de vakature-gids voor Groot Rotterdam Sollicitatieprocedure eenvoudig verwoord secretaresse Een steun in de rug bij je sollicitatie Derde in reeks 'Randstad' BOERS &CO b.v. 010-332988 1) ervaren frezers 2) ervaren fijnbankwerkers P.A.R. Tijdelijk werk? kkk tempo-team WOENSDAG IS SEPTEMBER 1982 37-40 Verschijnt elke woensdag huis-aan-huis in Cedities K graveer- stempel instrumenten en apparatenfabriek Voor onze metaalafdeling, waar kleine gedraaide en gefreesde precisie onderdelen worden vervaardigd, zoeken wij voor zo spoedig mogelijke indiensttreding: Zonder enige ervaring is het zinloos te solliciteren. Naast een prettige werksfeer in een modern geoutilleerd bedrijf bieden wij een'goede honorering, premievrij pensioen en reis- kostenvergoeding. Belangstelling Bel ons op, telefoon 010 - 37 36 44, toestel 6. Neem snel kontakt met ons op. Er ligt nu at werk op u te wachten. Ons adres: van Heekstraat 34, Schiedam, dat is op het industrie- terrein - vlakbij station Schiedam - en voor de automobilist 2 minuten vanaf de afslag Schiedam Centrum. Er staat een vacature in de krant. Je bent geinteresseerd. Net als vele anderen. Maar bij het solliciteren sta je er alleen voor. Daarom is er nu 'Werk maken van je sollici tatie'. Een pocket die jehelpt beslagen ten ijs te komen. Hij kost maar f 1,95 en is verkrijgbaar bij alle vestigingen van Randstad. Haal'm. Een goede sollicitatie is de halve baan. 2 A VERPLEEGKUNDIGEN fuiitim. 4 ZIEKENVERZORGENDEN fuiitim. uilzendorgamsahe Schiedamse Vest 46, 010-139472 Rotterdam. Bericht voor onze adverteerders De sluitingstermijn voor het inleveren van advertenties is maandagmiddag 17.00 uur Inlichtingen over advertentietarieven De Centrale Hervormde Jeugdraad zoekt voor zo spoedig mogelijke indiensttredina een; a SECRETARIAATSMEDEWERKER (m/v) voor 20 uur per week. Het werk bestaat voomamelijk uit het be- handelen van de post, het bijhouden van het archief, het maken en/of uitwerken van verslagen van vergaderingen, typewerk, het beantwoorden van de telefoon en de eerste opvang van bezoekers. De werktijden zijn van 10.00-14.00 uur. Wij zoeken iemand met tenminste een vol- tooide MAVO-4 opleiding, in het bezit van een typediploma. De minimum leeftijd is 21 jaar. Ervaring in een soortgelijke functie is gewenst. Salari&ring volgens de CAO-Welzijnwerk Ab functie, schaal 11-19. Sollicitaties binnen 10 dagen na het ver- schijnen van deze advertentie richten aan; Centrale Hervormde Jeugdraad Grotekerkplein 5,3011 GC Rotterdam t.a.v. Carln Gaemers. VM>9< EOITIE I: Oplaga 165.000 exemplaran. Varjchijnt in Schiabroak. Hillagarsbarg, Barkat an Rodenrijs, Bargschanhoek. Blaiswijk. Tarbragga, Capalla a/d I Joel. Niauwarkark a/d IJsel. Kralingsavear. Btijdorp, Bergpoldar. Overschia, da Zwath, Aiaxandarstad, Ommoord, Oud Verlaat, Krimpenarwaard, Schiedam, Vlaardingen, Maauluis, Maasland, Maasdi|k, Hoak van Holland. EDITIE II: Oplaga 155.000 exemplaren. Verschijnt in Hoogvliat en omstreken, Riddarkark en omstreken. Voorna Putten, Rozenburg, Zwijndrecht en omstreken. West Alblasserwaard, Hoakschawaard. Administratia en exploitatie: Prins Hendrikkade 14. 3071 KB Rotterdam, postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-33.29.86 Vooral jongeren zonder veel beroeps- ervaring hebben het tegenwoordig moeilijk bij het vinden van een baan Vaak en langdurig solliciteren is voor hen geen uitzondering. Tegenover el ke vacature staan thans zo'n 30 werk- lozen. Op sommige personeelsadver- tenties komen wel meer dan honderd sollicitaties binnen. Werkgevers zijn uiteraard verplicht te selecteren,maar nog te vaak is de gang van zaken daar bij voor de sollicitanten onduidelijk en ondoorzichtig. Dezojuist bij Rand stad Uitzendbureau verschenen pocket ,,Werk maken van je soilicita- tie" tracht daaraan iets te doen, door op een eenvoudige manier de verschil- lende stadia van de sollicitatieproce dure te bespreken. Op de achtergrond van deze uitgave staat de overtuiging, dat een sollicitant die weet wat hij of zij kan verwachten zich goed op een sollicitatie kan voorbereiden. De sol licitant zal daardoor sterker komen te staan. De versehijning van dit hand/ante boekje wordt toegejuicht door drs. E.P.F..M. Cosijn, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Perso- neelsbeleid. Drs. Cosijn zegt in zijn voorwoord tot de lezer: „Ik kan en vvil u geen geforeeerd optimisme aan- praten over uw kansen op de arbeids markt. Slechts kan ik uit ervaring .zeggen, dat wie doelgericht en goed voorbereid op vacatures afgaat, meer kans maakt dan wie bij zijn sollicita- tiebezoek de indruk maakt van ,,ik moet wel komen, maar ik geloof er niet meer in". ,,Werk maken van je sollicitatie" is een makkelijk leesbaar boekje. Het bestaat eigcnlijk uit twee delen. Het eerste deel behandelt beknopt alle stappen van de sollicitatieprocedure. In het tweede deel worden tien moei- lijke vragen behandeld die tijdenseen soliicitatiegesprek kunnen worden gesteld. Dopheide 23, 3069 I B Rotterdam, (el. (010) 55 44 98 een klein adviesbureau dat scrviceverlenende werkzaamheden verricht ten beliocve van instellingen die werkzaam zijn op het gebied van de jeugdwelzijnszorg. Wij zoeken voor zo spoedig mogelijke indiensttreding een voor 20 uur per week in de ochtendurcn, van 9.00 - 13.00 uur, die zelfstandig het secretariaat kan beheren. Werkzaamheden o.m.: verzorgen van correspondentie; zorgdragen voor de afwerking van rapportage; plannen van afspraken; financiele administrate notulcren van staf- en bestuursvergaderingen; gastvrouw zijn. Wij denken liierbij aan iemand die: secretaresse-opleiding heeft of ruime ervaring in soortgelijk werk; ouder dan 25 jaar is; enigc affiniteit bezit t.a.v. de jeugdwelzijnszorg. Brieven ricbten aan de coordinator van het P.A.R.Dopheide 23 3069 LB Rotterdam. Kompleel sociaal verzekerd. Wij zoeken per 15.9.1982 I.C. aantekening of ruime ervaring voor zks. Rotterdam-Centrum. per 16.9.1982. voor verpleegtehuis Rotterdam-Noord. per direct ZIEKENVERZORGENDEN A.B. of Z VERPLEEGKUNDIGEN voor inval en weekend diensten. 2 VERPLEEGASSISTENTESvoormvai en weekend diensten. (geen nachtdienst) met recente varpleeghuis ervaring minimaal 2 jaar. (aantoonbaar in Nederland) Voor nadere informatie kunt u vragen naar Wilma Alewijnof Mom Nobel. Het boekje begint met het beschrij- ven van de manieren, waarop men een baan kan vinden: de personeels- advertenties, het arbeidsbureau, de wilde sollicitatie (zelf een adverten- tie zetten of naar een bedrijf schrn- ven of bellen), het uitzendbureau. enz. De kern uit dit bootdstukis dat duidelijk wordt gemaakt dat men— „gericht" moet solliciteren. Lukraak solliciteren zonder over de functie na te denken heeft in de regel weinigzin. Er staan een aantal voorwaarden en tips in voor het schrijven van een goe de sollicitatiebrief. Opzettelijk is geen voorbeeld van een sollicitatie brief opgenomen, omdat werkgevers nogal eens klagen dat sollicitatiebrie- ven steeds meer ..eenheidsworsten" worden. Het boekje behandelt in het kort alle selectieniethoden die in het verlengde van een sollicitatie kunnen liggen, zo- als het psychologische onderzoek. het medisch onderzoek, referenties, de proefopdracht en het justitieel on derzoek. „Werk maken van je sollicitatie" stud aan bij de eerder door Randstad uit - gegeven pockets ,,Werk maken van tijdelijk werk" en ,,Werk maken van je toekomst". De drie pockets zijn voor iedereen verkrijgbaar bij de ves- tiging van dit uitzendbureau. ,,Werk maken van je soliicitatie" voor f.1,95, de andere twee voor f. 2.95 per stuk. stichting centrals hervormde jeugdraad sektie jeugdvormlng, grotekerkplein 5,3011 gc rotterdam tel. 010-13.21.00 girorekening 522029

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 18