Proeven, keuren, testen op Femina 35 GEB met energiekwis 460.000 manuren! JARIGE RAN0 OP JUBILERENDE FEMINA Rotan wandmeubel wint terrein Vooralle vormen van leas, en verhuur van personen- Autoleasing is Interleasing WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1982 39-514 "troduceert eerste Femu FAMIUEBEURS INTERLEASING NEDERLAND B.V. Filiaal Rotterdam, Strickledeweg 109 (spaarise polder) 3125 AV Schiedam, Telefoon: 010 - 374911, Telex: 23177 De energiekwis van Energiebedrijf is na king van enige jaren weer terug op Femina. Op de GEB-stand is het ditjaar mogelijk de kennis over cnergie te het Gemeente testen en te vergroten. De vragen zyn een onderbre- helemaal aangepast aan deze tijd. Men kan er dan ook alles mee aan de weet komen over energie, besparing, alternatieve energie, stadsverwarming, centrale antenne en de tarieven van het Rotterdamse GEB. Het opbouwen, inrichten en decoreren van de beurs Femina voor de opening op 1 oktober a.s. en de afbraak die direct na de sluiting op 10 oktober a.s in het Ahoy' Complex begint, brengt 2.500 mensen in gemiddeld vier dagen zestien uur in touw. Dat betekent dat er in de voorbereiding en afhandeling van de manifestatie 160.000 manuren werk gaat zitten. De tentoonstellingsdagen zelf kosten nog eens 300.000 manuren als men er vanuit gaat dat 2.500 mensen tien dagen lang twaalf uur per dag werken. In totaal worden er 460.000 manuren in Femina 35 gestoken. Proeven, keuren testen ook op de •na. De firma Enneking heeft een bloemdroogpoeder ontwikkeld; verse bloemen, tot en met com plete bruidsboeketten, kunnen ermee worden gedroogd en het poeder kan steeds opnieuw wor den gebruikt. Ton's Mosterd, komt met een pi- kant nieuwtje: een "mirakelse zure bom", die niet uit de fles kan.... Voor het zelfknopen van kleden is door Andr6 Sips een speciale knooptafel ontwikkeld die voor het eerst op Femina te zien zal zijn. Op het gebied van zelfmaakmo- de brengt "Pompoen" iets nieuws doe-het-zelf pakketten voor kin der- en dameskleding met voor- geknipte stoffen, inclusief alle fournituren, voering en vlies. Koopmans koninklijke Meelfa- brieken introduceert een zout- arme broodmix voor smakelijk dieetbrood. Complete Care is de eerste creme die handen en nagels'ver- zorgt. In de Eemhal is ruim zestig vier- kante meter ingeruimd voor de stichting RANO-Rotterdam, de oudste ziekenomroep in ons land. De RANO bestaat dit jaar 35 jaar en omdat de Femina eveneens het zevende lustrum viert, is er een bijzondere RANO-presentatie op- gezet. Centraal in de studio staat het ver- jaardagscadeau voor de jarige zie kenomroep: de zes meter lange reportagewagen. „Zo'n wagen v stond al vanaf onze eerste uitzen- ding bovenaan de RANO-verlang- lijst. Financieel was het de omroep echter niet mogelijk de aanschaf rond te krijgen. Alleen al de inrich- ting van een reportagewagen kost Beursprimeur van Prenatal: de vijf-in-een-box. Het is een mul- tifunctionele" babybox met verstelbare bodem; onder de bo- dem is een grote speelgoedlade. Wordt de baby peuter en later kleuter dan zijn onderdelen van de box voor uiteenlopende doel- einden te gebruiken. En met een apart verkrijgbare tent is de box om te bouwen tot speelhuis. "L.E.D.", oftewel Light Emitting Diode, heet het element waar- mee een nieuwe electrische tapijt reiniger van All-Vac is uitgerust. De voordelen ervan: laag energie- verbruik, controle op de werking van het apparaat en bijstelling van de borstel indien nodig. De nieuwe turbo-varia oven van Eta - met edn druk op de knop over te schakelen van conventio- neel op hete lucht - wordt op Fe mina 35 uitvoerig gedemon- streerd. Nieuw is ook het alamat aardlek- apparaat voor extra veiligheid in de woning. Een verplaatsbare petroleumka- chel, zonder afvoer maar toch reuklcos is ook op de Femina aanwezig. Studio Nail Art heeft uit de Ver- enigde Staten nieuwe technieken voor het maken van acrylic kunstnagels naar Nederland ge- haald; Feminabezoekers kunnen gratis een nagel laten aanbrengen In een iets andere sfeer liggen de drogisterij nouveaute's: twee deodorants die een werkingstijd a!s hebben van zeven tot vijftien da gen. Nieuwewijnen en exotische dran- ken kunnen worden be"proefd" in de stand van Interbrands Ne derland. een slordige dertigduizend gulden! Als je weet dat de uitzendingen in de acht Rotterdamse ziekenhuizen en klinieken worden verzorgd door vrijwilligers, de studioapparatuur in onze ruimte in het Dijkzigt-zie- kenhuis door amateurs is opge- bouwd en wordt onderhouden en wij financieel "draaien" dankzij giften van particulieren een be- drijfsleven, dan zal het iedereen duidelijk zjjn waarom de fel be- geerde reportagewagen 35 jaar lang op onze verlanglfjst is blijven st aan". Met steun van Feenstra Rijn Lijn en Lions Club Rotterdam is de wagen er dan toch eindelijk geko- men. Harry Lodders vertelt en- thousiast over de mogelijkheden van de moderne technische voor- zieningen. ,,Van alle Rotterdamse gebeurtenissen, sportevenementen en manifestaties kan de RANO nu een reportage maken. Het luister- publiek in de Rotterdamse instel- lingen zal van al die gebeurtenis sen op de hoogte kunnen worden gebracht". Op Femina 35 is de nieuwe aanwinst reeds in vol be- drijf. „Tijdens de duur van de beurs zal de RANO tussen 9.00 en 22.30 uur een rechtstreeks ra- dioprogramma voor de ruim 3.000 luisteraars verzorgen. Bovendien worden de beurs-bezoekers uitge- nodigd aan de diverse onderdelen van het programma mee te werken. Het publiek is op die manier in de gelegenheid nader kennis te maken met het RANO-werk". Harry Lod ders en zijn collega's hebben in de studio een paar gemakkelijke zit- hoekjes neergezet.zodat de belang- stellenden zich in alle rust kunnen voorbereiden op hun radio-optre- den. Het programma-uitzendschema ziet er als volgt uit: 9.00 uur: Goedemorgen Rotter dam! Een programma waarin mu- ziek, vraaggesprekjes met opdrach- ten aan Femina-bezoeksters de bo-, ventoon voeren. 11.00 uur: Kof- fie met RANO: verzoekplaten. 12.00 uur: Terzake! In dit pro gramma wordt (na)-gepraat over alle mogeiijke zaken die Rotter dam en de regio bezighouden. 13.00 uur: De RANO-Feminakwis Elk antwoord -goed of fout! - kan een prijs opleveren. 14.00 uur: Fe- mina-Aktueel. Beursinformatie. 15.00 uur: Als Dat Zou kunnen?! Muzikale en andere wensen wor den door de RANO in behandeling genomen. 17.00 uur RANO Non stop. Weinig woorden veel mu- ziek.(nietopzondagen). 19.00 uur De RANO Avondshow. Een avond- ,vullend programma waarin o.m. actualiteitenluisterwedstrijden gesprekjes met bekende Rotter- dammers, sport, live optreden van artiesten, en muziek (niet op zon- dagen). 22.30: Sluiting. Op Femina 35 ook aandacht vooi wooncomfort, waarbij een sterke groei is te constateren van het rotan wandmeubel. Het publiek is op de consumentenbeurs in Ahoy' in de ge legenheid zelf te ontdekken dat er nog wat anders is dan alleen eiken of grenen. In stand 250 wordt een groot assortiment rotan en manou wand- kasten gepresenteerd met als thema ..Oriental Style", die harmonieus is te combineren met moderne woon- trends in blank, wit of pitriet. Het prijsniveau van de tentoongestelde meubelen is afgestemd op het hui- dige economische klimaat zonder dat er ook maar enige concessie wordt gedaan aan kwaliteit en af- werking. Oriental Style, nieuwe trend in wonen met rotan. Familiebeurs Femina is traditie- getrouw vol beursprimeurtjes. Legio nieuwe artikelen en diens- ten die het wonen en het werken in en om huis plezieriger maken kunnen op Femina 35 worden geproefd, gekeurd en getest. Een greep uit wat er allemaal getoond en gedemonstreerd wordt op de jubileum-beurs in Ahoy'.

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 11