de vakature-gids voor Groot Rotterdam Schoonheidsverzorging een boeiend vak met toekomst HI tempo-team n.v. vereenigde glasfabrieken Glasmaken, ons vak, uw toekomst. Wie willen we dan wel? Wat houdt dat in? U zit er bij ons warmpjes bij. WOENSDAG 30 JUNI 1982 26-38 Verschijnt elke woensdag huis-aan-huis in 2 edities A VERPLEEGKUNDIGE A VERPLEEGKUNDIGE RADIOLOGISCH LABORANT ADM. MEDEWERKSTER DATATYPISTES WANGTYPISTES SECRETARESSE M.T. Recht op de man af. Waar vinden wij vakmensen die het industrieel glasmaken verstaan? Mannen die in ons Schiedamse produktiebedrijfzo aan de slag kunnen? En volcontinu meedraaien inde jaarlijkse miljardenproduktie van flessen en potten voor de dranken- en levensmiddelenindustrie in binnen- en buitenland? Als Nederland's grootste fabrikant op dit gebied zouden we ze dolgraag willen hebben. Maar ze zijn er niet, of nauwelijks. Dat heeft de ervaring ons wel geleerd. Dus, als ze er nu niet zijn, dan maken we ze zelf voor later. Dat is glashelder voor ons. JL Solliciteer nu. U kunt daarvoor bellen tel. 010 - 26 02 00, toestel 220. Wij zullen u graag een sollicitatieformulier toesturen. U mag ook schrijven aan de afdeling Personeelzaken van N.V. Vereenigde Glas- fabrieken, Buitenhavenweg 114-116, 3113 BE Schiedam. als BEZORGER/STER EDITIE t: EDITIE II: O pi age 185.000 exemplaren. Verjchijnt in Schiebroek, Hillegersberg. Berks! en Rodenrijj. Bergachenhoek, Bleijwijk, Terbregge, Capelle a/d I Jsel, Nieuwerkerk a/d IJssel Kralingseveer. Blijdorp, Bergpoldsr. Overschie, de Zweth, Alexanderstad, Ommoord, Oud Verlaat, Krimpenerwaard. Schiedam, Vlaardingen, Uaassluis, Maasland, Maasdijk, Hoek van Holland. Oplage 155.000 exemplaren. Verschijnt in Hoogvliet en omstreken, Ridderkerk en omstreken, Voorne-Putten. Rorenburg, Zwijndrecht en omstreken. West Alblasserwaard, Hoekschewaard. Administratis en exploitatia: Print Hendrikkade 14, 3071 KB Rotterdam, postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010 33.29.88 Kompleef sociaal verzekerd. A VERPLEEGKUNDIGE met ruime ervaring in de wijkverpieging. Werktijden 7.30 u. tot 12.30 u. voor zo spoedig mogelijk omg. Rotterdam. i.b.v erkend diploma i.c.c./c.c.u. Werktijden in overleg ziekenhuis R'dam Zuid. met kinderaantekening voor 24 u. p.w. 1 weekeind p.m. werken. ziekenhuis R'dam Zuid. (E) i.b.v. dipl. radiologisch laborant rontgen diagnostiek 32 u. p.w. beschikbaarheidsdienst 1 maal per 2 weken. met min. 3 jaar ervaring in assurantien met typdiploma, leeftijd 25 tot 35 iaar. voor IBM en INFOREX machines voor div. relaties in R'dam en omstreken. met ruime ervaring voor relaties in R'dam en omstreken. (Schoeversopl.) met min. 2 jaar erv. voor relatie in R'dam Zuid. Schiedamse Vest 46, Rotterdam 010-139470 Schoonheidsverzorging een vak met perspecrie- ven. Ukuntbgons machine-operator worden, Industrieel verpakkingsglas maken - flessen en potten in vele maten en soorten - is een boeiend vak vinden we. Apart ook en voortdurend in ontwikkeling. Zeker als je het technisch bekijkt. Moderne machines hebben het glasmaken tot puur techniek gemaakt, waar een heleboel bij komt kijken. Letterlijk. Glas is een „levend" produkt dat valt of staat door zijn samenstelling, kleur en vormgeving. Daar moet je constant op letten. Met je ogen en je handen. Speciftek werk - vakwerk dus - wat je op school niet kunt leren. En wat dat betreft, vormt de praktijk nog altijd de beste leerschool. Feitelijk al die mannen die een goed technisch inzicht en handigheid in produktiewerk kunnen combineren met bepaalde persoonlijke kenmerken. Bijvoorbeeld zclfstandigheid, verantwoordelijkheid en leiding kunnen geven. Dan vinden wij een bepaalde voor- ofvakopleidtng niet het eerste vereiste. Hoewel de technisch opgeleiden onder u, zoals bijvoorbeeld MTS-ers natuurlijk een zekcre voorsprong hebben op bijvoorbeeld HAVO-ers. Maar, zoals gezegd, het gaat veel meer om uw instelling. Dan maken wij een machine-operator van u. U staat aan een van de glasmachines. Dus daar waar de fles wordt gemaakt. Het „warme" gedeelte van ons produktieproces. Hier wordt het vloeibaar glas voor- gevormd (inblazen) en nagevormd (uitblazen). Zo maakt u een fles of pot die met vele duizenden tegelijk naar de koeloven gaat. U stelt de machine af en in en u houdt het proces in de gaten. U meet en controleert nauwkeurig de kwaliteit en de hoeveelheid. En mocht er onverhoopt iets fout gaan, dan grijpt u in en verhelpt u de storing. Wij zijn een volcontinubedrijf, waar in 4 ploegen wordt gewerkt. Naast het CAO-basissalaris is er een continu- toeslag van 29%, vakantietoeslag, gra:ificatie,alsmede een studie- en reiskostenregeling. 25 Vakantiedagen per jaar plus nog eens extra roostervrije dagen. Tel daarbij op ons pensioen- en personeelfonds en de korting op glasartikelen. In moeilijke tijden is het goed om te weten dat er in een boeiend vak nog ruime perspectieven zijn.Schoon heidsverzorging is zo'n vak. Het is uiterst verantwoor- delijk werk, want de schoonheidsspecialistfe heeft de zorg voor een op- timale conditie van de huid van zijn of haar client(e). Daarbij komt dat de schoonheidsspecialist(e) op een verantwoorde ma- nier zyn of haar client(e) vorm geeft aan de wijze waarop men in het open- baar verschijnt. Waardoor men ook werkt aan het zelfvertrouwen en de per- soonlijkheid van die clienf(e). Dat is natuurlijk niet zo- maar iets. Daarvoor is kennis en vaardigheid no- dig. Daarvoor is het belang- rijk dat men niet alieen vakmatig weet diagnoses te stellen en behandelingen adviseert en uitvoert, maar dat de schoonheidsspecia- list(e) ook over goede con- tactuele en sociale vaardig- heden moet beschikken. Al die facetten zijn terug te vinden in de officiele opleiding Schoonheidsver zorging, zoals die al weer vele jaren door de VAKOS- instituten wordt gegeven. VAKOS is een -afkorting van „Vereniging Vakoplei- ding Schoonheidsverzor ging". Leden van die „ver- eniging" zijn instituten die een opleiding verzorgen voor het vak van schoon- heidsspecialist(e). Die VA KOS-instituten zijn parti- culiere opleidingen. Ze worden geleid door be- kwame en erkende mensen op het terrein van de schoonheidsverzorging. Mensen die jarenlang het vak zelf hebben beoefend en jarenlang ervaring heb ben in het lesgeven in een zeer praktijkgerichte op leiding. VAKOS-instituten leiden op voor het zg. STI- VAS-diploma. Dit diploma is door de overheid erkend als vakdiploma. Dat wil zeggen dat iemand die zich als zelfstandig schoon- heidsspecialist(e) wil vesti- gen, daarvoor o.a. dat STIVAS-diploma nodig heeft. Daarnaast wordt het di ploma geeist door schoon- heidsinstituten of -salons die medewerkers vragen, door ziekenhuizen, ver- pleegtehuizen en door cos- meticahuizen. Het blijkt dat schoonheidsverzorging al lang geen kwestie meer is die zich beperkt tot schoonheidssalons. Steeds meer worden cosmetische specialisten gevraagd door instellingen in de gezond- heidszorg en door bedrij- ven die cosmetica vervaar- digen. Daarnaast is er een groeiende behoefte aan de zelfstandige schoonheids- specialist(e), vaak met een beperkte, maar selecte kring van vaste clienten. De VAKOS-instituten han- teren geen strikte norm voor toelating van de stu- denten. Gezien de zwaarte van het studiepakket is het toch noodzakelijk dat stu- denten beschikken over een goede algemene ont wikkeling en kennis op het niveau van mavo/havo. Tijdens de opleiding wordt lesgegeven in onderwerpen als gelaats- en lichaamsmas- sage, huiddiagnose, make up, epileren, bedrijfshy- giene, om er een paar te noemen. Voorts beslaat de opleiding een belangrijk theoretisch gedeelte, waar- in o.a. vakken als natuur- wetenschappen, anatomie, chirurgie e.d. onderwezen worden. De opleiding duurt twee jaar en vergt een bedrag van f 3.000,- tot f 4.000.-. Wie meer informatie wenst kan zich wenden tot het secretariaat van de VAKOS, le Sweelinck- straat 10, 2517 GC Den Haag. Telefoon 070 - 450810. tijdens de vakantieperiode. Minimumleeftijd 15|aar. Interesse, bel Tel. 010-824244 interlanden spreigroep r ir f >r-i Pelmolenstraat 19- 3077 AM Rotterdam

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 14