SVDPW's Sander van derHoek: 'Handdoek niet In de ring' VOOR ZWEMLES 'Verloren barrage basis voor goed vervolg' ■A VOETBAL KORFBAL SFC URSUS VVK GSS ZWEMSCHOOL ARONS DRZ GTB SCHIEDAMSE BOYS DEMOS 'Succes' Fred Molhuizen: WOENSDAG 35 AUGUSTUS 1982 34-544 V.A. 3 JAAR OOK PRIVE LES VOOR KINDEREN EN VOLWASSENEN LEST IN HOLYBAD EN KOLPABAD. Aanmelden 's avonds na 19 uur Schiedamseweg 147. Tel. 348258, 705591,357828. RADIO, T.V. REPARATIE TEL. 262996 Na 18.00 uur 707143 Radio HENFLI Schiedam Rekening Sander van der Hoek wilde de handdoek niet in de ring gooien. Niet nadat vier man hem tijdens de competitie in de steek hadden gelaten en ook niet nadat SVDPW tenslotte de uiterst oneervolle dating naar de tweede klas moest maken. ,4k voelde me mede verantwoordelijk voor die degradatie. Enketen mogen er dan door hun vertrek de basis voor gelegd hebben, met de anderen heb ik toch gepoogd nog het optimale eruit te halen. Bij zijn „ik mag het de club niet aan- doen onder de huidige omstandighe- den te vertrekken", komt tevens een stukje eergevoel. „Gewoon, om- dat ik niet zomaar wil.weglopen. Ik wit voorkomen, dat de buitenwacht gaat denken, dat ik het zinkende schip verlaat. Dat zou me geen gerust gevoel geven. De zaak is hier niet af". Maar bij het laatste vallen tussen de woorden door zijn reserves over de mogelijkheden te noteren. ,,Het middenveld is een zorgenkind. Daar kom ik loopvermogen tekort. Ook een spits zou me goed van pas ko- men". Dat Ben van der Berg zyn overschrijving naar FCN niet heeft doorgezet en dat hij mag gaan reke- nen op routinier Gerrit de Bruin stel- len hem enigszins gerust, maar of het helpt om het verloren terrein te her- winnen De zuiver-op-de-graat voetbal propa- gerende Van der Hoek rekent er niet- temin op, dat zijn formatie de twee de klas makkelijk aankan. „Ik hoop niet, dat hoogmoed voor de val komt, maar ik heb niet zo'n hoge pet op van die tweede klas. Daarin moe- ten we tot de kanshebbers kunnen behoren. In de hoop overigens, dat het voetbal geen bikkelen wordt. Want anders loopt het allemaal wel- licht toch weer anders af, dan ik ver- wacht". as van vier dertigers. „Zolang die mensen beter-zijn dan de jongeren, vind ik het geen probleem. Meer betreur ik het dat Cock Seij vertrok- ken is. Daarmee is de ploeg een werker kwijt". „Achteraf zal iedefe trainer onge- twijfeld een hele rij argumenten kunnen opnoemen om a an te to- nen, dat juist zijn ploeg niet had mo gen degraderen". SFC's Bert van Hees doet er niet aan mee. Zijn analyse, die leidde tot het terug- zakken naar de eerste klas van de afdeling, is geen .verontschuldiging. „De spelers hebben het vertrou- wen, dat ik in hen gesteid had, ondermijnd. Sommigen waren met heel andere zaken, dan SFC bezig. Ik had meer discipline verwacht". Hoewel het hem, zoals hij zegt, niet ligt om schoolmeestertje te spe- len, gaat hij die discipline nu toch afdwingen. Hij heeft zijn spelers inmiddels duidelijk gemaakt, dat het falen uit de voorbije compe titie alleen ongedaan kan worden met (citaat) „Kei- en keihard wer- ken. Is dat er, dan komt de groei vanzelf. Als dan ook de instelling, waarmee naar een wedstrijd wordt toegeleefd, verandert, dan zijn we een eind op de goede weg". Op het moment dat John Corver Ur- sus liet weten, dat ze op hem konden *John Corver...ja gezegd. rekenen, was de situatie op de rang- lijst wel zorgelijk, maar nog lang niet fataal. De degradatie stelde hem teleur, maar schrok hem niet af. „Ik had eenmaal ja gezegd en aan die be- lofte wilde ik me houden", vindt hij. Ursus had naar zijn mening beter verdiend, dan de degradatie. ,,Dat is nu eenmaal voetbal. Raak je in de zoigen, dan speelt een elftal anders. Minder mooi, maar wel heel angstig. En dat kostte punten". Het doel: zo snel mogelijk terugko- men. ,,Overal hoor ik de veronder- stelling, dat het in de afdeling wel moeilijk zal worden. Daar geloof ik niet in. Wellicht kan je zelfs beter in de eerste klas uit de voeten, dan onder erg hoge druk onderin de vier- de klas"' Corver bouwt zijn team op rond een ■„Als Peet van der Meer werkeljjk de vent is, die men schetst, dan komt met hem de man terug, die links en rechts balletjes kan aannemen en makkelijk scoort". Koren op de mo- len van VVK's trainer Aad Bloot, want het chronisch gebrek aan een schutter heeft hem dit seizoen behoorlijk dwars gezeten. ,,Kansen bij de vleet, maar er kwam hoege- naamd niets uit. Jawel, 32 doelpun- ten, maar het hadden er veel meer moeten zijn". Bloot stelt, dat hij bij de tweedeklas- ser systeemvoetbal heeft geihtrodu- ceerd, maar dat het gemis aan natuur- lijke aanvallers hem behoorlijk heeft gedwarsboomd. „Soms moet ik het veld in met twee voorhoedemensen en zeven middenvelders", huivert hij. Toch kreeg hij na de winterpauze van talloze tegenstanders schouder- klopjes. ,,Zeiden ze, dat we qua voet bal de beste ploeg uit de afdeling wa ren. Daar kocht ik niets voor, want we werden geen kampioen. Wel blijf ik de uitgestippelde lijn volgen. Al leen moet de prestatiecurve omhoog. Een kwestie van doelpunten maken, nietwaar". „Aan het werk van mijn voorganger kom ik niet. Hooguit verandert er iets in tactisch opzicht". Jaap Klep- ke, die bij GSS de taken van Rinus Campen overnam, houdt zijn com- mentaar sober. Is, zijn aard getrouw, ook openhartig. Maar wat kan hij an ders? GSS immers heeft beperkte mogelijkheden. Teert slechts op een selectie van vijftien man. „Toch moeten zij tot meer in staat zijn, dan in het afgelopen seizoen. Dat ze het wel degelijk kunnen, is in de laatste wedstrijden getoond. De ploeg kan dus beter. Sommige spe lers moeten het helemaal van hun in- zet hebben, maar geschraagd door de vier tot vjjf goede voetballers is een betere positie haalbaar dan de bijna degradatie-plaats van onlangs. We gaan dus nu proberen ons wat mak- kelijker te handhaven". optimistisch gestemd. En de man- nen zjjn bereid om keihard voor een goed resultaat te werken. Dat vind ik een goed teken". *Jaap Klepke...openhartig. De goede mentaliteit is volop aanwe- zig. Dat proefde Henk Steenbergen al op de eerste training toen zich maar liefst 33 man meldden. GTB wil zich blijkbaar de vorig jaar gemaakte fou- ten revancheren. Wil de huid nu zo duur mogelijk verkopen en als het aan de trainer ligt, dan culmineert dat in een hoge klassering. „Ik zal nimmer zeggen, dat we kam pioen worden", stelt Steenbergen. „Vorig jaar zijn we echter te laag ge- eindigd. De ploeg had meer in zijn mars, maar buitte dat niet uit. Waar- schijnlijk heeft de jeugdige leeftijd van het team een rol gespeeld. Ze hadden gewoon dat jaar nog nodig om te rijpen. Kwaliteit is immers ruimschoots voorhanden. Dat moet zichzelf nu verkopen. Echt, ik ben Met een ultra^jonge ploeg- nu Piet van Os is gestopt, is Cock Bruinsel de enige, die de 24 te boven gaat- gaat DRZ's Harry van Haaren trach- ten datgene te bereiken wat hem voor ogen staat: hoog eindigen. Zijn filosofie: ,,Het wordt mijn derde jaar bij DRZ en wanneer je ervan uitgaat, dat een trainer nooit te lang bij de- zelfde vereniging moet blijven, wordt het nu toch tijd het presteren voorop te zetten". Veel zal afhangen van een goede competitie-start, vindt hij en noemt een positief resultaat goed voor het zelfvertrouwen. Dat hem nog slechts 66n routinier rest, betreurt hij, maar aanvaardt het als een realiteit. „Na- tuurlijk had ik zo'n man -een oiga- nisator- er op het middenveld best bij willen hebben". Het sterkt hem, dat enige nieuwkomers het team wellicht meer aanvalskracht kunnen geven. ,4>aardoor kunnen de mid denvelders, die ik door een tekort aan voorhoede spelers in de aanval gezet had, weer terug naar hun eigenljjke taak". Een rustiger seizoen. Daar mikt Schiedamse Boys op. Nog immer rol- len immers de echo's van de paniek door Harga, die vorig najaar ont- stond toen het elftal na vijf wedstrij den nog puntloos was en zich met enig twjjfelachtig recht degradatie- kandidaat mocht noemen. Daarna sprokkelden ze - met een fors ge- wijzigde ploeg - toch wat punten bijelkaar, om in de finale van de competitie via enige tot de verbeel- ding sprekende zege's op de con- currentie toch het vege lijf te redden. Wim Zeeman wil nu de bedreigde zone ver van zich houden. „In de breedte zijn we zeker gegroeid en in zijn totaliteit ook jonger geworden. Die verjonging was nodig, hoewel die ouderen het toch altijd goed ge- daan hebben. Maar met de jeugd kun nen we nu aan de toekomst gaan werken en bouwen. Aan een top- plaats denk ik nog niet. Ik ben te- vreden met een plaatsje tussen kop en staart". Demos trok weer een reguliere trai ner aan, nadat het een jaar de tech- nische zaken op eigen kracht had ge- regeld. ,,Dat is ons prima bevallen hoor, maar elftalleider Harry Huk- sloot, die de trainingen verzorgde, wilde zelf weer gaan voetballen en daarom moesten we een oefenmees- ter aantrekken legt voorzitter Dam- mis Witter uit. Rinus Campen, die afhaakte bij buurman GSS, wordt de komende man. Hij is in Demos-kringen geen onbekende, want in de tijd (lang geleden), dat de afdelingsclub in- woonde bij Ursus, was hij er can- tinebeerder. Onder Huksloot (red. hij was twaalf jaar elftalleider en is inmiddels -mede gebaseerd op zijn vele andere verdiensten voor de ver eniging- benoemd tot ere-lid) heeft het team zeker niet slecht gedraaid. Dat we nu kampioen willen worden is vanzelfsprekend, maar uiteinde- lijk wordt dat er altijd slechts 66n. Ik zou tevreden zijn, wanneer we met dit team ergens halverwege de rang- lijst terecht komen", aldus Witter. Het was een hard gelag. 22 punten hielden de korfballers van Succes over aan 12 wedstrijden en nog werden ze geen kampioen. Zo misten ze opnieuw de boot en moesten ze Ter Gouw, dat dezelfde oogst had, in een beslissingswedstrijd voor laten gaan. Toch liet trainer Fred Molhuizen de zeker aanwezige teleurstelling snel van zich afglijden. Beschopwde de nu verloren barrage als een basis voor een goed vervolg. Perspectieven volop. „Het veldspel is verzorgd. De organisatie klopt. Al leen gooiden de tegenstanders de bal makkelijker in het mandje en wjj erop of ernaast. Dat gaan we verbete- ren. Ooit is het thema geweest: we doen ons best en we zien wel. Nu wordt het: we willen die titel en dat moet er een keer van komen ook". Vanzelf komt zoiets je niet aan- waaien. Daar moet wel wat voor gedaan worden. Molhuizen stelt tevreden vast, dat het aan inzet zeker niet schort. „De motivatie is ver- schrikkelijk goed en dat vertaalt zich in een uitstekende trainingsop- komst". Hij voelt zich tevens geluk- kig met de terugkeer van Nel Mayer en de doorbraak van drie junioren. .Juist bij de dames is daarmee de selectie breder geworden en wordt de concurrentie aangewakkerd. Dat zal ongetwijfeld een stimulerende wer- king hebben". De Dordtenaar heeft er nu een seizoen in Schiedamse dienst opzit- ten. Een jaar, dat hij startte in de Fred Molhuizen....terrein braak wetenschap, dat de ploeg in de zaal een klas was gezakt en dat het op het veld telkens tekort kwam om de grote slag te slaan. Vanuit het be- stuur had hij een schetsje meege- kregen over de capaciteiten. ,,Meer hoefde niet, want over kwaliteit wilde ik zelf oordelen", vindt hij. Wanneer hij nu constateert, dat er nog veel te ontwikkelen is en dat er nog een flink terrein braak ligt, dan mag dat tekenend zijn voor de situatie van twaalf maanden terug. „Eigenlijk kreeg ik toen de rekening gepresenteerd van een niet zo best jeugdbeleid", noemt Fred Molhuizen. ,,Aan de schottechniek mankeerde bijvoorbeeld nogal wat. Zo schoten sommigen nog onderhands. Dat is al lang achterhaald". Nu ook bij Succes, want de conservatieve spelers waren gretige leerlingen en liet Zich rap omturnen. Of ook het bestuur lering heeft getrokken uit zijn wedervaringen, durft hij niet te beamen. „Ik heb wat visjes uitgegooid en het is aan hen om te happen. Nu weet ik ook wel, dat je een goede jeugdbegeleiding niet zo maar uit de grond stampt. Daarvoor zijn extra mensen nodig en die zijn niet makkelijk te vinden. Inmiddels kwam er wel een nieuw bestuur en ik heb begrepen, dat zij van plan zijn een technische commissie te instal- leren. Allicht ben ik daar blij mee". Een apart hoofdstuk is het zaalge- beuren, waar Succes wat naar het tweede plan Is teruggezakt. Over het waarom heeft Molhuizen een theo- rie.„Jarenlang heeft de Rotterdamse regio topkorfbal gekend. Die genera- tie van toen is nu dertig, vijfendertig jaar en speelt, op routine en spelin- zicht, een toonaangevende rol in de top van het afdelingskorfbal. Daarvan werden wij de dupe. Toch blijf ik optimistisch. We hebben een vrij jonge ploeg en vanzelfsprekend meer toekomstmogelijkheden, dan die ou- dere topspelers. Uiteindelijk moet het dus kunnen lukken om het verloren terrein te heroveren".

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 21