PRODUCTS INDUSTRIAL SPECIALTY PRODUCTS R.K. School voor Huishoud- en Nijverheidsonderwijs (IHN0 - ISK - LHN0 - MHIMO) a. Parkweg 212 -3119 CR Schiedam vraagt zo spoedig mogelijk: in de rang van typiste (M/V) Taak: Gevarieerde administratieve werkzaamheden in een team van drie personen, w.o. het verzorgen van de leerlingenadministratie. Van de kandidaten wordt verwacht: Opleiding op MAVO-niveau Type-diploma Goede beheersing van de Nederlandse taal Flexibele werkhouding Rekening te houden met de niet-rokers Wegens vervroegde uittreding ontstaat per 1 juni a.s. Taakinvulling zal in overleg met de schoolinspectie worden vast- gesteld. Hij/zij zal de leiding hebben over de schoonmaakwerkzaam- heden. Minimum eisen: Diploma Ib.o. en ervaring in soortgelijke functie. Het diplo'ma MBO-CD strekt tot aanbeveling. Geboden wordt: Salaris volgens Rijksregeling, afhankelijk van opleiding, leeftijd en ervaring. Premie A.O.W./A.W.W. voor rekening van de school. Sollicitaties binnen 10 dagen aan het Bestuur van de school, Parkweg 212 te Schiedam. Inlichtingen worden desgewenst verstrekt, tel. 010-737642. wijnbrugstraat 20 3011 XX rotterdam is een werkmaatschappij, behorepde tot de Broekman Groep met vestigingen in Rotterdam en Amsterdam. Onze aktiviteiten liggen op het terrein van de scheepvaart, opslag en expeditie. Voor onze financiele administratie op het hoofdkantoor te Rotterdam (vlakbij station Blaak) zoeken wij op korte termijn een die na een inwerkperiode in staat zal zijn zelfstandig zorg te dragen voor onze crediteurenadministratie. Tot de taken in deze functie behoren o.a.de volgende werkzaamheden: controle op boekingen van inkomende facturen het verrichten van betalingen aan crediteuren verzorging van de administratieve afhandeling interne en externe contacten m.b.t. het bovenstaande. Functie-eisen: Opleiding: diploma MAVO alsmede praktijkdiploma boekhouden, dan wel studerend hiervoor, kennis van Engels en Duits is gewenst. Leeftijd: ongeveer 20 jaar. Ervaring met crediteurenadministratie strekt tot aanbeveling. Inlichtingen omtrent deze functie kunt u telefonisch inwinnen ondernummer: 010-148355, toestel 151. Heeft u belangstelling? Schrijft u dan aan Broekman Motorships b.v., Postbus 1279,3000 BG Rotterdam, t.a.v. de heer J.T. Grashoff. Regio West-zuid voor onsdirectie-secretariaat te Rotterdam zoeken wij een I Het directie-secretariaat verzorgt: verslaglegging van vergaderingen, correspondence, bijhouden van agenda's, maken van afspraken en de administratie van de Personeelsafdeling. Onze gedachten gaan uit naar een kandidate in de leeftijdsgroep van 22 tot 30 jaar. Een opleiding op Schoevers of M.E.A.O. niveau achten wij noodzakelijk alsmede plm. 5 jaar ervaring als directie-secretaresse. Grondige kennis van de nederlandse taal is uiteraard vereist. Heeft u belangstelling, bel dan even onze afdeling Personeel en Organisatie voor het maken van een afspraak. Telefoon 010- 377899 toestel 11. Ons adres is Giessenweg 4-6 te Rotterdam.

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 8