Open dag Schooltuinen Door zelfwerkzaamheid lets extra's verdienen Vier dagen feest bij Asher Politie uren beziggehouden Luidruchtige inbrekers Voor vakantie extra wieden Renovatie Edison-speelplein van start WOENSDAG 30 J UNI 1982 RIJNMOND/WEST 26-525 Radio, T.V. reparatie RIJNMOND/WEST COMBINATIE SCHIEDAM De hoofdafdeling Plantsoenen van de dienst Ge- meentewerken houdt zaterdag 3 juli van 9.30 tot 11.30 uur een Open Dag op de schooltuinwerkcomplexen „Vijfsluizen" en „Landvreugd". Het complex „Vijfsluizen" is gelegen aan de Vlaardingerdijk, tegenover de werf Wilton-Feijenoord en achter het gemeentelijk slachthuis. „Landvreugd" ligt aan de Sweelinck- singel in Groenoord. Tijdens de open dag zullen zoveel mogelijk kinderen en leiders/sters aanwezig zijn, waaronder de hoofd- leiders en heren M. v.d. Most en J.W.J. Rentrop, om de bezoekers in- formatie te verstrekken over het schooltuinwerk. Gewoonlijk wordt door de kinderen die een schoolwerktuin hebben twee maal per week, na schooltijd, getui- nierd. In de naderende grote vakantie wordt dit teruggebracht tot een maal per week. Doordat de meeste kinde ren een gedeelte van hun vakantie buiten de stad doorbrengen, komt het er echter meestal op neer dat de tuintjes enkele weken geheel niet ver- zorgd worden. Om te voorkomen dat in die tijd het onkruid de gekweekte gewassen overgroeit, moeten de bed- jes brandschoon worden achtergela- ten. Tijdens de open dag krijgen de ouders de gelegenheid hun kinderen hierbij te assisteren. Naast de groepen kinderen die na schooltijd tuinieren, komen er sinds enige jaren ook enkele klassikaal, on- der schooltijd, op de complexen werken. Dit zijn klas 4 en 5 van de A.H. Gerhardschool, de vierde en vijfde van de Jan Ligthartschool, klas 5 van de Goeman Borgesiusschool, klas 3/4 van de Prof. R. Casimir- school, 3 en 4 van de Augustinus- school en de klassen la, lb en 2 van de V.B.O.-school ,,De Wegwijzer". Vanzelfsprekend zyn ook de familie- leden van deze ,,tuinlieden" als assis- tent welkom. Voor het tuinieren in de vakantie is het rooster als volgt: „Vijfsluizen", de maandag/donder- dag groepen op maandag, van 10.00 tot 11.30 uur, en de dinsdag/vrijdag en woensdag/zaterdag groepen op dinsdag, van 10.00 tot 11.30 uur. ..Landvreugd", de maandag/donder- dag groepen op donderdag, van 10.00 tot 11.30 uur en de dinsdag/vrijdag en woensdag/zaterdag groepen op vrijdag, van 10.00 tot 11.30 uur. Ook in de grote vakantie wordt er getninierd. Tel.: 262996. Na 18.00 uur 707143. Radio Heufli, Schie- I dam. SCHIEDAM Twee twaalfjarige Schiedammertjes zijn zaterdagavond op heterdaad betrapt toen zij in een leegstaand pand on de Lange Haven op duiven aan het schiten waren. Naast een luchtdrukgeweer en de nodige munitie bleek het tweetal tevens een aantal pennen, een zak- calculator en een aardige hoeveelheid postzegels bij zich te hebben. Nader onderzoek wees uit uat ze al de in hun bezit zijnde goederen hadden gestolen bij l.C.T. SCHIEDAM - Wanneer alles volgens plan verloopt gaat de ge- meente in augustus 1982 beginnen met het opknappen van het speelplein op het Edisonplein. Evenals dat op het Frans Halsplein in Schiedam-West is gebeurd wil de gemeente gaan proberen bewoners en oudere jeugd aan te trekken voor zelfwerkzaamheid. gereed is onder meer beschikken over een verhoogd speelgebiedje, twee hinkelspelen, evenwichtsbalken, hobbelbeesten en zitbankjes. Voor de ouderen komt er een speelveld voor voetballen en volleyballen, met twee „klim" voetbaldoelen. Door zelfwerkzaamheid kunnen de te maken kosten dermate gedrukt worden dat er geld overblijft voor andere wensen. Op het Frans Hals plein werd op deze manier in drie weken tijd (door jongeren, oudere buurtbewoners, onderwijzend perso- neel en mensen van de bewoners vereniging Schiedam-West) een reusachtig draadcircus verdiend. Volgens de huidige plannen worden, na het ophogen en herbestraten, op het Edisonplein nieuwe speelobjec- ten voor zowel de jonge kinderen als de oudere jeugd aangebracht. De kleintjes kunnen wanneer alles zakennieuws SCHIEDAM Restaurant-Cafe- Chantant .Asher" aan de Hoogstraat bestaat donderdag 1 juli precies een jaar. Reden genoeg, zo vindt de heer Asher, om gedurende vier dagen (van 1 tot en met 4 juli) feest te vieren. Teineinde deze woorden kracht bij te Restaurant-, cafehouder en zanger Asher. zetten heeft Asher voor deze dagen weer verschillende artiesten gecon- tracteerd. Daarnaast is er een foto- wedstrijd uitgeschreven waaraan iedereen mee kan doen. De mee- dingende foto's, die tot 4 juli kunnen worden ingezonden, moeten een stukje Schiedam tonen. Fotograaf Marty uit de Passage zal als jurylid optreden. De te winnen hoofdprijs bestaat uit een diner. Niet alleen met foto's is er overigens een diner te winnen bij Asher, maar ook met een Iiedje over onze stad. Dit mag eventueel een parodie zijn op een bestaande melodie. Door middel van deze activiteiten hoopt Asher er steeds meer mensen van te overtuigen dat men in zijn zaak niet uitsluitend voor een compleet diner, doch ook voor alleen een drankje, welkom is. „Tevens", zo zegt hij, ,,wil ik mijn zaak graag ter beschikking stellen aan amateur-artiesten, die een graag voor publiek zouden willen optreden". Restaurant-Cafe-Chantant Asher is te vinden op de Hoogstraat 124. De zaak is dagelijks geopend van 12.00 tot 15.00 uur en van 17.00 tot 24.00 uur. Het telefoonnummer is 733331. In verband met de plannen rond de reconstructie van het speelplein wordt donderdag I juli een informa- tie-avond gehoudcn in de ,,Theo Thijssenschool" op het Edisonplein 2. Tijdens deze avond zal tevens wor den nagekaart over de herinrichting van de Oosterstraat, van Leeuwen- hoeckstraat, Stephensonstraat, het Edisonplein en de Van Swindenstraat, die gedurende de afgelopen twee jaar zijn opgeknapt. De bcsprekingen be ginnen om 20.00 uur. Sn;.> r Binnenkort zal de jeugd op het Edisonplein over meer speelmogelijkheden beschikken. SCHIEDAM - Een surveillancewagen van de Schiedamse politie trof za- terdagmorgen rond half zes op de rijbaan van de Broersvest een man aan die vertelde dat hij was aangere- den door een tweetal personen- auto's. Daarbij zou zyn linkeronder- been verbrijzeld zyn. De wetsdie- naren besloten hierop een ambulance te waarschuwen. Het „slachtoffer" was het hier echter niet mee eens omdat hij, zoals hij nu zei, niet ge- wond was. Deze woorden kracht bijzettend stond hij op en liep naar de kant van de weg. Inmiddels was er een getuige ver- schenen die verklaarde gezien te heb ben dat de betreffende man met de bestuurders van twee auto's had staan praten. Van een eventueel ge beurd ongeluk had deze getuige ech ter niets bemerkt. De agenten be sloten hierop hun surveillance voort te zetten. Niet veel later vervoegde de ,,aange- reden" persoon zich aan het hoofd- bureau in de Lange Nieuwstraat, al- waar hij zich door een passerende automobilist naar toe had laten bren- gen en vertelde wederom dat hij door twee wagens aangereden was. Toen men hem erop wees dat hij dit ver- haal reeds op de Broersvest aan agen ten had verteld werd de man kwaad en hield vol dat hij daar geen politie had gezien. De dienstdoende wetsdienaren som- meerden hem daarop het bureau te verlaten. Hierop liep de man luid. scheldend naar buiten en ging op de rijbaan voor het hoofdbureau in de Lange Nieuwstraat liggen. Nadat hij dit tot driemaal toe had gedaan (tweemaal haalden agenten hem weer van de rijbaan af) werd met de man overeengekomen dat men hem, in een politiewagen, naar huis zou brengen. Nauwelijks op weg gaf hy echter te kennen de auto te willen verlaten. Hierop liet men hem uit- stappen en vervolgde hij zijn weg te voet. Volgens het politierapport verkeerde de zich vreemd gedragende man niet onder invloed.

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 9