Stemlokalen verhuisd Secretarie gesloten Ruilbeurs B Start schooltuinwerk KOOPJES IN 42 SPECIAALZAKEN MEEBt, rs r* r* Bingo-avond Hindoestanen vieren begin jaar 2039 V Studiebezoek CDA Kledingbeurs Schrijfavond v v_ Een actieve krant in streek IP «SS2:.«<^ad?on Rowenta Gabor bezoekt C.D.A. Schiedam I Belangstelling over duo-tuinen rver V V: V Ed van Thijn in de Blauwe Brug Halfvastenbal gaat niet door WOENSDAG 17 MA ART 1982 7e JAARGANG NO. 19 SCHIEDAM - De plaatselijk Surinaamse vereniging Prem Samaadj heeft afgelopen zaterdag op grootse wijze het Holi-feest gevierd. Zowel in India als Suriname wordt dit Hindoestaanse feest gedu- rende drie dagen uitbundig gevierd. Omdat zoiets in de Nederland- Erkenning se maatschappijk niet te realiseren is, hier moet immers op deze dagen gewoon worden gewerkt, vierden de Hindoestaanse Schie- dammers hun feest op 13 maart in De Blauwe Brug. 1EIFHEIT SCHIEDAM - Het halfvas tenbal van de Rietzeilers, dat zaterdagavond aanstaande in zaal Irene zou worden gehou den, gaat wegens omstandig- heden niet door. Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Holi-f eest in Blauwe Brug der moeten we er georganiseerd voor zorgen weerbaarder te worden". Met het Holi-feest vieren de Hindoe stanen het begin van het nieuwe jaar. Volgens de HindoeOkalender, die inmiddels het jaar 2039 aanwijst, begint dit namelijk op 7 maart. Ge- durende het feest wordt het kwade vernietigd en een nieuw begin ge- maakt. Wie het feest in de juiste zin wil vieren, legt dan ook alle ruzies bij en begint met een schone lei. Vandaar sprak Henk Oedairam, de voorzitter van de vereniging Prem Samaadj, de aanwezige onder andere toe met de woorden: "Laten wij in dit jaar een voorbeeld nemen aan de natuur, want daar heerst tenminste eenheid en geen verdeeldheid zoals bij velen van ons. Wij moeten het als een taak zien om, of we wel of geen werk hebben, alien een te zijn. Ver- Wat later legde de heer Oedairam uit: "Aan die weerbaarheid trachtep we binnen de vereniging wat te doen met het geven van maatschappelijke hulp. In dat kader hebben we bijvoorbeeld cursussen georganiseerd voor anal- fabeten. Begin april gaan we zelfs van start met een cursus Sarnami-Hindi. Deze taal, een mengsel van Hindoes en Surinaams, is ontstaan gedurende het generaties-lange verblijf van de Hindoes in Suriname. Wij achten die cursus en het organiseren van avon- den als deze erg belangrijk voor het behoudt van onze eigen indenticiteit. We zijn dan ook erg blij dat de ge- meente onze vereniging, nu deze bij- na twee jaar bestaat, eindelijk er- kent"' Geheel in overeenstemming met deze woorden van de voorzitter van de vereniging Prem Samaadj had het Holi-feest voor een groot deel een cultureel karakter. Het programma werd geopend met "Tjawtaal" (reli- gieuze liederen). Hierna volgde "Clas sical dans" (door Jacqueline), een in Sarnami Hindi uitgevoerd blijspel (dat zeer komisch werd vertolkt door een amateur-toneelgroep) en een op- treden van de populaire groep "Is- haara". De avond werd afgesloten met een, tot half drie 's nachts du- rende, disco. SCHIEDAM Tijdens de verkiezin- gen voor leden van Gedeputeerde Staten, op woensdag 24 maart, zal een groot aantal kiezers naar een an- der stemlokaal moeten dan men voorheen gewend was. Het is daarom zaak de oproepingskaart zorgvuldig te raadplegen. Een aantal stembureaus is namelijk SCHIEDAM - In verband met de, op woensdag 24 maart aanstaande, te houden verkiezingen voor leden van de Provinciate Staten, zullen op die dag alle afdelingen van de gemeente- secretarie (op die van de burgelijke stand na) voor het publiek gesloten zijn. Dit geldt ook voor het Bureau Huis- vesting en de afdeling Burgerzaken. Vele secretarie-ambtenaren zijn die dag namelijk werkzaam op de ver- kiezingsbureaus. ondergebracht in een ander gebouw dan bij de vorig jaar gehouden ver kiezingen, voor leden van de Tweede Kamer het geval was. Dat komt om dat er meer bejaardencentra zijn in- gezet en het de wens is van het ge- meentebestuur, dat stemlokalen voor iedereen goed toegankelijk moeten zijn. Bovendien moest, in verband met verbouwingswerkzaamheden bin nen het Wijkcentrum aan het Dr. Wi- bautplein, het daarin gevestigde stem- bureau voor de in 1982 te houden verkiezingen worden verplaatst. Aan de bereikbaarheid en toeganke- lijkheid van alle stembureaus zal door de Dienst Gemeentewerken de nodige aandacht worden besteed. SCHIEDAM - De maandelijkse Ruil beurs in de Blauwe Brug aan het Bachplein, wordt deze keer gehouden op donderdag 18 maart. Er kan van alles worden geruild zoals: postze- gels, munten, ansichtkaarten, suiker- zakjes enzovoorts. De toegang tot de ruilbeurs, die om 19.00 uur begint, bedraagt f 1,-. SCHIEDAM - Het C.D.A. Schiedam gaat van 29 maart tot en met 1 april voor een vierdaagse studiereis naar de Westduitse hoofdstad Bonn. De reis wordt gemaakt op uitnodiging van het C.D.U. Het initiatief hiervoor is genomen door het C.D.J.A. Gedurende het vierdaagse verblijf in Bonn worden onder andere bezoeken gebracht aan: de Oberburgemeister van Bonn, de Duitse tweede en eerste kamer, het hoofdbureau van het C.D.U., de Konrad Adenauer Stich- ting, het Ministerie van Defensie en een Landesvertretung. De avonden zullen in principe vrij zijn. Het vervoer van en naar Bonn en de transfers ter plaatse dienen door het C.D.A. zelf te worden verzorgd. Daarom is een aantal autobezitters nodig die de circa 300 km. naar Bonn (en weer terug) willen rijden. Zij ont- SCHIEDAM - De Unie Van Vrijwil- ligers houdt op 30 en 31 maart een kinderkleding- en speelgoedbeurs in Margriethal. Het inleveren van schone, hele en modieuze kledingstukken (waaronder ook sportkleding) voor kinderen van 0 tot 12 jaar kan geschieden op dins- dag 30 maart, van 13.00 tot 17.00 uur. De verkoop vindt plaats op woensdag 31 maart van 09.00 tot 13.00 uur. Het afrekenen van de ver- kochte goederen gebeurt eveneens de 31-ste en wel van 14.00 tot 16.00 uur. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot mevrouw Vermeu- len telefoon 266168. vangen daarvoor een vergoeding van f 100,- voor de benzine. Tevoren ont- vangen zij de juiste route, afspraken voor mede-passagiers en bij aankomst een goede plattegrond van de stad Bonn. Taalproblemen hoeven er niet te bestaan. Voor vertaling kan zono- dig worden gezorgd tijdens de officie- le zittingen. In de informele contac- ten zal blijken dat bijna alle Duitsers Engels praten en dat men zich in het Nederlands ook goed verstaanbaar kan maken. Omdat een groot deel van de kosten, met name onderdak en maaltijden, door de Duitse gastheren van de C.D.U. worden gedragen, is het deel- name geld zeer laag. Men betaalt f 90,- voor vier dagen, geheel ver zorgd (uitgaven van persoonlijke aard uitgesloten). Voor nadere inlichtingen over het studiebezoek kan men zich wenden tot: Theo H.B. Schoenmakers, tele foon 266763 of Ton Sels, telefoon 705939. SCHIEDAM - De werkgroep Am nesty International Schiedam houdt donderdag 18 maart weer haar maan- delijkde schrijfavond in gebouw ,,De Kreek" aan de Lange Haven 92. Tijdens deze avond kan men van 20.00 tot 21.00 uur in De Kreek te- recht voor het ondertekenen van, voorgeschreven en vertaalde, brieven die worden verstuurd naar de rege- ringsleiders van landen waar zich re- gelmatig ,,verdwijningen" voor doen. Amnesty tracht daar op deze manier een eind aan te maken. *Henk Oedairam, de voorzitter van de vereniging Prem Samaadj. ?=^h»nav»ttW. zoni*' Vtopets- F ei')en° SCHIEDAM— In het kader van de komende verkiezingen voor de Pro vinciate Staten komt de C.D.A.- lijsstrekker en fractievoorzitter, de heer J.D. Gabor naar Schiedam. Nog evenen het „werk" op de schooltuinen gaat weer beginnen. SCHIEDAM Nu het voorjaar na- dert breekt ook weer de tijd aan dat ruim 700 Schiedamse kinde ren aan het werk gaan op de schooltuincomplexen Vijfsluizen en Landvreugd. De groepen, die alien twee maal per week ander- half uur komen tuinieren, begin nen respectievelijk op 22, 23 en 24 maart. Hoewel de indelingen van de tuin- tjes iets verschillen, worden op beide complexen toch precies dezelfde gewassen gezaaid en ge- poot. Teneinde de kinderen zoveel mogelijk over het tuinieren te leren worden in de bedjes kleine hoeveelheden van allerlei soorten groenten en bloemen geplant. Wanneer het weer een beetje mee- werkt en de aankomende tuinder (ster) zich niet al te vaak vergist bij het uittrekken van het onkruid (regelmatig worden de plantjes er uit getrokken en het onkruid ge- kweekt) zal er dan ook flink kun- nen worden geoogst. Het eerst sterrekers, radijs en spinazie. Later kropsla, andijvie, tomaten, boont- jes, worteltjes, uitjes, bietjes, rode- of spitskool, aardappelen en mais. Daarnaast groeit er op ieder tuin- tje een keur aan bloemen waar onder viooltjes, dahlia's, afrikaari- tjes, cosmea en chrysanten. Het overgrote deel van de tuinie- rende scholieren verricht deze werkzaamheden buiten schooltijd. Het aantal dat in schooltijd, klassi- kaal, tuiniert neemt overigens steeds meer toe. Het komend sei- zoen zijn dit reeds elf klassen (van zes scholen) met in totaal 223 leerlingen. Een andere verandering op het ge- bied van het schooltuinwerk is de mogelijkheid e6n tuintje met zijn tweeen te onderhouden. ,,Er ble- ken namelijk nogal wat kinderen te zijn die, bijvoorbeeld daardat ze lid van een club of vereniging zijn, maar een keer per week kunnen komen en die toch graag een tuin tje wilden", vertelde de hoofdlei- der van de schooltuinen de heer Rentrop. „Vandaar hebben we be- sloten dit seizoen de mogelijkheid te bieden met z'n tweeen e6n tuin tje te nemen, hetgeen ook goed is aangeslagen want er hebben zich verschillende duo's opgegeven". ROTTERDAM: CENTRUM - KRALINGEN - ALEXANDERPOLDER - OMMOORD - NOORDER- BOULEVARD; SCHIEDAM: CENTRUM - KETHEL; VLAARDINGEN: VEERPLEIN: NIEUWERKERK A/D IJSSEL; CAPELLE A/D IJSSEL: DE TERP; KRIMPEN A/D IJSSEL: CRIMPENHOF zolang de voorraad strekt Vuilniszakhouder in vierkant model Hy- gienisch en piaktisch Ci Irverpriis 29 95 NU LE1FHEIT rollenhouder. Geschikt voor alumi- n'um-folie plasticfolie en keukenpapier Voorzien van 2 snijmesies Leifheitprijs 32 50 Trapkruk stevig bruin gelakt metalen buisframe en voorzien van antl- sliptreden Onze prijs Stoomstrijkijzer van ROWENTA in de kleur bruin 1 jaar garantie Rowenta prijs 83 50 voor Schuifbrooddoos op maat Een transparante brooddoos die "mee- slinkt" van een heel tot een halfje Veilig electrisch fondue- stel van KALORIK Met thermostaat. dus altijd de juiste olietemperatuur Kalorik prijs 126 - voor Blikopener met kunststof handgrepen Knoflookpers 2 varianten 1 op de kubuspuzzel. Hoekig model Cylinder model Gesteund door diverse plaatselijke C.D.A.-orominenten, waaronder lijst- trekker Aad van Lingen, zal de heer Gabor zich donderdag 18 maart rond 18.45 uur vanuit de C.D.A.-fractie- kamer, via de binnenstad naar zaal Irene begeven. Daar hoopt hij vele Schiedammers te ontmoeten die met hem willen discussieren over onder andere: het C.D.A.-verkiezingspro- gramma, vliegveld Zestienhovin, rijksweg 19, tweedeling Provincie Zuid-Holland en de financiele ver- houdingen Provincie-Gemeente. SCHIEDAM - De wijkvereniging Bij- dorp houdt zaterdag 20 maart weer een gezellige bingo-avond in Het Trefpunt aan de Schietbaanstraat 30. De bingo begint om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Kinde ren beneden de twaalf jaar hebben alleen toegang onder geleide. De avond is vrij toegankelijk. SCHIEDAM De Partij van de Ar- beid houdt donderdag 18 maart een Verkiezingsmanifestatie in de grote zaal van wijkcentrum De Blauwe Brug, aan het Bachplein. Op het programma staan: muziek ge bracht door de vrouwengroep „Dame Blanche" en toespraken van Hans van der Vlist (lid Provinciale Staten, waarnemend fractievoorzitter en tweede lijsttrekker) en Ed van Thijn (fractievoorzitter bij het eerste kabi- net Den Uyl, onderhandelaat van 1977, informateur en formateur van 1981 en Minister van Binnenlandse Zaken). Na afloop is er politiek cafe voor prognoses, discussies of gewoon nababbelen. De verkiezingsmanifesta tie begint om 20.00 uur. Iedereen is welkom. H—IHIIW 1

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 1