ALSDE Maatschappelijk Werk start steungroepen Schiedams Nieuwsblad Bar-bistro 'Sterrebos' 9W Bank Mees Hope nv BRAAWROOOAAARBRCH Aanvulling van bestaande therapie rff-- ®L© 0pa9e 79.450 De Meesrente-rekening. Wij durven elkevergelijkingaan. RIJNMOND/WEST COMBINATIE SCHIEDAM - In het Sportfondsenbad aan de Burg. Knappertlaan is dinsdag 16 maart de cursus Therapeutisch Zwemmen van start gegaan. Het project, dat niet ter vervanging ipaar slechts als aan vulling op therapeutische behandeling moet worden gezien, is op- gezet met het doel zoveel mogelijk groepen uit de bevolking de kans te geven van het bad gebruik te niaken. De lessen, die worden gegeven door een therapeute, zijn bestemd voor zowel mannen als vrouwen. Daar de oefeningen in het ondiepe gedeelte worden ge geven is het niet noodzakelijk dat de deelnemers aan de cursus kunnen zwemmen. Positieve reacties rnmm RIJNMOND/WEST COMBINATIE Theater Film Kindervoorstellingen Concert Quibus Uitvoering Schiedam, Oranjestraat 64; (010) 34 02 22; Vlaardingen, Schiedamseweg 53; (010) 34 02 22. Is dit het geluid van uw uitlaat? Befaamd om z n kwaliteit Geen paniek. Er is 'n uidaatcenter met en lage prijzen! ervaren uitlaatmonteurs die uw nieuwe uitlaat gratis monteren. Klaar terwijl u /i wacht Afspraak is niet nodig. Voor elk uiTlAATCENTERS J automerk de juiste uitlaat 1 jaar garantie. t Dat uitlaatcehter heet Carex. Nu ook specialist in schokbrekers. GRATIS MONTAGE. KLAAR TERWIJL U WACHT. 1 JAAR GARANTIE OP UITLATEN. 2 JAAR OP SCHOKBREKERS. WOENSDAG 24 MAART 1982 12-518 Sportfondsen start cursus therapeutisch zwemmen „Het idee voor dit therapeutisch zwemmen", vertelt Rob Schouten de bedrijfsleider van het Sportfondsen bad, „is afkomstig uit Noordwijk. Omdat het daar erg goed aansloeg, besloot ik ook hier een dergelijke cursus op te zetten. Je begint dan na- tuurlijk met het verzamelen van de nodige informatie. Zo ontstonden er contacten met een tweetal in Schie dam werkende fysiotherapeuten, de heren Scheffers (werkzaam in het Schieland Ziekenhuis) en Koerts (die een particuliere praktijk heeft). Met medewerking van dit tweetal zijn de plannen voor de cursus verder ont- wikkeld". De lessen therapeutisch zwemmen staan onder leiding van Co Opdenkel- der. Het toeval wilde dat deze fysio- therapeute, omdat ze gewrichtsklach- ten kreeg, deel was gaan nemen aan het zwemmen voor ouderen op maandagmorgen. Tijdens een van die lessen raakte ze in gesprek met Rob Schouten, hoorde aldus over zijn plannen en besloot tenslotte dit zwemonderdeel te gaan begeleiden. .Het is overigens niet mijn bedoeling tijdens deze lessen ieder geval op zich aan te pakken", legt ze uit. „De cur sus is echt alleen bestemd om de to- tale lichamelijke conditie van mensen met gewrichtsklachten en dergelijke op te vijzelen". ,JV!en moet dan ook goed begrijpen", vult de heer Schou ten aan, „dat dit zwemmen niet ge zien mag worden als vervanging van een therapeutische behandeling maar slechts als een aanvulling, of nazorg, daarvan". Alvorens de cursus officieel van start ging, heeft een uit zeven personen be- De begeleiden van de cunus, zwemleraar Rob Schouten en fysiotherapeute Co Opdenkelder. staand groepje reeds kennis kunnen maken met deze nieuwe vorm van zwemmen. Zij zijn er alien bijzonder positief over en willen dan ook graag mee blijven doen. „Alleen al het idee dat ik hiermee v., «- i --V Therapeutisch zwemmen, een nieuw project van het Sportfondse. SCHIEDAM - Met het opzetten van een groep voor ,,rouwverwerking" is het algemeen maatschappelijk werk, in 1980, ingegaan op gemeenschappe- lijke hulpvragen van mensen. Inmid- dels is gebleken dat deze vorm van ondersteuning baat heeft gehad. Reden hiervan is dat deelnemers bin- nen een groep, de kans hebben steun te krijgen en steun te bieden bij ver- werking van problemen. Bovendien merkt men in een groep dat men er niet helemaal alleen voor staat. Tevens kan men, doordat ieder mens anders met zijn ervaringen omgaat, aan de hand van deze verschillen ideeen op- doen en daar eventueel mee oefenen. Verschijnt huis aan-huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de Rijnmond West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Kantoor Rijnmond West Combinatie: Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306,3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-346711 Redactie: M. Ames, tel. 352446 A. Beyen, tel. 352911 Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010-266615 M. de Zwart, prive 010-736375 Sport: P. Spek, prive 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeyen tot maandag 17.00 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur; redactionele kopij tot maandag 17.00 uur. Daarnaast kunnen mensen in een groep beter zoeken naar nieuwe manieren om hun leven in te richten. Voor het Algemeen Maatschappelijk Werk zijn de bovenstaande redenen aanleiding geweest om met deze vorm van hulpverlening door te gaan. Deze maand starten er drie nieuwe projecten: 1. Groep voor mensen die hun levefts- partner hebben verloren. Bij deze groep gaat het om het ver- werken van het verlies van de levens- partner en het zoeken van wegen om het leven weer zinvoller te maken. De groep is bestemd voor mannen en vrouwen die zich in hun naaste omge- ving onvoldoende over de dood van hun partner kunnen of durven uiten, het moeilijk vinden alleen te zjjn en willen leren hoe ze het leven opnieuw kunnen inrichten. 2. Groep voor gescheiden mensen, of mensen die uit elkaar zijn. Bij deze groep gaat het om het met elkaar ervaren en delen van gebeurte- nissen bij een scheiding en het vinden van een nieuwe, eigen, levensinrich- ting. De groep is bedoeld als steun- punt voor mensen die geen mogelijk- heid hebben om hun ellende en ver- driet te verwerken, of die mogelijk- heid niet zien. 3. Groep voor het leren van sociale vaardigheden. Deze groep is bedoeld voor mensen die hun eigen mogelijkheden in het aangaan van contacten of relaties willen leren uitbreiden of ontdek- ken. De groep is voor mannen en vrouwen die het moeilijk vinden voor hun belangen op te komen, zich een- zaam voelen, tegenover anderen moeilijk kunnen uiten en afhankelijk, besluiteloos en onzeker zijn in het nemen van beslissingen De groepen bestaan uit mannen en vrouwen van maximaal tien deelne mers. Er worden ongeveer vijftien bijeenkomsten gehouden. De deel- name is kosteloos. Voor inlichtingen over of opgave voor een groep, kan men zich wenden tot de groepsbege- leider van de Stichting Maatschappe lijk Werk P, van Zoest, telefoon 731033. zakennieuws zelf aan mijn gezondheid kan wer- ken is voor mij een enorme stimu- lans", verklaart een van hen. Een der anderen voegt daaraan toe: „Mijn huisarts had me aangeraden gym- oefeningen te doen maar die schieten er steeds weer bij in. Daarom heb ik besloten me hiervoor aan te melden en het bevalt uitstekend". Wat de deelnemers aan de cursus vooral opvalt is dat zij zich in het wa ter zoveel makkelijker bewegen. „En dat is nu juist het belangrijkste", be- nadrukt mevrouw Opdenkelder en ze vervolgt: ,,We willen wel dat ieder- een die zich voor deze cursus opgeeft, vooraf toestemming vraagt aan de be- handelend arts of fysiotherapeut. Daarnaast vermelden we op het in- schrijfformulier wat de betreffende cursist precies mankeert. Dat gebeurt overigens alien uit voorzorg want, zo- als ik reeds eerder zei, de cursus is be- slist niet persoons-gericht. We gaan dan ook helemaal af op dat wat de mensen ons vertellen en nemen bij- voorbeeld niet zelf contact op met de huisartsen van de deelnemers". Prettige bijkomstigheid voor de cur- sisten van het therapeutisch zwem men is dat de temperatuur van het water die dag nog wat warmer is dan normaal. Dit wordt veroorzaakt door het daags tevoren plaats hebbende Ouderen-zwemmen, waarbij het bad extra wordt verwarmd. Het therapeutisch zwemmen wordt gegeven op dinsdagmorgen van 9.30 tot 10.30 uur. De toegangsprijs be- draagt f 2,80. Een leskaart voor een half jaar kost f 41,-. Voor nadere in lichtingen over deze cursus kan men zich wenden tot het Sportfondsen bad, Burg. Knappertlaan 245, tele foon 269600. De bekende Franse mimeclowns Azi muth en Trtmouille staan vrijdag 26 en zaterdag 27 maart op de planken van tl-eater De Teerstoof aan de Nieuwstraat. In het door hun gehrachte program- ma zijn gevoel en humor nauw ver- weven tot een spel waarin, via quasi- onschuldige kritiek, de scherpste commentaren worden geleverd. De voorstellingen beginnen om 21.00 uur. De foyer isgeopend vanaf 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f. 10.- Houders van een CJP of Pas 65 beta- len f. 7,50. Reserveringen kunnen ge- schieden van maandag tot en met vrijdag via de V.V.V. Schiedam, tele foon 733000 en vrijdagavond plus za terdag (na 13.00 uur) via het theater telefoon 269455. Gereserveerde kaar- ten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling te worden afgehaald. In de week van 25 tot en met 31 maart draait in het Passage Theater de adembenemende film "Hostage Tower" met in de hoofdrollen Peter Fonda en Britt Ekland. Smith, een hyperintelligent misdadig genie traint op een landgoed een groep specialisten voor een spectacu- laire stunt. Teneinde achter zijn plan nen te komen heeft Philpott, van de anti-niisdaad organisatie Unaco, twee van zijn medewerkers bij de bende la- ten infiltreren. Eer deze achter de be- doelingen van de misdadiger komen is het echter al te laat. Smith bezet met zijn team de Eifeltoren en dreigt deze totaal te vernielen. Slechts tegen de "schappelijke" prijs van 30 mil- joen dollar wil hij de toren sparen. Hoe dit afloopt kunnen kijkers van alle leeftijden dagelijks (behalve op vrijdag en maandag) gaan zien om 7 en 9.30 uur. In Passage Bio staat gedurende de- zelfde periode "Hopscotch" op de spoelen. Omdat hij te eigenzinnig te werk gaat wordt CIA-agent Miles Kendig aan de kant gezet. Beledigd over deze gang van zaken begint hij zijn memoires te schrijven, waarin hij een boekje open doet over de onfrisse praktijken van zijn vorige werkgever en diens concurrenten. De loslippige spion krijgt als gevolg hiervan diverse orga- nisaties achter zich aan. De komedie draait (behalve op maandag) om 2, 7 en 9.30 uur. De film is toegankelijk voor personen van twaalf jaar en ou- der. SCHIEDAM - Na enige jaren van leegstand heeft zich in het pand aan de Admiraal de Ruyterstraat 6 weer een horeca-bedrijf gevestigd. Eige- naars van deze bar-bistro Sterrebos" zijn de heer en mevrouw Degens die alvorens zij deze stap waagden, op een steenworp afstand, de scepter voerden in Jan Steen op het Rubens- plein. Voorafgaande aan de opening, op maandag 22 maart, is er in het pand heel wat werk verzet. „Het enige dat is blijven staan, zijn eigenlijk de vier muren", vertelt de heer Degens die terecht trots is op zijn nieuwe zaak. ,,De voornaamste reden van ons ver- trek uit Jan Steen", legt hij vervol- gens uit, „is dat het daar veel te klein werd. We moesten constant mensen de deur wijzen wegens gebrek aan ruimte. Hier zullen we daar gelukkig niet gauw last van hebben, hpewel het, zeer zeker in het weekend, toch wel verstandiger is vooraf te reserve- ren". In de sfeervol betimmerde zaak be- vinden zich een grote bar en een, door een halve wand gescheiden, eet- gedeelte. Daarnaast beschikt de aan de rand van het park liggende bar- bistro over een groot terras waarop in het komend seizoen ruim zestig zitplaatsen worden gerealiseerd. Langskomendc wandelaars zullen daar, zittend in het zonnetje, hcer- lijk kunnen uitrusten en van een drankje genieten. „Wie dat wil mag trouwens buitcn eten ook", voegt de Zaterdag-, zondag- en woensdagmid- dag om twee uur draait de jeugdfilm "Billie Turf, het dikste studentje ter wereld" in het Passage Theater. Wegens een slecht rapped moeten Billy en Kareltje gedurende de vakan- tie op school blijven. Tijdens een van de lessen vertelt meneer Kwel hen over een uitvinding waardoor hij van water benzine kan maken. Na enige tijd besluiten ze te proberen of de uitvinding werkt. inmiddels hebben een aantal boeven eveneens gehoord over meneer Kwel's ontdekking. Wel- dra zijn de jongens dan ook in een hevige strijd gewikkeld. Wie er wint? Dat moeten jullie zelf maar gaan zien. Voor de laatste maal alvorens hij op toumee gaat naar Parijs, Zurich en Wenen komt Clown Woudi zaterdag- middag naar theater De Teerstoof, met het sprookje "Het ezeltje" van de gebroeders Grimm. Omdat hij zo mooi harp kan spelen mag het ezeltje met een prinses trou- wen. Eenmaal in het paleis ontdek- ExpOSltieS ken de lakei en de koning dat het ezeltje in werkelijkheid een prins is. De voorstelling begint om half drie. De foyer is geopend vanaf twee uur. De kaartjes kosten f. 3,50. Voor re serveringen raadplage men de rubriek "Theater". Noord geeft donderdag 25 maart een uitvoering in de grote zaal van De Blauwe Brag aan het Bachplein. Tij dens deze avond kan men onder an- dere luisteren naar een optreden van de nieuwe zang-docente Astrid Vahl en piano-, viool-, harp-, gitaar-, en fluitspel. De uitvoering begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. De Stichting Polen heeft een concert georganiseerd dat vrijdag 26 maart ten gehore wordt gebracht in het Pas sage Theater. Op het programma staan onder andere muzikale werken van Mozart, Verdi, Lehar en Bizet. Het concert begint om 20.15 uur. De zaal is geopend vanaf 19.45 uur. De toegangsprijs bedraagt f. 7,50. In cafe de Quibus aan de Lange Ha ven kan men zondagavond om half tien gaan luisteren naar de uit acht personen bestaande groep Bleu Com- pagnie. De format ie brengt swingen- de disco-achtige muziek. De toegang tot de Quibus is als altijd gratis. In de Gemeentelijke Openbare Bi- bliotheek aan de Lange Haven 131 is momenteel een tentoonstelling te bezichtigen over onderwaterleven en onderwatersport. De afdeling Schiedam van de Streek- muziekschool Nieuwe Waterweg In Theater De Teerstoof kan men voor, tijdens en na de voorstellingen een expositie bekijken van wandkle- den gemaakt door Willemieke van Hes. Scene uit "Hostage Tower" Intelligent sparen. Metde Meesrente- Intelligent sparen. Dat is: hoge rente, en toch veel vrijheid. Ruime mogelijk heden om direct over Uw geld te beschikken. Daarom hebben de reken- meesters van Bank Mees Hope de Meesrente-rekening gecreeerd. Hoge rente. Het percentage wordt maandclijks vooraf vastgesteld. In april 1982 bedraagt het 914(,<>. Een uiterst florissante rente, die eenmaal per jaar wordt bijgeschreven. eigenaar Degens er aan toe, „want ook wat dat betreft is de klant ko ning". Henk Degens, die vroeger kok is geweest bij de marine, streeft er- naar goede maaltijden te serveren te gen betaalbare prijzen. „Mijn zaak moet namelijk voor iedereen toegan kelijk blijven", besluit hij. Bar-bistro „Sterrebos" is gevestigd aan de Admiraal de Ruyterstraat 6. De zaak is dagelijks (behalve op maandag want dan is hij gesloten) ge opend van 11.00 tot 23.00 uur. Het telefoonnummer, voor reserveringen en dergelijke, is 739871. Hoge vrije opname. U kunt clkc maand tot f 3.000.- opnemen. In de dure deccmbermaand zelfs tot f 6.000,-. Meergeld opnemen? Zoals U wilt. Maar dan geldt een opzeg- termijn van 24 maanden. Anders betaalt U 2uo opnamckosten over het bedrag boven de vrije opname. Onroerend goed. Geld nodig voor de aanschaf van onroerend goed? Uw Meesrente-rekening is er goed voor. Zondcr opzegtermijn, zonder opnamckosten. Loop binnen of bel op. Wij informeren U gaarne pcrsoonlijk over de Meesrente-rekening. Ook over de mogeli jkheid om thuis te sparen, gewoon via Uw postgiro- of bankrekening. Kutlcrdam-Zuid. Wcvcrshockstraat 78/\. Vlaardingen. Scliicdamscu eg 14. I cl. 010 Winkclccntrum Zuidplein) I el. 010 - 84 08 44. Rottcrdam-Wcst, Aclbrechtskadc 88-92. Tel. 010 - 76 27 83. 35 42 79. C.arcx is tevens gevestigd in Den Haag. Voorburg. Schcvcningcn. Leiden, Haarlem en Eindhoven.

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3