'SW OFFERT K WALITEIT NIET OP AAN RESULTAAT -Eens moest er efnd aan komen1 Nol de Ruiter I denktaan zijn publiek: Jos dazing (De Korenbeurs) Voor ons is zijn vertrek meer Contrasten. Nol de Ruiter somt ze zelf op. Over het SW, dat met zijn eerste en tweede elftal in Zeist de Fairplay-cups mocht gaan halen, terwijl zijn Wageningen in dat klas- sement helemaal onderaan eindigde en hij zelf vijfmaal een wedstrijd vanaf de tribune mocht bekijken en aan boetes het niet onaanzienlijke bedrag van 1500 gulden kon inleve- ren („Dat gebeurt niet meer, hoor. Het kwam omdat het persoonlijk en bij de club wat tegenzat. Ik raakte snel geirriteerd, ik was mezelf niet"). Contrasten. Tussen de vereniging SW en welke betaald voetbalstich- ting dan ook. „Het hele gebeuren hier straalt voetbal uit. Dat is een verademing. Velen identificeren zich nog volop met de club. Denken mee, i doen wat. Zo worden vele zaken voor me geregeld, die ik bij een stichting zelf moest doen. Niemand voelt zich daar echt bij zo'n oiganisatie betrok- ken. Ook de spelers niet. Die leveren voetbal als arbeid en zeuren niet als er eens een keertje en dag te laat wordt betaald". *Nol de Ruiter (links) met routiniers Leen Warnaar, Bas van Noortwijk en Ruud van Dijk. Zo stal het Schiedamse sfeertje al snel zijn hart, maar het heeft hem niet week gemaakt. Want gewerkt moet er worden. De 65-plussers, die altijd wel op Harga te vinden zijn, geven het voorbeeld. Net als hulp- trainer Aad Putters, die op de avond, dat wij het sportpark bezochten, nog even de beregening van het trainings- veld regelde. „Dat is klasse. Dergelij- ke voorvallen geven je ook het gevoel echt bij een voetbalvereniging te zitten. Het moet de spelers inspire- ren". Nog pendelt De Rui ter dagelijks heen en weer tussen zijn woonplaats Veenendaal en Schiedam. Heeft het er voorlopig voor over om de drie kwartier vergende rit te maken. „Gewoon om wat rust in het huisge- zin te krijgen. In de voorbije 21 jaar ben ik tien keer verhuisd. Mijn oudste dochter is al in Friesland achtergebleven, nadat ze daar verke- ring kreeg. De andere, van zestien, wil ik het nu niet aandoen weer van omgeving te veranderen. Misschien, als alles bij SW goed gaat, komt het er volgenu jaar van om naar Schie dam te verkassen". Jong en vaaardig Met SVV ziet hij het namelijk helemaal zitten. Stelt, dat zijn voorganger Rob Jacobs een groep achterliet, die jong, vaardig en gedisciplineerd is. „Daarop probeer ik voort te bouwen en iets te preste- ren. A lie ingredient en zijn aanwezig Dat hij daarbij stormram Cor Peits- man (naar Warechem) moet missen, deert hem niet. „Iedereen heeft het over hem. Waarom toch? Het laatste jaar heeft hij niet meer dan drie of vier keer in de basis gestaan. Ik kan inherent aan deze generatie - de pijp snel aan Maarten geven. Het is niet het voetbal, dat kunnen ze zonder twijfel, het draait om de moraal. Daar kunnen de ouderen een belang- rfjke rol spelen door de groep scherp te houden". Honderd procent niets doen met spelers, die slechts twintig of dertig minuten bruikbaar zijn. Ik heb mensen nodig, die anderhalf uur inzetbaar zijn", ver- klaart De Ruiter. „Trouwens en dan laat ik de figuur-Peitsman hele maal los - ik ben niet bang om een speler kwijt te raken. Dikwijls komt dat de jongen ten goede, omdat hij zich elders wellicht beter kan ont- plooien, en mogelijk ook de club, die er financieel wijzer van wordt". Peitsman, Tijl, Koolen en Kaikatu) en versterkte zich slechts in beschei- den mate. De aanvulling kwam voornamelijk uit eigen kring. Het resultaat is een formatie, die bol staat van de jeugd. De Ruiter: ..Warnaar, Van Noortwijk en Van Dijk zijn de oudsten. De rest zweeft allemaal rond de twintig en is nog lang niet aan de top. Enig nadeel van zo'n groep is, dat ze het is blijkbaar Voor De Ruiter reden om de boog van meet af aan gespannen te hou den. „Honderd procent, dat verwacht ik. Niet alleen bij de training, maar ook in de wedstrijd. En zelfdisci- pline. De overtuiging, om, als het nodig is, net dat beetje meer werk te verzetten, dan ze denken te kunnen. Strategic Dat laat zich soms al aflezen in de training. Sommigen leveren net de inspanning, die wordt verlangd. In feite is er dus niets op aan te merken. Anderen fasten dieper in hun moge- Ijjkheden. Dat zijn de doorzetters". De tijden zijn veranderd. Net als het publiek, dat niet alleen steeds min." in aantal wordt, maar, volgens de SVV-trainer, nog verwend is ook. „Vroeger kon je je het veroorloven om thuis te verliezen, zolang je toch leuk voetbal bood. Nu wil men gewoon geen verliezende thuisclub meer zien. De vader, die zijn zoontje langs de lijn naar de zege staat te schreeuwen is daarvan het stereotiepe voorbeeld. Daarin schuilt het gevaar, dat trainers kost wat het kost winst gaan nastreven en de kwaliteit van hun waar van ondergeschikt belang achten". Zij zullen SVV de ruggegraat moeten geven om toch weer een resultaat neer te zetten. Dat is ook wat het publiek verlangd. De competitie- opening is evenwel verre van makke- lijk (met achtereenvolgens MVV, DS'79, Den Haag en VVV). „Wat maakt het uit. Vroeg of laat kom je die ploegen toch tegen. Dan maar liever in het begin. Weten we direct waar we staan. En dat we proberen bij het uitdelen van de prjjzen te zijn is vanzelfsprekend". Met daarbij overigens de kantteke- ning, dat Nol de Rui ter het betreurd dat de competitie middels periode- kampioenschappen impulsen nodig heeft. „Voor de inspiratie van de spelers schijnt het onontbeerlijk te zijn. Gek, eigenlijk. Zo'n vent zou altijd moeten willen winnen". Daarvoor hoeven de toeschouwers op Harga niet te vrezen. De Ruiter bouwt voort op de jonge en vaardige bouwstenen van zijn voorganger. ,,Waar Meerhof, die te weinig aan de bal was, zich meer aan moet gaan bieden en ook meer balbezit moet afdwingen. En waar ik Derks een andere speelwijze hoop aan te praten Waar het allemaal toe zal leiden, is -zoals altijd- ongewis. Maar op zijn minst een evenaring van vorige seizoenen? Nol de Rui ter is een realist. „lk ga ervan uit, dat we een goede start maken, want die ploegen mogen dan een grote naam hebben, het zijn niet meer de teams van enkele jaren terug. Trouwens naar wat mijn voorganger gedaan heeft, kijk ik verder niet meer. Eerlijk gezegd, weet ik niet eens hoeveel punten toen behaald zijn". Kortom, Nol de Rui ter stippelt gewoon zijn eigen strategie uit. Zoals van hem ook verwacht wordt Donkere wolken hebben zich samen- gepakt boven „De Korenbeurs". Twaalf jaar was het de toonaangeven- de Schiedamse tafeltennisvereniging. Dat tijdperk lijkt voorgoed afgesloten. Immers na de degradatie uit de ere- divisie volgde het verlies van Hans Lingen, die jarenlang de drijvende kracht was en er met zijn inbreng voor zorgde dat het trio op het hoogste vaderlandse niveau bleef. Ook Jan Vlieg haakte af, omdat hij niet wilde voldoen aan de verplich- tingen efenmaal in de week aan de Lange Haven te trainen. Het bestuur heeft zich bij een nu onvennijdelijk gestadige daling neer- gelegd. „Het is mooi geweest", ver- zucht voorzitter Jos Clazing, maar het gaat hem aan het hart. „We heb ben alles meegemaakt: de top, spelen tegen nationale kampioenen en Eu- ropacup-wedstrijden. Er moest eens een eind aan komen". Korenbeurs heeft Hans Lingen die naar het Leidse Scylla gaat, niet tegen willen houden. Vanwege zijn vele verdiensten zat er voor hem zelfs de benoeming tot ere-lid in. „A1 acht jaar hield hij ons voor, dat hij van club wilde wisselen en deed het niet. Nu kwam het er wel van, omdat hij toch in de hoogste klas wilde bljjjven dan zomaareen verzwakking. In tafel- tennis is het zo, dat je meer afhanke- lijk bent van een bepaalde topspeler, dan in welke sport ook". Ron van der Aa is de enige, die uit het ere-divisietrio overbleef. Aan hem worden de junioren Ronald van Kam- pen en Richard van der Toorn gekop- *Ronald van der Aa, Ronald van Kampen en Richard van der Toorn gaan hun huid zo duur mogelijk verkopen. prachtig zijn, maar van hen wordt niet echt vetwacht, dat zij zich in de eerste divisie handhaven. „Het consigns is om de huid zo duur mogelijk te verkopen, om - en dat geldt vooral voor de jongeren - routi ne op te doen en om de goede naam van onze club hoog te houden", noemt Clazing. Daarbij staat op de achtergrond, dat we dit jaar beschou- wen als een voorbereiding op het sei- zoen 1983/1984. Mogelijk met twee degradaties, maar de derde divisie wordt dan wel de basis waaruit we gaan proberen terug te komen". Of dat zal lukken, kan ook Jos Cla zing niet aangeven. .Gewoon omdat de huidige stadsjeugd het blijkbaar niet kan opbrengen om veel te trai nen. Mannen als Lingen en de Van der Broeks hadden dat moreel des- tjjds nog wel. Maar datgene wat de jongeren er nu voor over hebben, is niet voldoende om het estafette- stokje van hen over te nemen". Op het moment, dat de honkballers en cricketers hun slaghouten opbergen, haalt een heel legioen andere sport- mensen hun tenuen weer van de plank. Daarover berichten we deze week in Een krant,die geheel in het te- ken staat van het komende sportseizoen. Met Spirit dames: routine en jeudig talent Van der Hoek (SVDPW): 'Handdoek niet in de ring' Fred Molhuizen: Volop perspec- -i tieven bij Sueces Schiedams Nieuw In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad. HOOGSTRAAT 122, 3131 BP VLAAROINGEN, POSTBUS 306, 3130 AH VLAARDINGEN, TEL. 34.67.11 WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1982 7e JAARGANG NO. 40 -sr nnl/J M/l/lD It si t It l Ir V/1IJ hot

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 1