Ruzie oorzaak ongeval Schiedams I^euwsblad Badminton Instuif bij Vlaardingen Goede daad scouting ALSDE Nieuwe hoek' Hakkert Sportinstuif Vakantie-folder Onderscheiden Informatie buitenlandse kinderen Teerstoof-brief: 'Storm in een glas water' Concert Harpe Davids Voor alle vormen van leasing en verhuur van personen- 79.450 CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING i| Autoleasing is Interleasing leasing WOENSDAG 31 MA ART 1982 RIJNMOND/WEST COMBINATIE 13-515 -Irite SCHIEDAM „Een storm in een glas water", aldus betitelt wet- houder Posthoorn de open brief die het bestuur van het zolder- theater De Teerstoof vorige week verzond aan alien die zich be- trokken voelen bij het culturele leven in Schiedam. De betreffende „storm" werd veroorzaakt door een bezuinigingsplan van de stich- ting De Schiedamse Gemeenschap, waarin deze voorstelt gedn di recteur te benoemen voor De Teerstoof en het Passage Theater. Toegezegd Mm,! Film "RIJNMOND/WEST COMBINATIE Theater Orgelconcert Exposities Kindervoorstellingen Quibus *Posthoorn: ,£>ic directeur komt er wel degelijk SCHIEDAM - Op rijksweg 20, tus- sen Kethelplein en de afslag Schie dam-Centrum, z(jn vrijdagavond rond half acht drie personen gewond ge- raakt bij een verkeersongeval. Het" ongeval ontstond doordat twee elkaar dwarszittende automobilisten, een 47-jarige man uit Haarlem en een 43-j^rige Rotterdammer, hun wa- gens op de middelste rystrook tot stilstand brachten. De aldaar, achter elkaar, staande auto's werden hierop aangereden door een Mercedes. De bestuurder van deze laatste wagen bemerkte te laat dat de zich voor hem bevinde wagens niet reden maar stil stonden. Bij de botsing raakte een passagier (een 33-jarige Schiedammer uit de eerste wagen) gewond aan de knie. De bestuurder van de middelste auto, een 43-jarige Rotterdammer, werd met zwaar hoofdletsel naar het Dijk- zigt Ziekenhuis gebracht. Een passa gier uit de Mercedes, een 39-jarige bewoner van Delft, hep rug- en hoofdletsel op. Teneinde de slacht- offers uit de wagens, die alle total- loss zijn, te bevrijden werd de brand- weer gealarmeerd. SCHIEDAM De sportraad van Schiedam organiseert in samenwer- king met de Fietstoerclub Rijnmond in de maand april een buitensportin- stuif. Dit sportieve recreatie-evene- ment wordt op de dinsdagavond gehouden op de wielerbaan in het sportpark Harga. Om 20.00 uur kunnen meer geoe- fende deelnemers aan de slag en om 20.15 uur ongeoefende. De instuif duurt ongeveer anderhalf uur en staat onder leiding van ervaren recreatie- sportleiders. De kosten bedragen f 1,25 per avond. SCHIEDAM Het Voorlichtingscen- trum Sociale Verzekeringen heeft weer, de geheel herziene folder „Vakantie en sociale verzekering" uitgegeven. In deze folder wordt er op gewezen dat wie zijn vakantie voorbereidt, er verstandig aan doet te overwegen of er op het terrein van de sociale ver zekering nog iets te regelen valt. Vooral ziekenfondsverzekerden en zij die een uitkering ingevolge de Ziek- tewet, de Wet op de Arbeidsonge- schiktheidsverzekering, de Algemene Arbeidsongeschiktheidswet of de Werkloosheidswet ontvangen, kunnen daarmee voorkomen dat zij in hun belangen worden geschaad. De folder is gratis verkrijgbaar bij het V.S.V. Rhijnspoorplein 1, 1091 GC Amsterdam, tel. 020- 927474. SCHIEDAM - In verband met zijn veertigjarig bedrijfsjubileum bij de Eerste Nederlandse Fabriek van Ma nometers B.V. is de heer P.M. van der Ven de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in zilver toegekend. De Koninklijke on- derscheiding is vrijdag 26 maart aan hem uitgereikt door de burgemeester van Schiedam, de heer Mr. G.J. te Loo. Bij Wilton Fejjenoord werden die- zelfde dag eveneens verscheidene jubilea gevierd. Hier ontvingen drie werknemers, T. Kuijpers, A. Mak en L. IJzerman, uit handen van de bur gemeester de Ere-medaille behorende bij de Orde van Oranje Nassau in zilver. Aan twee van de jubilarissen G.C. Blacquiers en G. Schippers, werd dezelfde onderscheiding in brons teogekend. In totaal jubileerde bij W.F. 17 personen, waarvan 8 met 40 en 9 met 25 dienstjaren. INTERLEASING NEDERLAND B.V. Filiaal Rotterdam, Strickledeweg 109 (spaanse polder) 3125 AV Schiedam, Telefoon: 010 - 374911, Telex: 23177 Verschijnt huis-aan-huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen Oplage ^TTt Kantoor Rijnmond-West Combinatie: Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306, 3130 AH, Vlaardingen Tel. 010 346711 Red act ie: M. Ames, tel. 352446 A. Beyen, tel. 352911 Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010-266615 M. de Zwart, prive 010-736375 Sport: P. Spek, prive 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur; redactionele kopij tot maandag 17.00 uur. SCHIEDAM De werkgroep Buiten landse Jongeren, van de Provinciale Jeugdraad Zuid-Holland, heeft een informatieboek uitgebracht onder de titel „En nu ik". Het informatieboek bevat een beknopte leidraad bij de moeilijke weg, van buitenlandse jon geren in Nederland, om zelf een ver- eniging of organisatie op te richten. In het informatieboek wordt aan- dacht besteed aan de politieke, parlementaire struktuur van Neder land, die vaak zeer verschillend is van die in het moederland. Zo geeft het boek onder andere een inzicht in het functioneren van kerkelijke en partij-politieke organisaties, het rijk, provincie en de gemeente. Daarnaast beantwoordt de werkgroep er vragen in als: hoe maak je statu- ten, hoe vraag je subsidie aan, hoe stel je een begroting op, hoe maak je gebruik van het spreekrecht tij- dens een commissievergadering en dergelijke. Tevens bevat het boek enkele samenvattingen, in het Ara- bisch en het Turks, en bijlagen met onder meer voorbeelden van een persbericht, een folder en een jaar- yerslag. Het boek is te bestellen bij de Pro vinciale Jeugdraad Zuid-Holland, Be- noordenhoutseweg 23, 2596 BA Den Haag, telefoon 070- 246806. Voor groepen buitenlandse jongeren is het gratis. Organisaties moeten f.12.50 (dit is inclusief portokosten) betalen. Theaters krijgeit directeur Naar de mening van het bestuur van De Teerstoof betekent een dergelijke bezuiniging echter zeker het einde van het zoldertheater. Jlet is inmid- dels al weer vier jaar geleden", vertelt Adriaan Stigter, een der oprichters van het theater, ,,dat we het gemeen- tebestuur gevraagd hebben een direc teur, die zelfstandig functioneert, te benoemen voor beide theaters. Voor- naamste reden' van dit voorstel was dat ons bestuur, dat geheel uit vrij- willigers bestaat, niet meer ovfer vol- doende tijd beschikt om dit allemaal te regelen". „We vinden trouwens ook dat het na bijna tien jaar, waarin we het Schie damse theatergebeuren hebben opge- bouwd, welletjes is geweest en het de hoogste tijd is dat er voor dit werk iemand komt wiens vak het is. Uit- eindelijk hebben wij voldoende be- wezen dat het theater bestaansrecht heeft want onze gemiddelde bezet- ting bedraagt 64 procent en dat is landelijk gezien heel hoog. Vooral daar er hier ieder seizoen wel een aantal voorstellingen tussen zit, dat slechts enkele bezoekers trekt. Wij zijn echter van mening dat ook did mensen er recht op hebben hun favo- riete programma's te zien". Tijdens de over dit onderwerp ge- voerde besprekingen tussen de wet- houder van Cultuur, de heer Post hoorn, en het bestuur van De Teer stoof werd inderdaad overeengeko- men dat een nieuw aan te stellen directeur beide theaters onder zijn beheer zou nemen. De mensen van het zoldertheater eisten daarbij dat deze uiterlijk met ingang van het sei zoen 83/84 de programmering over zou dienen te nemen. Vandaar ook de stelling dat, wanneer het bezuini- gingsvoorstel van de S.G. er door zou komen, theater De Teerstoof zou moeten sluiten. Wethouder Posthoorn bevestigt des- gevraagd dat er aan het bestuur van De Teerstoof inderdaad een directeur is toegezegd. „En die komt er ook wel degelijk", vertelt hij. „Bijna alles daarvoor is al geregeld. Zelfs het geld voor die functie is reeds vrijgemaakt. Er moeten alleen nog wat afrondende gesprekken worden gevoerd. Het be- treft hier dus gewoon een storm in een glas water". Adriaan Stigter (een der bestuursleden) en Henk Holmerfde beheerder) van theater De Teerstoof. i VLAARDINGEN - De badmin-| i tonvereniging DVO'65 zoekt op korte termijn spelers en speelsters jimet enige ervaring opgedaan in-::: competitie-verband. Belangstel- flenden kunnen terecht op dins-:-:: i dagavond in de spelhal van het S Lijnbaancomplex tussen 19.00 en:;;; 23.00 uur. VLAARDINGEN De voetbalver- eniging Vlaardingen sluit het jubi- leum-programma ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan af met een in stuif op vrijdagavond 2 april bestemd voor leden en oud-leden. Deze in stuif, die gehouden wordt in het clubhuis in de Broekpolder begint om 20.30 uur. Sportief werd het jubileum-program- ma afgesloten met een voetbalwed- strijd tussen oud-Vlaardingen en oud- Feijenoord, afgelopen maandag ge- speeld in de Broekpolder. SCHIEDAM De Schiedamse zee- verkennersgroep „Burgemeester van Haaren" en de zeeverkennersgroepen van Voome, Putten, Rozenburg, en Goeree houden zaterdag 3 april een gezamenlijke grote schoonmaakactie. SCHIEDAM - De muziekvereniging „Harpe Davids" geeft vrijdag 2 april een concert in het Passage Theater. Op deze avond zullen naast het har- monie-orkest ook het tamboerkorps en het majoretten- en miniretten- peleton van „Harpe Davids" te horen en te zien zijn. Het concert begint om 19.45 uur. De zaal van het Passage Theater is geo pend vanaf 19.30 uur. Kaarten zijn a f 3,50 verkrijgbaar op de volgende adressen: M. Jongste, Royaardsplein 204; J. Ilmer, Beierlandsestraat 55: W.H. de Bakker, van Hogendorp- straat 15 en B. Leer, Toon Verhejj- straat 173. Het is tevens mogelijk telefonisch te reserveren via nummer 269563, of de kaarten op de avond zelf te kopen aan de kassa van het Passage Theater. Tijdens deze „Bezem in de mast"ac- tie wordt alle vuil, van de overs en aangrenzende bermen van het Brielse- en Oostvoornse Meer, verzameld. Evenals vorig jaar krijgen de zeever- kenners hierbij assistentie van leerlin- gen van de Lagere Agrarische Tuin- bouwschool te Brielle en jeugdleden van het Wereldnatuurfonds. Naar schatting zullen circa 500 jongens en meisjes aan de actie die om 11.00 uur begint, meedoen. De voile vuilniszakken worden afgevoerd door het Recreatieschap Brielse Maas. Admiraliteit 14, waarin alle zeeverkennersgroepen verenigd zijn, heeft deze actie weer op het pro- gramma gezet om voor het voorsei- zoen het belangrijkste vaarwater bin- nen zijn gebied zo schoon mogelijk te hebben. Goldie Hawn in Seems like old times In de week van 1 tot en met 7 april draait in het Passage Theater de co- medie „Smees like old times", met Goldie Hawn en Chevy Chase in de hoofdrollen. Nick Gardenia wordt door twee ban- dieten gedwongen een bank te bero- ven. Spoedig heeft hij de politie ach ter zich aan. Dit doet hem besluiten zijn toevlucht te zoeken bij zijn ex- vrouw Glenda, die advocaat is. Door dat Glenda inmiddels is hertrouwd met de officier van Justitie Ira Parks, die net begonnen is aan een verkie- zingscampagne, kan zij niet veel voor Nick doen, Zij stuurt hem echter ook niet wegen daardoor ontstaan er vele chaotische toestanden. De film draait donderdags, zondags, dinsdag en woensdag om 7 en 9.30 uur. De voorstellingen zijn toegankelijk voor kijkers van alle leeftijden. Lid van de algemene vereniging voor de centrale verwarmings- en luchtbehandelings-industrie. GRIFFIJN MERCURIUSSTRAAT 41, TEL. 34.21.03, VLAARDINGEN zakennieuws SCHIEDAM Door het afbreken van een aantal luisterboxen heeft Hakkert, op de Hoogstraat, er een schitterende hoek bij gekregen die speciaal bestemd is voor het dte- monstreren van de nieuwste ge- luids- en videoapparatuur. Gedurende haar reeds meer dan vijftig jarig bestaan heeft de firma Hakkert in Schiedam een vaste plaats verovert in de verkoop van grammo- foonplaten, cassette's, kleine muziek- instrumenten, geluidsapparatuur en dergelijke. ,,Om die plaats te behou- den", vertelt de heer Hakkert, ,,moet je echter wel met de tijd meegaan. Vandaar het besluit twee van de luis terboxen, die toch biina nooit wer den gebruikt, af te breken en de al dus vrijgekomen ruimte in te richten voor het demonstreren van allerlei nieuwe apparatuur. Mijn standpunt is namelijk dat een klant eerst moet kunnen zien wat men koopt. De ont- wikkeling op het gebied van geluids- en videoapparatuur gaat immers zo snel dat het voor leken gewoon niet meer bij te houden is. Neem bijvoor- beeld de televisie spelletjes. Vroeger had je met zo'n spel maar een moge- lijkheid, maar tegenwoordig ver- schaft bijvoorbeeld Atari werkelijk uren speelgenot. Toch komt het heel vaak voor dat iemand zo'n spel koopt zonder te weten wat men er allemaal mee kan doen. Ik ben van mening dat zoiets niet mag gebeuren, want een dergelijke aanschaf doe jn uiteindelijk niet elke dag. Daarom geef ik mijn klanten de gelegenheid het eerst uit te proberen". *Een kijkje in het verbouwde gedeelte Naast de televisiespelletjes worden in de nieuwe Hakkert-hoek ook video- recorders, computers en computer- bestuurde grammafoons en dergelijke gedemonstreerd. Dat betekent overi- gens niet dat de verkoop van platen en cassette's minder aandacht krijgt want op dit terrein blijft Hakkert eveneens gespecialiseerd, zowel in pop-, jazz-, opera-, operette- en klas- sieke muziek. Hakkert is gevestigd aan de Hoog straat 163. De zaak is dagelijks, be- halve op dinsdag, geopend van 9.00 tot 17.30 uur (zaterdags sluit men om 17.00 uur). Op donderdag is Hak kert tot 21.00 uur open. hoofdrollen in deze film worden ver- tolkt door Jane Fonda, Jon Voight en Bruce Dern. Tussen half acht en negen uur is er gelegenheid bij de Filmclub iets te eten. Op het menu staat het Indische gerecht ,,Soto ajam". Wie aan dit maal wil deelnemen plus de film wil zien betaalt in totaal f 7,50 toegang. Voor uitsluitend de film betaalt men f 5,- (leden f 3,50). De Filmclub is gevestigd in gebouw De Teerstoof, in de Nieuwstraat 12. In Passage Bio draait gedurende de zelfde periode de grote ,,Popeys" speelfilm. Popeye is op zoek naar zijn vader die verdwenen is toen hij nog een kleu ter was. Tijdens deze omzwervingen aakt hij kennis met Olijfje Olie, die op het punt staat zich te verloven met Brutus. Door toedoen van Popey gaat deze verloving niet door. Inmid dels heeft de jonge zeeman ook al ontfermd over een jongetje, dat hij Erwtje noemt. Op zekere dag wordt deze ontvoerd. Wanneer Popey dit hoort zet hij de achtervolging in. De film, die geschikt is voor personen van alle leeftijden, draait dagelijks (behalve zaterdagavond om half tien en maandag) om 2, 7 en 9.30 uur. Bij de Filmclub Schiedam wordt vrij dag 2 april, om ongeveer half tien 's avonds, de film „Coming Home" gedraaid. Luke Martin, die zwaar gehandicapt uit de oorlog is teruggekeerd, maakt in het Vietnam-veteranen hospitaal kennis met Sally Hyde. Sally's man Bob, een fanatieke marine-officier, heeft zijn vrouw zojuist verlaten om in Vietnam te gaan vechten. De De Nederlandse Orgelfederatie houdt zondag 4 april haar maandelijkse or gelconcert in het Passage Theater. Het concert wordt verzorgd door de bekende Engelse theaterorganist Phil Kelsall. Het orgelspel begint om 10.30 uur. De zaal is vanaf tien uur's morgens geopend. De entree bedraagt f 5,—. Leden, houders van een Pas 65 of C J.P. en kinderen beneden de twaalf jaar betalen f 3,-. Kaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar aan de kassa van het theater, of bij P. Foncke, V. Ruysdaellaan 35a. Het cabaret Van Santen verschijnt vrijdag 2 en zaterdag 3 april op de planken van theater De Teerstoof, in de Nieuwstraat, met het programma „Zand er over". In dit nieuwe satyrische en harde programma wordt volop aandacht besteed aan actuele situaties. Aan j bod komen onder andere: een op drift geraakte feministe, een gladde mediaman, een lyrische M.E-er en een verwarde autoriteit. De voorstel lingen beginnen om 21.00 uur. De zaal is geopend vanaf 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f 10,-. Hou ders van een C.J .P. of Pas 65 betalen f 7,50. Voor reserveringen wende men zich maandag tot en met vrijdag tot de V.V.V. Schiedam, telefoon 733000 en vrijdagavond plus zater dag (na 13.00 uur) via het theater, te- j J lefoon 269455. Gereserveerde kaar- I ten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling te worden afgehaald; Jan van Erkelens brengt zaterdag „Een kleine kabouter in de grote mensenwereld" in De Teerstoof. Het stuk gaat over kabouter Otje, die per ongeluk in de grote mensen we- reld belandt. Wat er allemaal met hem gebeurt? Dat kunnen de klein- tjes vanaf half drie komen bekijken. De toegang voor de voorstelling be draagt f3,50. Voor reserveringen raadplege men de rubriek ..Theater". In ca In cafe de Quibus aan de Lange Ha ven wordt zondag weer een kinder- middag gehouden. Op het program ma, dat om twee uur begint, staat het 1 ,,Verrassingstheater". De toegang is gratis. Zondagavond om half tien strooit de Randstad formatie „De Prints" zijn Pop-klanken door de Quibus. De toe gang tot het cafe is als altijd gratis. In de Galerie van het Schieland Zie kenhuis aan de Stadhouderslaan kan men exposities bezichtigen van Ma rianne Koning (portretten)., Gerrie Blaas (Hindelooper schilderskunst) en Evert de Koning (modelwagens). De tentoonstellingen zijn dagelijks gratis toegankelijk van 9.00 tot 20.00 uur. Wie gei'nteresseerd is in het onderwa- terleven en de onderwatersport kan in de Gemeentelijke Openbare Biblio- theek, aan de Lange Haven 131, een foto-expositie over deze onderwer- pen gaan bekijken. De tentoongestel- de foto's zijn van P. Korff uit Rotter dam. Tot het eind van het theaterseizoen worden in theater De Teerstoof wand- kleden geexposeerd van Willemieke van Hes. De kleden zijn te bezichti gen voor, tijdens en na de voorstellin- gen.

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3