Atleten helpen Shita Gross bij opvijzelen conditio De Hollandiaan-dames team met veel ervaring JUDO Met winter in zicht Ski-gymnastiek niet overslaan! HANDBAL INSCHRIJVINGEN Nationaal kampioene wil naar WK Accent op zaalseizoen WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1982 34-542 HAARPROBLEMEN? BIOSCALIN NEMEN! Tijd rijp VOOR U, VOOR JOU, VOOR HEM, VOOR HAAR. VOOR IEDEREEN VLAARDINGEN, Joubertstraat 27 - 31. tel. 357051 dagelijks van 15.00 21.00 uur (behaive op zondag) SCHIEDAM, Lange Haven 121, tel. 266262 dagelijks van 10.00 - 21.00 uur (behaive op zondag) Gebouw „DE HOEKSTEE" Hoek van Holland MAASSLUIS, Petrus Koekstraat 2, 01899-18356 of 010-266262 ledere avond van 19.00 21.00 uur. Behaive dinsdag en zondag. Shita Gross wil naar de wereldkam- pioenschappen judo, die begin de- cember in Parjjs worden gehouden. De pupil van Tino Hoogendijk werkt daarom een intensief trainingsschema af, maar moet om de Franse hoofd- stad te halen nog een hindernis overwinnen: de open Nederlandse kampioenschappen. „Dat is een laat- ste selectie en ik hoop daar via goede resultaten de selectie voor de WK te bereiken", is haar reactie. De prestaties van Shita Gross zijn snel gekomen. Dit jaar verraste zij met een eerste plaats op de nationale LOOpwerk titelstrijd. „Voor mezelf kwam het niet helemaal onverwacht", zegt de Vlaardingse. ,,Gewoon, omdat ik welhaast zeker wist, dat ik in de finale tegen Liesbeth Beeks uit Maassluis zou komen te staan. Ik voelde me sterk genoeg om haar te verslaan". Dat is ook uitgekomen. Het leverde goud op in de categorie tot 56 kg. Het leverde de Hoogen- dijk-pupil eerr uitzending op naar de Europese kampioenschappen. ,,Daar viel het resultaat iets tegen. De krachtsverschillen in mijn klasse zijn echter klein en daarom hoop ik op de open Nederlandse kampioenschap pen, waar bijna de gehele Europese top present is, op meer geluk". De getalenteerde Vlaardingse werkt onder leiding van Tino Hoogendijk hard aan haar conditie, zodat ze in September zo sterk mogeli/k op de mat kan verschijnen. Conditie. is erg I belangrijk", stelt ze. ,,Op de open Nederlandse wordt er veel kracht gevergd. Daarom heb ik vooral de laatste weken veel loopwerk ver- 1 richt". Shita Gross doet dat in het goede gezelschap van enkele atleten. „Die zorgen voor de nodige adviezen en inmiddels is al duidelijk, dat mijn conditie met sprongen vooruit is gegaan", zegt ze. Van haar hobby wil ze in de toekomst ook haar beroep maken. „Nu volg ik de sport- *Shita Gross. ..Parijs. academie om later in het judo verder het accent echter nadrukkelijk te kunnen gaan". Voorlopig ligt naderende toernooien. op de zzsm> i< V' *De Hollandiaan's damesteam met links trainer Theo van der Water). De verwachtingen van De Hollan- diaan-trainer Theo van de Water zijn hooggespannen. ,,Met veel inzet is er door de dames aan de voorbereiding op de veldcompetitie gewerkt", laat hij weten. „Niet dat veldhandbal het belangrijkste deel van het seizoen is, maar het wordt benut als voorberei ding op de zaalstrijd, die duidelijk ook bii ons - de voorkeur geniet van de handbalwereld. Daar moeten de Het mag dan (gelukkig) nog lang zo- ver niet zijn, maar de winter arriveert toch sneller dan voor mogelijk wordt gehouden. En daarmee ook het tijd- perk van het skien en langlaufen. Financiele onrust of niet, het leger wintersportgangers (inmiddels ge- schat op een miljoen) groeit nog steeds. Daardoor zijn er ook nu weer Een Pins wetenachappelijk leam van de Universiteit (e Helsinki is er na ruim 10 jaar onderzoek in geslaagd een middel samen le stellen dat uitstekende resultaten geeft bij sterke Kaaruitval en root, dunnend en slap haar etc. Het middel, dat onder de naam BIOSCALIN wordt uitgebracht is in Neder- land verkrijgbaar bij apotheker, drogist en kapper. Het bestaat uit een elixer, welke bij voorkeur in combinatie met de BIOSCALIN speciaal Shampoo dient te worden gebruikt om optimale resultaten le kunnen verwachten. Voor deskundigen is er wetenschappelijke lite- ratuur verschikbaar. Inlichtingen bij: BIOSCALIN (Nederland) Tel. 070-89.77.52 Poatbus 16140 2500 BC Den Haag velen, die voor het eerst naar de witte Oostenrijkse, Zwitserse of Franse hel- lingen trekken. Voor hen - en wellicht ook voor de ervaren rotten - enkele adviezen. Be langrijk: begin tijdig met ski-gymnas tiek. Zowel voor skiers als langlaufers is het aan te raden. Otto Zoetelief (van de skischool Soesterberg): „Re- gelmatige sporters kunnen volstaan met een maaird training. Niet-spor- ters moeten zeker al drie maanden voor hun vacantie beginnen met de oefeningen, die zich vooral richten op de gewrichten: heupen, knieen en enkels". Voor de debutanten op de hellingen is het raadzaam om ter plaatse de attributen te huren. Bevalt het skien, dan kan men de skies en de schoenen een volgend jaar altijd nog kopen. Heeft men op de auto een imperiaal (denk aan het verhoogde benzine- verbruik) of veel bergruimte dan kan al in de talloze Nederlandse sport- zaken worden gehuurd. De automobilisten mogen de sneeuw- kettingen als onontbeerlijk stuk stan- daard-uitrusting niet vergeten. Deze kan men in eigen land huren of ko pen. En probeer het omleggen van die kettingen thuis uit. Wie onderweg wordt overvallen door een sneeuwbui en dan nog moet gaan experimente ren, komt letterlijk van een koude kermis thuis en is veelal afhankelijk van hulpvaardige mede-automobilis- ten, die wel zo wijs waren om voor de eigen huisdeur even de handigheid van het omleggen op te doen. Dan ook nog het advies om de reis met de eigen auto in twee etappes te maken. Door het benutten van een extra vrije vrijdag wordt het jakkeren op de veelal drukbezette zaterdagse autobanen vermeden. Wie op vrijdag in de loop van de morgen afreist, heeft alle tijd om te pakken, kan daarna tot ruim voorbij Wiirzburg rijden en vervolgens in 66n van de kleine dorpjes langs de autobahn een echt betaalbaar hotelletje (met friih- stuck) zoeken voor de overnachting. Wanneer de zaterdagmorgen daarna benut wo.dt om in alle rust naar de eindbestemming te reizen. vindt men op de" Duits/Oostenrijkse grensover- gang nauweljjks vertraging en komt men met bijna nog een gehele zater- dag in het vooruitzicht uitgerust rond het middaguur in het wintersport- verblijf aan. dames het echt waar gaan ma ken". Van de Water begint nu aan zijn tweede Vlaardingse seizoen. ,,Het afgelopen jaar is gebruikt om met elkaar kennis te maken en voor mij ook om te zien welke mogelijkheden er waren. Dat is na de eerste inventa- risatie niet gering. Toch is er niet helemaal uitgekomen wat ik ervan verwacht had. Komt omdat ik werd geplaagd door een aantal hardnek- kige blessures". Door een stevige training is er in de voorbije weken hard gewerkt om zo goed mogelijk aan de start te komen. „Vorig seizoen begonnen we goed en konden we enige tijd de eerste plaats vasthouden. In het tweede deel van zowe] de zaaE als de veldcompetitie zijn we ver teruggevallen en dat mag nu niet weer gebeuren". ,De tijd lijkt rijp om met het dames- team de stap naar .de landelijke tweede klas te maken. Dat moet dadelijk in het zaalseizoen gebeuren. Ik heb een team met veel en ring en dat is gezien de sterkte van de tegenstanders hard nodig", vindt Theo van de Water, die ook het juniorenteam onder zijn hoede heeft. Hij werkt bewust aan een presenta- tieve opbouw. „Het heeft natuurlijk geen zin om het ene jaar te promo- veren en het jaar daarop alweer te degraderen. Op die manier ben je, naar mijn mening, als trainer niet goed bezig". Een aantal junioren, die zeker al de capaciteiten hebben om in de damesselectie te functioneren, laat hij bij de jeugd verder rijpen. „De doorstroming wil ik pas volgend jaar doorvoeren en als mijn plannen uitkomen, is dat na de promotie naar de tweede klas". DANSLES VOOR 8+ TOT 80+

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 17