Make-up adviezen op Modeplein resentatrice Gerda Heemskerk: 'Mode vol afwisseling' fxotisch Sieraden met diamant Modeshn^ ■Ilk 'Vafasch "CtUeIe modest WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1982 RIJNM0ND/WEST 89-515 femina Diamantshow op Modeplein. Alles wat met de diamant als sieraad te maken heeft is te zien op het Modeplein in de Eemhal. In de diamantboetiek presenteert juwelier Ratners een fantastische collectie sieraden met diamant waarmee te- vens het bewijs wordt geleverd dat de kostbare steen toch nog enigszins betaalbaar kan zijn. In de collectie zijn gouden ringen opgenomen met kleine diamantjes die omstreeks f 150,- kosten. Onderdeel van de dia mantshow vormen de demonstraties van een diamantslijper die het publiek dagelijks van 14.00 tot 17.UO uur en van 19.00 tot 22.00 uur aan het werk kan zien. Op het Modeplein worden ook de nieuwtjes op het gebied van cosme- tica getoond. Een schoonheidsadvi- seuze van Revlon is op alle beursda- gen in de voor haar ingerichte salon op het modeplein aanwezig om huid en make-up adviezen te geven. Zij demonstreert er ondermeer de nieuwe winterkleuren voor ogen, wangen en gezicht. In het 'schoon- heids-winkeltje' ook aandacht voor de modieuze haarmode en de nieuw- ste cosmetica-lijn 'Rosa di Roma'. *'Rosa di Roma' met de kleuren van de najaarsmode 1982. „De mode voor de herfst- en winter 1982/1983 is zo gevarieerd, dat ei voor iedereen wel iets bij is. Nieuwe tendenzen voor het winterseizoen zijn de barokstijl, met veel ruches en kantjes: de glamour-mode die gei'n- spireerd is op Hollywood in de jaren vijftig en de pioniersstijl met de stoe- re cowboylaarzen en warme omslag- doeken. Voor de avond is de kleding opval- lend vrouwelijk. Een heel roman- tische mode". Gerda Heemskerk is momenteel druk in de weer de modeshows op Femina 35 voor te bereiden. „Voor de vierde keer werk ik aan het modeplein in de Eemhal mee. Dit jaar presenteren de Rotterdamse modehuizen er een bij- zonder draagbare collectie, waar de klassieke modelijn met plooirok en blazer in is te herkennen. De vier mannequins en de twee dressmen die de kleding aan het publiek zullen to- nen doen dat met bjjzonder veel ple- zier, omdat ook aan de accessoires veel zorg is besteed". Gerda Heemskerk, ruim 25 jaar in het modevak actief kent de smaak van het publiek op Femina. „Men verwacht dat wij een vlotte show brengen, boordevol kleding van goede kwaliteit en toch betaalbaar. Hier en daar een opvallend mode nieuwtje voor de jongere bezoeker en het geheel krijgt iets spranke- lends. Bovendien stelt het publiek een korte maar duidelijke uitleg over hetgeen er getoond wordt op prijs". Met grote vakkennis wijst Gerda Heemskerk haar publiek op het modeplein op de toffen, de modellering en laat zij de belangstellenden zien op welke wjjze de geshowde kleding is te combine- ren met tassen en schoenen. Ter gele- genheid van het zevende lustrum be- gint de presentatrice de modeshows met „nostalgie". „Het heeft ons wel wat moeite gekost de kleding uit de vijftiger jaren bijeen te zoeken. Maar het is gelukt, hoewel ik nog koorts- achtig op ,jacht" ben naar de bjjpas- sende hoedjes en tasjes". In de mode- shows dit jaar ook extra aandacht voor de „grote maten" en de mode voor de aanstaande moeder. „En... zoals gebruikelijk vergeten wij op het modeplein de bruid niet", vult Gerda Heemskerk aan. ACTUELE KLEDING OP FEMINA'S MODE- Een greep uit het modegebeuren op Femina. PLEIN Wie tijdens Femina 35 de Eemhal binnenkomt, wacht een spranke- lende presentatie van alles wat nieuw en mooi is in de mode. eus klassiek tot nonchalan t sportief De Femina-bezoekster beleeft er de come-back van de wollen jas, nu veelal in een wijde belijning De nieuwe modellen zijn met borg gevoerd waarbij de stiksels een op vallend detail zijn. Pantalons dra- gen de mannequins in uiteenlo- pende modellen. Behalve de glad- de en plooibandpantalons tonen zij ze ook met allerlei enkelaccen- ten. Fijne, witte batist, broderie en grote romantische kragen maken de geshowde blouses tot blikvan- gers. De bijpassende rokken ten- slotte worden iets losser in de mo dellering. De kleurcombinaties voor het nieuwe modeseizoen zijn: auber-, gine en heide, steenrood, petrol en groenachtige tinten, afgewis- seld met combinaties in okergeel /zwart en raf/grijs. Ook verrassend is het kleurrijke "decor" waartegen al dat mode- moois wordt gepresenteerd: de vele facetten van de herfst- en wintermode 1982/1983 omgeven door een keur aan exotische groen-, ten en fruit. De opvallende deco- ratie is speciaal voor de jubileren- de Femina ontworpen in samen- werking met de Veiling Zuid-Hol- land (Barendrecht). Rond het Modeplein is traditiegetrouw een groot aantal knusse boetiekjes in- gericht, waar men ongestoord kan "neuzen" tussen van alles wat ac- tueel is in de mode. Viermaal per dag is er een grote modeshow: om half twaalf, 66n uur, drie uur en s avonds om kwart over acht. De mannequins zullen het publiek een breed aan- bod damesmode tonen van modi- Op de modeshows extra aandacht voor bont. De collectie omvat ye- men, nutria, lapin en nerts, met een accent op bontaccesso'res zo als ceintuurs, colliers en hoeden. Opvallend is dat er op de mode- show modellen gedragen worden die nauwelijks duur- der zijn dan een stoffenmantel! Voor de herenmode tekenen twee dressmen die een sportieve, prettig draagbare modelijn presenteren. Op het Modeplein wordt de bruids- mode niet vergeten. De nieuwe modelijn toont aan dat de kleuren van vorige jaren - lila, rose en bleu- vrijwel uit de bruidskleding zijn verdwenen. Het is bijna allemaal weer wit en lang, met een verras- sende come-back van de sleep.

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 14