Lezing Open dag Cooperatie Museum Proef met straatverlichting Acties ten behoeve van alfabetiseringsproject ter meulen natuurlijk 995 incasso's? Collecte Simavi Sien start zelfhulpgroep medicijnen School en Evangelie ter meulen natuurlijk UN KUUR6N T. V. IR£N Wm8?KR M0Lf8&n Spoorweg overgang gesloten Familie triminstuif D'66 kiest Manda Kapil Raad voor de Volkshuisvesting Concert Kunst na Arbeid Sum, meo verhuur bv In Koningshof: 'Snoep schatten en stroop scheppen' Latijns Amerika Manifestatie Gefeliciteerd! Gemeenteraads- vergadering JAIMET GRATIS DONDERDAG 4 MAART 1982 RIJNMOND/WEST COMBINATIE 9-583 25 meter lang van 3,95 voor P#§§ BESTELBON HERDENKINGSMUNTEN 150 jaar Spoorwegen in Nederland Doel verlichting Curver-koopje... Praktische aardappelkist van onbreekbaar plastic. Als u het deksel omdraait, heeft u een bak om aardappels te schillen. In wit of beige/bruin. Afm. 40 x 27 x 24 cm. Van 13,95 voor intermediair incasso service Max. oplage: 9500 st. in het zilver - 950 st. in het goud Uitvoering in proof. Met genummerd certificaat van Echtheid curver Plastic huishoudfolie. 30 meter lang. van 1,75 voor Aluminiumfolie. BEL NU: 1839 MAASSLUIS—Vanavond (woens- dag 3 maart) wordt in ontmoe- (ingscentrum Koningshof een le zing gegeven over Transcedente Meditatie. De lezing kan door ie- dereen gevolgd worden maar doet tevens dienst als inleiding tot een nieuwe cursus Transcedente Medi tatie. Het bijwonen van de lezing verplicht echter tot niets wat die cursus betreft. De Transcedente Meditatie Tech- niek is volgens de beoefenaren een simpele en moeiteloze techniek, die iedereen ongeacht leeftijd, op- leiding of intelligentie gemakke- lijk beoefend kan worden. De TM is geen geloof, geen levensopvat- ting of intellectuele stroming. Wie zich bezig houdt met transce dente meditatie en dat twee maal 15 tot 20 minuten per dag doet zal, nog steeds volgens de propa- gandisten van TM, "spontaan meer gebruik gaan maken van zijn geestelijk vermogen, helderder en creatiever worden in zijn denken: de gezondheid zal naar perfectie groeien en ziekten verdwijnen uit het leven. Spontaan zijn we ook in staat tot meer ideaal gedrag en warme intermenselijke relatie", zo belooft het persbericht van het centrum voor Transcedente Me ditatie in Rotterdam. De juiste techniek om dit alles te bereiken kan men niet uit een boekje leren. Daarvoor zijn cursus- sen georganiseerd, waar speciaal opgeleide leraren de techniek van de meditatie onderwijzen. De grondlegger van de TM-bewe- ging is de Indiase natuurkundige filosoof Maharashi Mahesh Yogi, die vele jaren geleden ook de toen- malige Beatles onder zjjn gevolg mocht rekenen en vooral daardoor in korte tijd over de hele wereld bekend werd. De lezing vanavond in "Konings hof" begint om 20.00 uur. Wie meer informatie over Transceden te Meditatie wil hebben kan die krijgen bij het Centrum van de Tijd van Verlichting, Noordsingel 33b, Rotterdam, tel. 010-653730. MAASSLUIS De spoorwegover- gang tussen de Prinses Julianalaan en de Vlaardingerdijk zal tussen maan- dagavond 8 maart 23.00 uur en dins- dagmorgen 9 maart 7.00 uur voor alle verkeer in beide richtingen afge- sloten zijn. In die periode zal het wegdek worden vemieuwd van de spoorwegovergang. SCHIEDAM Het Nationaal Coope- ratieve Museum aan de Kethelstraat 12 houdt zaterdag 6 maart een open dag. Van tien uur 's ochtens tot vier uur 's middags is iedereen welkom. De dag begint met koffie en koek (tussen tien en half elf). Er worden films en dia's vertoond over coopera- tieve bedrijven en de restauratie van het museumpand. Daarnaast kan men de collectie bekjjken. Extra attracties vormen het stroop scheppen" en het snoep schatten". Wie een (zelf meegenomen) jampotje (inhoud 370 cl) met behulp van een houten lepel zonder te morsen weet vol te scheppen met stroop, mag het zonder te betalen meenemen. Wie gratis een zak snoep mee naar huis wil nemen, kan van te voren het ge- wenste gewicht noemen, de zak daar- na op goed geluk vullen en het ge wicht controleren. Degene die een juiste schatting heeft verricht (speling van tien gram mag) kan zich zonder betalen ongans snoepen. Maar wie er- naast zit, moet gewoon betalen... Het Nationaal Codperatieve Museum doet zaterdag 6 maart de deuren open voor iedereen. SCHIEDAM De afdeling Opcnbare verlichting van de Openbare Nutsbedrij- ven Schiedam neemt op het ogenblik, aan de Johan de Wittsingel, een proef met verschillende nieuwe verlichtingsarmaturen. Reden hiervan is dat de oude armaturen en lampen, in verband met een verminderde lichtopbrengst, moe- ten worden vervangen. Om tot een juiste verlichting voor het woongebied tussen de Pierson- straat en de Nieuwe Damlaan te kunnen komen, zijn aan de Johan de Wittsingel verschillende armaturen aangebracht. Een aantal factoren, waaronder bijvoorbeeld de manier van montage, zijn van invloed op de uiteindelijke keuze. In Schiedam zijn momenteel vier verschillende soorter. armaturen in gebruik: model circline (voor ronde fluorescentielampen), grachtenmodel (een armatuur dat qua model uit het vroeger gastijdperk stamt), paaltopmodel en het koffer- model. Voor een goede vergelijking heeft de afdeling Openbare Verlich ting op de masten aan de Johan de Wittsingel een drietal armaturen van Nederlandse firma's geplaatst. De lichtbronnen (lampen) die het meest in aanmerking komen voor de weg- en straatverlichting zijn na- triumgasontladingslampen. Deze heb ben namelijk een hoge lichtopbrengst bij lage electrische vernjogens. De werking van dergelijke lampen be- rust op een gasontlading. Bij de toe- passing van deze lampen is het moge- lijk de openbare verlichting in Schie dam, op de daarvoor in aanmerking komende plaatsen, een speels karak- ter te geven. De lampen geven een oranje-achtig licht. In totaal hebben circa dertien pro- cent (1000 stuks) van de in Schiedam voorkomende Openbare Verlichtings- punten al energie zuinige lampen. Ge- leidelijk aan zal de O.N.S. de vervan- ging van oude lichtbronnen voortzet- ten daar, door de toepassing van energiezuinige lampen, jaarlijks ten- minste f 25.000,- aan energiekosten wordt bespaard. Het doel van de Openbare Verlich ting is het alledaagse leven, ook na het invallen van de duisternis, zo goed mogelijk doorgang te laten vin- den. Aan de openbare verlichting worden heden ten dage heel andere eisen gesteld dan vroeger. Het be- houd van een optimale verkeersveilig- heid, het leveren van een bijdrage in de openbare veiligheid en het creeren van een aanvaardbaar leef- en werk- klimaat buitenshuis zijn zoal de eisen waaraan de huidige openbare verlichting moet voldoen. Dit bete- kent echter niet dat straten, pleinen of wegen verlicht moeten worden tot een niveau dat het daglicht benadert Omdat ook in de openbare verlich ting een zo doelmatig mogelijk ge bruik moet worden gemaakt van de ter beschikking staande energie, is het van belang lampen en armaturen toe te passen met een zo hoog moge lijk rendement. Voor het bepalen van de te gebruiken armaturen en licht- masten heeft de Gemeente Schiedam een categorie-indeling gemaakt tus sen: straten met hoofdzakelijk woon- functie,straten met woon en ver- keersfunctie, belangrijke verkeerswe- gen en wegen, weggedeelten en ver- keersintensieve kruispunten. De proef aan de Johan de Witt singel zal ongeveer vier weken duren. Het resultaat ervan zal van doorslag- gevende betekenis zjjn bij het tot stand komen van de definitieve keus. Kritische readies over de proefne- mingen met de Openbare Verlichting aan de Johan de Wittsingel zijn wel kom bij de O.N.S., van Heekstraat 15, telefoon 622222, toestel 155. VLAARDINGEN- De Stichting Vlaardingen voor Ontwikkelingssa- menwerking (VLOS) organiseert in de periode van 19 tot en met 27 maart een groots opgezette Latijns Amerika Manifestatie. Doel van de manifestatie is om geld bijeen te brengen voor het alfabetise ringsproject in Midden Amerika, waarbij het vooral gaat om het Vlos project in Nigaragua. Van vrijdag 19 tot en met vrijdag 26 maart is er een expositie van kunst- werken in galerie Duig, Landstraat 29 en in het Mondiaal Centrum, Cornelis houtman 2a. Deze kunstwerken wor den op zaterdagmiddag 27 maart middels een veiling in zaal Harmonie verkocht. Veilingmeester is Peter Blanker. Op vrijdag 26 maart wordt een cuuu- rele avond gehouden in de Stadsge- hoorzaal. Hieraan wordt meegewerkt door Luis Aravena een Chileens zan- ger/gitarist; de groep Yolocamba-i-ta uit El Salvador; de eveneens uit El Salvador komende schrijver Manlio Argueta; de Uruguese zanger/gitarist Numa Moreas en de Cubaanse zange- res Sara Gonsalez, aanvang 19.30 uur Gecombineerde toegangskaarten voor de avond en de kunstveiling zijn reeds in de voorverkoop verkrijgbaar bij het V.V.V.-kantoor aan de West- havenplaats te Vlaardingen. Voorts kan men kaarten kopen tijdens de openingsuren bij Galerie De Duig, Landstraat 29, Vlaardingen (normale openingstijden: donderdag, vrijdag, zaterdag van 13.00 - 17.00 uur en vrijdagavond van 19.00 - 21.00 uur) en bij het Mondiaal Centrum aan de Cornelis Houtmanstraat 2a, Vlaar dingen; openingstijden: maandag t/m vrijdag van 9.00 - 17.00 uur (tel. 010- 600859), en bij het Nivon in Rotter dam, Dirk Smitsstraat 76, Rotterdam (tel.: 010-1 18824) Ook kan men op vrijdag 26 maart vanaf 19.00 uur de kaarten aan de zaal verkrijgen. Voor meer informatie: 010-354559 (Ar nold v. Kalken) 010-356900 (Mieke Mallee). MAASSLUIS De heer en mevrouw Van der Voordt-Bijster waren dins- dag 2 maart vijftig jaar getrouwd. Beiden zijn afkomstig uit Rotterdam. Daar werd ub 1932 ook hun huwelijk gesloten. De echtgenote van de bur- gemeester mevrouw van Es-Hamoen bracht de felicitaties van het gemeen- tebestuur over met daarbij de gebrui- kelijke attenties. MAASSLUIS De cursisten van de opleiding voor recreatiesportleider-A organiseren op zaterdag 20 maart a.s. een grote triminstuif in de sporthal Steendijkpolder. Tussen 9.00 en 12.00 uur kunnen jong en oud daar terecht voor allerlei trim- en recreatiesportactiviteiten. Iedere deelnemer krijgt na afloop een aardige herinnering. De opleiding recreatie sportleider A is -gericht op het leiding kunnen geven aan trimgroepen e.d. In Maas- sluis wordt de cursus hiervoor geor ganiseerd door de Maassluise Sport- raad in samenwerking met het chris- telijk vormingscentrum ,De Maas- kant'. De cursus staat onder toezicht-van de Nederlandse Sportfederatie. Trimmen, een gezonde bezigheid. MAASLAND Inwoners van Maas- land, die belangstelling hebben voor het plaatselijke politieke gebeuren kunnen deze maand weer terecht bij de gebruikelijke openbare vergaderin- gen van gemeenteraad en raadscom- missies. De raadsvergadering is deze maand op dinsdag 16 maart en begint zoals gebruikelijk om half acht. Op maandag 15 maart is er, eveneens om half acht, een vergadering van de Sportraad. De commissie ruimtelijke ordening komt dinsdag 23 maart bij een om 16.00 uur, de commissie on- derwijs en welzijn op dinsdag 30 maart om 16.00 uur en de commissie voor openbare werken op woensdag 31 maart om half acht. Alle bijeenkomsten worden gehou den in het Gemeentehuis. Niet-leden van de raad en de commissie kunnen het woord voeren tijdens het spreek- recht voor en na afTiandeling van de agenda's. Voor een snelle en doeltreffende afwikkeling van uw incasso's. Inlichtingen: Tel. 010-73.97.86 Postbus 587 3100 AIM Schiedam. WATERWEG-NOORD - In de week van 15 tot 21 maart houdt Simavi haar landelijke inzamelingsactie. De ze vereniging stelt zich ten doel de gezondheidszorg in de derde wereld met alle beschikbare middelen aan te moedigen en te steunen. De hulpver- lening richt zich met name op de armste bevolkingsgroepen en ken- merkt zich in opzet en aanpak door snelheid, doelmatigheid en liefde voor de door ziekte bedreigde mede- mens. De hulpverlening kost veel geld. Als vereniging zonder subsidie van over- heden is Simavi volledig aangewezen op particuliere giften. De jaarlijkse collecte is voor deze organisatie dus van veel belang. Op de eerste collectedag, maandag 15 maart wordt op Nederland I om 22.45 uur een film/documentaire over een Simavi-project uitgezonden. Giften kunnen tevens overgemaakt worden op gironummer-300100 ten name van Simavi Haarlem. MAASSLUIS - De muziekvereniging „Kunst na Arbeid" geeft op zaterdag 6 maart a.s. een concert in het ont- moetingscentrum Koningshof. Daar is behalve het „grote" orkest onder leiding van dirigent Andre Glotzbach ook het jeugdorkest van Kunst na Arbeid te horen onder leiding van Lou Boer. WATERWEG-NOORD De Unie School en Evangelie houdt op don derdag 11 maart a.s. een regionale bijeenkomst voor het gebied Water- weg-Noord en het Westland. De Ge- reformeerde Kerk, Huis te Veldelaan te Maasland is hiertoe geopend vanaf 20.00 uur. De Unie-voorzitter drs. K. de Jong zal praten over „Onze kinderen in de jaren tachtig". Verder wordt de film „Schoolagenda" vertoond en is er mogelijkheid tot discussie. De chris- telijke Maaslandse Harmonie om- lijst het geheel met passende muziek. Iedereen is welkom. MAASSLUIS— Manda Kapil, enig raadslid voor D'66, wordt wederom lijsttrekker voor die partij bij de ko mende verkiezingen. Hoewel ze na een eerste schriftelijke stemmingsron- de onder de D'664eden slechts een derde plaats kreeg, besloot de leden- vergadering op 24 februari Manda Kapil op de eerste plaats te zetten. Haar twee tegenkandidaten, Nico van Dijk en Klaas de Roo, kwamen op een tweede en derde plaats. De opbloeiende machtssrijd binnen D'66 is hiermee beslist. Al enige tijd waren binnen de gelederen van deze partij kritische geluiden te horen over iieit zdttende raadslid. Dit resulteerde ondeNmeer in het lijsttrekker-kandi- daat zijn van De Roo en Van Dijk. De ledenvergadering ging echter niet mee. Manda Kapil is er blij mee: „Dit is het beste voor D'66". Volgens Manda Kapil knjgt D'66 bij de verkiezingen zeker drie en mis- schien wel vier zetels. Als dat bewaar- heid wordt zal zij in de raad moeten samenwerken met haar twee tegen- strevers. Manda Kapil zegt dat dat wel zal lukken: ,,lk heb geen proble- men met nummer twee en nummer drie". De lijst van D'66 bestaat verder uit 4) Thomas Artiel, 5) Joop Mulder, 6) Carla van Leeuwen-Maat, 7) Johan de Muynck, 8) Ruud van den Bergh, 9) Chris van Ham en 10) Tineke ten Broek-Voorberg. In dezelfde vergade ring stelden de 13 aanwezige D'66 le- den ook het verkiezingsprogramma vast, hetgeen in de komende weken gepresenteerd zal worden. De ondergetekende, DE HEER/MEVROUW ADRES POSTCODE/WOONPLAATS HANDTEKENING Bestelt hierbii zilveren herdenkingsmunt(en) a I 125,- p/stuk gouden herdenkingsmunt(en) a I 1975.- p/stuk verzoekl nadere documen- tatie omtrent intekening op de gehele serie Leveringen geschieden uitsluitend onder rembours MAASSLUIS—Donderdagmiddag 4 maart is in het Vrouwenhuis aan de Noordvliet 145 de eerste bijeenkomst van de zelfhulpgroep medicijnenge- bruik. De groep is ontstaan als gevolg van een informatie-avond over medi- cijnengebruik die enkele weken gele den is gehouden in het vrouwenont- moetingscentrum "Sien". Die avond is gepraat over het overma- tige gebruik van kalmeringsmiddlen de gevolgen daarvan, wat er met je gebeurt en hoe je er vanaf kunt ko men. I nkele vrouwen uit Vlaardingen ver- telden hoe zij door met elkaar binnen een zelfhulpgroep over hun ervarin- gen met medicijnengebruik te praten veel steun hebben gehad bij het wer ken aan hun probleem. Zeer duidelijk kwam die avond naar voren dat zo'p zelfhulpgroep veel goed werk kan doen. Vandaar dat be- sloten werd om ook in Maassluis een dergelijke groep te starten. Deze zal worden begeleid door Lenie de Jong. De bijeenkomst van donderdagmid dag begint om 14.00 uur. Wie meer informatie wil hebben over deze zelf hulpgroep medicijngebruik kan bel- len met de telefoonnummers 20767 of 11006 Ja, een splinternieuwe kleuren-t.v grootste beeldmaat slechts f 14,66' p.w huren met inruilmogeli|kheid, super- /snelle service, geen reparatiekosten en minimaal contract van 6 maanden. De huur wordt elk jaar t/m het 5e jaar goedkoper Meo Verhuur b v verhuurt ook o a wasautomaten, wasdrogers, diepvriezers en video-recorders gemiddelde huurpn/s over 5 /aar van een SABA ultra-color t. voor nadere inlichtingen Van Utrechtweg 8 Krimpen a/d IJ01807-10200; Pretoria laan 36-40 Rotterdam, 010-846471; Oudenoord 69 Utrecht, 030-312436; Min Aalberselaan 124 Rijswijk, 070-945292. MAASSLUIS De Raad voor de Volkshuisvesting zal zich vanavond (woensdag) buigen over voorstellen om de centrale verwarmingsinstalla- ties in de flatgebouwen aan de Van Beethovenlaan en de Jac. Boezeman- straat geschikt te maken voor aardgas. Tot nu toe worden deze met olie ge- stookt. Omschakeling op gas is voordeliger in verband met de scherpe stijging van de olieprijzen in de afgelopen jaren. Eerder zijn al cv-installaties in een aantal andere door de raad voor de volkshuisvesting beheerde flatgebou wen omgebouwd. Een ander agendapunt voor de verga- Op het programma staan werken van J.Chr. Bach, Ted Huggens en vele an- deren. De presentatie is in handen van Corrie Scheffers. Het concert be gint om 20.00 uur. Vanaf half acht is de zaal open. Kaarten kosten f 5,-. Houders van CJP of pas-65 betalen f 3,50. *Te veel en te lang gebruik van medi - cijnen is bepaald niet bevordelijk voor de gezondheid. dering van de raad is de bespreking van een ontwerp huurreglement, huurovereenkomst en aanbiedings- brief. Ook zal men de stand van za- ken bij de renovatie van de Kapelpol- der bespreken. De bijeenkomst van de Raad voor de Volkshuisvesting wordt gehouden in de kantine van het gemeentelijk wo- ningbedrijf aan de P.J. Troelstraweg 6 en begint om acht uur. De vergadering is openbaar met spreekrecht voor niet-leden en na de behandeling van de agenda. Muntverzendhuis "De«Taler" Johannes Postlaan 56 te 2995 VK Heerjansdam

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5