BL weer duurder i' Cemsto houdt van helderheid. Voor alle vormen van leasing en verhuurvan personen- en bestelauto's www r.mf. P,i-:i Starion topmodel van Mitsubishi VOOR SPORTIEVELINGEN HEEFT SUZUKI GROOT NIEUWS I Wfi'M *4 Autoleasing is Interleasing WOENSDAG 28 APRIL 1982 17-70 4 Grote uitschieter in het slechte autoverkoopjaar '81 was Suzuki. Deze kleine Japanner mocht zich verheugen in ecn groter aantal liefhebbers van dit merk. Het maakte een enorme sprong ten opzichte van het voorgaande jaar omhoog, zoals de andere merken dat deden toen de yen zo goedkoop was. Maar die tijd is wel voorbij voor de Japanse merken. De prijzen zijn aardig „Europees" gewor- den. Voor Suzuki toeh een goed jaar. Het grote succes was voor- al te danken aan de Alto, omdat de animo voor Suzuki Jeepie wat afnam. Dat was dan ook de reden dat Suzuki met een nieu- we en grotere jeep op de prop- pen kwam: de SJ 410. LUXE JEEP i SUIU iHH C0NCLUSIE BERGGEIT COMPLEET r dat u open en eerlijk kwijt kunt wat u op uw hart hebt En dat u op een even open en eerlijk antwoord kunt rekenen. Het hoger- en middenkader volgt daarnaast de nodige vakopleidingen. Zodat bijvoorbeeld al het nieuws uit binnen- en buitenland snel tot in de hele organisatie doordringt We kunnen dat vrij gemakkelijk doen, omdat we nu eenmaal het grootste schoonmaakbedrijf in Nederland zijn. Wij moeten het doen omdat die posrtie ons de normbepaler in het schoonmaakwezen maakt Veel van onze nieuwe klanten hebben geen goed woord over voor hun vorige schoonmaakbedrijf. Terwijl deschoonmaakwereld in Nederland toch lang niet de beroerdste is. Soms blijkt dan ook dat de rode kaart is getrokken zonder een konstruktieve waar- schuwingvooraf. Wij zijn natuurlijk blij met die nieuwe klanten. Maar we zorgen vanaf het begin datde relatie helder blijft Schoon- maken is mensenwerk. En mensen maken fouten. Dat geeft niet zolang die fouten boven water komen. En worden urtge- bannen. Daar hebben we de organi satie naar. En daar hebben we de systemen voor. Met Cemsto zutt u dus wat vaker aan tafel zitten dan met uw vorige schoonmaakbedrijf. Maar dat komt de hel derheid zeer ten goede. Uit de Cemsto praktijk, Het is niet m iedereen gegeven om gemakkelijk en zakelijk met Wilt u onze brochure ontvangen, belt u dan andere mensen om te gaan. Toch is dat in de even naar ons distriktskantoor in Rotterdam, Cemsto praktijk essentieel.Want het houdt de relatie tel. 010 - 36 30 44. Wij zullen er wel zo helder. Daarom traint Cemsto alle medewer- dan voor zorgen dat de infor- kers, die mensen onder zich hebben en die in kon- matie u zal worden toege- takt staan met klienten. Die training kweekt geen stuurd vanuit het dichtsbij- verkopers en gladde praters. Maar zorgt er wel voor, zijnde regio-kantoor. Suzuki SJ 410: WINNAAR OP ELK TERREIN s. De „oude" LJ 80 hield nog wel wat van zijn populariteit over, al liep de prijs nogal fors omhoog, doordat de terreinwagen niet meer als ..bedrijfs- wagen" (met een lager belastingta- riefverkocht mocht worden als er een achterbank in gemonteerd was. En voor een „personenwagen" was het kleine Jeepje wel wat erg Spar- taans uitgevoerd. Het comfort was nou niet om over naar huis te schrij- Ven, laat staan te rijden. Echt in zijn element was het eigenlijk alleen maar als ,,blits-karretje" of in het echt rui- ge terrein. Want dan weet je dat de nieren het erg moeilijk krijgen. De nieuwe SJ 410 is dan ook het Suzuki- -entwoord op de vraag om wat meer rijcomfort, al blijft het natuurlijk in de eerste plaats een „off-the-road"- wagep. Hoewel hij afgeleid is van de LJ 80 zie je al meteen dat het een totaal an dere jeep is geworden. Was de oude LJ 80 qua uiterlijk echt geent en een beetje nagebouwd op de welbe- kende oude Willys Jetp, de SJ zoekt meef aansluiting bij de luxe-jeeps" zoals de Range Rover, de Mercedes G of de Lada Niva. Al is de SJ met deze vergeleken nog wel erg klein, de prijs is dat eveneens. Want een prijskaartje om het leukje sportstuurtje geeft voor de SJ 410 een bedrag van 15.995,- aan, en dat is een stuk lager dan al die andere jeeps. In feite komt alleen het simpeTe onderstel, met twee starre as- sen aan bladveren en trommelremmen rondom, overeen met de LJ. De carrosserie, de wielbasis en de spoorbreedte zijn een stuk groter, en datzelfde geldt voor het motorvermo- gen en inhoud. De krachtbron is weer een watergekoelde viercilinder lijn- motor, maar nu met 970 in plaats van 797 cc. En dat is dan weer dezelfde krachtbron die we al kennen uit de SC 100 Coupe, al levert hij in de jeep minder vermogen en koppel res- pectievelijk 33.5 kW 47 pk en 73,5 Nm ten gunste van een grotere sou- plesse. Het toch niet geringe vermogen van deze motor wordt door een lekker en soepel schakelende vierbak met eveneens probleemloos te bedienen tussen-transmissie voor hoge en lage overbrenging op twee of vier wielen nog geaccentueerd. Ondanks het pittige vermogen, is het benzineverbruik erg gunstig. Tij- dens de testperiode op de weg is over een afstand van 151 kilometer 9.6 liter benzine verbruikt. Dat is een gemid- delde van 1 op 15,69. Bijzonder knap en zuinig, terwijl er toch niet echt op gereden is. De jeep accelereert vinnig, als er tenminste vlot geschakeld wordt, want de versnellingen zijn erg kort. De topsnelheid ligt zo rond de 120 km/u. Samen met het verbeterde comfort en rij-eigenschappen is er een duidelijke verbetering ten opzichte van de LJ 80 ontstaan. De wielen zijn soepel opgehangen met half-elliptische veren en tele- scoop-schokdempers. De stuurinrich- 0 Het dashboard is sober, strak maar wel compleet. ting werkt licht en zeer nauwkeurig. Alles is klein, dus ook de draaicirkel is plezierig klein: 9,8 meter. De stuur- kolom is voor de veiligheid verdeeld, terwijl er in de aandrijving homoki- netische koppelingen voor zorgen dat eventuele schokken worden voorko- u. J- W>A.a v s -ass,, pm. FV72S Miffi TEKSTJOOP NIEVAART genlijk is het een Verlengde jeep of n 4x4 pick-up" FOTO'S: TOM VAN DIJK De prijzen bij British Leyland zijn de laatste tijd niet bepaald stabiel te noemen. De forse prijsstelling van BL-produkten in 1981 werd afgelopen december vcrlicht met een gunstige prijsverlaging en koud drie maanden later zitten de prijzen al weer in de lift. Hoewel het nu om een gemiddelde verhoging van 1.5 procent gaat, betekent dit biivoorbeeld wel dat de Austin Metro 1300 S, die net onder de zeventien mille bleef, er nu weer flink overheen gaat. 17.390 gulden. De Triumph Ac claim, de vernieuwde Rovers en de Land/Range Rover-serie zijn buiten de ver hoging gevallen. De prijsverhogingen zijn het gevolg van een algemene stijging van loonkos- ten, grondstoffen en materialen. Bij de Jaguar/Daimler-modellen met twaalf- cilinder 5,3 liter motor is de toepassing van het brandstofbesparende May-Fi- reball-verbrandingsprincipe mede oorzaak van de prijsstijging. Deze model- len hebben nu de toevoeging HE gekregen. De nieuwe prijzen zijn nu als volgt vastgesteld: Mini. L 11.490,-, HL 12.290,-, HL automaat 14.790,-, Bestel 9.550,-; Austin Metro: Special 12.890,-, 1000 13.490,-, 1000 E 13.790,-, 1000 L 14.590,-, 1000 HLE 15.990,-, 1300 S 17.390,-, 1300 automaat 18.390,-; Jaguar: 4,2 75.500,-, 4,2 automaat 77.900,-, 5,3 HE automaat 97 400,-, XJSHE 104.700,-; Daimler: Sovereign 93.300,-, Double Six HE 105.900,- en Vanden Plas HE 127.000,-. INTERLEASING NEDERLAND B.V. EUTOOd Filiaal Rotterdam, Strickledeweg 109 (spaanse polder) 3125 AV Schiedam, Telefoon: 010 - 374911, Telex: 23177 Mitsubishi hecft op de autotcntoonstelling in Geneve als nicuw topmodel de Starion gepresentecrd. Deze zeer sportieve 2 2 coupr- is uitgerust met de tweeliter viercilinder turbo-motor met clcktronische brandstofinjectie. tweede sportieve coup£ op de markt verschij- nen. Dit is de Cordia, die de Celeste zal op- volgen. Doordat de opzet van de LJ en SJ dezelfde is gebleven zijn ook de ter- reineigenschappen' geheel behouden. Wist de LJ zelfs ervaren rotten al te verbazen door het gemak waarmee het toch wel erg kleine motortje de jeep door allerlei terrein sleepte, de SJ doet al dat klim-, rul-zand- en an- der onvoorstelbaar terreinwerk met nog meer gemak. Ondanks de grotere afmetingen en de zwaardere motor is de SJ 410 nau- welijks zwaarder dan zijn kleine broertje de LJ heeft een gewicht van 815 kg, terwijl de SJ is gegroeid tot 850 kg daarbij is de motor krachtiger en soepeler geworden. Aardige bijzonderheid daarbij is dat het werk van dat motortje veel stiller en ook zuiniger wordt gedaan. Net zoals de ,,oude" jeep is ook dit weer een echte blitskikker. Goed ogend en lekker werkend in allerlei omstandigheden. Beschikte de LJ over niet zo erg veel comfort en te weinig wegsnelheid, de nieuwe SJ 410 is op al deze punten duidelijk verbe- tert. De terreinprestaties zijn nog be- ter, maar de grootste winst scoort de jeep toch op de weg. Het motortje doet vrij rustig zijn werk en is daarbij zeer spaarzaam met de brandstof. Met 'n top van 120 km/u kan hij goed op de weg met het andere verkeer mee- komen. Voor sportievelingen of bui- tenbeentjes staat voor een bedrag van 0 Het reservewiel op de specifieke manier van terreinwagens op de kont, geeft het stoere gezicht als de Suzuki in het terrein of op de weg uit het oog verdwijnt. f 15.995,- een leuke ,,jeep" te trappe- len om niet alleen mee te spelen, maar ook om aan andere eisen die met autorijden te maken hebben te vol- doen. De Starion 2000 Tur bo Ex, het duurste mo del, accelereert van 0 tot 100 km. in 7,6 se- conden. De topsnelheid bedraagt 220 km. Daar- naast zal nog een stan- daarduitvoering lever- baar worden met gelijk motorvermogen. Het fraai gelijnde koets- werk (met derde deur) heeft een luchtweer- stand van Cw=0,35. Tot de standaarduitmon- stering van het EX-mo- del behoren onder meer elektrisch bediende zij- ruiten en een radio- cassetterecorder. Naar wordt verwacht zal de Starion deze zomer in Nederland komen en rond de vijftig mille kosten. Later dit jaar zal een Het interieur is sober, zonder op- smuk maar wel compleet. De stoelen zitten een stuk beter dan de zitplaat- sen van de ,,oude jeep", de rugleunin- gen van de voorstoelen zijn tot lig- stand verstelbaar, en kunnen over een flinke afstand worden verschoven. Dc warmwater-verwarming is goed af tt stellen en beschikt over een behoorlij- ke capaciteit. De elektrische aanjagei heeft drie standen. Achter het sportieve stuurtje, twee „klokken". Links de snelheidsmetei en -teller en natuurlijk een dagtel- ler rechts een klok met metertjes, zoals: benzinemeter, temperatuurme- ter en wat controlelampjes voor olie, handrem en accu. De ruitewissers be- schikken niet alleen over verschillen- de snelheden maar hebben zelfs een interval-schakeling. Achterin een piepklein bankje, waar de kinderen een plaatsje kunnen vinden. De instap naar achter is na tuurlijk niet zo gemakkelijk al heb ben de Suzuki-ingenieurs de rechter- voorstoel zo gemaakt dat door het simpel opheffen van een hendel de he- le voorstoel naar voren scharniert. En niet alleen de rugleuning. De SJ 410-serie van Suzuki bestaat uit vier versies: voor de test heeft de SJ 410 Q model gestaan. Q staat dan voor een open versie met hele deuren. De SJ 410 staat voor een hele open versie met halve deuren. SJ 410 V staat voor een hele dichte versie en zal in ons klimaat wel het beste vol- doen. Al is dan het lekkere ,,bekkie" wel een beetje weg. Behalve deze drie jeeps is er nog de SJ 410 K. Dat is een volbloed werkpaard voor vracht. Ei- w 0 De krachtbron van de SJ, stil, zuinig maar met ontzettend veel plezier doet hij al dat werk dat van hem verlangt wordt. Heeft uw schoonmaakbedrijf ooit de kans gehad om de rode kaart te ontlopen? O f M' K HI 111 KANfORf N IN Al KMAAR A| PHI N A DRUN AMI RSHXJRT AMMf R( AM All I (XX)RN ARNHf M ASS* N BRI DA Of N BOSCH Mr?!?***' I N7 >0 1)1 ORONINDf N HAAf 11 M Mil M< >ND Mil VI R7JM H< Kif/AND 111 UWARDf N I MM N 11 lYSIAj MAAnRICHl MKMX I Bl RC> NUMKiEN OSS ROTTERDAM UTRECHT VENLO 7UTPHEN EN ZWOllE

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5