Vernielingen duidelijk teruggelopen I leugdtheater Burchthuys Interieur Burenhulp vergadering Schrijvers lezen voor Routewijziging lijn 1 en 7 Subsidiering bejaardenwerk Verkiezings- bijeenkomst KOOPJES IN 45 SPECIAALZAKEN Open huis AGA mm. Een actieve krant in een actieve streek ■vest- iwpSwBS V Examenkandidaten 'bezetten' school Dekker stapt op Buttons 7T\ WOENSDAG 24 MAART 1982* 7e JAARGANG NO. 20 11 Mil SCHIEDAM Met een daverend pleinfeest hebben de omwonen- den van het Frans Halsplein zaterdag de officiele opening van dit totaal vernieuwde speelterrein gevierd, De totstandkoming van het project is, in samenwerking met de gemeente, gerealiseerd door zelfwerkzaamheid van de oudere jeugd, bewoners, de bewonersver- eniging Schiedam-West, de Jan Ligthartschool £n de kleuterschool Het Stokpaardje. Wethouder Posthoorn: „Bij blijvende vermindering van vernielingen ieder jaar een pleinfeest". gaat door met zijn unieke voor-oorlogse prijzen I Schiedams Nieuwshlad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLA ARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Feest op Frans Halsplein Het festijn ging om twee uur's mid- dags van start met een, tot de jeugd gerichte, toespraak van wethouder Posthoorn die onderandere zei: „Dit plein is volledig aangepast aan jullie eigen wensen. Ik deuk dat je hier dan ook alles zult vinden wat je zoekt. We hebben daar overigens goede hoop op, want gedurende de afgelo- pen weken is de schade die steeds weer werd aangericht, zowel aan de school als het plein, flink verminderd. Wanneer deze gang van zaken zich voortzet, zouden de kosten van dit project, die ruim f. 100.000,- bedra- gen, zelfs in drie jaar terugverdiend zijn. Voorlopig beloof ik, dat wan neer deze vooruitgang merkbaar blijft, er hier ieder jaar een pleinfeest mag worden gehouden". Naar aanleiding van 66n van de wen- sen,die niet in vervulling was gegaan: het eigen onderkomen voor de oudere jeugd in de aan het plein gelegen brandweergarage, zei de heer Post hoorn: „Het zal nog wel even duren voor deze wens te realiseren is, want we moeten eerst trachten een andere plaats te vinden voor de brandweer- wagen. Die is namelijk zo belangrijk voor de veiligheid, dat je hem niet zo maar op straat kan zetten". Na deze woorden begaf de wethou der zich naar het doelschiet-bord ten- einde het „start-schot" voor het feest te lossen, hetgeen tot hilariteit van de omstanders niet al te best lukte. Overigens had dit totaal geen invloed op het verdere verloop van het festijn dat direct hiema aanving. Tot over half vfjf was er op het plein van alles te doen zoals: spelcircuit, poppenkast, touwtrekken, een Turk- se dansgroep, kleien en verven. Dit alles werd opgeluisterd door een suc- cesvol optreden van de groep „Um- brella Seven". Als versterking van de maag waren aan de op het plein aan- wezige stands allerhande versnape- ringen, waaronder ook Turkse hapjes, verkrijgbaar. Ter hprinnering aan het gebeuren ontvingen de kinderen die aan de spelactiviteiten deelnamen een button, waarop een afbeelding van het draadcircus staat, met de tekst: Opening Frans Halsplein. Om acht uur ging het feest verder met een disco. Deze trok, ondanks het frisse weer, niet alleen de oudere jeugd maar ook vele andere omwo- nenden naar het plein. Temidden van de verlichte kramen en het geschitter van de disco zongen zij alien, tot tien uur in de avond, uit voile borst de be- kende hits mee. Op het feest plein was van alles te doen. Teneinde in de toekomst een goed gebruik van het speelterrein te be- werkstelligen, zal binnen enkele we ken een plein-commissie worden op- gericht. Hierin zullen vertegenwoor- digers plaatsnemen van de betrokken scholen, pleinbewoners en de bewo- nersvereniging. SCHIEDAM - Jongeren, vanaf onge- veer twaalf jaar, kunnen vrijdag 26 maart om 20.00 uur in het wijkcen- trum De Blauwe Brug gaan kijken naar een voorstelling van het Jeugd- theater Wiedus. Het stuk, getiteld "Liefde en van Dattum", gaat over twee-jonge men- sen (Paul en Paula) die goed gek op elkaar zijn. Ze vrijen er dan ook lus- tig op los. Het verhaal begint bij hun' eerste ontmoeting en de daar op vol- gende reacties van ouders en vrienden Uit die reacties blijkt dat het nog maar treurig gesteld is met de ver- meende openheid en de acceptatie van de sex. Paul en Paula moeten dan ook dikwjjls hard knokken om te be- letten dat anderen hui genegenheid, vriendschap, liefde en sexualiteit on- mogelijk maken. In het stuk worden onderwerpen als relaties binnen het gezin, homosexualiteit, voorbehoed- middelen, masturbatie en jaloezie op een vanzelfsprekende wijze uit de taboesfeer gehaald. De toegangsprijs voor de voorstelling bedraagt f.2,50. Personen boven de 25 jaar betalen f.5.-. Kolderdag Schravenlant SCHIEDAM De oudste leerlin- gen van de scholengemeenschap Schravenlant, voor Havo en Athe- neum, hebben donderdag 18 maart een Kolderdag gehouden. De fes- tiviteiten hiervan werden georgani- seerd door een uit tien mensen be- staande groep, afkomstig uit de hoogste klassen. Zij hopen alien, over enige maanden, hun einddi- ploma te behalen. Met de bedoeling hun medescho- lieren er op te wijzen dat er die dag iets bijzonders te gebeuren stond namen twee van hen, Richard Heus en Ronald Te Loo, om acht uur 's-morgens plaats op twee voor het schoolgebouw neer- gezette palen. Het tweetal, dat be- slist niet het plan had het record paalzitten te verbeteren, klom rond kwart voor elf weer naar be- neden. Inmiddels hadden de ove- rige laatste-jaarsde school „bezet", waarop de lessen voor gesloten werden verklaard. Direct hiema werd het kolderfeest geopend met een polonaise door de gangen. Verder bevatte het'voor die dag opgestelde rooster: touwtrekken, autoproppen, een disco, panne- koek eten, enzvoorts. „Bij het samenstellen van het pro- gramma", vertelden de organisa- toren, „hebben we van de rector de vrije hand gekregen. We hadden overigens wel direct gesteld dat het niet onze bedoeling was din- gen te vernielen. Wat we wel wil- len is: ter afsluiting van onze les sen, een dag feestvieren". Gravenlandseweg 600-604 Schiedam j^[^^A\/E^.O^S*EN SCHIEDAM Al enige tijd is een groep mensen bezig zich te beraden op de mogelijkheden om in Schiedam een project Burenhulp van de grond te krijgen. De gedachten gaan daarbij niet uit naar het in het leven roepen van een nieuwe organisatie, maar naar een samenbundeling van het werk van de groepen en verenigingen die al met dit werk bezig zijn. SCHIEDAM - In het Stedelijk Mu Museum aan de Hoogstraat 112, wordt vrijdag 2 april, om 20.00 uur, een voorleesavond gehouden. Tijdens deze avond zullen de schrijvers Hans Dorrestijn en Levi Weemoedt voorlezen uit eigen werk. Hans Dorrestijn begon zijn schrij- verscarri^re met het schrijven van teksten voor de cabaretgroep Don Quishocking, maakte een aantal LP's en schreef onder andere tek sten voor de Stratemakeropzee- show en het programma J.J. de Bom. Levi Weemoedt geniet bekendheid door het schrijven van gedichten- bundels waaronder de bundel ..Geduldig lijden", waaruit hij on der andere voorlas in de „Alles is anders show". Tussen het voorlezen door, zal er een bandopname te beluisteren zijn van de Bommelsuite, een klas- siek muziekwerk voor twee piano's, van Jan Masseus. Na af- loop is er gelegenheid na te praten in de gezellige kelder van het mu seum. De avond, die vr(j toegankelijk is, is georganiseerd door de boekhan- dels Roodbol, Niemansverdriet, van Leeuwen en Mercurius, de Openbare Bibliotheek en de Vrienden van het Stedeljjk Mu seum Schiedam. *Hans Dorrestijn leest voor uit eigen werk. Tot op heden zijn reeds enkele groe- peringen bereid gevonden mee te werken aan een dergelijk project. Zij hebben inmiddels een aantal bespre- kingen gevoerd teneinde een werk- groep te formeren om een vergade ring voor te bereiden. Op deze ver gadering zijn alle vrijwilligersorganisa- ties die zich geheel of gedeeltelijk, met burenhulp bezig houden en in- teresse hebben voor het project wel- kom. „De moeilijkheid is namelijk,", zo vertelt de projectleider de heer Van Mansum, „dat wij die instellingen niet allemaal kennen en er dus ver- schillende over het hoofd zouden kunnen zien. Om dat te voorkomen nodigen we bij deze alle geinteres- seerde uit naar die vergadering te komen. De bedoeling is dat we daar met zijn alien over dit onderwerp gaan praten. Hoewel de vergadering pas op 21 april wordt gehouden, doen we deze oproep reeds nu, om alle groepen ruimschoots de kans te geven te overleggen met de achter- ban". De vergadering over het project wordt gehouden op 21 april, om 20.00 uur, in het dienstencentrum „De 4 molens". Belangstellenden kunnen de verslagen, van de vorige vergadering, en de agenda, voor de komende, opvragen bij de heer M.P. van Mansum, Stichting Raad voor het Bejaardenwerk, Tuinlaan 94 te Schiedam, telefoon 731976. SCHIEDAM - In verband met de aanleg van een vrije trambaan tussen het Middellandplein en het Mathenes- serplein rijden de tramlijnen 1 en 7 tot nader aankondiging een gewijzig- de route. In de richting Schiedam (lijn 1) en Spangen (lijn 7) wordt de bestaande route gevolgd tot het Middelland plein. Vervolgens rijden de trams via de Claese Vrieselaan, de Mathenes- serlaan en het Mathenesserplein, waarna ze weer op hun eigen route terugkeren. In de richting Kralingen rijden lijn 1 en 7 deze gewijzigde route in omge- keerde volgorde. Tijdens de omlegging vervallen de tramhaltes 2e Middellandstraat bij Heemraadssingel, Vierambachts- straat bij Nozemanstraat/v.d.Palm- straat en Vierambachtstraat bij Ma thenesserplein. In de Mathenesserlaan voorbij de Qaes de Vrieselaan (richting Schie- dam-Spangen), Mathenesserlaan voor de Claes de Vrieselaan (richting Kra lingen), Mathenesserlaan tegenover Heemraadsplein Oostzijde (richting Schiedam-Spangen) en Mathenesser laan voorbfj Heemraadssingel (rich ting Kralingen) zijn vervangende hal- ten geplaatst. Op het trajectgedeelte Heemraads- plein-Mathenesserplein zullen alle haltes van tramlijn 8 tevens gelden voor de lijnen 1 en 7. SCHIEDAM In april 1982 zal aan de gemeenteraad van Schiedam een verordening tot subsidiering van het gecoordineerd bejaardenwerk ter vast- stelling worden aangeboden. In deze verordening zijn de voorschriften, waaraan de Stichting Raad voor het Bejaardenwerk dient te voldoen om voor subsidie in aanmerking te ko men, neergelegd. Om alle ouderen en ouderenorgani- saties uit Schiedam in de gelegenheid te stellen op- of aanmerkingen te ma ken, of vragen te stellen met betrek- king tot deze verordening zal donder dag 1 april, om 14.00 uur, een open- bare bijeenkomst plaatsvinden waar alle Schiedamse ouderen welkom zijn. De bijeenkomst vindt plaats in het dienstencentrum de 4 Molens, aan de 4 Molens, aan de Nieuwe Damlaan 766. De concept-verordening ligt, op werk- dagen, vanaf 15 tot en met 31 maart ter inzage op de secretarie-afdeling Sociale Zaken en Volksgezondheid op de 7e etage van het Stadskantoor, Emmastraat 1, Schiedam. SCHIEDAM In zaal Irene aan de Nieuwe Haven wordt vanavond een Verkiezingsbijeenkomst ge houden. Tijdens deze bijeen komst, waar veel prominente poli- tieke figuren aanwezig zullen zijn, worden de verkiezingsuitslagen nauwkeurig bijgehouden. De ver- kiezingsinstuif, die vrij toeganke lijk is, begint om acht uur. TOMADO FINLAND Tornado strijktafel met bruin onder stel en vrolijk gebloemde overtrek Van 84 50 NU voor De origmele allesknip- schaar van degelijk roestvri|Staal Adviesprijs 18 95 Onze prijs Handige set rollers om zware apparaten of meubelstukken t( vorri|den Uittrekbaar tot de gewenste maat NU IJzersterke sisal deurmat afmeting 35 x 60 cm Kattebak met atneem bare bovenkap ROTTERDAM: CENTRUM - KRALINGEN - ALEXANDERPOLDER - OMMOORD - NOORDER- BOULEVARD; SCHIEDAM: CENTRUM - KETHEL; VLAARDINGEN: VEERPLEIN; NIEUWERKERK A/D IJSSEL; CAPELLE A/D IJSSEL: DE TERP, KRIMPEN A/D IJSSEL: CRIMPENHOF zolang de voorraad strekt 4-delige pannenset be staande uit kookpan 16- 18 en 20 cm en steelpan 14 cm Geschikt voor gas en elektrisch NU Hobbylamp voor sfudeer of hobbykamer Schar- niert in alle richtingen In bruin, beige en rood SOLA-Cassette VICTORIA. 40delig 6 persoons Van 398 - voor SCHIEDAM - In april 1982 zal aan de gemeenteraad van Schiedam een verordening tot subsidiering van het gecoordineerd bejaardenwerk ter vast- stelling worden aangeboden. In deze verordening zijn de voorschriften, waaraan de Stichting Raad voor het Bejaardenwerk dient te voldoen om voor subsidie in aanmerking te ko men, neergelegd. SCHIEDAM Gebruikmakende van de daarvoor geldende Vut-regeling zal de heer A. Dekker, bode op het Stadskantoor van de Gemeente Schiedam, de dienst verlaten. In verband hiermee wordt hem, door burgemeester en wethouders, op woensdag 31 maart een afscheids- receptie aangeboden. De receptie wordt, van half vijf tot half zes, ge houden in de recreatiezaal van het Stadskantoor aan de Emmastraat. SCHIEDAM - AGA Nederland B.V. heeft in Schiedam een nieuwe ves-' tiging geopend. Ter gelegenheid hier van houdt het bedrijf, dat las- en snij- apparaten en dergelijke levert, vier dagen Open Huis. Deze dagen zijn op 30 en 31 maart en 1 en 2 april. AGA Nederland B.V. is gevestigd aan de Cornelis Houtmanstraat 1, te Schiedam. Het telefoonnummer van het bedrijf is 700777.

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 1