Sport-en Spelvierdaagse Feest toil eerste lustrum Amnesty actie tegen doodstraf Verkeer Koemarkt Bingo avond Stichting GJ.V.W. jubileert Frankeland- bewoner exposeert WOENSDAG 16 JUNI 1982 RIJNMOND/WEST 24-533 SCHIEDAM Met een grandioos feest in zaal Irene aan de Nieuwe Haven hebben de leden en medewerkers van de Stichting voor Gespecialisecrd Jeugd- en Volwassenenwerk zaterdagavond het eerste lustrum van hun vereniging gevierd. Behuizing In zaal Irene werd volop feest gevierd. SCHIEDAM Sportieve stadsgeno- ten kunnen zich in de periode van 28 juni tot en met 1 juli volledig uitle- ven in de dan te houden Sport- en Spelvierdaagse. Aan alle hiertoe geor- ganiseerde activiteiten kan worden deelgenomen door gehandicapten. De Sport- en Spelvierdaagse gaat maandag 28 juni van start met Kano- varen. Start en finish zijn bij.het Pan- nekoekhuis „De Vijver" in het Bea- trixpark. Tijdens het kanovaren wor den in het park diverse nevenactivi- teiten, waaraan gratis kan worden deelgenomen, gehouden. Dinsdag 29 juni staat in het kader van de fiets. Men kan dan deelnemen aan een Fietspuzzeltocht (van plus- minus 15 kilometer) of een Fiets- toertocht (van ongeveer 30 kilome ter). Begin- en eindpunt van beide tochten is de Wielerbaan in het sport- park Harga. Woensdag 30 juni wordt er gewan- deld. Ook nu weer twee mogelijkhe- den. Een wandelpuzzeltocht (van 8 kilometer) langs mooie en interessan- te plekjes in de stad of een wandel- tocht van 15 kilometer. Beide toch ten vangen aan en eindigen bij het clubgebouw van „de Schiedamse Tippelaars" (naast de Singelkerk). Donderdag 1 juli wordt de Vierdaag- se afgesloten met een Sport- en Spel- Instuif in sporthal Margriet. De deelnamekosten bedragen f 6,- (voor vier avonden) of f 2,- (per avpnd). Deelnemerskaarten zijn ver- krijgbaar bij: de V.V.V. aan de Bui- tenhavenweg. bad Groenoord, zwem- bad Zuid. het clubhuis van „De Ooievaars" in de Westmolenstraat, Maktha Sport in het Broersveld, de Sportraad in het Stadskantoor en ter plaatse bij de activiteiten. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de Schiedamse Sportraad, tel. 260500 toestel 247. SCHIEDAM De heer J.C. Vos, een 8I-jarige bewoner van Huize Frankeland aan de Liduinastraat, exposeert momenteel zijn aquarellen in de tentoonstellingshal. De schilder- werken beelden bekende plekjes uit van Schiedam en omgeving. De aqua- rellen-expositie is dagelijks gratis te bezichtigen van 9.00 tot 18.00 uur. SCHIEDAM - De bekende en dyna- mische evangelist Dr. Paul Olson uit Minneapolis (U.S.A.) spreekt zater- dag 19 juni om 20.00 uur) en zon- dag 20 juni (15.00 uur) in de Haven- kerk aan de Lange Haven 70. Belang- stellenden zijn van harte welkom. De toegang is gratis. De Stichting Gespecialiseerd Jeugd- en Volwassenwerk Schiedam ont- stond vijf jaar geleden door een bun- deling van verschillende verenigingen die zich alien bczighielden met sociaaj cultured wejk Voor geestelijk gehatjdiqapten. Binpftpj^ stichting draaien momenteel verscheidene clubs waaronder een zwemclub, volksdansgroep, muziekclubje, een groep die les krijgt in stjjldansen en een meo-soos (voor ouderen vanaf 20 jaar). Daarnaast worden er iedere zaterdag- middag diverse zaalsporten beoefend, zijn er jaarlfjks een tweetal zomer- kampen en worden er regelmatig ge- zamenlijk feesten gevierd waaronder het grote Carnavalsfeest met de Riet- zeilers. ander prdbleem vormen de financien want ondanks dat w(j, op een vak kracht voor het zwemmen na,geheel draaien op vrijwilligers hulp blijft het woekeren met het beschikbare geld. Vooral omdat de contribute voor de deelname aan de clubs natuurljjk wel redelijk moet blijven". In totaal zijn bij de stichting onge veer 100 leden aangesloten, waarvan de meeste twee maal per week een club bezoeken. Voor eventueel ver- voer van en naar de activiteiten wordt zorg gedragen door het Rode Kruis. Op de feestavond ter ere van het vijfjarig bestaan waren vele leden in de leeftijd van 8 tot 80 jaar, aan- wezig. Teneinde de anderen te laten zien wat zij zoal op hun club doen werden er diverse demonstrates ge- geven. Een ieder die meer wil weten over de activiteiten van de Stichting Gespe cialiseerd Jeugd- en Volwassenen werk Schiedam kan zich voor nadere inlichtingen wenden tot mevrouw Dirkzwager, telefoon 262795. De Sport- en Spelvierdaagse vangt aan met Kanovaren in het lieatrixpark. „£igenlijk", vertelt mevrouw Dirk- zwager die de coordinate van de clubs regelt en waarnemend voorzit- ter van de stichting is, „zouden we nog veel meer willen doen. De moei- lijkheid is echter dat ons clubhuis in de Kuyperlaan daar te klein voor is. We zijn daii ook al lange tijd op zoek naar een iets grotere ruimte. Een SCHIEDAM Nog slechts eenmaal zullen op woensdag 23 juni de bingo- balletjes rollen ten bate van de Schie damse Invaliden Sportvereniging „De Ooievaars". Als gebruikelijk wordt deze avond gehouden in de grote zaal van Sociale Belangen aan de Lan ge Haven 73. Er zijn bij de bingo weer vele prijzen te winnen waaronder diverse huis- houdel(jke gebruiksvoorwerpen zoals koffiezetapparaten, stoomstrijkijzers, klokradio's, tafelgrills, carmen sets, scheerapparaten, dekbedden, laken- sets etc. De superprijswinnaars kun nen kiezen uit: dames- en heren- fietsen, draagbare televisietoestellen, stereo-cassette-recorders, stofzuigers, centrifuges, work-mates e.d. Het eerste bingo-nummer wordt af- geroepen om precies 20.00 uur. De zaal is geopend vanaf 19.00 uur. Tij dens deze laatste binto zal rond 19.45 uur het batig saldo van de avonden aan het bestuur van „De Ooievaars" worden overhandigd. SCHIEDAM - Amnesty International is een wereldwijde actie gestart tegen de doodstraf in de Verenigde Staten. De organisatie is namelijk van mening dat de doodstraf daar willekeurig en discriminerend wordt toegepast en Een lugnbere dodenlijst bestaande uit foto's omgeven door stroppen. (Foto: DaigMagee U.S.A.). SCHIEDAM De Openbare Nuts- bedrjjven Schiedam starten binnen- kort met de voorbereidingswerk- zaamheden voor de plaatsing van een verkeersregelingsintallatie rondom het Koemarktplein. Deze installatie zal, bij de uitvoering van de werkzaamheden voor de aan- leg van de trambaan in het Centrum, het verkeer in goede banen moeten gaan leiden. Alvorens de O.N.S. tot plaatsing van de verkeersregelingsin tallatie overgaan worden eerste ka- bels in de grond ingegraven. Daama zullen de masten geplaatst en aange sloten worden. De werkzaamheden zullen plaatsvinden in de periode van 21 juni tot en met 23 augustus. dringt er daarom bij de Amerikaanse overheid op aan de levens te sparen van de bijna duizend gevangenen die op executie wachten. In 1981 werden gemiddeld vier per- sonen, waarvan de meeste arm en werkloos, per week ter dood veroor- deeld. Mede hierdoor bevonden zich eind vorig jaar dan ook tenminste 924 gevangenen in de dodencellen. Naar wordt aangenomen is dit het hoogste aantal in de geschiedenis van het land. Sinds 1930 zijn in Amerika 3863 personen terechtgesteld. Stu dies hebben inmiddels aangetoond dat de kans op een ter dood veroor- deling ook willekeurig, van district tot district, varieert. Zo berichtte een commissie, die in 1967 door de toen- malige president Johnson werd inge- steld, dat de doodstraf onevenredig veel werd opgelegd aan armen, zwarten en leden van onpopulaire bevolkingsgroepen. De Nederlandse afdeling van Amnes ty International richt zich tijdens de actie vooral op de staat Florida, al- waar zich de meester terdoodveroor- deelden bevinden. De onafhankelijke organisatie voor de mensenrechten heeft onder meer verklaard het leven in afwachting van executie op zich al ,,wreed" te vinden. Bovendien zijn de gevangenen in de speciale doden cellen onderhevig aan tal van beper- kende maatregelen waardoor zij geen of weinig menselijke contacten heb ben of activiteiten mogen verrichten. Amnesty is overigens van mening dat de doodstraf niet meer afschrikt dan andere straffen. Dit werd onder meer afgeleid uit een onderzoek in New Vork, dat uit wees dat het aantal moorden, na terechtstellingen, juist toenam. In verband hiermee wordt momenteel in New York de dood straf niet meer toegepast. Een ieder die meer over de actie wil weten kan zich voor nadere inlichtin gen vervoegen op de, op 17 juni van 20.00 tot 21.30 uur te houden, schrijfavond in gebouw De Kreek aan de Lange Haven 92. Tijdens deze avond kunnen zich tevens mensen aanmelden die bereid zijn een of twee keer in de maand voorbeeld- brieven, gericht tegen het martelen en doen verdwijnen van politieke ge vangenen, te vertalen in het Frans, Engels of Spaans. :S>y:::y- :-5-::-v.- Ter dood veroordeclde, geboeide gevangene, gezeten naast de executie- kamer in Florida. (Foto: Daig Magee U.SA.).

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5