Stoomtrein in ere hersteld Schiedams Nieuwsblad Folk in De Sokkel Hartweek ALSDE Bank Mees Hope nv Mens en natuur kunnen niet buiten elkaar Kledingbeurs H Informatieavond Epilepsie Voor alle vormen van leasing en verhuur van personen- Asfalterfngswerk 79.450 O.N.S. wijzigingen rond Pasen De Meesrente-rekening. Wijdurven elke vergelijking aan. L^ui Autoleasing is Interleasing leasing WOENSDAG 7 APRIL 1982 RIJNMOND/WEST COM BIN ATIE 14-516 SCHIEDAM-Op een groot aantal Schiedamse scholen is gedu- rende de afgelopen maanden gewerkt aan het project "Takken in het vroege vooijaar". Zoals de titel van deze, door de werk- groep "School en Natuur" van de gemeente Schiedam uitge- brachte, lesbrief al doet vermoeden, werd hierin aandacht be- steed aan de groei- en bloeiwijze van verscheidene takken (kas- tanje, hazelaar, wilg, forsythia, ribes en krentenboompje). Film Kindervoorstelling Koffieconcert Quibus Western festival Schiedam, Oranjestraat 64; (010) 34 02 22; Vlaardingen, Schiedamseweg 53; (010) 34 02 22. Lesbrieven populair op Schiedamse scholen Het voor de Paasvakantie afgeron- de project Tnaakt deel uit van den van de vele lesbrieven die geduren- de de afgelopen twaalf jaar door de werkgroep "School en natuur" zijn uitgegeven. In deze werkgroep zitten onder andere vertegenwoor- digers van de diverse kleuter- en lagere scholen, de gemeentelijke plantsoenendienst, de Openbare Nutsbedrijven Schiedam, de Ko- ninklijke Nederlandse Natuurhis- torische Vereniging en een onder- wijskundig medewerker van de ge meente. In totaal zijn door de ja- ren heen ongeveer vijftig verschil- lende lesbrieven verschenen. "Voor de aanvang van een nieuw schooljaar", vertelt de heer Van Giezen (onderwijskundig mede werker der gemeente en lid van de werkgroep), "wordt naar alle scholen. dus niet alleen naar de openbare, een intekenlijst gezon- den van de in dat schooljaar ver- krijgbare lesbrieven. Op die lijsten staat tevens vermeld voor welke leeftijdsgroepen deze geschikt zijn en in welke periode ze uitkomen. Iedere school kan zelf bepalen of er wel of geen gebruik van een les brief wordt gemaakt en op welke wijze men ermee aan het werk gaat". Zo'n lesbrief is namelijk geen kant en klaar boekje van waaruit "ge- leerd" kan worden, maar een ver- zameling van informatie en sugges- ties aan de hand waarvan de on- derwijzer of onderwijzeres een project kan opzetten. Juist omdat het de bedoeling is dat de kinde- ren hieraan bewust meewerken, waakt de werkgroep ervoor de les- •brieven te theoretisch te maken". Dit schooljaar bevat de lijst van lesbrieven de onderwerpen: Huis- dieren, Strand en schelpen, De na tuur slaapt - slaapt de natuur? Takken in het VToege voorjaar (de laatst uitgekomen), Nieuw leven bij plant en dier, Bomen en bos- sen, Midden Delfland, De stads- kwekerij, De kinderboerderij, Mi- lieuproject en De poldersloot. Bij de taatste vier projecten be- staat de mogelijkheid tot het ma ken van een excursie. "Een aantal van dezelesbrieven is al vele jaren oud, maar andere, waaronder 'Takken in het vroege voorjaar", Milieu-project" en "Midden-Delfland", zijn er pas sinds kort", zegt de Van Giezen en hij vervolgt:"Al de brieven heb- ben echter hetzelfde doel: de kin- deren van jongs af aan te leren dat de mens en de natuur niet zonder elkaar kunnen. Gelukkig leven we in een tijd waarin men dit terdege beseft. Dat is ook goed te merken aan de be- langstelling die er is voor de les brieven en de excursies. We kun nen namelijk wel stellen dat toch zeker tachtig procent van de Schiedamse scholen aan een of ander project meedoen. De laatste tijd worden we zelfs regelmatig benaderd door scholen voor voort- gezet onderwijs die belanstelling voor een der lesbrieven hebben. Natuurlijk gaat het daarbij dan wel om onderwerpen als het mi lieu en Midden-Delfland (waar on der andere een fietsroute in de les brief is opgenomen) en niet meer om bijvoorbeeld, De Kinderboer derij".) Hoewel er tot nu toe al zo'n vijf tig lesbrieven zijn samengesteld heeft de werkgroep nog altijd !e- gio ideeen voor het maken van nieuwe. Zo staat er onder meer een op stapel waarin aandacht wordtgeschonken aan het nieuwe, nog in aanleg zijnde, park fcethel en de daarin liggende boerderij van Landsbergen. Het samenstel- len van de intekenlijsten geeft dan ook nooit problemen. Hoewel.... "het wordt toch wel moeilijk te kiezen wat je in een bepaald jaar wel of niet doet", besluit de heer Van Giezen. SCHIEDAM/APELDOORN - De Ve- hiwse Stoomtrein Maatschappij opent het seizoen met vier nostalgi- sche paasritten van Apeldoom (via Beekbergen, Loenen en Eerbeek) naar Dieren en weer terug. De ritten worden veneden op 12,13, Hen 15 april. De trein van historische rijtui- gen wordt getrokken door een pas ge- restaureerde, drieassige, Duitse stoomlocomotief van de serie 80 (80 036). Na drie jaar buiten bedrijf te zijn geweest is deze locomotief vanaf 12 april weer regelmatig voor de VSM-treinen te zien. De 80-er, die voor zij in het bezit van de VSM kwam in dienst was bij de Duitse kolenmijnen, werd in 1928 als rangeerlocomotief gebouwd. De eerste eigenaar was de Deutsche Reichsbahn, alwaar zij het nummer 80 036 kreeg. In 1976 werd de loc eigendom van de VSM. Ze was toen niet rijvaardig. De herstelwerkzaam- heden, waarbij onder andere alle la gers van de assen, koppelstangen en drijfstangen werden vernieuwd of ge- repareerd, werden uitgevoerd in de hoofdwerkplaats van ae Nederlandse Spoorwegen te Tilburg. Een jaar later kwam de loc officieel bij de VSM in dienst, waarna weldra bleek dat ze uitermate geschikt was voor de VSM-personentreinen op het baanvak Apeldoom-Dieren. Groot pluspunt daarbij was dat ze erg zuinig was in het kolenverbruik. Doordat de toestand van de ketel ver- der rijden onmogelijk maakte, moest de 80-er in 1978 wederom buiten dienst worden gesteld. In verband met het vele onderhoud aan het ove- -i Vanaf 12 april stoomt de 80-er weer over de Veluwe. rige materieel kon de ketelrevisie pas eind 1980 beginnen. Vanaf dat ogen- blik hebben twee vaste medewerkers en een groot aantal enthousiaste vrij- willigers keihard gewerkt aan het her- stel van de kleinste en tevens oudste stoomlocomotief van de VSM. Alle werkzaamheden zijn uitgevoerd in de VSM-werkplaats, op het terrein van station Beekbergen. Dinsdag 2 maart 1982 werd de moeite tijdens een proefrit, waarbij de loc reed alsof ze zo uit de fabriek kwam, beloond. Tijdens de paasritten kan iedereen, die daar belangstelling voor heeft, kennismaken met de volop stomende en weer als vanouds fluitende 80 036 De trein vertrekt alle vier de dagen om 14.30 uur, uit Apeldoorn. Kaar- tjes zijn in de trein verkrijgbaar. Wie de komende zomer eens een rit met de stoomtrein wil maken kan desge- wenst een dienstregeling bestellen. Hiertoe moet men f 1,- (voor ver- zendkosten) overmaken op giro 4144112 ten name van Stichting VSM te Beekbergen. Behalve de dienstregeling vermeldt deze folder eveneens hoe men de stoomreis kan combineren met een bootreis op de IJssel, of een huifkartocht door het mooie Veluwsche landschap. SCHIEDAM Op de Vlaardingerdijk nabij de Jan Vermeerstraat, heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een vechtpartij plaatsgevonden tussen cir ca vijfentwintig mannen en vrouwen. Tengevolge hiervan ging een ruit van een aldaar gelegen woning aan digge- len en raakte een geparkeerd staande auto zwaar beschadigd. Over de oor- zaak van de ruzie is niets bekend.. SCHIEDAM In gebouw Triangel, in de Fransenstraat 12 te Vlaardingen wordt IS april een epilepsiedag ge- houden. Op het programma staan: een info- markt (deze gaat om 18.00 uur open), de film „Epilepsie, wat is dat?" (aanvang 19.30 uur) en een optreden van het Wespetheater (dit begint om 20.00 uur). De avond is bestemd voor iedereen die zich voor dit onderwerp interesseert. SCHIEDAM - De Jeugdhaven Nieuwland aan de Albardastraat 65 houdt op 22 april, van 13.00 tot 15.30 uur, de tweede kledingbeurs. Het inleveren van kleding, voor zowel groot als klein, kan gesckieden tot en met 20 april. De aangeboden kleding dient schoon, heel, gestreken, ge- prijsd en voorzien van naam en adres te zijn. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de Jeugdhaven, telefoon 738671. INTERLEASING NEDERLAND B.V. Filiaal Rotterdam, Strickledeweg 109 (spaanse polder) 3125 AV Schiedam, Telefoon: 010 - 374911, Telex: 23177 SCHIEDAM - In het kader van het onderhoud asfaltwegen, worden in de week van 26 tot 30 april de volgende wegen geasfalteerd: Brederoweg, Burg. Knappertlaan (tussen het Ru- bensplein en de Burg, van Haaren- laan), Gerrit Verboonstraat-Oranje- straat, Overschiesestraat, Polderweg, Willemskade en Nieuwe Haven. Bij de Brederoweg en de Overschiese straat gaat het om het aanbrengen van de zogenaamde deklaag, waarmee reeds eerder uitgevoerd werk wordt afgerond. De Nieuwe Haven en Wil- lemshaven worden voorzien van een Verschijnt huis-aan-huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Oplage Kantoor Rijnmond-West Combinatie: Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306, 3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-346711 Redactie: M. Ames, teh 352446 A. Beyen, tel. 352911 Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010-266615 M. de Zwart, prive 010-736375 Sport: P. Spek, prive 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur; redactionele kopij tot maandag 17.00 uur. Peter Urwin en Bert Haasjes brengen folk in De Sokkcl VLAARDINGEN - In societeit De Sokkel, Van Maerlantlaan 4, speelt op zaterdag 10 april het duo Peter Urwin en Bert Haasjes. Dit tweetal zal voornamelijk folkmuziek ten ge- hore brengen. Peter Urwin heeft in talrijke clubs in zijn geboortestad Newcastle en omge- ving gezongen en was in Nederland actief als zanger van de Nederlandse Engelse groep Penmarick. Bert Haas jes maakte een aantal jaren als zanger gitarist deel uit van de folkrock-for- matie Hollo ween. Het repertoire van het duo bestaat uit Engelse en Schotse traditionals, waaronder enkele ballades. De songs worden overwegend a-ca^ella ge- bracht, terwijl ook enkele nummers met begeleiding van gitaar of mando line worden gezongen. Het optreden begint om 21 uur. L,e- den van de societeit betalen f3,50 entree, niet-leden f 5,-. nieuwe "toplaag", daar in 1981 in deze wegen de riolering is aangelegd. Op de Polderweg wordt de asfaltcon- structie hersteld. Gaten en zakken worden aangevuld en er zal een nieu we toplaag worden aangebracht. Aan deze weg is de afgelopen jaren aan- zienlijke schade toegebracht. De werkzaamheden aan de Burg. Knappertlaan vormen de afsluiting van de, in de afgelopen 3 jaar, in ge- deelten uitgevoerde reconstructie van deze weg. In de Gerrit Verboon- en de Oranjestraat wordt de bestaande asfaltconstructie (de bovenste 4 cm) weggehaald ("gefreesd"). Deze frees- werkzaamheden, die noodzakelijk zijn vanwege de slechte deklaagcon- structie, starten op 13 april. De werk zaamheden zullen per rjjstrook wor den uitgevoerd. Na het freeswerk zal eind april de nieuwe asfaltlaag wor den aangebracht. Ook bij de andere wegen zullen de komende weken reeds de nodige voorbereidende werkzaamheden wor den uitgevoerd, zoals het plaatselijk verbeteren van de afwatering. WATERWEG De Hartweek (die wordt gehouden van 5 tot en met 13 april) heeft dit jaar als thema „Hart en Stress" meegekregen. De bedoe ling van de Nederlandse Hartstichting is daarmee een discussie op gang te brengen en onderzoek te stumuleren. In ons land is de afgelopen jaren wei- nig aandacht besteed aan de risico factor stress. Toch blijkt steeds meer dat stress, evenals roken en hoge bloeddruk, kan bijdragen tot de kans op een hartaanval. In dit kader is kort geleden een onderzoek gepubli- ceerd dat de medische wereld heeft kunnen overtuigen. SCHIEDAM De Openbare Nutsbe drijven zijn maandag 12 april (Twee de Paasdag) gesloten. Voor storingen in de levering van gas, water, electri- citeit of Cia-signalen zijn de O.N.S. telefonisch bereikbaar onder nummer 622222. De vuilnisophaaldienst van maandag 12 april, worden naar donderdag 15 april verschoven. Het vuilnisoverlaadstation aan de Parallelweg is op Paaszaterdag ge- opend en Tweede Paasdag gesloten. De grofvuilophaaldiensten van don derdag 15 april kotaen te vervallen. *De kleuters van Olleke Bolleke hebben de afgelopen weken enthousiast "gewerkt" aan het project "Takken in het vroege voorjaar". In verband met de Pasen zijn er in het theater De Teerstoof het komend weekeind geen voorstellingen. In de week van 8 tot en met J 4 april draait „Fort Apache, the Bronx", met Paul Newman in de hoofdrol, In het Passage Theater. Vlak voordat Conolly de scepter in Fort Apache (het politiebureau in de Bronx) gaat voeren worden er twee straatagenten vermoord. Geheel te- gen de tot dan toe gevoerde tactiek van Dugan, zijn voorganger, en besluit Conolly de boel hard aan te pakken teneinde aldus de criminaliteit in de w(jk terug te dringen. Als antwoordt nemen de rellen toe en gaan de tal rijke souteneurs, prostitutes, drugs- dealers en junkies zich steeds bruta- ler gedragen. De voorstellingen, die toegankelijk zijn voor personen van zestien jaar en ouder, zjjn dageljjks (behalve op maandag) om 8 uur. In Passage Bio staat gedurende de- zelfde periode „De kleine lord" op de spoelen. De film is gemaakt naar het gelijknamige, wereldberoemde boek. Na een leven vol teleurstellingen besluit de bejaarde Earl of Dorin- court z(jn kleinzoon, waarvan hij tot dan toe niets wou weten, in huis op te nemen. Weldra komt de jongen, Ceddie, met zijn moeder vanuit Ame- rika en trekt in bij zijn grootvader. Omdat de oude heer zijn schoon- dochter niet wil ontmoeten, mag Ceddie's moeder niet op het kasteel komen wonen. Zij wordt onderge- bracht in een in de nabijheid gelegen huis. Dan, op het moment dat de Earl enig vertrouwen in kleinzoon en moeder begint te krijgen, duikt er plots een tweede vtouw op die haar zoon aan hem voorstelt als zijn kleinzoon. Hoe dat afloopt kunnen kijkers van alle leeftijden dagelijks (behalve op maandag) gaan zien om 2, 7 en 9.30 uur. Iedere dag (behalve op maandag want dan is het theater gesloten) kunnen jeugdige filmliefhebbertjes in het Passage Theater gaan kijken naar de Nederlandse tekenfilm „De avontu- ren van Hammetje". Hammetje is een klein varkentje dat van het ene in het ExpOSltieS andere avontuur rolt. De voorstellin gen beginnen om 2 uur. tot 23.00 uur, een Western festival gehouden. Het maandelijkse koffieconcert in de aula van het Stedelijk Museum valt deze keer op 14 april. Het concert begint om 12.30 uur. De toegang is gratis. Zoals gebruikelijk heeft men ook zondagavond weer gratis toegang tot cafe de Quibus aan de Lange Haven. Het programma, dat om half tien be gint, bevat een „Paasverrassing". In het wijkcentrum de Blauwe Brug wordt woensdag 14 april, van 14.00 In de Gemeentelijke Openbare Bi- bliotheek aan de Lange Haven 131 kan men momenteel een fototen- toonstelling bezichtigen over het on- derwater leven en de onderwater- sport. De maker van de foto's is de heer P. Korff uit Rotterdam. Marianne Koning (portretten), Gerrie Blaas (Hindelooper schilderkunst) en Evert de Koning (modelwagens) ex- poseren de komende weken in de Galerie van het Schieland Ziekenhuis aan de Stadhouderslaan. De tentoon- stellingen zijn dagelijks te bezichti gen van 9.00 tot 20.00 uur. *„Hammetje", het varkentje dat vele avonturen beleeft Intelligent sparen Metde Meesrente- Intelligent sparen. Dat is: hoge rente, en toch veel vrijheid. Ruime mogelijk- heden om direct over Uw geld te beschikken. Daarom hebben de reken- meesters van Bank Mees Hope de Meesrente-rekening gecreeerd. Hoge rente. Het percentage wordt maandelijks vooraf vastgesteld. In april 1982 bcdraagt het 9j"». Een uiterst florissante rente, die eenmaal per jaar wordt bijgeschreven. FJoge vrije opname. U kunt elke maand tot f 3.000.- opnemen. In de dure decembermaand zelfs tot f 6.000,-. Meergeld opnemen? Zoals U wilt. Maar dan geldt een opzeg- termijn van 24 maanden. Anders betaalt U 2% opnamekosten over het bedrag boven de vrije opname. rekening. Onroerend goed. Geld nodig voor de aanschaf van onroerend goed? Uw Meesrente-rekening is ergoed voor. Zonder opzegtermijn, zonder opnamekosten. Loop binnen of bel op. Wij informeren U gaarne persoonlijk over de Meesrente-rekening. Ook over de mogelijkheid om thuis te sparen. gewoon via Uw postgiro- of bankrekening.

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3