Jong, ambitieus Excelsior M wil opnieuw In top meedraaien Hoekse Boys: geen angst voor derde klas Zaterdagvoetbal heeft ingewikkelde promotie/degradatie [v. pfin DVO '32 MVV '27 HOEKSE BOYS ZWALUWEN DSS '26 HVO PPSC MAASDIJK TSB HBSS VLAARDINGEN SATELLIET WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1982 34-537 werd samengesteld door de sportredacties van RIJNMOND-WEST COMBINAT1E en DE HAVENLOODS Teksten: Gerard S. Verver Peter Spek Lay-out: Gerard Kuyten Foto's. Dick Hogerwerf Loek Maltha SNEEUWKETTINGEN SKI-IMPERIALS DOLF VAN EIJK Reikhalzend wordt in Maassluis uitgekeken naar de prestaties van Excelsior. Het is nog niet zo lang geleden, dat de ploeg in het zaterdagvoetbal een be- langrijke plaats innam. Met het behalen van het kampioenschap in de derde klas is de forxnatie van trainer Ferry Groeneweg op de weg terug. „We moeten ons in die tweede klas waar gaan maken", vindt hij. „We kunnen het ons niet permitteren om in die tweede klas af te gaan. Ik verwacht dat ook niet. De ploeg is, zonder te overdrijven, rijp om ook nu een belangrijke rol mee te gaan spelen". Groeneweg wil ook zeker niet de kans voorbij laten gaan om via de ver- sterkte promotie-regeling, die in ver- band met het uitbreiden van de eer- ste klas naar drie klassen, te profite- ren om weer het hoogste niveau van het zaterdagvoetbal te bereiken. „Er gaan drie ploegen over en waarom zouden wjj daar niet bij kunnen zit- ten. Ik beschik over een jonge en am- bitieuze selectie", laat hij weten. Groeneweg vindt overigens wel, dat Excelsior M in een sterke afdeling is geplaatst. „Met louter ploegen, die stuk voor stuk een brok voetbalge- schiedenis meedragen. Het zal geen makkelijk karwei worden". <#0 Duidelijk zuinig in zijn uitspraken is ditmaal Ger Baas, die in DVO's jubi- leumjaar de ban doorbrak en de Vlaaxdingers eindelijk naar de vierde klas loodste. Voorzichtig: "We moe ten zorgen zover mogelijk van de laatste plaats weg te blijven. Dat is in zijn elftal is ingedeeld, noemt hij niet makkelijk. "Daarin zitten een aantal clubs, die we al uit de RVB kennen. Dat waren kwaaie tegenstan- ders". *Ger Baas Het Maaslandse MVV'27 wil, maar dan moet er wel beter dan vorig jaar uit de startblokken gekomen worden, Gerard Weber.... een rol van betekenis gaan spelen. Ze missen echter en dat is, vindt elftal- leider Jan van der Gaag, een aderla- ting. „Meer dan acht jaar was hij onze doelman en aanvocrder". Voor Van der Gaag was dat vertrek van Van der Wetering (wegens een verhuizing) niet zomaar een vertrek. ,,Nee, vele jaren heb ik hem keepers- training gegeven en dan bouw je toch wel een band met zo'n speler op. Daarom vind ik het erg jammer, dat hij Maasland gaat verlaten". Inmiddels is Jan van der Gaag bezig met de opleiding van een opvolger. John Verboon gaat de plaats onder de lat innemen bij de Maaslanders, die nu onder leiding staan van Gerard Weber. Voor trainer Cor van Rooij, die met Hoekse Boys naar de derde klas pro- moveerde, staat het vast, dat zijn for- matie tot nog betere prestaties in staat is. Zeker gezien de goede resul- taten in de oefenperiode, vindt hij. Zonder terughoudendheid durft hij te stellen, dat de Boys, versterkt met enkele nieuwe spelers, rijp zijn om zich te mengen in de strijd om de promotieplaatsen. "Dat is ook mijn doel. We zitten in een duidelijk op- gaande lijn en die willen we zo lang mogelijk vasthouden", meldt Van Rooij, die met erg veel plezier aan zijn derde Hoekse seizoen begint, vastbesloten. SCHIEDAM Het naar de eerste di- visie gedegradeerde trio van de tafel- tennisvereniging De Korenbeurs treft in de najaarscompetitie Odion, Quick '32, Tempo Team en Wilno. NOAD speelt een trapje lager in de 2e divisie A tegen Avanti 2, Onkyo, Trias, Sjaardema en Delta Impuls. Dirk Hoogenboom laat er geen twij- fel over bestaan, dat DSS'26 een be langrijke rol wil gaan spelen. Vorig seizoen maakten we een minder goede ouverture en dat mag ons straks niet weer overkomen". Zijn selectie groeide met de komst van enkele jeugdspelers. ,,De toch al jonge selectie is door de ervaring opgedaan in de recente com- petitie sterker geworden", aldus de DSS-trainer, die nog steeds kan reke- nen op doelman Leo Verduin, de be- trouwbare sluitpost van de verdedi- ging. ,,Die man blijft een voorbeeld voor iedereen en kan, ondanks zijn 37 jaar, nog niet worden gemist". Ger Pijl hoopt niet opnieuw met de- gradatieperikelen geconfronteerd te worden. "Het angstzweet breekt me nog uit, wanneer ik er aan denk. Nee, dat wil ik niet weer meemaken. Ik re- ken er op, dat mijn elftal ook van de gebeurtenissen heeft geleerd en het niet weer zover laat komen". De emotionele afloop van het laatste seizoen is bekend. Toen andere clubs allang van hun rust genoten, moest HVO (met Satelliet en WFB) nog- maals de wei in voor een nacompeti- tie. Daardoor werd de rustperiode aanzienlijk bekort. "Half juni sloten we het seizoen pas af en eind juli be- gonnen we weer met de voorberei- dingen", aldus Pijl, die nu veel ver- trouwen heeft in zjjn manschappen. Na zijn roerige eerste seizoen bij Zwaluwen, heeft Cor Nieuwen- huizen voor een rustige opbouw als voorbereiding op de nieuwe com- petitie gekozen. Terugkijkend zegt hij: We heb ben te wisselvallig ge- speeld en in veel wedstrijden on- nodig pun ten laten liggen. Dat mag niet meer voorkomen Voor Nieuwehuizen was dat eerste seizoen tevens een kennismaking met een voor hem nog onbekend deel van het voetbalgebeuren in de regio. „Ik ben geschrokken van het aantal ploe gen, dat met een soort anti-voetbal tot prestaties wil komen. Ik kende dat verschijnsel niet", zegt hij open- hartig. „We zullen ons er tegen moe ten wapenen. Hoe, dat weet ik nu nog niet, maar we zullen ons niet meer laten verrassen". vereniging met een geheel eigen karakter. Dat kom je nergens anders tegen. Daarom was het voor mij noodzakelijk om eerst de mogelijk- heden te onderzoeken en die zijn niet tegengevallen". Hij hoopt dadelijk minder geconfron teerd te worden met blessures. „Ik heb niet een keer in dezelfde samen- stelling kunnen spelen en dat komt de prestaties niet ten goede". Hans Stout is gelukkig met de terugkeer van Wim Stoevelaar (ex-Zwaluwen). ,,Hij is een speler, die doelpunten kan maken en dat hebben we hard nodie" Maasdijk presteerde vorig seizoen goed en Nol Olsthoorn wil dat voort- zetten. "Toen klasseerden we ons er- gens in het midden van de ranglijst. Dat was het hoogst haalbare, maar dadelijk zijn de verwachtingen, mede gebaseerd op het doorzetten van de veijonging, hoger gespannen". Talentvolle jongeren moeten de door het vertrek van de routiniers Jan Hor- dijk en Arie van der Sar opengeval- len plaatsen opvullen. "Dat zal voor hen geen makkelijke opgave zijn. Toch reken ik er op, dat de jeugd de kans die ze nu geboden wordt, zal grijpen om zich vast in de selectie te spelen". In de overtuiging trainer te worden van een tweedeklasser, tekende Arie Kurver voor. de Thurlede-club. Uit- eindelijk werd hem een eersteklasser in de schootgeworpen. De Bergschen- hoekse trainer, die er net zijn eerste praktijkjaar als hulptrainer bij Quick Boys heeft opzitten, bluft zich door de verrassing heen. Zal niet ontken- be speiers mochten zeggen welke richting Roel den Hartog mocht in- slaan. Het ingetogen spelletje, dat de ploeg al jarenlang verkocht of zijn stijl, gebaseerd op durf en het zelf ne- men van initiatieven. Aarzelend ko- zen ze de lijn-Den Hart.og. ,,De trans- formatie is redelijk gelukt, maar het is niet meer dan een stapje in de goe de richting geweest'" ,,Amsterdamse branie" werd het al genoemd. Het uitbuiten van de lang onder de oppervlakte gebleven moge- lijkheden door het opbouwen van het zelfvertrouwen. Daarmee kroop de ploeg uit zijn schulp. Den Hartog gaat verder. Weet dat de selectie nagenoeg hetzelfde bleef en er zelfs vier A-junioren aan toege- voegd werden. Zeker ga ik de spel- stijl veranderen. Meer aanvallen vanuit het middenveld en mogelijk ook schuiven met spelers in de defensie, waardoor deze minder sta- tisch is"' Dat de versterkte promotie Den Har tog aanspreekt, is vanzelfsprekend. ,,We moeten maar zorgen, dat we ons die kans niet laten ontgaan". *Jaap de Roode...aanpakken. Jaap de Roode, de nieuwe man in de Broekpolder, laat er geen twijfel over bestaan wat zijn plannen zijn. ,JDoor de selectie zal aangepakt moeten worden. Ik verlang van die knapen, dat zij minimaal tweemaal per week op de training verschijnen en dat de instelling optimaal is. Voldoen zij niet aan die voorwaarden, dan is er voor hen geen plaats in de groep". Vooral zal De Roode aandacht be- steden aan de conditie. ,,lk heb het team aan het einde van de vorige competitie een aantal rnalen geobser- veerd. Toen stond er niets meer op het spel, maar toch viel het mij op, dat de juiste instelling ontbrak. Dat zij het wel degeliik konden opbren- gen, werd daarna duidelijk in het toernooi om het Vlaardings kam pioenschap. Toen maakten ze een goede indruk". Een beter en minder spannend sei- zoen. Daar rekent trainer Wim Poulus op. ,,Wat er allemaal gebeurd is, hoop ik niet nog eens mee te maken. Het heeft me jaren van mijn leven ge- kost", aldus Satelliet's trainer. Hij :is er overigens van oVertuigd, dat de Nieuwelant-ploeg beter zal gaan pres- teren en ver van de degradatie-zone weg zal blijven. ,,De opgaande lijn was aan het eind van het vorig sei zoen al merkbaar, toen wij uit een bijna verslagen positie toch nog terug wisten te komen en vijf wedstrijden op rij wonnen. Satelliet speelt te goed voetbal om in de afdeling te- recht te komen". Voor de spelers is de laatste competitie-finale overigens wel een les geweest. Poulus .Wanneer het er op aan komt is de juiste moraal er wel. Maar ik zoit da! zo graag het gehele seizoen zien *Arie Kurver...niet kansloos. nen, dat de Schiedammers techniek tekort komen. Het kampioenschap kwam hen echter wel toe. Gewoon omdat ze het afdwongen. Door hun arbeid en moraal. Dat worden dade lijk ook onze sterkste wapens in de eerste klas". Helemaal kansloos acht hij zijn team niet. Temeer, omdat er door de uit- breiding van het aantal eersteklassen (naar drie) geen echte degradatie- plaats is. De hekkesluiter speelt na- melijk een promotie jdegradatie-wed- strijd. Zover hoeft het niet te komen. ..Qua conditie, mentaliteit en psy- sieke kracht kunnen we het aan. Ik reken op een PPSC, dat voor zijn plaats zal vechten en het nooit van zijn leven zomaar zal prijsgeven". Hans Stout heeft het eerste seizoen bjj de Shell-ploeg benut om iedereen goed te leren kennen. „TSB is een Doordat het aantal eerste klassen van twee op drie gebracht wordt, is er in het zaterdagvoetbal een ta- melijk ingewikkelde promotie-de- gradatieregeling: le klassen: de nummers laatst uit beide klassen spelen een beslis- singswedstrijd om het behoiid van 6en plaats in de le klas; 2e klassen: de kampioenen en de nummers twee promoveren naar de le klas. De nummers 3 van de klassen A, B en C spelen een wed- strijdenreeks om den plaats in de le klas; 3e klassen: de kampioenen pro moveren naar de 2e klas. De num mers laatst en voorlaatst degra- deren naar de 4e klas; 4e klassen: de kampioenen pro moveren naar de 3e klas. Afhanke- lijk van de degradatie uit de 2e naar de 3e klas bestaat de moge- lijkheid, dat de nummers 2 van de 4e klassen een wedstrijden reeks spelen om promotie naar de 3e klas. De nummers laatst en voor laatst degraderen naar de afdeling. AUTOMATERIALEN B V. 1»MlOD€Ll.AWOJTAAAT '3* 302101 ROTTCROAM. Ttt 010 77J455

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3