NIETS BIEDT Eerste wooneenheden in april gereed Parcours door zes gemeenten Zilveren medaille Lezing Nivon Schiedams Nieuwsblad Bloemenveiling Westland Les in hengelsport- geheimen Dixons KLEUREN FOTO'S 0pa,s 79.450 Nachtprestatieloop Bezwaarschriften ingetrokken Klaarovers uit de problemen Rietzeilers bingo WOENSDAG 24 FEBRUAR1 1982 RIJNMOND/WEST COMBiNATIE 8-516 SCHIEDAM Wanneer zich geen onvoorzienegebeurtenissen voor- doen, zullen medio april de eerste twaalf wooneenheden in het proveniershuis worden opgeleverd. Het betreft de huisjes diegele- gen zijn aan de zijde van de Schie. De woninkjes in de andere vleu- gels zullen enige maanden later, in juni, gereed zijn voor bewoning. Vakmanschap 1 Henk van Ulsen Kindervoorstellingen Zeskamp Quibus Concerten ■B Wijzigingen Exposities Film VLAARDINGEN/MAASSLUIS De organisatie van de 13e West- land Marathon komt in een beslissend stadium. Op 10 april zullen weer een groot aantal binnen- en buitenlandse atleten aan de start verschijnen in Maassluis voor dit inmiddels internationale sport- evenement. Joek Keating, de winnaar van de Westland Marathon in 1976 met een tijd van 2 uur 22 min. 47 sec. Uw mooiste momenten zijn een Primafoto waard. Prachtfoto's vanaf 49 cent per kleurenfoto en binnen drie dagen klaar. Steeds meer mensen ontdekken dat Primafoto meer kwaliteitbiedt, voor minder geld. Breng uw eerst- voigende rolletje eens bij Dixons. u doet dat zonder risico, want Primafoto garan- deert: Niet goed - geld terug! VANAF Herstel Proveniershuis vordert gestaag subsidies, f 237,50 per maand gaan bedragen. Hierbij zijn de kosten voor warmwatervoorziening inbegrepen. De stookkosten worden apart bere- kend. Alle wooneenheden bestaan uit: een hal, meterkast, douche- toiletruimte en woonkeuken (op de begane grond), woonslaapkamer (op de eerste etage) en een berging (op de zolder). Tevens zijn de bestaande uitbouwtjes op de begane grond doorgebroken, zodat deze als fietsenberging voor twee wooneenheden kunnen worden ge- bruikt. Naar de maatstaven van de huidige woningbouw zijn de eenheden ge- schikt voor een- of tweepersoonshuis- houdens. Ze zjjn dan ook betrekke- lijk klein maaf voor wie graag in een schitterend gerenoveerd historisch pandje woont, weegt dat waarschijn- lijk niet al te zwaar. De zogenaamde bergruimte op zolder is, met een laag- liggend bed, namelijk best te gebrui- ken als slaapvertrek. „Volgens de huidige normen is het echter geen slaapvertrek want zowel de oppervlakte als de grootte van het raam voldoen niet aan de eisen die daarvoor worden gesteld", legt de di- recteur van bouw-en woningtoezicht de heer Kulik uit. De huur van de wooneenheden zal, mede door het toekennen van rijks- Inmiddels is ook al hard gewerkt aan de restauratie van het, vorig jaar zo- mer, door brand verwoeste voorhuis waarin eveneens zes wooneenheden worden gemaakt. Net als in de vleu- gels wordt daar alles op dusdanige wijze gerestaureerd dat het gebouw zijn historische karakter behoudt. „De mensen die hier werken, zijn dan ook grotendeels echte vaklieden, die het maken van verbindingen in bin- ten en dergelijke tot in de toppen van hun vingers beheersen", vertelt de heer Verdoes en Kulik voegt daaraan toe: „Je kunt ook aan alles merken dat ze het fijn vinden dat oude vak manschap weer eens te kunnen ge- bruiken, want ze werken enorm hard". Het enige gedeelte van het Proveniers huis waarin nog geen hamerslagen klinken is het Achterhuis. De reden van de stilte daar is dat het bestaande plan, ten aanzien van een te vestigen horecabedrijf, niet doorgaat. Toch gaat men er vanuit dat het Achter huis alsnog een horeca.-bestemming zal krijgen. Het is alleen nog niet te zeggen hoelang het gaat duren voor dat allemaal rond is. „Wanneer het erg lang gaat duren, zullen we tenmin- ste vast iets moeten gaan doen aan de buitenzijde van het Achterhuis", be- sluit de heer Kulik, „want je kunt de bewoners hier straks toch niet tegen zo'n dichtgespijkerd stuk aan laten kijken". Zowel in de zijvleugels als het voorhuis wordt hard gewerkt Buitenlandse atleten bij Westland Marathon „Van het een komt het ander" is de titel van het programma waarmee Henk van Ulsen vrijdag 26 en zater- dag 27 feburari op de planken van De Teerstoof verschijnt. In dit avondvullend programma, tussen voordracht en kleinkunst in, leest Henk van Ulsen voor uit het werk van Gerard Reve. Als verbin- ding en tegenspel doen enige inge- sproken tekstfragmenten en muziek van Supertramp dienst. De voorstel- lingen beginnen om 21.00 uur. De zaal is geopend vanaf 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f 15,-. Hou- ders van een C.J.P. of Pas 65 betalen f 12,50. Kaarten kunnen van maan- dag tot en met vrijdag worden gere- serveerd via de V.V.V. Schiedam, telefoon 733000 en vrijdagavond plus zaterdag (na 13.00 uur) via het theater telefoon 269455. Gereser- veerde kaarten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling te wor den afgehaald. Op donderdag-, vrijdag-, zaterdag-, zondag- en woensdagmiddag om twee uur kan de jeugd in het Passage Thea ter gaan genieten van de Nederlands gesproken film „Dik Trom en zijn dorpsgenoten". In dit verhaal krijgen Dik en zijn vrienden het natuurlijk weer aan de stok met veldwachter Flipse. In theater De Teerstoof kunnen de kleintjes zaterdagmiddag gaan kijken naar Sofia's kindertheater met ,,De Kikkerkoning". Dit spel, naar een sprookje van Grimm, begint om half drie. De zaal is vanaf twee uur geopend. De kaartjes kosten f 3,50. Voor reserveringen raadplege men de rubriek „Henk van Ulsen". De werkgroep Jeugdwerk Schiedam- Noord houdt op zaterdag 27 februari een Zeskamp in het wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein. Het festijn begint om 14.00 uur. De toe- gang bedraagt f 1,-. Funk-Jazz Iiefhebbers kunnen zon- dagavond om half tien in cafe de Qui- bus aan de Lange Haven gaan luiste- ren naar de Vlaardipgse groejp „Slip- *.over". Tussen het optreden door leest Hans Rikken voor uit eigen werk. De Quibus is als vanouds gratis toegankelijk. Geert Bierling brengt zondagmiddag in de Aula van het Stedelijk Museum Inmiddels is ook wat meer bekend over de mogelijke deelnemers aan deze marathon. Een van de ingeschre- ven atleten Cor Vriend, die al twee keer deze marathon op zijn naam schreef en ook dit jaar weer 66n van de kanshebbers is met zijn beste tijd van 2 uur 16 min en 15 sec. achter zijn naam. Verder bestaat er belangstelling uit Belgie, Duitsland, Engeland, Japan, Denemarken en Frankrijk. Het is zelfs niet uitgesloten, dat Belgie en Denemarken met een volledige lan- denploeg naar Maassluis komen. In de Deense ploeg treft men lopers als Kristensen, Sachariassen en Johanson aan, die goed zijn voor tijden van onder de 2 uur en 16 minuten. Ook een grote ploeg van de atletiek- vereniging Fortuna zal op dit evene- ment uitkomen. De atleten zijn al druk bezig met de voorbereiding onder leiding van trainer en zelf marathonloper Sjaak Hoogendijk. Het parcours is door enkele wijzi gingen ook zeker sneller geworden. Deze wijziging is mede tot stand ge- komen door de goede samenwerking met de zes gemeenten waardoor het parcours voert. Groot voordeel is ook, dat het parcours een grote ron- de telt, dus geen lastige keerpunten meer en geen tegemoetkomende lo pers, zoals in het oude parcours via Hoek van Holland. De lopers gaan nu door de gemeenten Maassluis, Maasland, De Lier, Naald- wijk, 's Gravenzande en Monster. Ook de start en finish zijn verplaatst. Was de start in voorgaande jaren bij de Olympiahal, die is nu verplaatst naar de nieuwe sporthal in de Steen- dijkpolder. De organisatie van dit sport-evene- ment is in handen van de atletiek- vereniging Olympus'70 uit Naald- wijk. Verder werken mee ambtenaren van de afdeling Sportzaken van de gemeente Maassluis en leden van de Maassluise Sportraad en een externe adviseur. Een primeur op deze Westland mara thon is verder dat er op een groot scherm in de sporthal direct na af- loop wedstrijdbeelden zijn te zien, opgenomen met een video-camera. Tevens zal voor het eerst een halve marathon worden gehouden. Een recreatie-evenement, dat ook moet uitgroeien tot een vast onderdeel van deze marathon-organisatie. SCHIEDAM - In verband met zijn veertigjarig ambtsjubileum ontving de heer I. Verkerk, chef van de onderaf- deling uitvoering en onderhoud der hoofdafdeling gas en water van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam, uit handen van burgemeester Te Loo de Orde van Oranje Nassau, in zilver. De overhandiging van deze Konink- lijke onderscheiding heeft hedenmid- dag plaatsgevonden in de kantine van de O.N.S. aan de van Heekstraat. SCHIEDAM De Schiedamse afde ling van het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuur- vriendenwerk houdt donderdag 25 februari een voorlichtingsavond in zaal Irene over Alternatieve genees- kunde. Spreker op de/e avond is de heer Lo- dewnks uit Harderwiik. Na de pauze is er gelegenheid om vragen te stellen. I)e avond begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt f 2.50. Leden beta len f 1,50. Ook trimmers met een goede eonditie kunnen dit jaar deelnemen aan de Westland Marathon. Zij kunnen insehrijven voor een halve marathon, onge- veer 21 km. Verschijnt huis-aan-huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de RijnmondWest Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Kantoor Rijnmond West Combinatie: Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306,3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-346711 Redact ie: M. Ames, tel. 352446 A. Beyen, tel. 352911 Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010-266615 M. de Zwart, prive 010 736375 Sport: P. Spek, prive 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur;gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur; redactionele kopij tot maandag 17.00 uur. aan de Hoogstraat een clavecimbel concert ten gehore. Op het program ma staan werken van J.S.Bach, L.Couperin, M. Rossi en D. Scarlatti. Het zondagmiddagconcert begint om 14.30 uur. Woensdag 3 maart wordt in de Aula van het Stedelijk weer een koffie- concert gegeven. Donna Metz (dwars- fluit) en Marlies van Gent (piano) spelen dan muziek van Barber, Pou- lenc en Brachthuyzer. Het concert duurt van 12.30 tot 13.00 uur. De koffie is gratis. (In het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat vindt men momenteel de exposities: „Karel Appel" (met aller- hande kunstwerken van Appel gemaakt in de periode van 1944 tot 1959), „Theo Ortmann" (tekenin- gen uit 1930 waarin op ironische wij ze het opkomend nationaal-socialis- me in Duitsland aan de kaak wordt gesteld), „Marinus Boezem" (een installatie waarbij het verschijnsel lucht op verschillende manieren wordt belicht) en ,,Variaties op een portret" (een overzichtstentoonstel- ling van het werk van de leden van de kunstklassen van het museum). Het Stedelijk is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Zondags van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. In de wef i van 25 If >ruari tot en met 3 m <*t ataat B het Passage Theater „G„ antie tr de hoek" op de spoelen. dezelfde periode de erotische film „The postman always rings twice" met Jessica Lange en Jack Nicholson in de hoofdrollen. Frank, een zwerver, krijgt een baan- tje aangeboden in een wegrestaurant. In eerste instantie besluit hij dit niet aan te nemen. Dat ziet hij Cora de SCHIEDAM - De voetbalvereniging HBSS laat alvast weten, dat na het succes van vorig jaar, ook dit jaar een nachtprestatieloop op het program ma staat. De Schiedamse voetbalvereniging heeft hiervoor zaterdagavond 27 maart voor vastgesteld. De organisatie laat weten, dat er gekozen kan worden uit twee afstan- den t.w. 6 of 10 km. Het parcours is uitgezet in het Harga-park. Vorig jaar schreven ruim 100 deelne mers in voor dit sportieve evenement. Dit jaar wordt gerekend op ruim 200 deelnemers. vrouw van de eigenaar en gaat alsnog op het aanbod in. Weldra ontstaat een verhouding tussen Frank en Cora, die leidt tot de moord op haar man Nick. De film, die toegankelijk is voor personen van zestien jaar en ouder, is dagelijks (behalve op maan dag) te zien om 2 en 8 uur. SCHIEDAM - Ten bate van de nieuw- bouw „Oosterkerk" wordt zaterdag 27 fe bruari, van 10.00 tot 17.00 uur, in de Oosterkerk aan de Rottcrdamsedijk 289 een boeken- en prentenmarkt gehouden. SCHIEDAM Tijdens een op 17 fe bruari gevoerd overleg, tussen de gemeente en de bezwaarschriften in- dieners, zijn de laatste formele belet- selen tegen de bouw in de binnen- stad uit de weg geruimd. Zeer bin- nenkort zal dan ook worden gestart met de eerste fase van het plan dat de bouw van een honderd woning- wetwoningen omvat. In Passage Bio draait gedurende In het Hengelsporteentrum vertelde Jaap Muda de Schiedammertjes alles over de liengelsport. SCHIEDAM - Tweeentwintig leer- lingen van de vijfde klas van de Kon. Julianaschool uit Kethel heb- ben vorige week een bezoek ge- bracht aan het Hengelsporteentrum Van Leeuwen, gevestigd aan het Westnieuwland 71 te Vlaardingen. „Aanleiding voor dit gebeuren", vertelde Jaap Muda de eigenaar van het Hengelsporteentrum naderhand, „was de spreekbeurt die mijn dochter Esther over de hengelsport had gehouden. Tijdens het bezoek aan de zaak heb ik alle kinderen een voor- werp laten uit/oeken waarvan ze niet wisten waartoe dat diende. Daarna ben ik begonnen over de aldus'ver- zamelde dingen het een en ander te vertellcn. Alles bij elkaar is het een eig leu he iiouud£ £,c woiue.!. z.e>wcl voor de kinderen als voor my". Naast de informatieve middag organi- seerde Jaap Muda tevens een teken- wedstrijd, over de hengelsport, voor de klasgenoten van zijn dochter. De hiervoor beschikbaar gestelde prijs, een viskist die tevens bruikbaar is voor het bewaren van allerlei andere spulletjes, werd gewonnen door Janette van Marion. „Misschien", zei de heer Muda, ko men de tekeningen zelfs op de lliswa (een tentoonstelling waar alles op hengelsportgebied, van haakjes tot en met boten, te zien is) te hangen die hinnenkort weer in Ahoy wordt gehouden. Het gaat echter nog wel een aantal weken duren voor ik daar zekerheid over heb" Voor, tijdens en na de voorstellingen in theater De Teerstoof kan men in de foyer aldaar schilderijen bezichti- gen van Rini Rouwendaal. Scene uit ..Garantie tot op de hoek In deze komedie maakt men kennis met twee broers, Luke en Roy, die beide een zaak in tweedehar.ds auto's hebben. Wanneer Roy hoort dat langs de tegenover elkaar liggende zaken een rijksweg komt te lopen zet hij alles in het werk om Luke te laten verdwijnen. Uiteindelijk overlijdt Luke, tijdens een dollemans rit met een van Roy's chauffeurs, aan een hartaanval. Rudy, die bij hem werkte en zijn baas heeft beloofd de zaak uit de handen van Roy te houden, be- graaft Luke op zijn eigen terrein. In middels is Barbara, Luke's dochter, naar huis teruggekeerd om de zaak van haar vader over te nemen. Hoe dit alles afloopt kunnen kijkers van twaalf jaar en ouder dagelijks (behal ve op maandag) gaan zien om 7 en 9.30 uur. SCHIEDAM Met ingang van 1 maart gaat de Ouderbrigade van de St. Bernardusschool aan de Bos- boomlaan haar werkzaamheden bij de oversteekplaats op de B.K.laan weer hervatten. Enige weken geleden stopten de Klaar-overs hun activiteiten wegens een tekort aan kracht. Dit tekort is inmiddels, door aanmeldingen van een aantal moeders en een vader, opgeheven. Moogvllet Binnenban 56 Rotterdam Betierlandselaan 19? inaast Kreymborg) Keizerswaard 11 liinbaan 79a W C Zuidplein hg 622 Schiedam Hoogstraat 29 Vlaardingen iiesveld 10 WESTLAND Op 4 en 5 maart a.s. wordt in de C.C.W.S. Bloemenvei ling Westland in Naaldwijk (Honse- SCHIEDAM - De Carnavalsvereni- ging De Rietzeilers houdt dinsdag 2 maart weer een bingo-avond in zaal Irene aan de Nieuwe Haven 155. Er zijn schitterende prijzen te win- nen zoals: wekkerradio's, koffiezet- apparaten, stoomstrijkijzers, linnen- goed enzovoorts. De hoofdprijswin- naars kunnen een keus maken uit da mes- of herenfietsen, televisietoestel- len, stofzuigers, grills, luxe koffersets en dergelijke. Bovendien ontvangt ie- dere bezoeker(ster) een gratis Riet zeilers jubileum bierpul. De bingo begint om 20.00 uur. De zaal is ge opend vanaf 19.30 uur. Iedereen, ook niet leden van de Rietzeilers, is wel- kom. De netto opbrengst van de bingo is als altijd bestemd voor de Schiedamse gehandicapten. lersdijk) voor de zevende keer een plaptenbeurs gehouden. Op de beurs is een uitgebreid assort ment kamerplanten, perkplanten, bomen en heesters te zien. Het ge beuren is alleen toegankelijk voor Nederlandse handelaren en hun klan- ten. Die kunnen dan in korte tijd' een goed overzicht krijgen van wat er momenteel allemaal verkrijgbaar is. Op de beurs kan ook gekocht wor den. De openingstijden zijn donderdag 4 maart van 7.00 tot 20.00 uur en vrij dag 5 maart van 7.00 tot 18.00 uur.

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3