f Premiere WF-journaal Strijdende E.H.B.O.'ers fr*l Open dag Co-op museum KOOPJES IN 42 SPECIAALZAKEN Programma bevat voor elk wat wils e\Vte Aanleg persriool Bijna onthoofd Een actieve krant in een actieve streek it L\" Stadsgeschiedenis voor kinderen Ooievaars Bingo KB 1 m. Tentoonstellingsruimte wordt uitgebreid 1 mm tyf y China-excursie WOENSDAG 10 MAART 1982 7e JAARGANG NO. 18 SCHIEDAM - Het gewest Zuid-Holland van de Algemene Neder- landse Bond van Ouderen houdt zaterdag 22 mei een zogenaamde „Toogdag" in Sporthal Margriet. Het doel van deze manifestatie is om, door middel Van een gezellige bijeenkomst, meer bekendheid te geven aan wat deze bond nu en in de toekomst voor zijn leden kan betekenen. Programma Samenwerking st mem r- it i f: KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINCEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Bijeenkomst ouderen in Margriethal De speciaal opgerichte, uit zeven per- sonen bestaande, Toogcommissie is inmiddels al enige maanden druk doende teneinde de bijeenkomst zo goed mogelijk te laten verlopen. Zij stelde een afwisselend programma sa- men, bestelde tweeduizend stoelen, nodigde sprekers uit en organiseerde een loterij. „Alles bij elkaar een hele klus", zegt mevrouw Krikke-Hein die samen met de heer Krommenhoek de Schiedam- se afdeling van de Ouderenbondj binnen de Toogcommissie, vertegen- woordigt. „Neem bijvoorbeeld het huren van die stoelen. Omdat we niet van die klapdingen wilden, want veel van onze leden zouden het niet uit- houden daar een hele dag op te zit- ten, maar makkelijke stoelen, is er aardig wat tijd in gaan zitten voor we die tweeduizend bij elkaar hadden. Er is namelijk niet den verhuurbedrijf te vinden dat een dergelijk aantal stoelen kan leveren. Ze komen dan ook van allerlei verschillende firma's uit de omgeving". Ondanks dit soort onvoorziene pro- blemen slaagden de zeven organisa- toren er toch in een aantrekkelijk programma samen te stellen. Dit gaat, op 22 mei, tussen half tien en tien uur's morgens van start met mu- ziek van een Schiedamse Boerenka- pel. De officiele opening vindt plaats om tien uur, gevolgd door het optreden van een Ouderenkoor en een toe- spraak van Schiedams burgervader de heer Te Loo. Daarnaast vermeldt het ochtendprogramma nog optre- dens van een Ouderen Dansgroep en het Visserijkoor uit Vlaardingen en een toespraak van de landelijke voor- zitter van de A.N.B.O., de heer Kuy- pers uit Amsterdam. Gedurende de middagpauze, van 12 tot 14, staat de bekendmaking van de uitslag van de loterij gepland. De trekking van de prijzen (bestaande uit een reischeque ter waarde van f. 995,-, een geluidsinstallatie, een fiets, een draagbare televisie en een groot aantal levensmiddelenpakket- ten) wordt verricht door notaris Sneep. Het hierna volgende tweede gedeel- te van de Toogdag is uitsluitend ge- richt op amusement, gebracht door: Ronnie Tober en zijn begeleiders de Romanie's, de Frontalinie's (een accordeon-duo) en het Visserijkoor. Naar men verwacht zal het totale programma rond half vijf zijn afge- sioten. Teneinde iedereen evenveel kans te geven om de manifestatie in de Mar griethal te bezoeken zijn de beschik- bare, ongeveer 2500, kaarten ver- deeld over de in totaal 70 afdelin- gen van Zuid-Holland. ,,We verwach- ten dus heel wat mensen van buiten de stad", zegt de heer Krommen hoek. „In verband daarmee hebben we assistentie gevraagd van de ver- keerspolitie en zorgen we tevens voor opvang van de treinreizigers". De Toogdagcommissie is er overigens bij het organiseren zonder meer van uit gegaan dat de Sporthal op 22 mei tot de laatste stoel bezet zal zijn. Een gedachte, die wel gerechtvaardigd is, wanneer men weet dat de bond, al- leen al in Schiedam, zo'n 17 a 1800 leden telt. Een ander voorbeeld voor de snelle groei van de Ouderen Bonden is de gemeente Vlaardingen. Hier werd 2 jaar geleden een afdeling van de A.N.B.O. opgericht, die nu inmiddels reeds bijna 500 leden telt. Voornaamste oorzaak van deze groei is, naar de mening van de aanwezige manifestatie-commissie, dat de gewone vakbonden tegenover hun gepensioneerde leden danig tekort schoten. „Je kunt zelfs stellen", zegt mevrouw Krikke, „dat ze nu pas wakker wor- den en tot de ontdekking komen dat wij er ook nog zijn. Maar dat is dan wel aan de inmiddels opgerichte Ouderen Bonden, de A.N.B.O., K.A.B.O. (katholieke bond) en de P.C.O.B. (Protestant Christelijke Ouderen Bond) die zich samen heb ben georganiseerd in de Cosbo (Cen- traal Orgaan Samenwerkende Bejaar- den Organisaties(, te danken. De Cosbo zorgt er voor dat onze wensen, met betrekking tot meer inspraak en dergelijke, bij de officiele instanties terecht komen. Het zou immers wei- nig zin hebben wanneer iedere Bond voor zich dat ging doen, want in deze maatschappij bereik je als en- keling nu eenmaal niet veel. We ho- pen dan ook, in de toekomst, tot e6n organisatie te komen. Op dit moment zijn we echter nog niet zover want het voornaamste waar we nu mee bezig zijn is: iedereen duide- lijk maken dat de tijd, dat er over ons werd beslist, voorbij is". Kaarten voor de Toogdag in de Sporthal Margriet aan de Damlaan zijn a f. 12,50 verkrijgbaar bij: mevrouw Krikke-Hein, Burg, van Haarenlaan 1219, telefoon 712968, de heer Krommenhoek. De Wildee- straat 22 telefoon 738974 en de heer Groeneveld, Churchillsingel 885 (te Vlaardingen) telefoon 741419. Bij de toegang is inbegrepen: een lunch- pakket (bestaande uit twee broodjes, een krentebol en fruit), twee koppen koffie en een consumptiebon. Loten voor de die dag te houden loterij zijn eveneens "erkrijgbaar op de bovenstaande adressen en tevens in Het Blauw Huis in de Lange Nieuwstraat te Schiedam. De loten kosten f. 1,- per stuk. VLAARDINGEN - De Dok - en Werfmaatschappij Wilton Feijenoord verzorgt morgenmiddag 11 maart een bijeenkomst voor oud-werknemers in De Doelen te Rotterdam. Dan zal te vens de primi&re van de bedrijfsfilm plaatsvinden. Het journaal over 1981 omvat een veertien-tal onderwerpen, waaronder de uitreiking van de ir. Bart Wilton prijs, de reparatie van het schip Titan, proeftocht op de Hr. Ms. Philips van Almonde en het jubileum van de heer Zipp. Aanvang 13.30 uur. Dit bedrijfsjournaal wordt ook tij- dens twee avondbijeenkomsten ver- toond te v/eten op donderdag 11 maart en dinsdag 16 maart a.s. Deze voorstellingen zijn bedoeld voor de huidige werknemers (sters) en hun echtgenotes/n. De Harmonie WF brengt van 19.15 uur tot de aan- vangstijd van de film (20.15 uur) lichte muziek ten gehore. Na de pauze wordt de speelfilm Escape to victory gedraaid. *Wilton Feijenoord repareerde deze aanvaringsschade aan de Japanse bulk- carrier Titan. SCHIEDAM- Onlangs is op de boe- kenmarkt een uitgave verschenen met de titel „Schiedatn- Een stukje stads geschiedenis". In dit boek, verhaalt en tekent Henriette van Alderwerelt de geschiedenis van onze stad op een wijze die zelfs kinderen kan boeien. Het verhaal begint rond 1100 en voert de lezer mee door de geschie denis, tot in het jaar 1795. Daarbij maakt men overigens niet uitslui tend kennis met het Schiedams ver- leden, maar tevens met de omstan- digheden waarin ons gehele land toen verkeerde. De gegevens voor het boekje zijn afkomstig uit diverse his- torische literaire werken. „Schiedam- Een stukje stadsgeschiedenis" is ver krijgbaar in de boekhandel. De prijs van het werkje is f. 15,90. SCHIEDAM - De E.H.B.O.-afdeling Schiedam houdt zaterdag 13 maart erewedstrijden in de kantine van Schiekarton aan de Honnerlage Grete- laan 159. Tijdens deze wedstrijden moeten de deelnemers hun kennis van zaken tonen door op, zogenaam de, slachtoffers zo goed mogelijk eer- ste hulp toe te passen. De elkaar bestrijdende senioren zijn afkomstig liit Capelle a/d IJssel, Hoek van Holland, Maasdijk en Vlaar dingen. De junioren uit Kethel, Maas dijk, Maassluis en Vlaardingen. De SCHIEDAM - Wethouder Ir. Chr. Zijdeveld zal dinsdag 16 maart om 16.00 tiur de officiele paal slaan voor de eerste honderd woningwetwonin- gen in de binnenstad. winnaars van deze middag gaan over naar de districtwedstrijden. De erewedstrijden, die bij uitstek ge- schikt zijn om eens nader kennis te maken met het E.H.B.O.-werk, begin- nen om 14.00 uur. Ze zijn vrij toegan- kelijk. SCHIEDAM In de grote zaal van Sociale Belangen aan de Lange Haven 73 wordt vanavond weer een Bingo gehouden ten bate van de Schiedam se Invaliden Sportvereniging „De Ooievaars". Er zijn vele mooie prijzen te winnen waaronder een groot assortiment huishoudelijke gebruiksvoorwerpen zoals koffiezetapparaten, stoom- strijkijzers, klokradio's, tafelgrills, carmen sets, scheerapparaten, dek- bedden, lakensets enzovoorts. De su- perprijswinnaars van de avond kunnen kiezen uit: dames- en heren- fietsen, draagbare televisietoestellen, stereo casstette-recorders,stofzui- gers, centrifuges, work-mates en der gelijke. Het eerste Bingo nummer wordt af- geroepen om precies 20.00 uur. De zaal is vanaf 19.00 uur geopend. SCHIEDAM Binnenkort zal wor- den gestart met het leggen van een persriool van Schiedam naar Vlaar dingen. Het trace van de leiding loopt van het gemaal Bijdorp, nabij de Sportparkbrug, via de Sportlaan en de Hargalaan naar de Vlaardingse grens. Teneinde dit werk te kunnen uitvoe- ren zal de hoofdafdeling Plantsoenen van de Dienst Gemeentewerken bin nenkort een strook, van ongeveer 1 5 meter, moeten vrijmaken van beplan- ting en bomen. Volgens de planning zal het persriool begin november 1982 worden opgeleverd. Na de voF tooiing zal nieuwe beplanting worden aangebracht en zullcn circa veertig van de vooraf verwijderde bomen worden teruggezet. Ill nil II IIT"—I—^■t— Stroopschepen »s moeilijker dan het lijkt. SCHIEDAM- Het bestuur van de Vereniging van Vrienden van het Cooperatiemuseum kan terugkij- ken op een bijzonder geslaagde Open Dag, die ruim 600 bezoe- kers naar het geheel in oude stijl gerestaureerde pandje aan de Ket- helstraat trok. Voor de belangstellenden was er in het Coop museum dan ook heel wat te beleven. Naast de (vaste) historische tentoonstelling van fo- to's, medailles, oorkonde's, wand- borden, boeken en allerlei oude gebruiksvoorwerpen waren er af- gelopen zaterdag tevens diverse oude films en een dia-serie, over de restauratie van het museum, te bezichtigen. In het Winkeltje anno 1920, waarvan alles uit grootmoe- derstijd te koop is. konden de be- zoekers onder andere gewicht- schatten en stroop-scheppen. Bij het gewicht-schatten mocht men zelf een zakje met snoep vullen en raden hoe zwaar dat woog. Was de schatting goed, dan hoefde er niet betaald te worden. Ook bij het stroopscheppen was het mogelijk een gratis pot van deze zoete lek- kernij te bemachtigen en wel door deze met een houten lepel, zonder morsen, zelf vol te schep- pen. Daarbij zijn heel wat mensen tot de ontdekking gekomen dat dit makkelijker lijkt dan het is", ver- telde de directeur van de Co-op afdeling Nieuwe Waterweg de heer Van der Lee na afloop. „Overigens schijn je zoiets, wanneer je het eenmail kan, niet meer te verle- ren. Onder de bezoekers was na melijk een mevrouw die het wer- kelijk feilloos deed, terwijl het in middels toch al weer veertig jaar geleden was dat ze dit voor het laatst had gedaan". Over de historische tentoonstel ling wist de heer Van der Lee te vertellen: „We krijgen nog altijd, a- 7" v urnrm x p. 1 V V In het museum v indt men foto's, boeken, oude gebruiksvoorwerpen vanuit het hele land, zoveel schen- kingen voor het museum binnen dat de expositie-ruimte moet wor den uitgebreid. Om dit alles te realiseren zijn verschillende, uit Co-op vrienden bestaande, werk- groepen opgericht. Wanneer alles volgens plan verloopt zal de uit- breiding van het museum rond September voltooit zijn". Het Nationaal Cooperatie Museum aan de Kethelstraat 12 is geopend: elke donderdag van 14.00 toi 17.00 uur en iedere eerste zater dag van 10.00 tot 16.00 uur. Het is tevens mogelijk op afspraak z.o- wel individueel als in groepsver- band, een bezoek aan het museum te brengen. Aanvragen hiervoor kunnen telefonisch of schriftelijk geschieden bij: het Cooperatie Museum, Postbus 288, 3100 AG- Schiedam, telefoon 264596 toe- stel 31. ranBBKnKBSMnBQBKKBBKKKKHKIMBI ■mmmkbc ROTTERDAM: CENTRUM - KRALINGEN - ALEXANDERPOLDER - OMMOORD - NOORDER- BOULEVARD; SCHIEDAM: CENTRUM - KETHEL: VLAARDINGEN: VEERPLEIN; NIEUWERKERK A/D IJSSEL: CAPELLE A/D IJSSEL: DE TERP: KRIMPEN A/D IJSSEL: CRIMPENHOF zolang de voorraad strekt Metalen voorraadrek voor hobbykamer, kelder enz. Afmetingen 80 x 30x160 cm 19 V Verzorg Uw laarzen goed Deze laarzenspanners houden ze goed in pasvorm Per paar Gourmetstel, 2 delig Smeedijzer. geheel kompleet Normale prijs 24 95 NU Wondermooie kookset "Savanna" van BK Bestaande uit kookpan 16-18-20 cm en steelpan 16 cm Geschikt voor gas en elektrisch. BK-prijs 210 - Onze prijs Sola - 6 delige roest- vrijstalen lepelgarnituur in de bekende zware Sola kwaliteit. Van 71 - voor Glazen theepot met kunststof greep en deksel. Inhoud 1 liter Steakmes 2.50 y Teakhouten steakborden, heerlijk eten van eerlijk hout Per stuk 3.95 NU 3 voor SCHIEDAM Door razend snel plat te gaan liggen heeft een 31-jarige Rotterdammer afgelopen zaterdag kunnen voorkomen dat h(j werd ont hoofd. De man, die vermoedelijk met te grote snelheid reed, raakte die dag om 7.25 uur op de Nieuwe Mathe- nessestraat in een slip. Zijn wagen vloog daarop recht op een langs de weg geparkeerd staande twee-assige oplegger af. Juist voor de auto hier- onder schoot, waarbij het gehele dak eraf werd geslagen, slaagde de bestuurder erin zich plat in de wagen te laten vallen. SCHIEDAM—De China-excursie van de vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum Schiedam vertrekt niet, zoals vorige week werd vermeld, om 9.30 maar al om 8.30 uur vanaf het station Schiedam. Door de grote belang- stelling zijn inmiddels alle plaatsen in de bussen bezet. •fe

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 1