Henk van Ulsen opent Teerstoof - seizoen Windturbine in opbouw Schiedams Nieuwsblad Omlegging buslijn 54 Films van de week Bingo- avond Orgelconcert ^#}M[M[lSTUDIO Koffieconcert 'Moeder geef mij de zon' t -H Opbrengst K.W.F. collecte VVOENSDAG IS SEPTEMBER 1982 RIJNMOND/WEST 37-523 a m m k f ''v 1 Kleine advertenties Passage Bio Filmclub Schiedam Jeugdfilm LJBt SCHIEDAM IN 60 MINUTEN VAKANTIEBRUIN Burg.Knappertlaan 174 Tel. 010-260030 SCHIEDAM - Theater De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12 opent, dit weekeind, het tiende seizoen met een splinternieuw programma van Henk van Ulsen dat is getiteld „Moeder geef mij de zon". In dit literair kleinkunst-programma vvordt ,,de moeder" in liederen en gedichten verheerlijkt, verguisd, betreurd en er- kend. 1 v ,-^t. -y:. j SCHIEDAM - Begin September is op het terrein van de Openbare Nutsbe- drijven aan de van Heekstraaf de op bouw beginnen van een windturbine met horizontale as. Teneinde deze, circa 10 ton wegende installatie te Uitgave: De Havenloods beho- rend tot WEGENER huis aan huis bladen b.v. Directie: J.P. Eillebrecht Chef-pedactie: W. Schothorst J. Deijbel Hoofdkantoor Westblaak 159, 3012 KJ Rotterdam, Tel. 010 135085 Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Duo's, personeelsadvertenties en administratiekantoor Prins Hendrikkade 14, 3071 KB Rotterdam. Tel. 010- 132170 Huis-aan-huis-bezorging Interlanden Spreigroep Bijkantoor VLAARDINGEN: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen Tel. 010 346711 Redactie: A. Beyen M. Ames Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010 266615 M. de Zwart, prive 010- 736375 Sport: P. Spek, prive010 352615 Mocht u een krant eens niet of niet op tijd ontvangen, dan kunt u zich wenden tot ons lezersser- vicenummer: 010- 346528 kunnen dragen, zijn 4 betonnen hei- palen van ongeveer 23 meter lang, schuin de grond ingebracht. Een aan- gebrachtc fundatie zorgt voor de nodige stabiliteit. De lengte van de mast van de in op bouw zijnde windturbine, die in de vorm van een aeht-kantige stalen koker is uitgevoerd, is 25 meter. Naar verwachting zal de circa 4 ton wegende molenkop, waarin onder- meer de generator en snelheidsmeter zijn ondergebracht, eind September op de mast worden geplaatst. De drie-bladige rotor welke een vaste verbinding kriigt met de rotor as, is van polyester materiaal gemaakt en heeft een moderne vormgeving. De krachten van de rotor worden door middel van de rotorasen een flexibe- le koppeling overgebracht naar de a-synchrone) generator, die een op- wekvermogen heeft van 55 Kw. Naar verwachting zal de windtur bine eind oktober in gebruik wor den genomen. De energie die door de generator zal worden opgewekt, zal worden gebruikt ten behoeve van de O.N.S.-installaties. SCHIEDAM De huis aan huis en straatcollecte van het Koningin Wil- helmina Fonds voor de Kankerbe- strijding heeft in Schiedam de gewel- dige opbrengst van ritim f.50.000.- opgeleverd. Dit bedrag werd ingeza- meld dankzij de inzet van zeer veel collectanten. De voorstellingen van Moeder geet mij de zon" zijn op vrijdag 17 en za- terdag 18 September om 21.00 uur. De foyer van De Teerstoof is vanaf 20.00 uur geopend. De toegangsprijs bedraagt f 12,50. Mouders van een Cultureel Jongeren Pas of een Pas 65 betalen f 10. Kaarten kunnen wor den gereserveerd van maandag tot en met vrijdag via de V.V.V. Schiedam, telefoon 733000 en vrijdagavond plus zaterdagmiddag aan de zaal, tele foon 26945 5. Gereserveerde kaarten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling te worden afgehaald Tegelijk met de opening van het thea terseizoen starten weer de tentoon stellingen in de foyer van De Teer stoof. De geexposeerde werken zijn: schilderijen (van Daniel Vanmeer haeghe) en in houtskool uitgevoerdt tekeningen, die zijn gecombineerd met pastelkrijt (van Carol Timmers) De tentoonstellingen zijn te bezichti gen voor, tijdens en na de theater voorstellingen. SCHIEDAM - In verband met een af sluiting van de Nieuwe Haven, ter hoogte van de Schoolstraat, wordt buslijn 54 met ingang van maandag 20 September gedurende ongeveer vier dagen omgelegd. In de richting Rubensplein wordt ie bestaande route gevolgd tot aan de Rozenburgerstraat, bij de Willems kade. Vandaar gaat men via Wiliems- kade, Nieuwe Haven, Lange Nieuw straat en C.errit Verboonstraat, om aldus weer op de bestaande route te belanden. In de richting Havendijk wordt dezelfde gewijzigde route ir omgekeerde volgorde gereden. Tijdens de omlegging komen de hal tes Oranjestraat (voorbij Lange Nieuwstraat, richting Havendijk) er Stadhouderslaan (bij Willem de Zvvij- gerlaan in beide richtingen) tijdelijk te vervallen. In de richting Havendijk wordt gedurende deze penode een vervangende halte geplaatst in de Lange Nieuwstraat, voor het post kantoor. 'Monique van de Vcn in „Hoge hakken, e'chte liejde" SCHIEDAM - In het Passage Theater kan men van 16 tot en met 22 Sep tember gaan kijken naar de Neder- landse speelfilm ..Hoge hakken, echte liefde", met in de hoofdrollen Rijk de Gooyer en Monique van de Ven. Het verhaal: Semijns Roggeveen, de miljonair-directeur van een Amster- dams containerbedrijf, neemt uit ver- veling in zijn eigen bedrijf dienst als truckchauffeur In deze hoedanigheid wordt hij verliefd op het kantine- meisie Jenny en ontwikkell zich tot een uiterst opstandige werknemer die zijn collega's opstookt tegen de be- drijfsleiding. Vanzelfsprekepd leidt dit tot de nodige lachwekkende situa- ties. De komedie, die toegankelijk is voor personen van twaalf jaar en ou- der, draait dagelijks (behalve op maandag) om 7 en 9.30 uur. „S.O B." ofwel Standard Gperalio- nal Bullshit is de titel van de komi- sche film die deze week op de spoe- len staat in Passage Bio. Deze film toont het verhaal van een succesvolle filmprodueent die ge- trouwd is met een al even succesriike actrice. Met hun twee kinderen, luii- zen in Bel-Air en Mulibu en dure au to's vormen zij het volmaakte eclit- paar van Hollywood. Tot. De voorstellingen, die toegankelijk zijn voor personen van alle leeftijden, zijn dagelijks (behalve op maandag) om 2 en 8 uur. Bij de Filmclub Schiedam in gebouw De Teerstoof wordt vrijdag 17 sep tember de film ..Ten" gcdraaid In deze film raakt de 42-jaar olide Cieorge tot over zun oren verlietd op een jong bruidie. Hii volgt luar op haar huweliiksreis naar Mexico, al- waar de zu\cn toch vvel lets anders lopen dan George gedacht had. De voorstelling van ..Ten" begint om half tien 'savonds De zaal is vanat negen uur geopend De toegang voor donateurs) bedraagt t 3.50., Hgt dona: teurschap kost f 5, per seizoen in - clusief cle toegang voor de eerste film). Zaterdag-, zondag- en w uensdag middag om twee uur kan de jeugd in het Passage Theater gaan genieten van de Nederlandse film ..Martijn" Doordat Martinis vadei en moeder een winke! hebben. die al hun aan- dacht opeist, lieett Martijn het met gemakkelijk Steeds meer trekt de jongen dan ook naar zijn Opa die ge- lukkig vvel tijd en begrip voor hem heeft. Op zeker. dag arriveert in het dorp, waar vie jongen en zijn lanulie wonen. een filmploeg die daai lei plekke een sprookiesfilm op wil ne- men. Zowel Martini als zun Opa krii- gen een rol in deze film toebedeeid. Alsof dit alios nog niet genoeg is inaakt Martini tudeiis de opnanie ook nog kennis met het longetie Michiel. die met magisehe krachten w irdt vastgehouden door een geheimzinni- ge Oosterse magiei IJoe zon dat alle-' maal aflopen SCHIEDAM-Onder het motto "Jong talent in de Grote of St. Janskerk" wordt dinsdag 21 September de vijfde orgelbespeling van dit jaar in de Gro te Kerk gehouden. Het concert zal worden uitgevoerd door drie gevorderden studenten van het Rotterdams C'onservatorium, uit de orgelklas van de organist van de Grote Kerk Andre Verwoerd. Deze drie zijn: Kees van Dijk (die een sym fonische fantasie over psalm 94 var Julius Reubke ten gehore brengt), Henk den Hollander (hij speelt wer ken van Swcelinck, J.S. Bach en Mo zart) en Mark Schaap (met composi- ties van Krebs, Louis Marehand en Louis Vierne). Het concert begint om 20.1 5 uur. De toegangsprijs bedraagt f.4.-. Houders van een CJP of Pas 65 betalen f.2,50. Geopend van 09.00 tot 23.00 uur ROTTERDAM De Engehe groep 'Modern Eitgliseli' geejt vanavqiid in llal 4 een concert. De band bestaat uit vijj leden. De Londcnsc inusict inaken voor de tweede maal een tour door Ncderland. Het voorprogranuna wordt verzorgd door de Nederlandse groep PIU PIE. Hal 4 gaat om J0.J0 uur open. SCHIEDAM Het gemengd zang- koor ..Senectute" geeft zondag 19 September van 12.30 tot 14.00 uur een koffieconcert in het wijkcentrum De Blauwe Brug in Schiedam-Noord. De toegang tot dit concert is gratis. SCHIEDAM - Het Bingo-seizoen van de Postduiven Vereniging ..De Vrij- heid" gaat 21 September weer van start met een Bingo in zaal Irene aan de Nieuwe Haver Als gehruikelijk zijn er weer volop prijzen te winnen. Bovendien wordt er deze avond een gratis rondje ge- speeld, met een hoofdpriis van f. 250,- aan waardebonnen. De bm- go-balletjes beginnen te rollen om 20.00 uur. De zaal is geopend vanaf 19.00 uur. Deelnemers hebben gra tis toegang.

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3