Streekscholen in Rotterdam vervulien een regionale functie broekman motorships b.v. AANMELDING STUDENTEN AANMELDING STUDENTEN medewerk(st)er container-operations assistent waterklerk cargadoor m/v sociale akademie rotterdam studiejaar 1982-1983 Hogere Beroepsopleiding sociale akademie rotterdam studiejaar 1982-1983 Hogere Beroepsopleidingen Als men een opleiding wil volgen is het gebrui- kelijk dat men zo dicht mogelijk bij huis een school zoekt. In Rotter dam is dat meestal geen probleem, want deze stad telt binnen haar muren vele onderwjjsinstellin- gen. REGIONAAL Daarbij houdt men niet alleen rekening met de Rotterdammers: in de Moerkerkestraat (Rotter- dam-Zuid) en in de Tam- boerstraat (Rotterdam- Noord) zijn twee z.g. Streekscholen voor Be- roepsbegeleidend Onder- wijs (B.B.O.) gevestigd. Deze scholen vervulien een regionale functie. De leerlingen komen behalve uit Rotterdam ook uit de wijde omgeving van de stad. LEERPLICHT Wie het basisonderwijs en een vieijarige voortgezet- te opleiding achter elkaar heeft doorlopen, komt met zijn zestiende van school. Volgens de Ne- derlandse leerplichtwet is hij of zij dan nog partieel leerplichtig tot zjjn ze- ventiende. Dit houdt in dat gedurende twee da- gen in de week onderwijs moet worden gevolgd. Een groot aantal 16-jari- ge schoolverlaters leren full-time door en voldoen hierdoor automatisch aan de leerplicht. Anderen zjjn echter van mening dat zjj lang genoeg schoolgegaan hebben. Zjj willen gaan werken. Een derde categorie gaat om verschillende rede- nen die hier buiten be- schouwing worden ge- laten - voordat het eind- punt is bereikt van school. PART-TIME Toch moeten ook de twee laatste groepen hun gedeeltelijke leerplicht vervulien. Om hen hier- toe in staat te stellen kent ons onderwjjssy- steem het z.g. Beroeps- begeleidend Onderwijs. Deze vorm van onderwijs biedt de al werkende leerling twee-jarige part- time cursussen. De eerste dag is gereserveerd voor de beroepsopleiding, de tweede voor de algemeen vormende vakken. Is men niet meer leerplichtig dan kan men toch terecht bij een school voor B.B.O. De cursussen staan in principe open voor iedere jongere tussen de 16 en 27 jaar die in een beroep werkzaam is en daarvoor aanvullende kennis en vaardigheid nodig heeft. In plaats van twee dagen per week bezoekt de niet leerplichtige een dag per week de school om de opleiding van zjjn keuze te volgen. KEUS Keus is er genoeg: zo'n 70 verschillende cursus sen kent het B.B.O. Om hiervan een indruk te ge- ven noemen we: Elektro- techniek, Motorvoertui- gentechniek, Wegen- bouw, Leerbewerken, Detailhandel, Chemische technieken, Bouw- en Houttechniek, Metaal techniek, Onderhouds- techniek, Installatietech- niek, Economische- en Administratieve vakken- categorie en een brugop- leiding verplegende en verzorgende beroepen. Een consulent van de bij de verschillende opleidin- gen behorende leerling- wezens zorgt dat de leer- ling praktische begelei ding krijgt in het bedrjjf waar hjj werkt. SEMI-PART-TIME Sommige bedrijven kun nen hun medewerkers geen hele dag missen. Om ook deze mensen toch de kans te geven zich te ont- plooien in hun beroep, verzorgen de Streekscho len semi-part-time oplei- dingen. Men komt dan een middag en een aan- sluitend aantal avond- uren naar school. Nadere inlichtingen kunt u krjjgen bij onderstaan- de adressen: Streek- school B.B.O. Rotterdam Zuid, Moerkerkestraat 60 3011 RV Rotterdam, te- lefoon 845055; Streek- school B.B.O. Rotterdam Noord, Tamboerstraat 9, 3034 PT Rotterdam, te- lefoon 118580. Nieuwstraat15 tel.: 010-14.25.44 Rotterdam en wel voor de part-time opleiding Leerspoor Etnische Minderheden Nieuwstraat15 tel.: 010-14.25.44 Rotterdam en wel voor de dagopleidingen - Personeelswerk - Kultureel werk - Maatschappelijk werk - Leerspoor Etnische Minderheden wijnbrugstraat 20 3011 XX rotterdam is een werkmaatschappij, behorende tot de Broekman Groep met vestigingen in Rotterdam en Amsterdam. Haar aktiviteiten liggen op het terrein van de scheepvaart, opslag en expeditie. Voor onze container divisie aan de Seattleweg op het terrein van de E.C.T. zoeken wij op korte termijn een In deze funktie komen de volgende taken voor: assistentie bij het disponeren van containers, administratieve afwerking hiervan, operationele begeleiding van de containerdienst, schriftelijke en telefonische kontakten met clienten en opdrachtgevers. Funktie-eisen: opleiding H AVO diploma, cursus scheepvaart, vervoer en expeditie. leeftijd 22-26 jaar. scheepvaartervaring vereist, alsmede kennis van Duits en Engels. Op ons hoofdkantoor te Rotterdam (vlakbij station Blaak) hebben wij plaats voor een die zich zal bezig houden met het in- en uitklaren van schepen, alsmede de administratieve verwerking hiervan. Funktie-eisen: opleiding H AVO diploma met Engels en Duits in het pakket. leeftijd 20-21 jaar. ervaring in scheepvaart is vereist. rijbewijs B-E. Tevens kunnen wij op onze afdeling geregelde lijnen operationeel plaatsen een ervaren die ingezet zal worden op een full containerdienst uit het Verre Oosten en waarbij in geringere mate conventionele lading behandeld wordt. Funktie-eisen: opl-iding H AVO diploma, alsmede diploma haven en vervoerschool Jan Backx. leeftijd 25-30 jaar. ruime ervaring in de scheepvaart is vereist. Inlichtingen omtrent deze vakatures kunt u telefonisch inwinnen onder nummer 010-148355, toestel 151. Heeft u belangstelling? Schrijft u dan aan Broekman Motorships b.v., Postbus 1279, 3000 BG Rotterdam, t.a.v. de heer J.T. Grashoff. Binnen de Sociale Akademie Rotterdam, vallend onder de verantwoordelijkheid van de afdeling Kultureel Werk, start per augustus 1982 het pto-Leerspoor Etnische Minderheden. Binnen de opleiding, zal naast aandacht voor kultureel werk ook aandacht worden besteed aan maatschappelijk werk aspekten van het beroepsmatig werken met etnische minderheden. Vanaf volgend jaar, bij het begin van het 2e studiejaar, dient men voor tenminste 20 uur beroepsmatig werkzaam te zijn bij een voor de studierichting relevante werksituatie, of onder bepaalde voorwaarden relevant vrijwilligerswerk te verrichten. De minimum leeftijd bij het begin van het eerste studiejaar is 25 jaar. Dit geldt niet voor hen, die in het bezit zijn van een diploma van een middelbare sociaal-pedagogische beroepsopleiding (hier geldt een minimum leeftijd van 22 jaar) en voor hen die bij het begin van het eerste studiejaar tenminste 66n jaar werkzaam zijn in een voor de studierichting relevante werksituatie (hier geldt een minimum leeftijd van 23 jaar). De minimum vooropleiding is einddiploma HAVO. Voor de opleiding is een kursusgeld verschuldigd van 345, - per jaar (het exakte bedrag is nog niet bekend). Aan de akademie is een kinderdagverblijf verbonden. Belangstellenden voor bovengenoemde opleiding dienen zich zo spoedig mogelijk aan te melden bij de Sociale Akademie. Voor nadere informatie en aanvragen van een aanmeldingsformulier kan men het beste even opbellen (010-142544). Daarna volgt in het algemeen een uitnodiging voor een voorlichtingsbijeenkomst of een persoonlijk gesprek over de specitieke eisen en de mogetijkheden van het Leerspoor Etnische Minderheden. De minimum vooropleiding is einddiploma HAVO. Voor de opleiding is een bedrag verschuldigd van I 675, - per jaar t 650, - kollegegeld, 25, - akademiefonds). Aan de akademie is een kinderdagverblijf verbonden. Belangstellenden voor een van bovengenoemde opleidingen dienen zich zo spoedig mogeliik aan te melden bij de Sociale Akademie. Voor nadere inlormatia en aanvragen van een aanmeldingslormulier kan men het beste even opbellen (010-142544). Daarna volgt in het algemeen een uitnodiging voor een voorlichtingsbijeenkomst ot een persoonli/k gesprek over de gevraagde studierichting, de specilieke eisen en de mogelijkheden.

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 15