Maassluis krijgt atietiekvereniging Noorduin naar Wer eld spelen Indeling amateurs competitie '82-'83 Dijksma verovert twee gouden medailles Piet Stuut ziet plannen wel zitten Sportnieuws naar redactie Huldiging bij scheidsrechters Excelsior en Zwaluwen treffen elkaar IN RIJNMOND/WEST Opvallende prestaties van Fortuna-atleet Oefenwedstrijden RIJNMOND/WEST 26-526 MAASSLUIS De gemeente Maassluis krijgt binnenkort weder- om een atietiekvereniging binnen haar grenzen. Sluwende kracht achter deze plannen is Piet Stuut. Deze atleet is „eel toevallig" met de atletieksport in aanraking gekomen. ,JMoggeen twee gele- den wist ik van het bestaan van het lange afstanden lopen bijna niets af. Om iets van mijn lichaamsgewicht kwijt te raken besloot ik wat te gaan hardlopbn. Het begon met korte afstanden, maar langzaam kreeg ik er zoveel zin in en ging het allemaal zo goed, dat ik besloot om eens mee te doen aan de marathon van Maas sluis. Dat is nu twee jaargeleden. De sfeer beviel mij goed, dat ik naast het lopen ook veel boeken ging lezen om zo optimaal nioge- lijk aan de start te komen", aldus Piet Stuut, die enkele weken geleden in Rotterdam tot een zeer aanvaarbare tijd kwam van 2 uur en 52 min. op de 42 km. en 195 meter. Derby's WOENSDAG 30 JUNI 1982 Een vereniging ontbrak echter in Maassluis om voor de nodige facilitei- ten te zorgen. Piet Stuut kwam in contact met Ad Bouwens, zelf be- trokken bjj de oprichting van de in- middels ontbonden A.V. Maassluis en al snel werden er plannen gemaakt om opnieuw te proberen een vereni ging van de grond te krijgen. ,,Dat is geen gemakkeljjke zaak, dat heb ik inmiddels wel ondervonden, maar we werken gewoon door. In Maassluis hebben we een groep van ruim 40 sportmensen die regelmatig aan het hardlopen zjjn en wel iets voelen voor de oprichting van een echte atietiekvereniging en met deze kern willen wy gaan beginnen", zegt Piet Stuut. Voor de marathonloper staat het vast, dat er in een stad met 33000 in- woners beiangstelling genoeg moet bestaan voor een atietiekvereniging. ,,Voorlopig richten wij ons op het lange afstandlopen en de trimmers, omdat een accommodatie om andere atletiekonderdelen te beoefenen in Maassluis niet bestaat. De kans is na- tuurlijk niet uitgesloten dat wij in la ter stadium wel aan zoiets gaan den- ken", aldus Piet Stuut. Het plan is om aan het begin van het volgend jaar officieel te beginnen. ,,Daarvoor zullen wij na de vakanties een oprichtingsvergadering houden en daar moet dan definitief blijken of er voldoende beiangstelling bestaat, niet alleen van actieve leden, maar er moeten natuurlijk ook mensen zijn die in een bestuur willen gaan zit ten". De gemeente Maassluis is nog niet op de hoogte gesteld van de op handen zjjnde plannen. ,,We willen eerst ze- kerheid hebben over onze plannen en niet met lege handen aankloppen bij de gemeente. Maar na de oprichtings vergadering zullen wy natuurlijk een verzoek doen om in het bezit te ko men van een accommodatie, nood- zakeljjk om een vereniging goed te kunnen laten functioneren". Belangstellenden kunnen zich in ver- binding stellen met Piet Stuut, tele- foon 01899-15775. PETER SPEK §1SS Berichten voor deze sportpagina kunnen worden gezonden aan de redactie van de Rijnrpond West Combinatie, Hoogstraat 122. 3131 BP Vlaardingen, of doorge- geven aan onze sport medewerker Peter Spek, tel. 010-352615. SCHIEDAM - Willem Noorduin, wedstrijdzwemmer bij de invali- den sportvereniging ,,De Ooie? vaars" uit Schiedam is door de Ne- derlandse Invaliden Sportbond uitgenodigd om deel te nemen aan de wereldspelen voor spastici die van 1 6 tot en met 2 I juli in Dene- marken worden gehouden. Willem Noorduin is Nederlands junior- en senior kampioen op de school-, rug-en vrijeslag. De Schie- sammer is van de tien Nederlandse zwemmers die aan de/e internatio- nale spastici games deelnemen met zyn 15 jaren de jongste deelne- mer. VLAARDINGEN - Op de onlangs gehouden jaarvergadering van de Vlaardingse Scheidsrechters Vereni ging werd Goof van de Borden be- noemd tot ere-voorzitter. Hij kreeg deze onderscheiding voor zijn stimu- lerend werk in de jaren zestig en ze- ventig, toen hij er o.a. voor zorgde dat de VSV als eerste scheidsrechters vereniging in Nederland een eigen ac commodatie ter beschikking kreeg. Tevens zorgde Goof van de Borden ervoor, dat de scheidsrechters toege- laten werden tot de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie. Goof van de Borden is nog steeds ac- tief als vice-voorzitter van de landelij- ke scheidsrechters organisatie COVS. Er vond nog geen huldiging plaats. Rey Bakker kreeg de oorkonde be- horende bij de benoeming tot lid van verdienste voor zijn 25-jarig lidmaat- schap en zijn vele andere werkzaam- heden in de vereniging. De scheidsrechtervereniging is inmid dels ook a! aan de voorber'eiding fte- gonnen voor de viering van het 40- jarig jubileum, dat volgend jaar met enkele evenementen wordt gevierd. V". *Excelsior Maassluis trainer Fer Groeneweg heeft als uitgangspunt voor het nieuwe voetbalseizoen zijn ploeg te handliaven in de tweede klasse van het zaterdagcompetitie. VLAARDINGEN/MAASSLUIS - De KNVB maakte vorige week de inde ling bekend voor het nieuwe voetbal seizoen. Vele voetbal-trainers zullen al aan het werk gestagen zijn om te bekijken hoe de kansen voor het nieuwe seizoen liggen. Een greep uit de indeling. In het zaterdag-voetbal treft het gepromoveerde Excelsior Maassluis het Vlaardingse Zwaluwen. Trainer Fer Groeneweg laat al weten, dat hjj niet ontevreden is met de in deling op papier. "Ik voorzie leuke wedstrijden vooral tegen de ploegen uit deze regio en met name natuurlijk tegen Zwaluwen, een ploeg die erg aanspreekt". Fer Groeneweg, die zijn ploeg met ruime voorsprong naar het kampioen- schap bracht, hoopt dat het nieuwe seizoen ook succesvol zal worden. "We staan voor een competitie die heel spannend kan worden. Drie ploegen kunnen voor promotie in aanmerking komen. De clubs zullen daarom zorgen zo hoog mogelijk te eindigen om te profiteren van deze versterkte promotie-regeling. Wij gaan ervan uit om ons eerst te hand- haven, lukt het om mee te draaien in die kop, dan zullen wij dat natuur lijk niet laten. De ploeg zal nu moe ten aantonen dat het kampioenschap van het vorige seizoen geen uitschie- ter was", aldus Groeneweg. In het zaterdagvoetbal kunnen verder aantrekkelijke wedstrijden verwacht worden in de vierde klasse, waar en kele ploegen uit deze regio bij elkaar zijn ingedeeld. Afdelingskampioen DVO komt dan te staan tegenover buurman DSS en de andere Vlaar dingse vierde klasser Satelliet. De derby-sfeer wordt compleet gemaakt met het Schiedamse HBSS in deze vierde klasse. Nog meer streek-derby's zijn te zien in de derde klasse waar Hoekse Boys tegenover het Maaslandse MVV en de voetbalvereniging Vlaardingen komt te staan. TSB ontmoet naast Maas- dijk in de andere derde klasse louter bekende ploegen. HVO moet het zonder streek-derby's doen en ziet zich wel geplaatst voor verre uitwed- strijden. Tenslotte zal er belangstellend uitge- keken worden naar de prestaties van het Schiedamse PPSC, dat in de eer ste klasse van het zaterdagvoetbal te- *Fen opname uit de wedstrijd die Excelsior Maassluis speckle tegen DUiXO in her vorige seizoen. In aerie aanvaller Lies Kardol. die de nodige doe/pun- ten maakte wat uiteindelijk liet kampioenschap opleverde. gen bekende en zeer geroutineerde ploegen komt te staan. Ook bij de zondag-amateurs een aan- VLAARDINGEN - Jaap Dijksma heeft op de Nederlandse atletiek kampioenschappen voor de jeugd, die het afgelopen weekeinde in Vught werden gehouden, voor opvallende prestaties gezorgd. Voor het eerst in de bijna 35-jarige geschiedenis van de Vlaardingse atietiekvereniging Fortu- na, werde: twee titels binnen ge- haald. Jaap Dijksma veroverde goud op de 100 en 200 meter en pakte op het kogelstoten een zilveren medialle. Opvallend gemakkelijk werkte de talentvolle 17-jarige Fortuna-atleet zijn programma af in Vught, gadege- slagen door o.a. bondstrainer Peter van Beuzekom. Op de 100 meter had Jaap Dijksma bijna geen tegenstand. Gemakkelijk kwam hij door de series en halve finale om in een tijd van 11,06 sec. in de finale ver voor zijn concurrenten te blijven. Gelijktijdig werkte hij ook het kogelstoten af. Met een stoot van 14,87 meter, wat een nieuw persoonlijk record bete- kende, greep hij de tweede plaats. Op de 200 meter ondervond Jaap Dijksma meer tegenstand. Vooral in de finale. Na een spannende race kon hij toch zijn tegenstanders voorblij- ven en met een tijd van 22,54 sec. pakte hij de tweede titel op dit toernooi. Met deze prestaties mocht Jaap Dijksma natuurlijk tevreden zijn. ,,Alhoewel ik niet zo'n hoge ver- wachting had. Een week geleden lag ik nog met een zware griep op Led, maar de laatste dagen voor de Neder landse kampioenschappen herstelde ik goed en uiteindelijk is het nog boven verwachting gegaan", is de reactie van een gelukkige Jaap Dijksma, die aan het begin van een succesvolle atletiekcarriere staat, dat is zeker. De prestaties van de Fortuna atleet zijn in Vught natuurlijk niet onge- merkt gebleven. Bondstrainer Peter van Beuzekom noaigde Jaap Dijksma alvast uit voor de Nationale jeugd- ploeg die in augustus gaat uitkomen tegen een Europese jeugdploeg. De Fortuna atleet werkt bewust aan een programma, dat gericht is op het ieveren van top-prestaties. Erg gemo- tiveerd is Jaap Dijksma bezig met zijn sport. ,,Dit kampioenschap moest een hoogtepunt in dit seizoen betekenen en dat is aardig gelukt. Verder kijk ik uit naar de Europese kampioen schappen die volgend jaar in Yoego- slavie worden gehouden. Daarvoor moet ik wel eerst de limiet halen en die was bij de vorige kampioenschap pen 21,6 sec op de 200 meter. Ik ben wel in de buurt geweest van die tijd. maar die 21,6 sec. heb ik nog niet gehaald, daarvoor zal er nog hard gewerkt moeten worden", laat Jaap Dijksma weten. tal derby's. Zo zyn de-twee Vlaar dingse tweede klassers VFC en Fortu na en het Schiedamse DHS bij elkaar ingedeeld. Derby's ook in de derde klasse, waar Fxcelsior'20 en Martrnit elkaar treffen. Schiedam is buiten de derby's gehouden en ingedeeld in de andere derde klasse. Net als vorig sei zoen treffen De Hollandiaan en het Maassluise VDL elkaar. In de vierde klasse zijn de regionale ploegen Hoek van Holland, RKVVIK en FCN'66 keurig over de diverse afdeling ver- deeld. Tenslotte komt Hermes DVS in de eerste klasse. na het succesvolle vori ge seizoen te staan tegen veel beken de ploegen. SCHIEDAM De Schiedamse afde- lingsclub DZZ heeft haar oefenpro- gramma als voorbereiding voor het nieuwe seizoen rond. De oefenreeks wordt begonnen op 7 augustus met een wedstrijd tegen Vlaardingen en verder op 12 augustus DVO-DRZ, 15 augustus DRZ-Vado V, 17 augus tus DJS-DRZ, 18 augustus DRZ- Voorwaarts, 19 augustus DSS-DRZ en 24 augustus DRZ-St. Lodewijk.

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 11