NIETS BIEDT ALSDE BROOOROORAU donderdag zaterdag vootTdeel-donderdag Hoogstraat braderie AA9.- ter meulen natuurlijk ter meulen natuurlijk ter meulen natuurlijk Schiedams Nieuwsblad i?5 2226.- ^13.50 Nieuwe keuken moet eruit All-round trekkerstent Funktionele zonwering CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING 119.- Lichtgewicht vrije- arm naaimachine 0p"9e 79.450 WOENSDAG 28 APRIL 1982 RIJNMOND'WEST COMBINATIE 17-518 Is dit het geluid van uw uitlaat? Befaamd om z'n kwaliteit Geen paniek. Er is 'n uitlaatcenter met en lage prijzen! ervaren uitlaatmonteurs die uw nieuwe /A uitlaat gratis monteren. Klaar terwijl u i V ff"ll KS jF wachL Afspraak is niet nodig. Voor elk automerk de juiste uitlaat 1 jaar garantie. Dat uitlaatcenter heet Carex Nu ook specialist in schokbrekers. GRATIS MONTAGE. KLAAR TERWIJL U WACHT. I JAAR GARANTIE OP UITLATEN. 2 JAAR OP SCHOKBREKERS. door: RIA KOPPENHAGEN Inspectie Freepop 22%:- balastore de luxe VROOIVmDREESMANN SCHIEDAM/MAASSLUIS Verbeteringen aanbrengen in een huurwoning blijft een vra gen aan de verhuurder. Aldus ondervond een momenteel weer irt Schiedam woonachtig echt- paar dat onlangs een huurflat in Maassluis verliet. Betaaibare mode! Vlotte sandalette met "cleo- patra "-sluiting. Kan zowel laag als hoog boven de enkel gestrikt worden. Ca. 55 mm hoog hakje. In marine met wit of wit met marine. Maten 56 t/m 41. Van 29,95 voor Teleurgesteld Goede kwaliteit breiwol... Pantalonkniekousjes. 40 denier kniekousjes in gestreept dessin. In 66n maat passend voor alle schoenma- ten. In rood/wit of marine/wit. Nu spotgoedkoopl Per 2 paar van 3,95 voor Jan het bekende merk "Neve- da". 52/48% scheerwol/acryl. •©eschikt voor breinaalden 3'/2- *f. in vele moderne kleuren. Nu fler bol van 50 gram Van 4,75 voor Z, MACHINE WAS Van 3,95 Kinderfilm Quibus Exposities Grote maten panty... met een perfekte pasvorm en ruim tussenstuk. 20 dernier. In middengrijs, camel, misty of charmbeige. Maten 44 t/m 52. voor Herenpyama De aanrecht in de keuken, die ge- scheurd was, liebben we weggehaald en er een nieuw keukenblok voor in de plaats gezet. Vervolgens liebben we het plafond met schroten betim- merd, zowel de keuken als de douche laten betegelen, een vensterbank die kapot was, vervangen en de gang (tot halverwege) en een glazen tussen- wand (tussen woon- en slaapkamer) eveneens met schroten betimmerd. Er van uitgaande dat een volgende huurder misschien niet van een derge- lijke betimmering zou houden, heb- ben we deze zo aangebracht dat het makkelijk te verwijderen zou zijn. Het eerste dat we dan ook gedaan hebben toen de nieuwe huurder kwam kijken was hem vragen of hij bereid was iets van dit alles over te nemen. Na enige bedenktijd kwamen we tenslotte overeen dat we voor de overname-som van f 550,- alles zou- den laten zitten. „Inmiddels had ik reeds tweemaal ge- tracht contact op te nemen met de inspecteur van Kok Beheer B.V. die de woning, voor wij hem verlieten, moest komen bekijken. Aangezien dit niet lukte, gaf ik twee telefoon- nummers door via welke er terugge- beld kon worden. Een nummer van onze woning en 66n van het bedrijf waar ik werk. Ondanks dat hadden we op de dag dat we de sleutel bij het kar.toor van de verhuurder inleverden nog niets van hem vernomen. Naderhand hoorden we dat de betref- fende inspectie pas is uitgevoerd toen de nieuwe huurder al een week in de woning bezig was. Tijdens deze in spectie heeft de inspecteur de nieuwe huurder verteld dat al die verbeterin- gen die wij hadden aangebracht er weer uit moesten. In het huurcon- tract staat namelijk dat dergelijke verbouwingen niet zonder toestem- ming mogen gebeuren, hetgeen in- houdt dat de woning weer in de oude staat moet worden teruggebracht. Als reactie hierop weigerde de nieuwe huurder de verbeteringen te accepte- ren. In een later gesprek, op het kantoor van Kok, vertelde hij echter best ak- koord te willen gaan met de woning zoals hij was. Het probleem is alleen dat hij daardoor yerantwoordelijk wordt voor alles wat er is veranderd en daar, wanneer hij de woning ooit verlaat, voor moet gaan betalen. Van- zelfsprekend doet hij dat niet. Het eind van het liedje is dus dat wij Vervolg voorpagina plein), Zuid en West (op het school- plein van de basisschool De Gorzen, om 14.00 uur) en Groenoord en Woudhoek (om 14.00 uur op het par- keerterrein achter het wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein). De kinderspelen worden begeleid door de betreffende wijkverenigin- gen. Zij worden opgeluisterd door de diverse muziekkorpsen, die tevens muzikale rondwandelingen door de stad houden. Het straattekenen vindt plaats op het Edisonplein, het schoolplein „De Gorzen", de speclplaats van de Mgr. Bekkerschool aan de E.v. Beinumlaan (alien om 10.00 uur), het plein aan de Albardastraat (om 14.00 uur) en het plein van de Martinusschool aan de Iepenlaan (om 15.00 uur). Voor de oudere jeugd wordt er op Koninginnedag een disco-avond ge- houden in een tent op het terrein aan de Overschieseweg, hoek Parallelweg (achter het N.S. Station Schiedam- Rotterdam-West). Deze avond begint om 20.00 uur en duurt tot 24.00 uur. De toegang tot de disco is gratis. In dezelfde tent wordt zaterdag 1 mei, van 14.00 tot 24.00 uur, een Pop-Festival gehouden. Optredende groepen zijn: Umbrella 7 (van 14.30 tot 15.30 uur), Jada (van 19.30 tot 20.30 uur), Communication (van 21.15 tot 22.15 uur) en Earth Fire (van 22.30 tot 24.00 uur). Tussen- door draait ook deze dag de disco. De organisatie van de festiviteiten in de tent is in handen van: de Stichting Open Jongerencentrum Schiedam- Noord, Stichting Jeugdhaven Nieuw- land, Kluphuis Oost, Jongerenwerk Schiedam Zuid- en Noord, Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam- Noord en De Trechter (project voor werklozen). De Afdeling Schiedam van het Neder- lands Rode Kruis en de E.H.B.O. hebben zich bereid verklaard, bij de verschillende evenementen, medewer- king te verlenen. Monaco Biedt royaal ruimte aan 4 volwas- senen. 100% katoen, kleur oranje/bruin. ge- wicht ca. 20 kg Inge- naaid kuipgrondzeil Inkl. 12 mnd. tent- en baaaae-verzekering Damesmuiltjes Verstelbare gesp. lederen voetbed, lichte kurkhak en sterke zool. Marine of beige. Maten 36 t/m 41 WC-ga Met klosetborstel. reserve rollen-staaf en houder voor o.a luchtverfrisser. Div. kleuren. Gemakkelijk en snel te bevestigen. Div. breedtes, vanaf 40 cm. met 10 cm. oplopend tot 260 cm Max hoogte 210 cm. Kompl. met steunen en monta- ge-handleiding. Nu nog voordeliger. 260 cmi8? 52.- 140 cmJJ4^ 30.- 40 cm 24? I Lid van de algemene vereniging voor de centraie verwarmings- en luchtbehandelings-industrie GRIFFIJN MERCURIUSSTRAAT 41, TEL. 34.21.63, VLAARDINGEN Hinirwoning opknappen blijjkt riskante zaak In div. unikleuren met kontrast- boorden Tricot 67/32 katoen/viscose Maten S, M, L en XL - 18- SCHIEDAM - De festiviteiten in de Binnenstad blijken de Schiedammers gned te bevallen. Afgelopen zaterdag was het tenminste weer razend druk in het Centrum. Vooral de Hoogstraat-braderie en de demonstraties ski-springen op de Grote Markt stonden volop in de belangstelling. Komend weekeind worden er, in verband met de Koninginnedagviering, geen speciale activiteiten gehouden in de Binnenstad. Even rust dus voor het slotfeest(het programma hiervan staat volgende week in de krant). Philips computer elektro- nenflitser 28 BCS Richtgetal 28 bij 2i din/100 ASA Instelhoek reflektor 0°-90° Interval 0,5-10 sek. 4 Penlite batt. 5.- Type 248. Portable met 3 naaldstanden, dus vol zig-zag, ver- zinkbare transpor ter en vele nuttige steken. Inkl. op- bergetui. ook geldig op de plaatselijke koopavond 2800 A-1126-1 ..Volgens de verhuurder van die flat moeten wij zelfs f 3500,- gaan beta len om alles weer in de oude staat te- rug te brengen", vertelt mevrouw Rotmans geemotioneerd. „Een vol- slagen onbegrijpelijke beslissing naar onze mening want we hebben geen muren weggehaald of zware schade aangericht. Het enige dat we drie jaar geleden. toen we die flat kregen, ge daan hebben, is de woning verbete- ren. Rottcrdam-Zuid, Wcvcrshockstraat 78A. (T.O. Winkclccntrum Zuidplcin) Tel. 010 - 84 08 44. Rottcrdam-W'cst, Aclbrcchtskadc 88-92, Tel. 010 - 76 27 83. Vlaardingcti. Schicdamscucg 14. Tel. 010 - 35 42 79. Carcx is tcvcns gcvcstigd in lien Haag, Voorburg, Schcvcningcn, l.cidcn, Haarlem en Hindhoven. SCHIEDAM- In het wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein 590 zijn enkele badmintonbanen te huur. De huurprijs bedraagt f 2,50 per baan, per uur. Voor reservering en nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de balie van De Blauwe Brug, telefoon 701049. *Bczin eerje begint. moeten gaan betalen omdat we, dom genoeg zonder toestemming te vra gen, een woning verbeterd hebben." Een naderhand gevoerd telefoontje naar de nieuwe huurder (wiens raoe- der het woord doet, „want", zo zegt ze, „mijn zoon is zo teleurgesteld over dit alles dat hij er niet meer over praten wil".) levert een bevestiging op van dat wat mevrouw Rotmans reeds vertelde. De inspecteur, de heer Schut, blijft echter van mening dat dit een zaak is waaraan hij niets kan doen. „In het huurcontract staat nu eenmaal dat men niets aan de woning mag ver- anderen. Daar komt bij dat ik tot tweemaal toe heb geprobeerd die me vrouw te bellen voor een afspraak, maar beide keren kreeg ik geen ge- „Bij de later door mij uitgevoerde in spectie constateerde ik de verande- ringen. Aangezien de nieuwe huurder de aansprakelijkheid hiervoor niet wil ovememen, zullen de heer en me vrouw Rotmans voor de kosten moe ten opdraaien". Navraag bij het bureau voor Rechts- hulp leerde dat dit soort geschillen nog regelmatig voorkomen. „Een huurder knapt met de beste bedoe- lingen iets op, maar de verhuurder waardeert dat dikwijls helemaal niet" zo vertelt een woordvoerster van het bureau. In verband met de viering van natio- nale feestdagen zijn er het komend weekeind geen voorstellingen in thea ter De Teerstoof in de Nieuwstraat. In de week van 29 april tot en met 5 mei draait voor de tweede achtereen- volgende maal de film „Raiders of the lost ark" in het Passage Theater. In Passage Bio draait gedurende de zelfde periode rampenfilm ,,Earth Quake" met Charlton Heston, Ava Gardner en George Kennedy in de hoofdrollen. De film speelt zich af in en rond Los Angeles, voor en tijdens een grote aardbeving. Tijdens de beving, die volgens de makers van de film niet al leen zichtbaar maar ook voelbaar is, breekt onder meer een reusachtige stuwdam. De voorstellingen zijn toe- gankelijk voor personen van twaalf jaar en ouder. De film draait dage- lijks, behalve op maandagn, om 2 en 8 uur. De muzikale instruif begint om twee uur. Het caf6 is geopend vanaf 6£n uur. De toegang is als altijd gratis. Zondag om twee uur begint in de Quibus de laatste kindermiddag van dit seizoen. Wat er precies gaat ge beuren moeten jullie zelf komen zien. Een vijf man sterke, uit Tilburg af- komstige formatie, brengt zondag- avond om half tien muziek ten gehore in de Quibus die een menge- ling is van funk, jazz en rock. Spell bound" bespeelt daartoe een drum, bas, gitaar, keyboard en reeds. 'Verschijnt huis-aan-huis in geheel Schiedam. Onderdeel van de Rijnmond-West Conjbinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Kantoor Rijnmond West Combinatie: Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306, 3130 AH, Vlaardingen Tel CUO-346711 Redactie: M Ames, tel. 352446 A. Beyen, tel. 352911 Medewerkers: R. Koppenhagen, prive Q10266615 M de Zwart, prive 010 736375 Sport P. Spek, prive 010-352615 Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het cummer 010-132489 (van 8 30 tot 17.00 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17.00 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 - uur; redactionele kopij tot maafi'dag 17.00 uur. hoor". (Deze telefoontjes waren bei de gericht naar het woonhuis en niet naar het bedrijf waar mevrouw Rot mans steeds bereikbaar was, want: ,,Dat nummer zat in een andere map en ik heb geen tijd om daarin te gaan zoeken", zo zei de heer Schut). In dit verhaal is de van stalen zenu- wen voorziene professor in de ar- cheologie. Dr. Indiana Jones, op zoek naar de Arke des Verbonds. Tegelijk wordt tevens zijn rivaal Belloq door de Duitsers ingeschakeld om de bij- belse kist op te sporen. De voorstel lingen, die toegankelijk zijn voor per sonen van 12 jaar en ouder, zijn dage- lijks (behalve op maandag) om 7 en 9.30 uur. Een scene uitEarth Quake". ,,Sjors en Sjimmie en het zwaard van Krijn", is de titel van de film die za terdag-, zondag- en woensdagmiddag om 2 uur wordt gedraaud voor de jeugd. Kolonel Brulgraag stuit bij zijn on- derzoekingen naar de geschiedenis van het eiland Schiermeeuwenoog op een merkwaardig document. Hierin staat dat ergens op het eiland een zwaard verborgen ligt dat van Koning Krijn, de laatste heerser van het ei land, is geweest. Wie het zwaard vindt wordt zijn erfgenaam. Spoedig zijn een groot aantal onbetrouwbare personen op zoek naar de bijzondere erfenis. Brulgraag roept daarop de hulp in van Sjors en Sjimmie en hun vrienden van de Rebellenclub. Iedereen die een instrument kan be- spelen of kan zingen en dit graag zou laten horen aan een echt publiek kan daartoe op Koninginnedag terecht in cafe de Quibus aan de Lange Haven. In het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat kan men momenteel gaan kijken naar ,,De salon van de Maas- steden 1982" Door middel van deze tentoonstelling wordt getracht een beeld te geven van hetgeen er mo menteel door de kunstenaars uit de omgeving van Schiedam wordt ge- maakt. Het Stedelijk is dageLijks ge opend van 10.00 tot 17.00 uur. Zon- dagsvan 12.30 tot 17.00 uur. De toe gang is gratis. Werkstukken van cursisten die in het wijkcentrum De Blauwe Brug lessen volgde in aquarelleren, kleien, mario- netten-maken en tekenen zijn aldaar dagelijks (behalve op zondag) te be- zichtigen van 9.30 tot 22.00 uur. In de Galerie van het Schieland Zie- kenhuis aan de Stadhouderslaan wordt een expositie gehouden van werk van de kunstenaar Wally Elen- baas. Op deze tentoonstelling vindt men onder meer zeefdrukken, boek- illustraties, reisschetsen en een keuze uit zijn collectie Afrikaanse kunst. De expositie is dagelijks gratis toe gankelijk van 9.00 tot 20.00 uur.

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3