Tweede bus bittere noodzaak Schrijfavond Lessen in visserslatijn KOOPJES IN 45 a r r Waardevolle munten verdwenen RECREATIE RIJNMOND IS DICHTBM Een actieve krant in een actieve streek »*est- Politie info-bus bij 'Adam en Eva' Mevrouw Taverne verricht officiele opening Schiedammer pakt Rationale titel c\adl°n FeU°n° Politieke avond in 'Nieuwland' m Kcurver Kcurver -J xi5 v_ WOENSDAG 12MEI 1982® 7e JAARGANG NO. 27 SCHIEDAM - Hoog belancerend op een ladder heeft burgemees- ter Te Loo, afgelopen zaterdag, de nieuwe „Lentefeest"-vlag in de, aan de gevel van het clubhuis bevestigde koker gestoken. Met deze daad verichtte de buigmeester de officiele heropening van het totaal gerenoveerde pand aan de Broersvest 101 Na de officiele opening werd het feest in het clubhuis voortgezet. Zie voorlichtingspagina Geen symbool -»~r3 KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARD1NGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARD1NCEN ms Nieuw; In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Heropening 'Lentefeest' SCHIEDAM - In samenwerking met de Ministeries van Justitie en Binnen- landse Zaken gaat de Schiedamse politie, middels een informatie- campagne, probeten de kleine crimi- naliteit terug te dringen. In verband hiermee zal de informatie-bus Voor- koming Misdrijven tijdens de ope- ningstijden van de consumenten- beurs „Adam en Eva" vo'or de Mar- grietha) standplaats kiezen, om het publiek te informeren over de mo- gelijkheden die er zijn om misdrij ven te voorkomen. In de bus wordt aandacht besteed aan de volgende onderwerpen: inbraak in de woning, vandalisme, (brom) fietsdie fstallenautodiefstal, diefstal van caravan/motorboot, zak- kenrollerij en agressieve verkoopme- thode. De tips voor inbraakbeveili- ging zijn weergegeven via 3 demon- stratiepanelen (voor- en achterdeur en ramen) waarop deugdelijk hang- en sluitwerk is aangebracht. De ove- rige tips zijn, op afzonderlijke pane- len, door middel van woord en beeld weergegeven. De informatiebus is eigendom van het Ministerie van Justitie. De inrich- ting is tot stand gekomen in samen werking met de Rijksvoorlichtings- dienst. Hoewel de Stichting Lentefeest nog altijd in een zogenaamd .Jcraak- pand" (waarvoor men geen huur hoeft te betalen) is gehuisvest, werd enige maanden geleden toch beslo- ten het 2 1/2 jaar geleden door brand verwoeste gebouw op te knappen. Een klus die de burgerva- der de uitspraak ontlokte: ,JHet ge- tuigt van een flink stuk energie wanneer men na zoveel tegenslagen nog de moed kan vinden om weer aan de slag te gaan". Mevrouw Konings, de voorzitter van de stichting, haakte hierop in met de woorden: „Zonder de hulp van vele, die hier momenteel aan- wezig zijn, was het niet gelukt. Na- mens onze mensen dank ik u dan ook heel hartelijk". Voor twee Lentefeest-medewerkers, de heren Hengel en Verlinde, bleef het daar trouwens niet bij. Zij kregen beide een, respectievelijk zilveren en gou- den, speld van verdienste op hun re vers. Inmiddels werd buiten voor het raam van het Lentefeest-clubhuis de hoofdprijs van de loterij, een schit- terende Honda-brommer, bewon- derd. De uitslag van deze loterjj wordt zondag 30 mei aanstaande bekend gemaakt op het Horeca- toernooi. De opbrengst van dit, op het S.V.V. terrein te spelen, toer- nooi is dit jaar bestemd voor de Stichting Lentefeest. Ofschoon er nu e£n probleem, met betrekking tot de huisvesting, is op- gelost betekent dat niet dat er bij Lentefeest niets meer te wensen overblijft. „Om te beginnen", ver telt mevrouw Konings, ,Jiopen we dat hier in de toekomst heel veel mensen naar toe zullen komen.ook niet gehandicapten. Het clubge- bouw staat er namelijk voor ieder- een die zich met onze doelstelling (het als volwaardige mensen met elkaar omgaan of je nu wel of niet gehandicapt bent) kan verenigen. Het enige waar men zich aan moet houden is dat er hier beslist niet ge- rookt mag worden. Dat vinden we namelijk niet reeel tegenover onze mensen die daar last van hebben, want die zouden dan helemaal ner- gens meer terecht kunnen. De enige uitzondering op dit rookverbod vor- men de Bingo-avonden op donder- dag". „Een andere wens, die overigens niet in vervulling gaat", vervolgt de voorzitter", is dat we hier op de ge vel het symbool krijgen dat aan- toont dat ons pand goed toeganke- lijk is voor gehandicapten. De aan- vraag daarvoor is echter zojuist afgewezen. Reden is dat de toilet- ten niet aan de gestelde eisen vol- doen. Weliswaar zitten er speciale beugels en dergelijke in maar vol- gens de normen moet men er met een invalidenwagen in kunnen draaien en daarvoor is het te smal. Het symbool komt er dus niet, on- danks het feit dat hier dagelijks rol- stolpatienten naar het toilet gaan. Nu weet ik best dat het voor hen geen verschil maakt, maar een rol- stoelgebruiker die toevallig in de stad is en naar het toilet moet weet veelal niet dat hij, of zjj, hier terecht kan. Vandaar onze aanvraag van het symbool". Ondanks deze tegenvaller blijft de Stichting Lentefeest zich inspannen voor de gehandicapten, bejaarden en minder-validen. Binnenkort komt er bijvoorbeeld een tweede bus voor aangepast vervoer. „Geen luxe maar bittere noodzaak", zegt mevrouw Konings daarover. Ten- einde de hiervoor te maken kosten te dekken gaat de stichting de nodi- ge acties voeren zoals het meer werk maken van de verkoop van ge- dragen kleding. Het gebouw van de Stichting Lente feest is iedere dag vrij toegankelijk van 10.00 tot 17.00 uur. Iedere donderdagavond om 20.00 uur draait er een Bingo. Hiervoor dient men tijdig aanwezig te zijn. Voor nadere inlichtingen over de activi- teiten van de Stichting Lentefeest kan men zich telefonisch wenden tot de nummers 730831 (van 10.00 tot 16.00 uur) of 705381 (van 16.00 tot 17.00 uur). Bejaarden- wijkpost Zuid De nieuwe Wijkpost-Schiedam-Zuid" in de Groenelaan if SCHIEDAM De wethouder van Sociale Zaken en Volksgezond- heid, mevrouw M.A.C. Taverne- van Campen, zal morgenmiddag om 15.00 uur het nieuwe onder- komen van de „Wijkpost Schie- dam-Zuid", van de Stichting Raad voor het Bejaardenwerk, openen. Dit nieuwe onderkomen is geves- tigd in het pand aan de Groene laan 31. De wijkpost is nadien iedere dins- dag van 9.00 tot 11.30 uur ge- opend. Gedurende deze uren kun nen in Schiedam-Zuid wonende bejaarden er terecht voor allerhan- de informatie. Ook z(j die iets zouden willen opzetten, maar niet weten hoe ze dit moeten aanpak- ken, kunnen hun plannen in de wijkpost bespreken met mevrouw Vos. Behalve persoonlijk kan men zich tevens telefonisch tot haar wenden via nummer 735764 (even- eens op dinsdagmorgen tussen ne- gen en half twaalf). Teneinde een ieder in de gelegen- heid te stellen een kijkje in de nieuwe wijkpost te nemen wordt er zaterdag 15 mei „Open huis" gehouden. Tijdens dit „Open huis*. kan men, naast de informatie- en kantoorruimte. ook een aantal oude archief-foto's van Schiedam- Zuid bezichtigen. SCHIEDAM - De elfjarige Ruby Besteman van de tafeltennisvere- niging De Korenbeurs werd vorige week Nederlands kampioen in het dubbelspel bij de welpen. Samen met de evenoude Cyril Onstek van de vereniging Toren- stad uit Zutphen werd in de finale via twee set-overwinningen van 21-11 en 21-15 de rationale titel binnengehaald. SCHIEDAM - De werkgroep Amnes ty International Schiedam houdt morgen, donderdag 13 mei, weer haar maandelijkse schrijfavond in ge bouw „De Kreek" aan de Lange Ha ven 92. Deze avond maakt deel uit ven de momenteel door Amnesty gevoerde campagne „Verdwijningen". In de Kreek liggen voorgeschreven en ver- taalde brieven klaar die, na te zijn on- dertekend, verstuurd worden naar de leiders van landen waar zich „verdwij- ningen" voordoen. Man kan voor het ondertekenen van brieven terecht van 20.00 tot 21.30 uur. particaW nie> 00l Vio9e,s' SCHIEDAM - Als voorbereiding op de gementeraadsverkiezingen van 2 juni wordt morgen, donderdag 13 mei, in het „Buurthuis Nieuwland" een avond gehouden waarop de wijk- bewoners kunnen discussieren over het welzijn en wonen in Nieuwland. Van de politieke partijen zullen bij dit forum aanwezig zijn: Herman Posthoorn (P.v.d.A.), Cor van Til- borg (V.V.D.), Els Hellwig (C.D.A.), Herman Noordergraaf (P.P.R./P.S.P.) en Ulferd Bruseker (C.P.N.). De gespreksleiding is in handen van Lida Bot. Uitgangspunt van de avond, die van 20.00 tot 23.00 uur zal duren, is dat bewoners van Nieuwland er hun wensen duidelijk kunnen maken en vragen kunnen stellen. Het „Buurthuis Nieuwland" is geves- tigd aan de Albardastraat 65. Burgemeester Te Loo steekt de „Lentefeest"-vlag uit. Huub van Zetten vertelt alles over witvissen en matchvissen Voor je een hengel uitgooit moet je wel iets van vissen afweten. SCHIEDAM In het wijkcentrum „De Blauwe Brug" aan het Bachplein worden, op woensdag 19 en 26 mei, twee voorlichtingsavonden over de hengelsport gehouden. De bijeen- komsten, die worden ondersteund door Pierre Bronsgeest, zijn niet uit- sluitend bestemd voor ervaren vis- sers maar voor iedereen die in deze sport is geihteresseerd. Tijdens de eerste avond, op 19 mei, vertelt Huub van Zetten alles over „witvissen" en „matchvissen". Op het programma staan de onderwer pen: Wat is witvissen?, Oppervlakte visserij; Zwevend vissen; Bodem vis- serjj; De soorten hengels; Soorten lijn en haken en dobbers; Soorten lood en loodverdeling; Soorten voer en zaden; Hoe te voeren en voer te maken; Aassoorten algemeen en daar- naast komen zoveel mogelijk aspec- ten van het Matchvissen aan de orde. Woensdag 26 mei worden het „Vlieg- vissen" en „Karpervissen" onder de loep genomen. De geheimen van het vlicgvissen worden uit de doeken ge- daan door John v.d. Struis en Cock Witkamp (die vorig jaar wereldkam- pioen vliegvissen werd). Het kar- peren wordt besproken door Aijan Snoey, Aad v.d. Hoff en Peter Olivier. De hengels en het overige materiaal dat tijdens de avonden wordt ge- toond is ter beschikking gesteld door Jaap Muda. Daar de bjjeenkomsten si '-,i ROTTERDAM: CENTRUM - KRALINGEN - ALEXANDERPOLDER- OMMOORD- NOORDER- v BOULEVARD; SCHIEDAM: CENTRUM - KETHEL; VLAARDINGEN: VEERPLEIN: N1EUWERKERK A/D IJSSEL: CAPELLE A/DIJSSEL: DE TERP; KRIMPEN A/D IJSSEl,: CRIMPENHOF zolarvg de voorraad strekt geldig t/m dinsdag Royale atvalbak met klapdeksel in bruin/ beige Glazen thee pot met kunststof greep en deksel Inhoud 1 liter Standenstoel 5-voudig verstelbaar met weer- bestendig bruin epoxy frame t 4 cm dik kussen CURVERemmer, 10 liter in bruin of beige Natuurzeemleer-, blijft het beste Echt leren zeem van 12 95 voor Natuurspons •CURVER rainlainer, 13 liter regenwater voor goede plantenverzor- ging Van 34 95 voor Metaten voorraadrek voor hobbykamer. kelder enz Afmetingen 80 x 160 cm Roestvri|stalen fluitketel met klepsluiting Inhoud 2,2 liter De wereldkampioen vliegvissen Cock Witkamp een uitsluitend informatief karakter hebben, is het niet mogelijk in De Blauwe Brug hengelsportartikelen te kopen. Beide voorlichtingsavonden beginnen om 20.00 uur. De toegang bedraagt f 1.-. SCHIEDAM - Het afgelopen week- eind zijn uit een vitrine van het Ste- delijk Museum een viertal, aldaar ge- exposeerde munten verdwenen. Het zijn twee zilveren rijksdaalders met de afbeelding van koningin Wilhelmi- na (uit 1898 en 1940), een zinken 10 cent stuk (uit 1941) en een zinken munt van 25 cent (uit 1942). De munten vertegenwoordigen een to taal waarde van f.1250.-. De vitrine waarin zij zich bevonden werd met een schroevendraaier open gemaakt. Terugkomend van haar lunchpauze bemerkte een cassiere van de Aldi- supermarkt aan de 's Gravenlandse- weg dat haar kassa, waarin zich plus- minus f.3300.- bevond. was gelicht. Bij haar vertrek had zij de kassa, met de daarvoor bestemde sleutel, afge- sloten.

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 1