NIETS BIEDT ALSDE I ■HHi v Waar en hoe stemmen Schiedams Nieuwsblad MERKADE rcrnrararannra JEOQQBQEL keukentechniek TCRKADE 1 TOTALE UITVERKOOP Alles moet weg met ruim 50% korting 1 PE keukentechniek MERKADE Met klachten naar geschillencommissie .-y HI °pla9' 79.450 Ruit barst, meisje gewond WF- TP S:-~ keukentechniek b.v. en Wordt met ingang van 1 juni 1982 lip llfMB M ."fi SI I ifcZlNrf -".Asry ffcy "v ,v- /inr- 70""' /kj- Id;0"- - SP5cr - - o o- o o o o o MARIENDIJK 115 - HONSELERSDIJK - TEL. 01740-24482 WOENSDAG 21 APRIL 1982 RIJNMOND/WEST COM BIN ATIE 16-70 Bezwaren Theater Cabaret Film "ifgjs aajpfe Kinderfilm Quibus Loop-inn Exposities O C3T-S'# m- O r O Willi;::: O- Cf Strafbaar KWINTSHEUL daarom houden wij op ons adres Hoofdstraat 181, De Lier, telefoon 01745-4123 (keukens - tegels - afzuigkappen - kookplaten - tafels stoelen - ovens enz. enz. enz.) Met ingang van 1 juni 1982 is het adres van Nieuwe voorwaarden energie- en waterlevering SCHIEDAM De Gemeenteraad heeft op maandag IS maart de nieuwe voorwaarden voor de levering van gas, water en electriciteit vastgesteld. Deze betekenen voor de verbruiker veelal een verbete- ring ten opzichten van de voomialige voorwaarden. De nieuwe Schiedamse voorwaarden zijn gebaseerd op de landelijke model- leveringsvoorwaarden die zijn opgesteld in overleg met de consu- mentenorganisaties. Tevens is er ruime aandacht besteed aan de relatie en rechten en plichten die bestaan tussen de Openbare Nutsbedrijven en de verbruiker. Een verbruiker krijgt doorgaans voor het eerst met de O.N.S. te maken bij het indienen van een aanvraag voor aansluiting op het energie- en drink- waternet. Op het tot stand brengen, uitbreiden of wijzigen van een aan sluiting zijn de algemene- en aan- sluitvoorwaarden van toepassing. Hierbij staan de belangen van de ver bruiker en de bedrijven voorop. Soms kunnen zich omstandigheden voordoen waardoor het tot stand brengen van een aansluiting niet mo- gelijk is. Voor de levering van gas, water en electricitiet wordt een overeenkomst aangegaan tussen de Openbare Nuts bedrijven en de verbruiker. Op deze overeenkomst zijn de algemene leve- ringsvoorwaarden van toepassing. De overeenkomst gaat in op de dag waar- op de verbruiker voor het eerst gas, water en electriciteit betrekt en/of de beschikking heeft over een aanslui ting. Beeindiging van de overeen komst moet tijdig, tenminste tien da- gen van tevoren, gebeuren. In de verordening is opgenomen dat levering in principe altijd moet plaatsvinden. Er kunnen zich omstan digheden voordoen waarbij de beper- king of onderbreking van energie-'en drinkwaterleiding noodzakelijk en mogelijk is. Ook is in de verordening geregeld dat indien de verbruiker zijn verplichtingen niet nakomt, de leve ring onderbroken kan worden. Het opnemen van de stand van de gas-, water- en electriciteitsmeters ge- Het-gebouw van de O.N.S. aan de van Heekstraat. t- ,*wm- S^v beurt 6en maal per jaar door de me- teropnemer van de O.N.S. of even- tueel door de verbruiker zelf. De Openbare Nutsbedrijven brengen, tot nu toe tweemaandelijks, het ver- bruik van gas, water en electriciteit in rekerling. De verbruiker krijgt eens per jaar de eindafrekening en een op- gave van het nieuwe voorschotbe- drag. Ingediende bezwaren tegen de nota betekenen niet automatisch uit- stel of afstel van betaling. Bij het uit- blijven van betaling, voor of op de ge- noemde vervaldatum, zullen de in de leveringsvoorwaarden vermelde maat- regelen worden toegepast. Dit betekent afsluiting van gas en/of electriciteit. Alvorens hiertoe wordt overgegaan zal worden geprobeerd een betalingsregeling te treffen, waar bij eventueel wordt verwezen naar hulpverlenende instanties zoals de Gemeentelijke Sociale Dienst, de Stichting Maatschappelijk Werk, de Sociale Raadsman enzovoorts. Grootste nieuwtje voor de verbrui- kers is echter wel de geschillencom missie Openbare Nutsbedrijven, die is ingesteld door de Stichting Consu- mentenklachten. Bij deze commissie kunnen, op de Algemene Leverings voorwaarden betrekking hebbende, klachten worden ingediend. Deze worden dan zonder ingewikkelde procedures afgehandeld. Voor de be- handeling van een geschil is een ver- goeding verschuldigd van f. 25,-. De Geschillencommissie Openbare Nutsbedrijven is gevestigd aan de Su- rinamestraat 4 te 's Gravenhage. Het is van belang te weten dat alvorens een geschil aan de commissie wordt voorgelegd, een uitspraak over het betreffende geschil moet worden ge- vraagd van het College van Burge- meester en Wethouders. Pas wanneer de verbruiker zich niet met die uit spraak kan verenigen, kan de geschil lencommissie worden ingeschakeld. Wie belangstelling heeft voor de ge- hele inhoud van de Algemene Leve ringsvoorwaarden kan deze gratis ver- krijgen bij de afdeling Voorlichting of de afdeling Kleinverbruik van de O.N.S. aan de van Heekstraat 15, te- lefoon 622222. „Een scheve schaats" is de titel van de klucht waarmee het Theater van de Lach op 27 april op de planken van het Passage Theater verschijnt. In dit stuk maakt men kennis met Bas Tenberg die op zekere dag op een, hem onbekend, landgoed moet verschijnen om daar een som geld in ontvangst te nemen. Er zijn echter nog meer mensen die een oogje op de schenking hebben laten vallen. Dit leidt natuurlijk tot doldwaze situa- ties. De voorstelling begint om 20.15 uur. De toegangsprjjzen zijn f 22,50, f 20,- en f 15,- .Houders van een C.J .P. of Pas 65 krijgen f 2,50 reductie. Reserveringen kunnen van- af heden geschieden aan de kassa van het theater, telefoon 269563. De kassa is dagelijks (behalve op maandag) geopend van 13.30 tot 16.00 en van 18.30 tot 22.00 uur. Liefhebbers van een goed stuk caba ret kunnen vrijdag 23 en zaterdag 24 april in theater De Teerstoof gaan kijken en luisteren naar Marijke en Sieto Hoving. Het door hen gebrach- te programma „Tranen met tuiten" bevat ook deze keer weer een aantal schitterende politieke conferences. De voorstellingen beginnen op beide dagen om 21.00 uur. De foyer is geopend vanaf 20.00 uur. De toe- gangsprijs bedraag f 15,-. Houders van een C.J.P. of Pas 65 betalen f 12,50. Voor reserveringen wende men zich van maandag tot en met vrijdag tot de V.V.V. Schiedam, tele foon 733000 en vrijdagavond plus zaterdag (na 13.00 uur) tot het thea ter, telefoon 269455. Gereserveerde kaarten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling te worden af- gehaald. In de week van 22 tot 28 april draait in het Passage Theater de film „Rai- ders of the lost Ark". Jones, een professor in de archeolo- gie die bekend staat om zijn stalen zenuwen, gaat voor de Amerikaanse regering op zoek naar de Arke des Verbonds. Volgens een legende zou deze kist, waarin zich de stenen ta- fels met de Tien Geboden bevinden, zijn weggeborgen in een soort graf- kamer in Egypte. Nog maar nauwe- lijks aan deze expeditie begonnen ontdekt Jones dat ook zijn eeuwige rivaal Belloq, die voor de Duitsers werkt, op zoek is naar deze schat. De film, die toegankelijk is voor personen van twaalf jaar en) ouder, K John Lanting's Theater van de Lach brengt binnenkort de klucht „Een scheve schaats" in het Passage Theater. draait dagelijks (behalve op maan dag en dinsdag) om 7 en 9.30 uur. In Passage Bio staat gedurende de- zelfde periode „The four seasons" op de spoelen. Drie reeds jarenlang bevriend zijnde echtparen trekken in het vooijaar gezamenlijk op vakantie. Tijdens dit uitje bekent 66n van de mannen aan zijn vrienden, dat zijn huwelijk een mislukking is. In de volgende zomer- vakantie is zijn vrouw Anne er dan ook niet meer bij. In haar plaats heeft Nick Ginny meegenomen, een knappe bijna veertien jaar jongere vrouw. De echtgenoten van Nick's vrienden zijn daar niet bepaald ge- lukkig om. Hoe het afloopt kunnen kijkers van alle leeftijden dagelijks (behalve op maandag) gaan zien om 2, 7 en 9.30 uur. De jeugd kan zich op zaterdag-, zon- dag- en woensdagmiddag om twee uur in het Passage Theater gaan ver- maken met de Nederlandse film „Dik Trom knapt het op". Het dorp waarin Dik en zijn vrienden wonen is in rep en roer. De reden hiervan is dat er steeds waardevolle voorwerpen verdwijnen. Veldwachter Flipse is in opdracht van de burge- meester op zoek naar de daders van deze brutale diefstallen. Hij krijgt daarbij, ongewild, assistentie van Dik en zijn vrienden. In caffe de Quibus aan de Lange Ha ven speelt zondagavond om half tien de uit Dordrecht afkomstige pop- band „Nereida". De uit zes personen bestaande formatie was onlangs te zien in Vara's Pop-krant. De toegang tot de Quibus is als vanouds gratis. Op 24 april wordt in het wijkcen- trum De Blauwe Brug aan het Bach- plein een jgezellige Loop-inn-avond gehouden. 'Deze begint om 20.00 uur. De toegang tot de avond, die toegankelijk is voor personen van achttien jaar en ouder, bedraagt f 1,50. Tot en met 28 april kan men in de Gemeentelijke Openbare Bibliotheek aan de Lange Haven 131 een foto- expositie bekijken over het onderwa- ter-leven en de onderwatersport. In theater De Teerstoof kan men voor, tijdens en nd de voorstellingen wandkleden bezichtigen van Wille- mieke van Hes. Vanaf 23 april is in de Galerie van het Schieland Ziekenhuis aan de Stadhouderslaan een tentoonstelling te zien met werk van de kunstenaar, Wally Elenbaas. Op deze expositie treft men zeefdrukken, boek-illu- straties, reisschetsen en een keuze uit zijn collectie Afrikaanse kunst. De Galerie is dagelijks gratis toegankelijk van 09.00 tot 20.00 uur. SCHIEDAM-Tijdens de verkiezingen die op 2 juni worden 6ehouden moet door alle kiesgerechtigden tweemaal worden gestemd. Hiertoe krijgt men op-het stembureau twee verschillend geldeurde stembiljetten. Op het ene biljet staan de namen van de kandida- ten voor de gemeenteraad en op het andere de namen van de kandidaten voor de Rijnmondraad. Deze stembil jetten moeten, na het invullen, elk in een afzonderlijke bus worden gede- poneerd. Sedert de Provinciale Statenverkie- zingen zijn er geen wijzigingen in het aantal stembureaus, of de plaats waar deze gevestigd zijn. Wel worden de kiezers behorende tot de stemdistric- ten 29 en 31 er op gewezen dat de naam van de Dr. Gunningschool tus- sentijds is veranderd in "Het Start- blok". In verband hiermee zal op de opfoepingskaart worden vermeld: HeTStartblok, vm (voormalige) Gun ningschool. Wie op de dag van de verkiezingen butfen Schiedam verblijft of om an- defiTredenen niet in staat is persoon- Verschijnt huis-aan-huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de Rijnmond-West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Kantoor Rijnmond-West Combinatie: Hoogstraat 122, 3131 BP; Postbus 306,3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-346711 Redactie: M. Ames, tel. 352446 A. Beyen, tel. 352911 Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010-266615 M. de Zwart, prive 010-736375 Sport: P. Spek, prive 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur; redactioneie kopij tot maandag 17.00 uur. 4- 4- r. j; Cv L f* fy-k t <-"<**■ •jf -i rm w i'l t *De komende verkiezingen moet er niet een maar tweemaal worden gestemd. lijk aan de stemming deel te nemen, kan iemand machtigen om zijn of haar stem uit te brengen. Hiervoor zijn twee mogelijkheden. De eenvou- digste is iemand te machtigen, die in hetzelfde stemdistrict woont. Dit kan men controleren aan de hand van de oproepingskaart. In dit geval hoeft; men alleen de voorkant van de op roepingskaart in te vullen en de hand- tekeningen van de gemachtigde plus degeen voor wie de oproep bestemd was, te zetten. Wie iemand wil machtigen die elders in Schiedam woont moet daartoe een formulier aanvragen (bij bureau ver kiezingen van de gemeente secretaire, Overschiesestraat 2) en dit ingevuld en ondertekend op uiterlijk 19 mei weer inleveren (op hetzelfde adres). De persoon die men machtigt krijgt dan een groene volmacht-legitimatie- kaart toegezonden waarmee hij of zij in elke willekeurig stembureau binnen Schiedam mag stemmen. Voor dit stemmen bij volmacht gel- den de volgende regels: Een kiezer mag maximaal twee volmachten aan- nemen. (Iemand die al twee schrif- telijke machtigingen heeft aangeno- SCHIEDAM Een twintigjare be- woonster van Gouda is zondag- middag, in de Korte Singelstraat, gewond geraakt door eenspontaan springende winkelruit. Het ongeval gebeurde precies op het moment dat zij het cafetaria, met de betreffende ruit, passeerde. Een der glasscherven raakte daar bij haar bovenarm. De snede moest in het Schieland Ziekenhuis word en gehecht. men, mag derhalve niet meer als ge machtigde worden aangewezen door middel van overdracht van de op roepingskaart). Het verzoek om bij volmacht te stemmen en de keuze van de gemachtigde moeten van de kiezer zelf uitgaan. (Indien ook maar een vermoeden bestaat dat dit niet is gebeurd, zal hierop achteraf controle worden uitgeoefend, hetgeen kan leiden tot afwijzing van het verzoek, Het formulier dat men nodig heeft om iemand te machtigen die niet in hetzelfde stemdistrict woont, moet in principe persoonlijk bij het bureau verkiezingen worden afgehaald dan- wel persoonlijk telefonisch of schrif- telijk worden aangevraagd. Indien aan het licht komt dat er volmachten worden "geronseld" zal hiertegen worden opgetreden. Zowel degene die een kiezer omkoopt om volmacht te geven, als degeen die zich laat om- kopen worden gestraft. Wie wel zelf aan de stemming kan deelnemen maar liever in een ander bureau stemt dan op de oproepings kaart is vermeld, kan hiertoe even- eens een verzoek indienen. Het is echter wel een vereiste dat bewoners van onze stad hun stem uitbrengen binnen de gemeente Schiedam. Ver- zoeken om in een ander stembureau te stemmen kan men tot en met 19 mei schriftelijk doen met gebruikma- king van een formulier dat verkrijg- baar is bij bureau verkiezingen. De oproepkaart moet daartoe worden bijgevoegd. Tevens kan men met de oproepingskaart, die men dan meteen weer mee terug krijgt, langs komen bij bureau verkiezingen. Deze moge- lijkheid staat open tot en met 28 mei. Wie nog vragen heeft over de aan- staande verkiezingen kan zich, van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur, wenden tot het bu reau verkiezingen, Overschiesestraat 2, telefoon 260500. 9

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3