BON
Gratis op de J
i Spacetower
DE HAVENLOODS«ii«ii»
kent geenabonnees
LEZERS!
vw
ROTTERDAM
INFORMATIE
n
M
rotterdams philharmonisch orkest
LJ
trefcentrum
ALHAMBRA 1
ALHAMBRA2 A1JEREDSTATIES
CALYPSO 1
CALYPSO 2
CALYPSO 3
AL
CENTRAAL
CINEAC AD
NEIGHBORS (Oe btaan) 12
ON GOLDEN POND 3 OSCARS
ABSENCE OF MALICEn-«—AL
FASCINATION 18
AL
BANANA JOE mat BUO SPENCER Rag- ST I Ml
CINEAC NRC FORCE FIVE 16
VRIJDAG OE 13e DEEL 2^- 16
CINEMA
OSCAR
CINERAMA 1
CINERAMA 2
CINERAMA 3
CINERAMA 4
CINERAMA 5
OAS BOOT Oorlog onder water IA 0 12
OP DE SNELWEG BREEKT OE HEL LOS AL
STRIPES^'wp1**
CORSO
ARTHUR rojraat bahmond mat 2 OSCARS Al
VERGELDING ZONOER GENADEtw,^,. 16
LES UNS ET LES AUTRES &LVZZL AL
G..« Gtbouw laNNEEPROCHAINESITOUTVABIEN AL
LUMIERE 1
LUMIERE 2
LUMIERE 3
LUMIERE 4
EVIL UNDER THE SUN (Ovarii it de.dtavai) AL
GEORGIA'S FOUR FRIENDS 16
MR. BOO Regie MICHAEL HUI
CON DORM AN cha*usj»»wn AL
AL
16
MONTENEGRO Script an regie Duaan Makaveiev
PINOCCHIO GEHCa NCOCRLAMOB GESPROKEN AL
METRO 1
METRO 2
BANANA JOE Ragra 3TWO AL
FOR YOUR EYES ONLY Titaleong 9HEENA EASTON 12|
PASSAGE
BE UK, TROEDERS BEUK
16
PASSAGE BIO THE STUNTMAN
16
REX
18
DE KUNG FU GORILLA VECHTERS
12
THALIA
ALHAMBRA 1
THE MAN WHO FELL TO EARTH
16
ALHAMBRA 2
ZORBA DE GBIEK
16
CALYPSO 1
CALYPSO 2
ZEVEN MOOROSPECIALISTEN 16
16
CENTRAAL
HEET VAN DE NAALD?.?».Uo.o 18
CINEAC AD
VERPLEEGSTERS ALL IN 16
LUMIERE
1
VAMPIRES 16
ALHAMBRA 1
CINEAC NRC
METRO 2
SNEEUWWITJE EN OE ZEVEN DWERGEN AL
PASSAGE
VENSTER 1
TRE FRATELLI (ORIE BROERS) 16
POSSESSION wot ANORZEJ ZUIAWSKI
16
FILMUGA 20 00 an 22 30 uur
Di. SATANSBRATEN vot RAINER WERNER FASS8MOCR 16
Wo. LUMIERE wot JEANNE MOREALJ
16
LANTAREN 3 FIETSENDIEVEN (LAORt Oi BCCUTTE)
SABOTAGE vot Al/REO MfTCHOOCK Met JOHN LOGGER
•ft. de Doelen (010)132490
Schouwburgplein 50
do 15 en
vt 16 apr
grote zaal
20.15 uur
rotterdams philharmonisch orkest
Slotconcert (tevens ronde) en priisuilreiking
BELUSIMA van LUCHiNO VtSOONTI
DRAMA DE LA GELOSIA votETTORE SCtXA 16
THE FULL CIRCLE (KRINGLOOP VAN OE ANGST) 16
16
16
het dederlands kamerorkest
ma 19 apr nederlands studentenkamerorkest
di 20
rotterdams philharmonisch orkest
di. 2(i apr
kleine zaal
20 15 uur
programma rood de rotterdamse
componist bernard van dieren
london traditional jazzfestival
the london early music group
Aangeboden door:
j DE 0 HAVEMLOODS j
I Geldig voor max. 4 personen,
t/m 30 September 1982
J Aantal volwassenen:J
^Aantal kinderen t/m 14 jaar:
■jc ntcet cx vKd&t ofe
sfeervol
restaurant
Pizzeria
Elke dag open.
De moeite waard om eens langs te komen.
BERGWEG 106A-TEL. 010-66.51.68
HOEK BENTHUIZERSTRAAT.
VRIJDAG 16 APRIL
ZA1ERDAG 17 APRIL
ZONDAG 18 APRIL
VRIJDAG 16 APRIL - VRIJDAG 23 APRIL
MAANDAG 19 APRIL
DINSDAG 20 APRIL
WOENSDAG 21 APRIL
DONDERDAG 22 APRI
VRIJDAG 23 APRIL
VOORUIT
MUSEA
GALERIES
DIVERSEN
de Schoqwburg (oio)ni766
Schouwburgplein 25
amerika van franz kafka
Iza
17 apr de nederlandse operaslichling
I 20 00 werther van lules massenet - regie rhoda levme
nederlands dans theater
hohn der angst van dario fo- regie alfred kirchner
met gert voss. lore stefanek, julia von sell e v.a.
di 27 apr driekOningenaVOnd van William Shakespeare
1 20 15 uur reg|e e(j(1y pgtjpema- met sacha bulthuis. trins snijders,
Irancine dreessen. aus greidanus. henk votel e v a
Piccolo theater (oio)ni766
van Oldenbarneveltstraat 99
t/m za 17 apr de bruiloft van ftgaro
Theater Zuidplein (oio) 815844
do 22 t/m
za. 24 apr
ikvoorjou, jij voormij - komedie van loleh
met losepnme van gasteren, ingeborg elzevier.
stije van brandenberg, mela soesman en sjoerd pleysier
dag pap, ik ben je dochter
passiespel peter mchols
wo 21 t/m
za. 24 apr
langs slinkse wegen
een gesprek in huize stein
over de afwezige heer von goethe
di 27
strategie pour deux jambons
weggaan... om te blijven
Hofpleintheater <oio) 662044
rita en de voetreis naar rome
cabaret guusvleugel
Luxor theater (010) 138326
-
paul van vliet in rotterdam
zoldertheater deteerstoof
elke maand de volledige agenda in huis
ADVERTEREN
DOET
VERKOPES
Gill
II
BEETHOVEN CYCLUS
\im
Oo t/m Zo 6 46 30 M» Vm Wo B 00 uu.
n (torn*an van Tha ftnk Panthar an Tan no sp.,ka«harda onf'nho1dar<
AKt EDWAROS Crazy comady Volkafcrar.t)
jggffA. S.O.B. Qh>n«wI M»4 AL
RICHARD MUUIGAH LARRY HAG MAN WIUJAM MOUXN JUL* ANOREWS
SHELLEY WINTERS MARI6A BERENSON ROBERT VAUGHN tORETTA SW1TT
mat Do t/m Zo 2 00 6 46 9 30 Ma l/m Wo 2 00 an 8 00 uur voorprogr
Or mMat haNucmaranda ftlmtnp in da gachradama KEN RUSSELL
(UfonAPWO] 12
msi WILLIAM HURT BLAIR BROWN >0* BALABAN3« WCCK
2a WEEK
feoismgai 22
(haak Waatblaak)
13 18 66
Naaal Ri|nhotal
13 82 10
13 BO 82
Coolamgat
Oaq 2 'X1 7 00 9 30 2o 1 15-3 45 7 00 9 30 uur
Mat e^loaiava duo uit The Blues Brother!
JOHN BEIUSHI an DAN AYKROYD in
mat CATHY MORIARTY KATMRYN WALKER Ragra John G Avrldtan
Tie a 1S 7 5 fl iS 2o 1 M 4 00 7 1 5 9 45 uu. WEEK
HENRY EONOA an KATHARINE HEPBURN tojuisl bakroond mat da Oscars voor
da baata hoofdrellan
HENRY EONDA KATHARINE HEPBURN JANE EONOA
Ean film om mat ta mrsaarr an noon ta vargatan 1 Ragra Mark Rydalt
Oag 1 45 6 45 9 15 Zo 1 15 >45 6 45 9 15 uur 5e WEEK
Da meuwa faacinaranda 61m van SIDNEY POLLACK
PAUL NEWMAN SALLY EIELD knappa ectaarpraatat.es (AO)
intaraaaanta an pnkkelende •toiler'' (NRC
Oag 12302154005 45 7 30 915 uur Gelaacmeerd door genof PREMIE RE
CANDIDA ROYALl SAMANTMA EOK RON JEREMY
3a WEEK
Do t/m Zo 2 00 7 00 9 30 Ma t/m Wo 2 00 an 8 00 uur
BUO SPENCER veeg* nvaar troaaen meneen aan da kent
12 11 38
Oo t/m Zo 7 00 9.30. Ma t/m Wo 8 00 uur 2a WEEK
Cooiamael BO Sleehta 5 vechgesaen maei mat da fcreeht van aan legal
JOE LEWIS BENNY URQUIOOZ MASTER BONG SOO HAN
Oo t/m Zo 2 00 7 00 9 30 Ma Vm Wo 2 00 en B 00 uur 4e WEEK
t mo or dan faat door
AMY STEEL JOHN FUREV ADRIENNE KING KRlSTEN BAKER
14 94 26
Wastbieek IB
m
Oag 1 45 6 45 9 30 Zo i 00 3 45 6 45 9 JOuuf 3# WEEK
Hat Duitae w<ereldaukaes in
WOLFGANG PETERSEN t apannanda Mm,
JURGEN PROCMNOW HERBERT GRONEMEYER KLAUS WENNEMANN
Spektakula.r k.jkapet (Talagraaf) Razendhnappe produfctie (Volkakrant)
Dag 2 00 7 00 9 30 Zo 1 30 4 00 7 00 9 30 uur 10# WEE
Altai Van all., mag da maaat knougakka autoraca arnda |aran
(Tha cannonball run) Ragra Hal Needhem
BURT REYNOLDS ROGER MOORE "FARRAH FAWCCTT OOM OaLUlSI
JACKIE CHAN PETER FONDA DEAN MARTIN SAMMY OAVlS Jr
Oag 2 15 6 45 9 t5 Zo 1 30 4 00 6 45 9 15 uur IB# WEEK
Van da maker! van Nakonal Lampoon Animal Houee' an "MaattaHa
BILL MURRAY HAROLO RAMlS WARREN OATES Regie Ivan Raitman
Muz re k Elmer Bematern BILL MURRAY laat t lager aan poap.a rurken
"*12 11 10
Oag 2 15 7 15 9 45 Zo 1 45 4 15 T 15 9 45 uur 9e WEEK
Oa achater van hat jaar DUDLEY MOORE LIZA MINNELLI JOHN GIELGUO
Regie Steve Gordon Bek/oond mat 4 Golden Global
Abtu'de iituetrei (Parooh Andarhail uur pure ontapannrng (Telegraaf)
Oag 2 15 6 45 9 15 Zo 1 45 4 15 6 45 9 15 uu. 7eWt£K
CHARLES BRONSON in
mat JILL IRELAND VINCENT GARDENIA J O CANNON ANTHONY FRANClOSA
Regie MICHAEL WINNER
fiJUNftiAtt JuttUWtEk
Dag 2 00 an 8 DO uur 12e
van aan onbarwilt Mmgebeuren Oa niauwraia Mm van CLAUDE tELQUCH
lan ataalga van harlatuchslrjka cinema (Talagraaf)
GERALDINE CHAPLIN ROBERT HOSSEIN NICOLE GARDA JAMES CAAN
JACQUES VILLI RET Mutiek Francis bat an Michel La grand
12 86 15 Oag 7 00 9 30 Zo 2 15 7 00 9 30 uur PREMIERE
1/niTCDiniLI 1SABELLE AOJANI en THIERRY LHERMITTE Frankhjk! n.euwate elerren in aan
l\hl I till U IV aprankalanda ho madia van JEAN LOUP HUBERT
11 77 »S
Lrjnbaan 45
33 20 13
Oag 2 00 7 00 9 30 Zo 2 00 4,30 7 00 9 30 uur 3# WEEK
PETER USTINOV JANE BIRKiN- plANA RIGG JAMESMASONtn AgatheChnaa. i
'Verrukhtng om near Uatinov ta kijken (Rotterd Nurabl J Chrntia U«»novbli)f!
onaantaatbaar duo (Talagraaf) Gain moment aaai (Vrtja Volkl Amute
mentifllm die ataat all aan hurt (Vrrje Volh) Niat ta avanaran Utbnov (A 0
90 Mtnutan aanitakeli)k amuiamant (AD)
Oag 2 00 7 00 9 30 Zo 2 00 4 30 7 00 9 30 jut 3a WEEK
JOOI THEl EN CRAIG WASSON MICHALE HUDOLESTON JIM Mf TZLER
in ARTHUR PENN's
Ahteuri ipalan eterren van da hamal" (Vrtja Volk) Varvaalt gaan momant
(Vadarland) Schitlerervd# rol van Jodi Thalen all Georgia (Vaderlend)
Opmarkali|ke6lm'(A 0) Bmteal groota an ati|lvol'(N R.C VoortraRali)k ap
aan film om ta gaan »ian (Btnnanhef)
Oag 4 15 6 45 9 15 uur
OC CHINESE BUO SPENCER EN TERENCE HILL MICHAEL IN SAMUEL HUI
GEGARANOEEBP IE0ERE MINUUT EEN LACHSALVO 1
Oag 145 uur EEN SPIONAGEKRAKER VAN JEWELSTE 9a WEEK
MICHAEL CRAWFORD OLIVER REEO BARBARA CABRERA.
7a WEEK
Oag B 45 an 9 1 f uta
SUSAN AN5PACH ERLAND JOSEPHSON PER OSCARSSON
Schrttarand aAe arean vaorbq gaat Boat zichzaM ta barf (Haagaeha CA
On verge telijka 9lm (Parool) Grappan die ganadatoaa an raak «gn (VoNshr
Oag 1 45 an 4 15 uur Terug 1 I4n van OISNIY a baMa takan«lma 3e WEEK
Hat laidwta vanga van da weald
84 43 93
Wolpheertebecht
ELKE DAG 2 00 7 00 9 30 uur Me ev bail 1 3* WEEK
BUO SPENCER in zqn aliemiauwete i|iere»erhe bnak avontuia
BUO SPENCER MARINA LANONER MARIO BCARPtTTA
Elka avond 6 45 9 30 Ma Oi middeg 2 00 uur OPNliUW 1
ROGER MOORE ala JAMES BONDOOT in IAN FLEMING'.
mat CAROLE BOUQUET TOPOL LYNN-HOLLY JOHNSON
26 95 63 Schi*«am
PNUfl 9 t/m 13
Oag 7 00 9 30 (bah Vnj an Ma BUDSPtNCER.n
10 viaatan an aan wagon mat goud
29 95 63 ftchtadam Oag 2 00 an 9 00 uur (bah vrg an Ma
77 27 93
Elka mid dag 2 00 utif HARDE PORNO PROGRAMMA
CI VI Rlf* CCV Hoe vliagt o' Toanatklaaaa 1
rLYIIMlJ OtA Vliag aan klaaaa hogar
1 a Middallantfatraa*
Oo Vnj Za Zo 7 00 9 30 OiWo 9 00 uur
Tlta Sheolm mvrncfblai AW.e akiia an raaliatiacha gavaehban
11 1555
Krutakada
Oag 2 00 an B 00 uur 2# WEEK
Winnaar van 3 Oacara w o baata rag.aaaur an baata vrouwalgM bt|ra»
RED S Regie WARREN BEATTY Macntga «tm (AD) At
mat WARREN BEATTY DIANE KfcATON JACK NICHOLSON
maarkidci dinsd.ici en woensdaa reduC-t<e voor
NA(",HTVQORS I ELLINGtN 1
33 02 93
Zatardagnacht 00 15 uur DAVlO BOWIE >n
2a WEEK
33 02 93
Za nacht 00 16 uur ANTHONY QUINN an AUAN BATES
2* WEEK
13 IB 95
VrijZa nacht 00 16 uur Gaan genade vaor nvelan
PLAYMISTYFORME—lawTKmioixi 16
Vnj Za neehtoo 15 uur Spanning en afche mat naytoy Playmate in
Vn| Za naaht 00 11 uur lan heqlftAe lauka ilm 1
13 82 10
Vnj Za nacht 23 30 uur Vanatiai op aan h-tug theme PREMIERE
13 BO 82
la nacht 24 UO uur 9a VfEl*
Ban apeciafa klmrak waar aai da voomaamala Viarapra waa
11 77
Vrtj Za nacht 24 00 uur
2 THE PRIVATE AFTIRNOONSOF PAMELAMANN toxmoI 18
3
ANNIE HALL woonrautN owiciiatcm 16
KINDFR MAIINfEE'S 1
Oag 2 00 uu. AART STAARTJES WICTEKE VAN OORT LEXGOUDSMIT2a WEEK
PINKELTJE NEDERiANDS CESPROKEN At
Oo VmZo 1 30 4 00 Ma t/m Wo 2 00 uur 3a WEEK
PINOCCHIO WALT OlSNEYi onbetwtMe wAanmaaMnaarti AL
Hat leuhste vanga tar warald OEHEEL NEDERLANDS OCSPROKEN
Do Vri| Za Zo Wo middag 2 00 uur Ean feast van aan Mm in klet* 1 2r WEEK
Za Zo Wo 2 00 uur WALT DISNEY i
1 n\IC DIIP All m»,n wagantja aan pratan kon Al
LUVt DUU NEDERLANDS ONOERTITELO ML
Oag (bah Ma) 19 30 an 22 00 uur 2a WEEK
vot FRANCESCO ROSI met MICHEL PLACIOO PHILIPPE NOlRET VlTTORIO
MEZZOGORNO ANOREAFERREOL Prachtrga Aim overdnaludt eznee broad "(N AO J
Ean integer. 61m |HW| Onvoaranda 61m" (TrotaM
Vn| Za nacht 00 15 uur
Ijiingwakkanda thnllar mat ISABELLE AOJANI
2a WEEK
Oo t/m Zo 20 00 an 22 30 u«a OPNlEUW IN ROULATIf
ALLETURKEN HETEN ALU venAemerWemerFessbmder 1 6
mat BRIGfTTE MIRA HEDI BEN SALEM
Dag (bab 64a I 20 00 an 22 30 uur
van VlTTORIO OE SICA Ean van *i|n baroamd.ta trim.
Mat LAMBERTO 64AGGIORANI ENZO STAIOIA
Vnj Za nacht 00 30 uur
kaarten *oor alle theaters reeds verkriigbaar vana! 7 dagen tevoren
dagelijks 10-16 uur. s zondags 12-16 uur. telelonisch 12-16 uur
verkoop voor de avondvoorstelllng vanal 19 uur
DAVID ZINMAN RUDOLF BUCHBINDER. piano
BERNARD KRUYSEN. declamatie
rrwn.v. het groot omroepkoor
van gilse (rotlerdam - premiered mozart (pianoconcert in d KV 466)
ravel (daphnis et chiofc - integral)
zo 18 apr
kleine zaal
14.30 uur
Internationale gaudeamus vertolkersconcours
f 7 50 pas65enc/pf3 50
Vnj Za nacht 00 30 uur
Oag (bah Ma 19 30 an 22 00 uur Opnrauw m rouiabe 2a WEEK
mar MARCELLO MASTRQIANNI an MONICA VITTI
Vn, Za nacht 00 15 uur HORROR IN OE NACHT
Regie RCHARO LONCRAINT Mat MIA FARROW
zo 18 apr
kleine zaal
20.15 uur
LEOPOLD HAGER-
IAN HOBSON, winnaar van het leeds-planoconcours 1981
gemimani (concerto grosso in C op 7 nr 3). mozart (pianoconcert
in A nr 12). schdnberg (verklarte nacbt)
f 12 50 pas 65 en c/p fio -
kleine zaal GERT SCHUIL - ANSSI KARTUNNEN. cello
20 15 uur mozart (ouverture figaro s hochzeit), siostakowitsi
(celloconcerf in (is nr 1). haniburg,{symphonie in Es), ginastera
(variaciones concertantes) t
f 7 50 pas 65 en qp 15.-
wp. 21 en
do. 22 apr.
grote zaal
20.15 uur
DAVID ZINMAN - RADU LUPU, piano
wagenaar (ou'.erture de gelemde leeksl. beelhoven leerste
piano,concert), mendelssotin (viefde symlonie)
zo. 25 apr.
grote zaal
20.15 uur
ma 26 apr.
kleine zaal
20.15 uur
muziek 20e eeuw 81/82
(1887-1936) - m m v. viotti kwartet, meta Oourgonien -
altmezzo. david johnston - tenor, thorn bollen en
eiluned davies- piano, bernard kruysen - declamatie
samenstellmg willem noske
onthulling van een portretsculptuurvan van dieren
MO- pas65encipl6-
doelen jazzctub 1S 3 - 81/82
with mar collie's rhythm aces, monty sunshine
|azzband and kenny ball and his jazzmen
III ,120-en 127 SO pas 65 en c/p 19
muziek authentiek 81/82
o.l.v. james tyler
italiaanse muziek uil renaissance en vroege barok
fit- pas 65 en c/p f 7 50
wo 23 apr gitaarserie 81/82
kleine zaal aliCS artZt
20 15 uur weiss, poncc cimarosa. scarlalli. giuliani. mertz en aguado
tit- pas S5 en c/p 17.50
'n Speciaal vakaritie-
aanbod voor lezers
van dit blad: bij
inlevering vart de bon
krijgt u gratis toegang
tot de Spacetower.
U betaalt dus
tijdelljk slechts
I 6,50 p p i p v I 9,50
(kinderen t/m
14 jaar: I 3,25 p.p
i.p.v. I 5,25)
U bent welkom.
elke dag vanaf
9 uur
Euromast B V.,
Parkhaven 20
Rotterdam.
Tel.: 010-364811.
I
mmmrn
DE LANTAREN 1 20.15
Onafhankelijk Toneel: New
Telephone plays nr. 1 met
„Uit den vreemde" van Ernst
Jandl. f 8,50. cjp/p65 f .6,-.
THEATER DE TEER
STOOF. Schiedam 21.00
Cabaret Herman Flinkers
met „De terugkeer" van
Joop Huizinga". f.10,-.
cjp/p65 f.7,50.
HARBOUR JAZZCLUB
21 30
La Vida Jazzband.
SALVADOR ALLENDE
CENTRE 21.30
Stlchting Jazz in Rotterdam
presenteert: Billy Bang/Char
les Tyler Quartet.
JONGERENCENTRUM DE
MOLSHOOP 20.15
Danidl Sahuleka. f.10,-.
leden f.8.-.
WILLEM PIJPERZAAL,
Conservatorium 10.00
2e ronde van het Int.
Gaudeamus Vertolkers
Concours 1982.
DE DOELEN, grote zaal
0.30-15.30
Inloopconcert door hel
Leger de Heils. 19.30. Muzi-
kantencongres van het Leger
des Heils.
DE ROTTERDAMSE
SCHOUWBURG 20.00
De Nederlandse Operastich-
ting met „Werther" van Jules
Massenet. Dir. Hans Vonk.
M.m.v. Curtis Rayam, John
Vierkens, Hanna Schwarz,
het Amsterdams Philharmo
nisch Orkest e.a. f.13,10,
f.17^0, t.24,60, f.32,60.
DE LANTAREN 1 20.30
„New Telephone plays nr.1"
(zie 16-4).
THEATER DE TEER-
STOOF.Schiedam 21.00
Cabaret Harman Flinkers.
(zie 16-4).
HARBOUR JAZZCLUB
21.30
Cologne Dixieland Company
(Dui).
FOLK HOUSE MATRIX
21.00
Folk corn: traditionele Ne
derlandse folk.
HET BERENEI 21.30
The Frog; soul, funk en
rhythm'n blues.
MUSICA, Overschie 20.15
Spiegeltheater met ..Van
Moederazijde". Thema: de
relatie tussen moeders en
dochters. f.4,-.
DE KLIMMENDE BEVER,
IJsselmonde 20.15
Amsterdams Volkstoneel
met ..Suiker". M.m.v. Jan-
Anne Drenth, Hans van der
Gragt, Wim de Meyer e.a.
f.6,-.
WILLEM PIJPERZAAL.
Conservatorium 10.00
2e Ronde van het Int. Gau
deamus Vertolkers Concours
1982.
SALVADOR ALLENDE
CENTRE 21.30
Stichting Jazz in Rotterdam
presenteert: de Zweedse
vrouwengroep Salamander.
BOYMANS VAN BEUNIN-
GEN 14.30
Der Reklamefilm 2.
KOFFIEBAR „DE ACKER"
20.00
If I perish; film, gratis.
KRALINGSE BOS20.00
Prestatieloop georg. door
Het Vrije Volk.
DE KLIMMENDE BEVER.
IJsselmonde 14.00
Clown Woudi met ..Hetezel
tje", familievoorstelling. f.4,
tot 12 jaar 12.-
TREFCENTRUM. Wester-
singe I 18 12.00
Trefcentrum Klassiek: Le
Clair Ensemble met werken
van o.a. Marais, Bach en
Telemann. f .7,50.
FEYENOORD STADION
14.30
Feyenoord - Haarlem.
SPARTA STADION. Span-
gen 14.30
Sparta -N.A.C.
AHOY' COMPLEX 20.15
Int. Boksgala met oa.
Blanchard, Blanco. Verrips,
Marshall e.a. f.25,-, f.40,-,
f .50,-, f.75,-.
DE DOELEN, kleine zaal
20.15
Nederlands Studenten Ka
merorkest o.l.v. Gert Schuil,
sol. Anssi Karttunen, oello.
Werken van MozartSjosta-
kowitsj en Hamburg, f.7,50.
cjp/p65 f.5.-.
ST. LAURENSKERK 20.15
Orgelconoert door Feike
Asma. f. 5,-. cjp/p65/leerl
conservatoriumjeugd tot 18
jr. f.3,50.
CAF« SJAAN 21.00
Don Jules Pulesband.
CENTRE CULTUREL
FRANCAIS 19.00
Film: „La chartreuse de
Parme". Regie: C. Jaque.
GOETHE INSTITUT 19.30
film: „Madchen in uniform"
(1931). Regie: Leon tine
Sagan.
WILLEM PIJPERZAAL.
Conservatorium 19.30
Avondconoert Ren6 Snoei,
altviool en Tamara Vick,
viool.
JAZZCAF4 DIZZY 22D0
Spellbound.
WILLEM PIJPERZAAL.
Conservatorium 12.45
Middagpauzeconcert: En
semble o.l.v. Henk Sprenger
19.30
1e Concert Brahmscyclus
door leerlingen van mgr. Bar
bara Grajewska.
DE DOELEN. kleine zaal
12.45
Koffieconcert: Helena
Lapitskaja, piano. Werken
van Schubert, Franck en
Skrjabin. gratis.
DE DOELEN, Eduard Flip-
sezaal 14.30
Theater Poppenkeet met
..Grsvin Grafuit". 4^ jr.
f.4,-.
DC LANTAREN 2 21.00
Lieber Heinz willst du mich
zum Selbstmord treiben?,
muziektheaterproductie van
Tom Jansen en Loek Dikker.
f.8,50. cjp/p65 f.6,-.
BOYMANS VAN BEUNIN-
GEN 20.00
Miiseumconcert: No-set En
semble (Berlljn). Werken van
Schroder, Yun en Wedding-
ton.
DE LANTAREN 1 20.30
..Geknipt moment", muziek
theater produktid door de
Stichting ,,Van alles". f.8,50
cjp/p65 f.6,-.
DE LANTAREN 2 21.00
Lieber Heinz willst du mich
zum Selbstmord treiben?
(zie 21-4).
HET BERENEI 21.30
Fred Leeflang Kwartet; jazz-
hardbop.
WILLEM PIJPERZAAL.
Con*rvatorium 19.30
Avondconoert: 2e concert
Brahmscyclus. (zie 20-4).
THEATERCAFe DE
SCHOUWBURG 23.30
Jan Declair vertelt het ver
haal't eerste mirekel van het
kindeke^azus* van Dario Fo
gratis, (verhoogde consump-
tieprijzen).
JARBOUR JAZZCLUB
21.30
Mr. Pidtwicfc's Jazzband.
FOLK HOUSE MATRIX
21.00
Steen Hattesen Hugo Nor-
gard: Oeens duo.
CENTRE CULTUREL
FRANCAIS 2000
Film: ,.Ce que savaK Mor
gan" en „Mina de Vanghel".
W. PIETERSE in poezie
20.30
Sitor Situmorang leest uit
eigen werk. gratis.
WILLEM PIJPERZAAL.
Conservatorium 12.45
Middagpauzeconcert: leer
lingen van Jo Bollekamp,
zang.
8 mei:
AHOY'COMPLEX 20.00
Popconcert: Elton John.
f.22,50, f.25.-, <-30,-, f.35,-.
11 mei:
AHOY' COMPLEX 20.00
Popconcert: Jethro Tull.
alleen nog kaarten van f.25r-
en f.27,50.
12 mei:
DE DOELEN, grota zaal
20.15
Ry Cooder. (voorverkoopen
prijzen n.n.b.).
15 mei:
DE DOELEN, grote zaal
20.15
Timy Yuro. (prijzen en voor-
verkoop n.n.b.).
15 mei:
AHOY' COMPLEX 20.00
Popconcert: Frank Zappa,
alleen nog kaarten van
f.22,50.
12. 13 juni
AHOY' COMPLEX 20.00
Concert van Diana Ross,
voorverkoop 24 april, prijzen
nzt.b.
ATLAS VAN STOLK
Aelbrechtskolk 12. tel.
767433. open: ma. t/m za.
10.00 - 17.00 uur, zon en
feestdagen 11.00 17.00 uur
t/m 9 mei Kalligrafiek;
tweeenhalve eeuw penne-
kunst op prenten.
MUSEUM BOYMANS- VAN
BEUNINGEN, Mathenesser-
laan 18-20, tel. 360500.
open: ma. t/m za. 10.00 -
17 .00 uur, zon- en feestda
gen 11.00 -17.00 uur. Tot
nader aankondiging: Rem-
brandt „De Eertdracht van
het land". Tot nader aan -
kondiging: Educatief pro
ject „Boymansvan binnen".
t/m 25 april: Daan van Gol
den; werken vanaf 1963. v.a.
17 april: Frans Zvvollo sr. en
zijn tijd.
MUSEUM VOOR LAND-
EN VOLKENKUNDE, Wil-
lemskade 25, tel. 111055.
open: ma. t/m za. 10.00 -
17.00 uur, zon- en feestda
gen 11.00 -17.00 uur. t/m
22 augustus: Chinatent.
..China, leven en werken".
t/m 26 juni: ..Kruiden voor
hemel en hel", tent, over ge-
bruik van bewustzijnsbein-
vloedende middelen in ver-
schillende culturen, vroeger
en nu.
GALERIE AELBRECHT.
Aelbrechtskolk 2b, tel.
771637. open: di. t/m za.
12.00 - 18.00 uur. t/m 28
april: Jan van Diemen,
schilderijen, gouaches en
zeefdrukken.
GALERIE ALTO, Mau-
ritsweg 36, tel. 331206.
open: di. t/m za. 11.00 -
17.00 uur. t/m 28 april:
Wim Landsman, pentekenin
gen.
GALERIE BENDER,Oost-
einde 96a, tel768923.
open: vrt/m za 14.00 -
18.00 uur. t/m 30 april:
Marius Boer; modelstudies.
GALERIE CLARA, St. Clara
Ziekenhuis, Olympiaweg
350, tel. 320100. open. ma.
t/m vr. 08.00 - 16 30. t/m
16 april: Odette Reydon;
houtsneden.
GALERIE EGEL, Bergselaan
134a, tel. 654757. open: do.
t/m zo. 14.00 - 18.00 uur.
t/m 25 april: Els de Gruyter;
olieverfschilderijen.
HILTON ART GALLERY,
Weena 10, tel. 144044. open
09.00 - 17.00 uur. ma. t/m
ZO. 09.00 - 17.00 uur. april:
Colette Meltzer-Haesaerts
(Belgie); 60 etsen (verkoop-
expositie.
CULTUURSCHOON KEER-
WEER ROTTERDAM, Leu-
vekolk/Blaak, tel. 148924.
open: ma. t/m za. 10.00 -
17 .00 uur. t/m 5 mei: Ei-
mert Sinoo;schilderijen.
GALERIE BETTY KOUS-
BROEK, Zaagmolenstraat
109, tel. 675536. open:
wo. t/m za. 11.00 - 17.00
uur. t/m 23 april: „ln vogel-
vlucht";olieverven van Ada
Breedveld en marmer van
Bert den Ouden.
KUNSTGALERIE NIEUW
ROTTERDAMS PEIL, Ge-
jouw Het Vrije Volk.Witte
de Withstraat 25, tel.
147400. open: ma. t/m vr.
10.00 -17.00 uur, za. 12.00
- 16.00 uur. t/m 28 april:
Jan Garsthagen; textiel.
GALERIE NEELTJE
FRANSE, Westersingel 18,
tel. 361081open: di. t/m
vr. 20.00 - 22.00 uur,di.
en za. 14.30 - 16.30 uur.
v.a. 16 april: Paul Deal-
mans; etsen. litho's en
foto's. Chris de Goey
schilderijen.
GALERIE OCULUS,
Nieuwe Binnenweg 180,
tel. 361377. open: ma. t/m
vr. 11.00 - 17.00 uur, za.
12.00 - 17.00 uur. april:
Niksa, Corneille, Roos-
kens, Kitay, Verhoog e.a.;
olieverfschilderijen, litho's
en gouaches.
FOTOGALERIE PER-
PECTIEF, Stationssingel
19b, tel. 675722. wo. t/m
za. 12.00 18.00 udr. t/m
29 april: Diana Blok en
Mario Broekmans, foto's.
GALERIE t VENSTER,
Binnenweg 113, tel.
124118. open: ma. t/m
za. 12.00 -17.00 uur. t/m
28 april: Vernon Fischer;
tekeningen en gouaches.
DE VRIES81 ROELOFF,
Westersingel 83, tel.
361519. open: di. t/m za.
10.00 - 17.00 uur, zo.
14.00 - 17.00 uur. t/m 3
mei: KeesBuurman; teke
ningen en CassAe; grafiek.
JAN J. VAN WANING,
Galerie/Kunsthandel, Wes
tersingel 35, tel. 360298.
opendit/m za. 11.00 -
17.00 uur, zo. 14.00 -
16.00 uur. t/m 8 mei: Ver-
kooptentoonstelling van de
franse post-impressionist
Paul Surtel en zijn leerling
Henri de Jordan.
ARCHIEFWINKEL, Cool-
singel 89-93, tel. 775166.
open: ma. t/m vr. 11.00
16.00 uur. t/m 12 mei:
Tentoonstelling ..Diergaar-
de 125 jaar".
EXPOSITIEZAAL DE
DOELEN, Kruisplein 40,
tel. 142911. open: ma. t/m
vr. 10.00 - 17.00 uur, za.
en zo. 12.00 - 17.00 uur.
v.a. 2 april: Internationale
Bau-Ausstellung.
GEMEENTEBIBLIO-
THEEK: Nieuwe Markt 1,
tel. 135040. open: ma. t/m
za. 08.30 17.00 uur, di.
en do. tot 21.00 uur. t/m
29 april: Jules Breeman;
potlood tekeningen.
LIJNB AANCENTRUM,
Lijnbaan 165, tel. 142522.
open: ma. t/m za. 11.00 -
t7.00 uur, zondag 12.00 -
17.00 uur. t/m 8 april.
Tentoonstelling „Een end
op weg"; over de chauffeur
en zijn truck.
WIJKGEBOUW RO-
MEYNSHOF, Henderson-
plaats 7, Ommoord, tel.
204099. open: na telefoni-
sche afspraak. t/m 17 april:
Tatja Abraham; schilde
rijen van landschappen en
dieren.
haagse comedie
regie jerzy grzegorzewski - met hans hoes, lou landre.
willem ni|holt. nanni vermeer maria stiegelis e v a
wo 14 en
do 15 apr
20 15 uur
I vr 16 en
za 17 apr
THEATERCAFE aanvang 23.30 uur grans toegang
Sharon landau 4 stan haywood muziek en theaterllitsen
^tjidingenl hansvonk-hetamsterdamsphilharmonischorkest
S>0 met nanna schwarz. Curtis rayam, willy caron e,v a
I ma 19 apr
20 15 uur
lour sea interludes (premiere rotterdam) - nuages -
say bye-bye - transfer (door aspnanten NOT)
nederlands balletorkest o I v david porceli|n
di 20 en
I wo 21 apr
I 20.00 uur
schauspielhaus bochum - exc/us/ef in rotterdam
110 60.1 IS 60. en 120 60 pas 65 en c/p geldig
J ma 26 en toneelgroep de appel
wo. 14 apr. pra (hearer
20.30 uur regie apostolos panagopoulos
Zuidplein 60-64
grote zaal aanvang: 20.15 uur
vr. 16 en
za.17 apt
di. 27 en
wo. 28 apr
bellon
blijspelvan neil simon - met luc lutz. simone rooskens
en maria lieuwen
haagse comedie
met o.a. lies franken. anne-marie heijligers,
guido de moor en wim van root)
vr, 16 en
za. 17 apr.
arlecchino aanvang: 20.30 uur
cabaret sluyter, meeberg en meeberg
haagse comedie
peter hacks - regie: giiles lagay
actrice anne-wil blankers
apr.
ism centre culture! fran$ais
schrijver-akteur raymond cousse
maccus, theater voor kinderen
voor kinderen vanaf 9 jaar
Benthemstraat 13 (bij Schiekade)
zo 25 apr blijspel van willy russell - regie: karl guttmann
20.15 uur met lei goudsmit en doris caneghem
maandag geen voarsiellmg
prijsvraag, verloting en portrettengalerij van bekende ried. schrijvers
vanal
di 27 apr
met het nieuwe programma 'verwende krengen'
Kruiskade 10
nog t/m
za 17 apr.
2015uur
nog slechts 3 vo'orstellingen
teksten van paul van vliet met bijdragen van tloor kist
met het combo o.l v. lex jasper
vanaf
di 20 apr
20.15 uur
amsterdams volkstoneel
CirCUS knie van carl zuckmayer
muziek. mischa spoliansky - vertaling en regie
jules croiset - chdreogratie hannah de Ideuwe
met o a |an-anne drenth. hans van der gragt; mimi kok,
hannah de leeuwe. piet rdmer, Idu steenbergen, wim wama
pas 65 en c/p geldig maandag geen voorstellmg
VENSTER
t/m za. 17 onalhankelijk toneel met new telephone plays nr 4
uit den vreemde van ernst jandl (20.30 uur) 16 en 17 theatergroep
carrousel lets in de regen' (21.00 uur)
westersingel 18. rotterdam, tel 010-361081
ensemble jean marie leclair - barokmuziek,
werken van bach, boismortier. rameau e a
nieuwstraat 12. s dam res tel (010) 266000 (VW) of 2694551
vr. 16/za. 17 apr. cabaret herman tinkers
met "de terugkeer van joop huizinga"
mm
m
JAARABONNEMENT F.12,- OP GIR0118917 VAN S.M.V. ROTTERDAM
GRATIS PROEFNUMMERS OP T LEESPUNT. WESTERSINGEL 20
in samenwerking met de Doelen
ROTTERDAMS PHILHARMONISCH
ORKEST
grote zaal de Doelen, 20.15 uur.
Vrijdag 21 mei 1982
Dirigent: Kurt Masur
Solist: Alexander Warenberg, piano
Vijfde Pianoconcert
Zesde symfonie ..PastO'ale"
Vrijdag 28 mei 1982
Dirigent: Kurt Masur
Soliste: Cecile Ousset. piano
Ouverture Egmont
Derde pianoconcert
Vijfde symfonie
Vrijdag 4 juni 1982
Dirigent: Walter Weller
Soliste: Annie Fischer, piano
Ouverture Leonore III
Vierde pianoconcert
Zevende symfonie
Abonrwmentsprijs f 35.-. Pas 65, CJP f 25.-.
Schriftelijke bestellingen aan antwoordnummer 1544, 3000 WB
Rotterdam Igeen postzegel) onder vermelding ..Beethoven-cyclus"
Oe bestelde abonnementen worden aangetekend toegezonden.
indien het totaal verschuldigde bedrag, vermeerderd met f 7,-
voor porto- en administratiekosten. tijdig wordt overgemaakt op
gironummer 7167-15 ten name van de Doelen, Rotterdam.
De bestelde abonnementen kunnen ook vanaf maandag 3 mei
aan de kassa van de Doelen worden afgehaald en betaald
Abonnementsverkoop aande kassa v.a. maandag 3 mei 10.00 uur.
Losse kaarten f 15. Pas 65, CJP en kinderen f 10,-, een week
tevoren aan de kassa van de Doelen.
Terwtjl de abonnementsseries ten einde lopen. al is er de ko-
mende weken nog genoeg te genieten, maakt het RPhO zich
op voor de afsluiting van het seizoen met een fantastische Beet
hoven-cyclus onder leiding van op dit gebied zeer ervaren diri-
genten. Kurt Masur, chefdirigent van het beroemde Gewand-
hausorchester in Leipzig, moesten wi| hier al weer enkele jaren
missen. Nu komt hij terug Om de eerste twee conccrten van de
cyclus voor zijn rekenmg te nemen. De |onge van oorsprong
Russische pianist Alexander Warenberg is op het eerste concert
solist in het imposante Vijfde pianoconcert, waarna Masur de
..Pastorale" Zesde symfonie dirigeert. Ouverture Egmont en
Vijfde symfonie, beide symbolen van strgdvaardigheid omlijsten
vervolgens het optreden van de Parisienne Cecile Ousset in het
poensche Derde pianoconcert. Voor het slotconcert tekent de
Weense dirigent Walter Weller. die zich wist te verzekeren van
de medewerking van de grote Hongaarse pianiste Annie Fischer.
Ook hier een keuze uit de bekendste en geliefdste weiken in
het oeuvre van de onvergankelijke Beethoven.
Kurt Masur