Gesprek met directie Coca-Cola kan problemen oplossen - mrmn Koemarktbrug gestremd Molens op televisie e\y.e yjaD* deze Auto in sloot 1 Paasvakantie activiteiten Narcis in het zonnetje I KOOPJES IN 45 SPECIAALZAKEN Gewijzigde route bus 40 a curver Een actieve krant in een actieve streek Meubel-blokkade Auto's geramd met verkeersbord Drie borders met dertig verschillende soorten Wmmmm 1 r KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad WOENSDAG 7 APRIL 1982 7e JAARGANG NO. 22 SCHIEDAM - "We zijn onder valse voorwendselen van dat terrein afgestuurd en dat pikken we niet", zegt de heer Hendriks, de voor- zitter van de Autocrossclub Schiedam geemotioneerd. Het terrein waarover hij spreekt is gelegen aan de's Gravenlandseweg/Ringer- straat, naast de fabriek van de Coca-Cola. Ruim tien jaar werd dit braakliggende stuk grond door de autocrossclub gebruikt voor het houden van wedstrijden, hetgeen tot voor kort nooit problemen opleverde. "Het terrein waarop wij al tien jaar regelmatig crossten, is eigendom van de Coca-Cola", vertelt Goof Hendriks verder. "Die had er echter geen be- zwaar tegen dat we het voor dit doel gebruikte. Het beste bewijs daarvan zy'n wel de reclame-vlaggen die we van ze kregen. We stonden dan ook wel even gek te kijken toen Baart- mans, wiens bedrijf naast de Coca- Cola-fabriek ligt, ons verzocht het terrein te ontruimen omdat hij het had gepacht. Aangezien wij dachten (want dat had Baartmans tegen mijn vrouw gezegd) dat hij erop ging bou- wen, besloten we zonder verder ge- zeur te verdwijnen. Uiteindelijk wis- ten we al die jaren dat die grond eigenlijk bestemd was voor uitbrei- ding van industrie en zo'n stuk werk- gelegenheid wilden we niet tegenhou- den. Maar na een aantal weken bereikte ons plots het verhaal dat het terrein niet voor bedrijfsuitbreiding gebruikt zou worden maar voor agrarische, privfe-doeleinden. Omdat ik wilde weten of dat waar was ben ik naar Baartmans egaan en die gaf inder- daad toe dat hij enige dieren op dat II?:i,1sill: '.V- - - v - p-'" "'mag liaiilSfei De voorzitter van de Autocrossclub Schiedam bij het omstreden terrein stuk grond wilde gaan houden. Het was zelfs al ingezaaid". Beduveld "Vanzelfsprekend voelen wij ons nu zwaar beduveld want als we dit gewe- ten hadden, waren we natuurlijk nooit weggegaan. Vooral niet omdat Baartmans naast zijn eigen garage ook een gTOOt stuk land heeft liggen dat hij voor dit doel kan gebruiken. Toen we dat naar vorenn gooiden en zeiden dat we met deze gang van zaken geen genoegen zouden nemen, probeerde hij het op te lossen door ons f.200.- per jaar te beloven wan- neer wij verder geen problemen maak- ten. Maar daar trappen we niet in want uiteindelijk gaat het ons niet om geld maar om een crossterrein. Daarna hebben we ook een onder- houd over deze zaak aangevraagd met de heer De Rijks van de Coca- Cola. Wij vermoeden namelijk dat men daar helemaal niet weet op wel- ke manier de crossclub van het terrein verdwenen is". Tegelijk met de aanvraag voor het on- derhoud met de Coca-Cola heeft de crossclub ook brieven naar aanleiding van het gebeuren verzonden naar de Sportraad en wethouder Posthoorn. "Ook daarin hebben we gevraagd om een gesprek op zo kort mogelijke ter- mijn", vervolgt de voorzitter zijn verhaal. "Voor het onderhoud met de heer De Rijks van de Coca-Cola, waarbij ook Baartmans aanwezig zal zijn, is inmiddels een afspraak ge- maakt. Dat zal plaatsvinden op 7 april. Hopelijk worden de problemen dan opgelost". Ook de heer Baartmans zegt desge- vraagd het volste vprtrouwen te heb ben in het komend gesprek. Verdere uitleg over de kwestie is naar zijn mening dan ook volslagen overbodig. 'Tk ben er van overtuigd dat we woensdag tot een oplossing komen", is het enige dat hij wil loslaten. SCHIEDAM-Binnenkort wordt op de televisie aandacht besteed aan de vier Schiedamse molens: de Walvisch, de Noord, de Vrijheid en de Drie Koorn- bloemen. De opname waarin onder andere gesprekken met wethouder Reinier Scheeres en de molen coordinator Jos Gunneweg zijn verwerkt, hebben plaats gevonden op dinsdag 30 en woensdag 31 maart. Zij worden uitgezonden in het programma "Van Gewest tot Gewest", op woensdag 14 april, van 19.00 tot 20.00 uur. SCHIEDAM—Teneinde hun eisen voor een clubhuis kracht bij te zetten blokkeerde een groep jongelui zon- dagavond, rond acht uur, de rijbaan van de Nieuwe Maasstraat. Daar men weigerde de blokkade van oude meubels op te ruimen werden vier vanhen, in de leeftijd van vijftien tot en met negentien jaar, meegeno- men naar het bureau. Even later wer den zij, zonder proces-verbaal want hun daad bleek niet strafbaar te zijn, naar huis gezonden. De meubelblok- kade werd inmiddels door Gemeente- werken opgeruimd. SCHIEDAM Zaterdagnacht rond 2.20 uur reed een 46-jarige automo- bilist op het Rubensplein tegen een aldaar staand verkeersbord, dat hij circa honderd meter meesleepte. Hierbij knalde het bord tegen een langs de weg geparkeerd staande Volkswagen, die vervolgens op een daar voor staande Range-Rover vloog. De chauffeur van de wagen die dit al- les aanrichtte, reed zonder te stoppen door. Enige tijd later kon hij in zijn woning worden aangehouden. De man blies over de streep eij gaf toe- stemming voor de bloedproef. SCHIEDAM - Rijdende op de afrit van rijksweg 20, naar Schiedam - Noord, werd een 67-jarige man uit Delft plotseling onwel. Zijn naast hem zittende vrouw trachtte hierop de wagen tot stilstand te brengen, door de handrem aan te trekken en bij te sturen. Ze kon echter niet verhinderen dat de auto, over de rijbaan van het tege- moet komende verkeer heen, de langs de weg liggende sloot in dook. De on wel geworden bestuurder kon na be- handeling in het Schieland Zieken- huis weer naar huis. SCHIEDAM De Koemarktbrug over de Lange Haven is morgen (donderdag 8 april) wegens repa- ratiewerkzaamheden voor e6n dag afgesloten voor het wegver- keer. Tevens zal de brug niet ge- opend kunnen worden voor de scheepvaart. De werkzaamheden beginnen om 8.00 uur en zullen tot ongeveer 17.00 uur duren. De omleidings- route wordt met borden aange- geven. De Ret zal in verband met de afsluiting van de brug vanaf de Koemarkt via Buitenhavenweg, Wilhelminabrug, Lekstraat, Haven- dijk, Willem de Zwijgerlaan, Schoolstraat en Nieuwe Haven op de gewone route terugkeren. Deze B wjjziging geldt voor beide richtin- gen. Bus 54 keert morgen ,ter B hoogte van de rotonde Over de Vesten. B: Voor de schepen met een maxima- Ie hoogte van 2.50 meter blijft doorvaart door de Lange Haven mogelijk. SCHIEDAM Met de Pasen reeds in zicht is er voor de Schiedamse kinde- ren nog volop te doen. Donderdag 8 april kunnen zij in het kader van Jeugdland gaan varen (om 10.00 en 14.00 uur) en meedoen aan een spelcircuit (om 10.00 uur op het Edisonplein en om 14.00 uur op het schoolplein van de Alb. Magnus- school aan de Parkweg. De deelname is gratis. Wie liever naar een Bingo gaat kan te- recht in Centrum De Kreek aan de Lange Haven 92. De Bingo begint om 13.30 uur en duurt tot 15.00 uur. De toegang kost f 1,-. Vrydag 9 april om 14.00 uur wordt er in het wijkcentrum de Blauwe Brug aan het Bachplein een kinder- theatervoorstelling gehouden. Het Limburgs Jeugdtoneel speelt er dan „De betoverde Koningskinderen". De toegang tot dit Jeugdlandevenement bedraagt f 1,-. In Centrum De Kreek is er die dag van 13.30 tot 15.00 uur, film. Ook hier bedraagt de toegang f 1,-. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot het bureau Jeugd-* land, telefoon 260500 (toestel 116) of Centrum De Kreek, telefoon 267767). SCHIEDAM—Met de bedoelingde bewoners van onze stad nog meer vertrouwd te maken met de Nar cis, heeft de gemeentelijke plant- soenendienst in het najaar van 1981 op een drietal plaatsen in Schiedam borders met verschillen de types van deze voorjaarsbloem aangelegd. Deze borders, waarin zo'n dertig soorten narcissen be- vinden, zijn te bewonderen in het Julianapark (aan de brug. Knap- pertlaan), het Beatrixpark en op de Stadskwekerij (aan de Fokker- straat 550). De narcis, is samen met de tulp, over heel de wereld bekend. Het is eeii bolgewas, behorend tot de fa- milie der Amaryllusachtigen, dat zich zelf uitbreidt. De bloemen, die zijn genoemd naar'de Griekse jongeling Narkissos, komen voor in de kleuren geel, wit, oranje en zalmroze. Afhankelijk van het weer, bloeien de verschillende soorten in de periode van februari tot en met april. Zij brengen daar- mee als een der eersten kleur en fleur in tuinen en plantsoenen. Is de bloem eenmaal uitgebloeid dan bLjjven de bladeren nog lang groen. Daar de bol in die tijd zijn nieuwe reserves opspaart mogen de blade ren pas worden afgesneden wan- neer ze geheel geel verkleurd zijn. Behalve in de tuin doen narcissen het ook erg goed in plantenbak- ken of grote bloempotten op het balkon. Tevens worden er speciale soorten gekweekt voor de kamer- cultuur. Wie wat meer over de vele soorten en de plant- en groeiwijze van de narcis wil weten kan zich, tussen 8.00 en 10.00 uur, voor nadere inlichtingen wenden tot Jan Ren- trop, telefoon 154605 (Stadskwe kerij). Tevens zijn er voor de lief- hebbers plattegronden, met de na- men en plaatsen van de narcissoor- *Een der narcisborders in het Julianapark. ten in de borders, verkrijgbaar bij: Beatrixpark, het plantsoenonder- en het Stadskantoor, Emmastraat de Stadskwekerij Fokkerstraat komen aan de Stadhouderslaan 1 (dertiende etage, administratie 550, het Pannekoekhuis in het (ten zuiden van het Julianapark) van de hoofdafdeling plantsoenen). wmm, 1 SCHIEDAM In de reeds eerder aangekondigde omleidingsroute van buslijn 40 in Overschie is noodge- dwongen een wijziging aangebracht. In de richting Schiedam wordt de bestaande route gereden tot aan de tweede Hogenbanweg en Vlaarding- weg, via welke men de eerder aange kondigde omleidingsroute bereikt. In de richting Station Noord wordt de- zelfde gewijzigde route in omgekeer- de volgorde gereden. De haltes Burg. Baumannlaan bjj De Lugt (richting Station Noord) komen tijdeljjk te vervallen. Op de tweede Hogenban weg, vo6r de Burg. Baumannlaan (richting Hillegersberg) wordt een tij- delijke overstaphalte geplaatst. Passagiers van lijn 40 dienen op het trajectgedeelte Overschiese Dorps- straat, De Lugt, Burg. Baumannlaan gebruik te maken van bus 33. Schiedams Nieuwsblad Autocrossclub vecht voor teruggave van terrein ROTTERDAM: CENTRUM - KRALINGEN - ALEXANDERPOLDER - OMMOORD - NOORDER- BOULEVARD; SCHIEDAM: CENTRUM - KETHEL; VLAARDINGEN: VEERPLEIN: NIEUWERKERK A/D IJSSEL; CAPELLE A/D IJSSEL: DE TERP; KRIMPEN A/D IJSSEL: CRIMPENHOF zolang de voorraad strekt Stevige reiskoffers cognac of bordeaux 75 cm Kotferboy, geen onge- mak meer van zware kof- fers Geheel inklapbaar Bij ons Curver aardappel- container. met schillebak Van 13 95 voor Indesit lichtgewicht stnjk- ijzer, van 31 50 voor Moulinex koffiezet- apparaat voor 1-9 geurige kopjes koffie Van 59 95 voor Elektrische eierkoker Voor 1-7 eieren met eier prikker Kleur beige SOLA - cassette model "Provence" 9-persoons. 60 delig Van 713 - voor 65 cm 6-persoons. 40 delig Van 483 - voor

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 1