Politiek forum-debat Hulpbrug gestremd College: fracties zelf Schiedam promoten Een krant v om niet te missen MS MAAKT MODE BET A ALB A AR Hartreanimatie kan mensenlevens redden Verleden achtervolgt Boemerang Uitvoering De Fakkel Adverteren inde Zuid-Holland Rekreatiekrant Mode in alle maten Bob den Uijl signeert 9 Schrijfavond Festiviteiten Hoogstraat College ook niet blij met trouwboekjes Haagse supporters gooien bom Cursus in Schiedam opgezet R.E.T. rijdt om voor rioolaanleg RIJNMOND/WEST COMBINATIE DONDERDAG 15 APRIL 1982 15-269 SCHIEDAM - De Werkgroep Schie dam van de Consumentenbond heeft in samenwerking met Zalencentrum Irene, een politiek forum-debat geor- ganiseerd. Voor deze avond, die op 3 mei aanstaande wordt gehouden, zijn alle partijen uitgenodigd. Het, langzamerhand traditioneel ge- worden forum-debat, bestaat uit de volgende elementen: ongeveer 4 mi- nuten per partij ter toelichting op het programma, een vragenljjst waardoor vergelijking van programma-punten mogelijk wordt (deze lijst zal onge veer tien dagen van te voren aan de partijen worden toegezonden) en een discussie met de iaal. Leider van het forum is de heer Wes- tendorp, de adjunct-directeur van de Consumentenbond. Alle partijen heb- ben reeds telefonisch hun medewer- king aan deze avond toegezegd. SCHIEDAM-Voetbalsupporters van FC Den Haag hebben zaterdag een bommetje tot ontploffing gebracht op de Professor Kamerlingh Onnes- laan, toen zij op weg gingen naar het Spartastadion. Hoewel busvervoer voor de Hagenaars geregeld was, gingen zij liever te voet. Op de kop van de Kamerlingh Onneslaan brach- ten enkele supporters een zelfge- maakt bommetje tot ontploffing, waardoor een ruit van een woonhuis sprang. Met behulp van politie en bewoners van de Morsestraat kon de suppor- tersstroom uit Schiedam-Oost geweerd worden. De Hagenaars waren kennelijk onder de indruk van een Morsestraatbewoner die met een lang kapmes stond te zwaaien. Op de terugweg uitten de supporters hun ongenoegen met het verlies van FC Den Haag door stenen naar een politiewagen te gooien. Deze troffen echter geen doel. SCHIEDAM - Bob den Uijl, de Rot- terdamse schrijver die onder meer be- kend raakte door zijn bekroonde ver- halenbundels „Vogels kijken", „Een zachte fluittoon" en Fods wegen zijn duister en zelden aangenaam", sig- neer zaterdag 17 april zijn nieuwte boek bij boekhandel Mercurius, Hof van Spaland 31. Tussen twee en vier 's middags kan iedereen een handte- kening laten plaatsen in het werk „Opkomst en ondergang van de zwar- te trui" van de inmiddels 59-jarige schrijver. SCHIEDAM—De Hulpbrug over de Schie, van en naar de's Graven- landsepolder, wordt in de week van maandag 19 tot en met vrijdag 23 april, van een nieuw wegdek te voorzien. In verband hiermee is de brug gedurende deze tijd afgeslo- ten voor het verkeer en kan zij niet geopend worden voor de scheepvaart. De verkeersomleiding wordt met borden aangegeven. De scheepvaart kan zich voor na- dere inlichtingen wenden tot de Havendienst Schiedam, telefoon 010-622222, toestel 168 of 169. Geheel met badstof gevoerde Katoenen parka, o.a. in wit. Geheel met badstof gevoerde blouson Mt. 36 t/m 48 blouson in chintz. Mt. S, M, L en XL ZLH QO 0a rood/wit/marine en KITr™ Cp tK*" wit/raf/marine. jjr "3^ Mt. 36 t/m 50 Schiedam: Hoogstraat 65. Rotterdam. Vlaardingen. SCHIEDAM-De 20-jarige A.W.S., die in beschonken staat in de nacht van vrijdag op zaterdag uit de Boter- straat weg wilde rijden, maakte zo- veel herrie dat de politie die op de Huis te Riviereweg paruat stond ge- alarmeerd werd. Toen de agenten even later een auto voorbij zagen rij den, die een ingedeukte voorkant en een aanlopend wiel mankeerde, hiel- de n zij A.W.S. aan. Deze bleek een volkswagenbus in de Boterstraat ge- raakt te hebben. Uitgave: De Havenloods behorend tot WEGENER huis-aan-huisbladen b.v. Westblaak 159. Rotterdam Informatie wordt graag gegeven door: J.G. Wentink, telefoon 010-13 50.85, prive 010 - 74.25.13 SCHIEDAM Schiedammers die de techniek van hartreanimatie onder de knie willen krijgen, kunnen een cur sus volgen aan de Korte Haven 27. Hartreanimatie is eerste hulp voor slachtoffers van een hartstilstand. Wanner reanimatie wordt toegepast, hebben zjj een veel grotere kans tot overleven. In Nederland overlijden jaarlijks 20.000 mensen aan een hartstil stand. Daarbjj zijn 12.000 mensen die buiten het ziekenhuis, dus op straat, in de bus of bijvoorbeeld thuis een aanval krijgen. De meesten overlijden binnen een kwartier na de hartstilstand, omdat de hersenen onherstelbaar beschadigd zijn na een stilstand van de bloedcirculatie en de zuurstoftoevoer van vier minuten. Een ambulance is vaak pas na zes of acht minuten ter plaatse. Daarom is het belangrijk dat de slachtoffers in de eerste minuten ge- holpen worden. Iedere leek die een beetje kracht in de armen heeft, kan daarbij helpen - mits deze een cursus hartreanimatie heeft gevolgd. De cur sus leert diagnose stellen (want de hulpverleners moeten natuurlijk we- ten of er wel sprake is van een hart stilstand) en de techniek om de funs tie van het hart over te nemen, zodat het bloed blijft circuleren. Belangstel- lenden kunnen zich opgeven voor de cursus via de telefoonnummers 711080 (tussen vijf en zeven) en 262265 (tussen vier en zes). Daar kan men ook meer informatie krijgen over aanvang, duur en kosten van de cursus. SCHIEDAM Radio Boemerang is verbaasd over een besluit van burgemeester en wethouders, dat hen via de pers ter ore kwam, waardoor Boemerangs deelname aan een vrije zenddag op 26 mei uitgesloten wordt. Het college van burgemeester en wethouders zou zich voor de realisering van een radioprogramma niet in willen la- ten met pirateo. Radio Boemerang mag dan in het verleden illegaal uitgezonden heb ben, tegenwoordig is de organisa- tie niet meer in de lucht en is zij in stichtingsverband in de weer om de oprichting van een lokale radio-omroep te realiseren. Dat het college van B en W blij- kens het krantebericht de zend- taak wel in handen van de Zieken- omroep wil leggen, is volgens Boe merang niet juist, omdat die in- stelling niet representatief is voor de gehele bevolking. Boemerang had daarom contact gezocht met de Schiedamse Gemeenschap. De ex-piraten hebben B en W ge- vraagd het besluit te herzien. VLAARDINGEN - Op de Prins Bernhardschool (LEAO) wordt op vrijdagavond 23 april een tentoonstel- ling geopend over Suriname. De ten- toonstelling wordt om 19.45 uur ge opend door de heer H. P.rade, ambas- sadeur van Suriname in Nederland. De expositie is opgezet als onderwijs- project voor de leerlingen van de vier- de klassen. A1 het materiaal op de tentoonstelling is door de leerlingen zelf vervaardigd. Het programma voor die dag omvat onder meer een rondgang door het gebouw en bezich- tiging van de expositie; Anansi-vertel- lingen door de heer R. Polak en een receptie-achtig slot met Surinaamse hapjes en drankjes. VLAARDINGEN - Toneelgroep De Fakkel geeft op dinsdag 27 april een speciale voorstelling in zaal de Har monic, Schiedamseweg. Gespeeld wordt „Billie en Millie", een eenakter geschreven en geregisseerd door Jaap van der Reyden, die in dit stuk sa- men met Lia van den Tol speelt. De voorstelling isvrij toeganke- lijk voor ieder die belangstelling heeft voor het hedendaagse amateurtoneel. SCHIEDAM De werkgroep Amnes ty International Schiedam houdt van- avond, 15 april, weer haar maandelijk- se schrijfavond in gebouw De Kreek aan de Lange Haven 92. De avond staat in het teken van de campagne ,,Verdwijningen", die Am nesty enige tijd geleden is begonnen. Voor het ondertekenen van voorge- schreven en vertaalde brieven, die naar de regeringsleiders van landen waar zich dergelijke verdwijningen voordoen worden verstuurd, kan men terecht van 20.00 tot 21.30 uur. Zuid-Hollarid blijft een aantrekkelijke provincie om een vakantie door te brengen. Ideaal gelegen, aan de ene kant de kust met z'n mooie duinen en zandstranden en aan de andere kant het weide- en plassen- gebied met als zuidelijke begrenzing de Zuid-Hollandse eilanden met hun vele water- sport mogelijkheden. SCHIEDAM - Burgemeester en wet houders zullen de wens om Schiedam tot hoofdstad van de nieuwe provin cie Rijnmond niet kenbaar maken bij de kameffracties. Het college ant- woordt dat op vragen van de D'66- fractie, die zich een beetje ongerust maakte over de vaart die achter de promotie van Schiedam gezet werd. Het colege van burgemeester en wet houders vindt dat met het kenbaar maken van het Schiedamse streven bij Gedeputeerde Staten genoeg is ge- daan. Eventueel lobby en laten zij graag over aan de afzonderlijke Schie damse fracties. SCHIEDAM - De feestelijke herope- ning van de Hoogstraat wordt zater dag 17 april door alle winkeliers ge- vierd. Publiek kan om een yur's mid dags getuige zijn van de voltooiing van de herbestrating. Wethouder Zij- develd legt dan de laatste steen op het museumplein. De Rijnmondband, die al vanaf twaalf uur voor muziek zorgt, zal na de officiele handeling een gala-uni form, waarin de band in 1978 natio- naal kampioen werd, overhandigen aan het museum. De middag wordt verder opgeluisterd door diverse or- kesten, kamelen en een kap- en modeshow. De festiviteiten worden woensdag 21 april hervat met twee voorstellingen van marionettentheater „Houd je Touwtje" op het museumplein. Om half twee en om half vier kunnen kin- deren het stuk ,,Marleentje en de Wopsen" genieten. SCHIEDAM—Tussen de vele boetiek- jes op de Hoogstraat heeft zich sinds enige weken een nieuwkomer geves- tigd. Geheel in stijl met de mode die er wordt verkovht heeft de zaak de naam "Today" gekregen. Eigenares van de geheel in een nieuw jasje gestoken boetiek (die voorheen Bananas heette) in Anneke Baron, "om te beginnen", vertelt ze, "heb ben we de zaak een totaal ander aan- zicht gegeven door hem blauw-wit te schilderen en er de nodige gekleurde lichtbakken in aan te brengen. Tege- lijk zijn ook de indeling en het assor tment aangepast". Aldus is "Today" een gezellige boe tiek geworden waar men terecht kan voor allerhande broeken (in diverse lengten), blouses en jumpers. Bijzon- der is daarbij vooral dat dezelfde mo de er voor zowel groot als klein ver- krijgbaar is. "Wij zijn bijvoorbeeld een van de weinige zaken", zegt de eigenares trots, "die asymetrisch-sluitende kin- derpantalons verkopen. De klanten daarvoor komen zelfs vanuit Rotter dam en Vlaardingen. Geheel afgestemd op de komende zo- mer zijn deze broeken, evenals de overige kleding, uitgevoerd in de laat ste modetinten waardonder rood, helblauw, geel, turkooize enzovoorts. Daarnaast worden bij "Today" van- zelfsprekend ook de nieuwste model- len spijkerbroeken en -jacks ver-a kocht, waaronder Bobo's en jasjes- met revers, op taille-lengte. Dit alles; wordt gecompleteerd door de ver- koop van badkleding, shaals, moder-C ne sieraden. Teneinde te bewerkstel- ligen dat het assortiment zo goeci- mogelijk op de laatste modenieuw- tjes gericht blijft, wordt dit iedere week (op maandag) opnieuw aange- vuld. "Daarom hebben we over het, algemeen ook slechts enkele stuks van alles hangen, want", zo besluit mevrouw Baron, "in een boetiek moet je nu eenmaal altijd het nieuw ste van het nieuwste hebben", Boetiek "Today", waarin Anneke Ba ron met assistentie van haar zus Loes Kramer de scepter voert, is gevestigd aan de Hoogstraat 151. De zaak is ge opend van 9.00 tot 17.30 uur (don- derdags tot 21.00 uur). Zaterdags sluit men om 17.00 uur. Op maandag gaat 'Today" evenals de andere mo- dezaken, pas om 13.00 uur open; In Zalencentnim Irene wordt binnenkort een politiek fomm-debat gehouden. SCHIEDAM - Het college van burge meester en wethouders is het eens met het PvdA-raadslid Hans van Kleef over zijn kritiek op de wijze waarop gezinsabonnementen voor Zwembad Groenoord aangevraagd moeten worden. Van Kleef protes- teerde tegen de bepaling dat een trouwboekje overlegd moet worden, alvorens men een dergelijk abonne- ment kan krijgen. Burgemeester en wethouders gaan hier geheel in mee en menen dat de Stichting Zwemba- den regeling moet herzien. Het col lege heeft de Stichting dan ook op de hoogte gesteld van haar mening. SCHIEDAM-Op 19 april zal worden gestart met de aanleg van veertig me ter riool in de Stadhouderslaan en 80 meter in de Westerkade. Tijdens de werkzaamheden in de Stadhouderslaan zullen de R.E.T.- bussen, vanauit Schiedam-Zuid, via de Westerkade en Nieuwe Haven rij den. Wanneer de rioolaanleg isgevor- derd tot de kruising Stadhouderslaan- Westerkade, zullen de bussen tijdelijk via de Westfrankelandsedijk en Wil- lem de Zwijgerlaan rijden. De tijds- duur van het karwei bedraagt onge veer vier weken. *Een kiikje in boetiek "Today". hctkliktc dlrtfct met dc menscn dk I i oni f ototoeftel kochten Ja. *h»*ookw V; voordtcMdki- J duo pUatst, Khkt Jcmctecnraakt,** VOORDEEL dubbel duo TEL. 010- 132170 i* MS# MODE <y

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 15