Informatiefolder gratis verkrijgbaar Energiebewust isoleren Toegankelijkheid stembureaus Binnenstad op z'n kop \J e\y,e Nationale zwemvierdaagse KOOPJES IN 45 SPECIAALZAKEN V bedrukte RECREATIE RIJNMOND IS DICHTBIJ Ti7i\ Een actieve krant in een actieve streek Informatieve voorlichtingsstand V V- V lw - tV ZONDAG MOEDERDAG UTD 4196 AA Tricht KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARD1NGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad WOENSDAG 5 MEI 1982 7e JAARGANG NO. 26 SCHIEDAM - Gehoor gevend aan het verzoek van het gemeente- raadslid Herman Noordergraaf (P.P.R.) om het gescheiden ophalen en verwerken van huisvuil te bevorderen, gaan de Openbare Nuts- bedrijven Schiedam tuinbezitters stimuleren om zelf compost te maken van huis- en tuinafval. Grootste voordeel van dit zelf com- posteren is wel dat hierdoor afvalstoffen een nuttige bestemming krijgen. Daarnaast levert deze vorm van hergebruik een besparing op aan inzamelings- en verwerkingskosten. In onze stad wordt per inwonerjaar- ljjks circa 250 kg huishoudelyk afval geproduceerd. Bij een gezin van 3 personen betekent dit 750 kg afval per jaar. Een tuinier of tuinbezitter kan hiervan maximaal 375 kg zelf composteren. (Uit ervaringen in an dere Gemeenten is gebleken dat 300 kg haalbaar moet zijn). Voor het composteringsproces kan gebruik worden gemaakt van keuken- afval zoals koffie, filter- en theezak- jes, eierschalen, keukenrolpapier, snijbloemresten en een beperkte hoe- veelheid etensresten, waaronder groente- en fruitafval. Ook afval uit sier- en moestuinen (zoals gemaaid gras, afgevallen bladeren,uitgebloeide perkplanten, snoeisel, onkruid en ver- kleinde takken) en overig organisch afval (zoals mest en strooisel van klei- ne huisdieren) zijn composteerbaar. Niet-verteerbare en chemische stoffen zjjn vanzelfsprekend niet bruikbaar. Bij het gebruik van een compostcon tainer kan het composteringsproces, dat normaal minstens een jaar in be- slag neemt, worden teruggebracht tot een tijdsduur van acht tien we- ken. Omdat het gebruik van zo'n container kan leiden tot een besparing in de afvoerkosten van huishoude- lijk afval, wordt deze aan het Schie- damse publiek aangeboden voor de aantrekkelijke prijs van f 47,20. (Dit is f25,- minder dan normaal). De container zal onder andere te zien zijn op de, zaterdag te houden, Jaar- markten de actieplaatsen van „Schoon Schiedam". Daarnaast heeft de afdeling Voorlich- ting van de Openbare Nutsbedrijven. in samenwerking met de hoofdafde- ling Plantsoenen van de Dienst Ge- meentewerken, een folder met infor- matie over het zelf compost maken uitgegeven. Deze folder is gratis ver krijgbaar b(j de hoofdafdeling Plant soenen van de Dienst Gemeentewer- ken, de afdeling Voorlichting van de O.N.S., het bureau Voorlichting in het Stadskantoor, tijdens de Jaar- markt en de actie Schoon Schiedam en bij de Openbare bibliotheek en haar filialen. By de folder zit een bestelformulier dat belangstellenden ongefrankeerd kunnen inzenden naar de O.N.S. Na ontvangst van dit formulier vindt spoedig' de levering van de compost- container plaats. Voor nadere informatie over het zelf -pV mi wmm *Wethouder Scheeres introduceert de, van hergebruikt plasticgemaakte, compostcontainer. maken van compost kan men zich te- vens telefonisch wenden tot de hoofd afdeling Plantsoenen (telefoon ven Schiedam (telefoon 622222, 154605) of de Openbare Nutsbedrij- toestel 155 of 246). In de door wethouder Zijdeveld geopend voorlichtingsstand is allerhande informatie over isolatie verkrijgbaar. SCHIEDAM Wethouder Zijde veld heeft maandagmiddag in de winkel aan de Mgr. Nolenslaan 686, een voorlichtingsstand van het Nationale Isolatieprogramma geopend. In deze voorlichtings stand, die mogelijk gemaakt is door het Ministerie van Volkshuis- vesting en Ruimtelijke Ordening kunnen de bezoekers informatie krijgen over het isoleren van be- staande woningen. Op de informatieve tentoonstel- ling is ondermeer te zien wat voor soorten isolatiemateriaal er op de markt zijn, wat daarmee te bespa- ren valt op de energierekening en welke mogelijkheden bestaan om de isolatie van een woning te fi nanciered Deze informatie wordt overge- bracht door middel van electroni- sche lichtpanelen (die gaan bran- den als iemand voor staat), film- pjes, diapresentaties, drukknoppa- nelen en dergelijke. Daarnaast is er altijd iemand in de stand aanwezig die vragen kan beantwoorden en aan de hand van vouwbladen en brochures het publiek meer kan vertellen over het isoleren van een woning. De keuze van de locatie in de Mgr. Nolenslaan is ontstaan doordat het Gemeentelijk Woningbeheer in deze omgeving een aantal isolatie- projecten op stapel heeft staan. In verband hiermee worden momen- teel 152 woningen aan de Dam- laan voorzien van isolerende begla- zing en spouwmuur- en borstwe- ringisolatie. Een dakisolatie is hier reeds aangebracht. Verder bevat het isolatieprogram ma voor het komend jaar onder andere nog het isoleren van een complex van 266 woningen in de omgeving van de Meesterstraat, 479 woningen in de W.H. Vliegen- straat en van Karnebeekstraat, 100 woningen aan de Nieuwe Damlaan en 168 bcjaardenwonin- gen aan de Burg. Stulemeyerlaan. Gedurende de afgelopen jaren zijn reeds 1.250 gemeentewoningen van isolatie voorzien. De informatiestand, die sinds ja- nuari 1980 rondreist, is samenge- steld door Coordinatieteam Uit- voering Voorlichting van het Na- tionaal Isolatie Programma. De tentoonstelling in de Nolenslaan duurt tot 14 mei aanstaande. De openingstijden zijn: op werkdagen van 10.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur (donderdags tot 21.00 uur) en op zaterdag 8 mei van 10.00 tot 15.00 uur. SCHIEDAM - Bij de aanstaande ver- kiezingen van de Gemeenteraad en de Raad van Rijnmond zal wederom de nodige aandacht worden besteed aan de toegankelijkheid van de stembu reaus, voor gehandicapten. Helaas is het gezien, de daarmee gepaard gaan- de hoge kosten, niet mogelijk bij alle gebouwen de voor een goede toegan kelijkheid noodzakelijke voorzienin- gen aan te brengen. Dit geldt met name voor de oudere schoolgebou- wen. De volgende stembureaus zijn in elk geval wel probleemloos toegankelijk: stembureau 1 in het Stadhuis aan de Grote Markt 1 (zij-ingang), stembu reau 7 in het wijkgebouw „K)uphuis Oost" in de Galileistraat 86,stembu reau 15 in het M.C.M. de Groothuis aan de Stadhouders'aan 30, stembu reau 16 in Huize Frankeland aan de Sint Liduinastraat 10, stembureau 19 in het Sint Jacobs-Gasthuis aan de B.K.-laan 59, stembureau 27 in het Bejaardencentrum „Thurlede" aan de Nieuwe Damlaan 759, stembureau 36 in Bejaardencentrum ,,De Harg" aan het Hargplein 100, stembureau 43 in het wijkcentrum „De Blauwe Brug" aan het Bachplein 590, stembureau 45L in het Dienstencentrum „De Woudhoek" aan het Heijermansplein 38 en stembureau 47 in het Verpleeg- huis ..Driemaasstede" aan de Voor- berghlaan 35. Wie volgens de oproepingskaart moet stemmen in een bureau dat moeilijk toegankelijk is, kan een Kiezerslegiti- matiekaart aanvragen. Daarmee kan men in een van de bovengenoemde lokaties terecht. Het aanvragen van een kiezerslegiti- matiekaart kan op twee manieren ge- schieden: schriftelijk (door middel van een bij bureau verkiezingen te verkrijgen formulier, dat te samen met de oproepingskaart uiterlijk 19 mei aanstaande weer moet zijn inge- leverd) of persoonlijk (door met de oproepingskaart naar bureau verkie zingen te komen. Daar krijgt men dan de oproepingskaart, omgezet in een verkiezingslegitimatiekaart, di rect mee terug). De laatste mogelijk- heid staat open tot en met vrijdag 28 mei. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot het bureau verkie zingen, Overschiesestraat 2, telefoon 260500. Het bureau is op werkdagen geopend van 8.30 tot 16.30 uur. Zie voorlichtirigspagina SCHIEDAM - In het Sportfondsen- bad aan de B.K. laan gehouderi. De organisatie van dit festijn is in han- den van het Sportfondsenbad, de Schiedamse Reddings Brigade en de Watervrienden. De dagen waarop dit jaar gezwom- men wordt, zijn maandag 10, dinsdag 11, donderdag 13 en vrijdag 14 mei. De te zwemmen afstand bedraagt 1 of 2 kilometer, dat is respectievelijk 250 of 500 meter per avond. Op maandag 10 mei kan worden gestart van 17.30 tot 20.30 uur. De overige dagen van 18.00 tot 20.30 uur. Het inschrijfgeld, waarbij de entree is in- begrepen, bedraagt f.6,50 per per- soon. Als gebruikelijk wordi de Zwemvier daagse opgeluisterd met diverse ne- venactiviteiten. Voor dinsdagavond vermeldt het programma film en pan- nekoeken bakken. Donderdag is er een kleine kermis en trampoline. Tij dens de slotavond, die in het tekcn van de medaille uitreiking staat, wordt er een verloting gehouden en levende muziek gemaakt. Inschrijvingen voor de Nationale Zwemvierdaagse kunne geschieden aan de kassa van het Sportfondsen bad, B.K. laan 245, telefoon 269600. ..Entertainer" Barry Hughes. SCHIEDAM Komende zaterdag 8 mei, is er in de Binnenstad van Schie dam weer van alles te beleven. Om te beginnen treft men in het Centrum de Jaar-, Welzijs- en Geraniummarkt SSKALORIK 'W'l aan. Deze duren van 10.00 tot 16.00 uur. Vervolgens wordt op dezfe datum tevens het slotfeest van de serie activiteiten ter ere van de vernieuw- de Hoogstraat, gevierd. Het daarvoor samengestelde programma bevat onder meer demonstraties turnen, schermen, boksen, judo, karate, hometrainen en fitnessapparatuur op de Grote Markt. De demonstraties, die verzorgd worden door de diverse sportscholen, duren van 12.00 tot 16.00 uur. Tegelijkertijd wordt er op het Museumplein een artiestengala ge houden, waarbij voetbaltrainer Barry Hughes als entertainer zal optreden. Bovendien zullen er ter gelegenheid van de, door Bram Uil en Aad Sprong georganiseerde, stripmanifestatie levensechte stripfiguren over de Hoogstraat lopen. Teneinde deze manifestatie zo goed mogelijk te doen slagen zal er ook in vele etalages worden „gestrips". t-thirts, sweaters,tassen met uw embleem informatie over vakwerk bel: 03455-2626/5050 Schiedams Nieuwsblad Gemeente op de bres voor compostcontainer r ROTTERDAM: CENTRUM - KRALINGEN - ALEXANDERPOLDER - OMMOORD NOGRDER- BOULEVARD: SCHIEDAM CENTRUM - KETHEL; VLAARDINGEN VEERPLEIN. NIEUWERKERK A/D IJSSEL; CAPELLE A/D IJSSEL: DE TERP: KRIMPEN AD IJSSEL: CRIMPENHOF zolang de voorraad strekt geldig t/m dinsdag Passpiegel met houten lijst 23x63 cm KALORIK Elektrische snijmachine. Snijdikte zeer (ijn instelbaar Van 103 75 voor Eiken driehoekstoel met rieten zitting Automatische brood- rooster in beige/bruin Deze kruimelzuiger werkt zonder snoer en is op- laadbaar. 4 weerbestendige vouw- stoelen met bijpassende tafel, 70 cm doorsnee. 5-delige set. MEENEEMPRIJS Set a 2 verzilverde kan- delaars met kaars in ge- schenkverpakking Dekoratieve heksenketel met haak

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 1