F ortuna-ploeg pakt Nederlandse titel VEEL BELANGSTELLING VOOR SPORTINSTUIVEN Ui(Ioka's naar Oostenrijk 'Groenoord' zoekt zaalvoetballers Geen dramatische bezuinigingen Sportnieuws naar redactie voor minder dan de halve prijs bezichtigmg NOVOTEL Spannend gevecht om gouden medaille Winterprogramma Sportieve Recreatie IN RIJNMOND/WEST in opdracht van incassobureau van 246 Perzische en Oosterse tapijten zaterdag 16 oktober v.a. 11.00 uurverkoop tot middags 16.00 uur. Hargalaan 2Schiedam Inlichtingen: 02245-592 VVOENSDAG 13 OKTOBER 1982 RIJNMOND/WEST Besparing 'Schade1 sport valt mee VLAARDINGEN - De Vlaardingse sportwereld mag redclijk te- vreden zijn met de uitkomst van de gemeentelijke bezuinigingen voor 1983. De onlangs gepresenteerde begroting voor het volgend jaar laat geen dramatische bezuinigingen in deze sector zien. Natuurlijk moet bier en daar wat worden ingeleverd en is er met een kritische blik gekeken naar de diverse sectoren om te bezien of met een efficient beleid besparingen waren te vinden. Dat is duidelijk gelukt in de begroting voor 1983. Wat echter wel hard aankomt bij met name de sportverenigingen die ge- bruik maken van de sporthal in Vlaardingen, is de voorgestelde ta- riefsverhoging voor deze accommoda- tie. Naast de 4 nrocent verhoging op alle sportaccommodaties wordt het uur- tarief van de sporthal per 1 januari 1983 extra verhoogd. Deze verhoginj; levert de gemeente Vlaardingen een bedrag op van 40.000 gulden. Met ta- rief wordt gebracht op 35 gulden per uur waarntee dit bedrag echter nog in schril contrast staat met de veel hogere tarieven van sporthallen in de omliggende gemeenten. Ook zal het lagere tarief voor het ge- bruik van de sporthal tot 19.00 uur worden afgeschaft in 1983, waardoor de gemeente op 2000 gulden extrt. inkotnsten kan rekenen. Door dezi. extra tariefsverhoging worden niet alleen de binnensportverenigingen ge- troffen. Ook veel buitensport-vereni- gingen maken tegenwoordig gebruik van de sporthal en zullen deze forse tariefsverhoging voelen op de vor enigings-begroting voor het volgend jaar. Op 1 november bespreekt de Vlaar dingse Raad voor Sport en Recrea tie de begroting voor 1983. PETER SPEk VLAARDINGEN Een ploegvan de atletiekvereniging Fortuna heeft afge- lopen zondag op de Nederlandse kampioenschappen 4 x 15 km een gouden medaille behaald. De Fortuna ploeg bestond uit de lopers John Kopal, Karel Leeuwangh, Sjaak Hoo- gendiik en Marius de Snafjer, die in de categorie veteranen 1 een span nend gevecht leverde met een ploeg uit Oss. De veteranen-atletiek neemt bij de Vlaardingse vereniging een steeds belangrijkere plaats in. De prestaties blijven dan ook niet uit. Twee weken geleden behaalde Marius de Snaijer al het Nederlands kampioenschap op de individuele 15 km bij de vetera nen, de leeftijdsklasse tussen de 40 en 45 iaar. Afgelopen zondag stond Marius de Snaijer opnieuw voor een kracht- proef. Op een zwaar parcours in Utrecht, waar dertig ploegen aan de start verschenen, leek Fortuna aan- vankeli.ik genoegen te moeten nemen met een tweede plaats. John Kopa liep wel een sterke 15 km in de nieuwe persoonlijke recordtijd var 54 min. 3 7 sec., maar bleef toch ruirr. zeven minuten achter op de ploeg uit Oss. Karel Leeuwangh en Sjaak Hoogen- dijk konden deze achterstand niet meer wegwerken. Karel Leeuwangh liep op deze 15 km een tijd van 55 min. 20 sec. en Sjaak Hoogendijk rea- liseerde een tijd van 54 min. 05 sec. en de achterstand bedroeg toen nog ruim vijf minuten op de formatie uit Oss, die regelrecht op de gouden me daille leek af te gaan. Marius de Snaijer liep echtr alle repu- taties omver in Utrecht. Met een uit- gekiende race kwam hjj steeds dich- ter bij de atleet uit Oss en op de laat- ste kilometer pakte de Fortuna-atleet de kop en stond deze niet meer af. Met een tijd van 49 min, 11 sec. kwam de totaaltijd van Fortuna op 3 uur 33 min. en 14 sec. Sportwethouder Cees Bot liet vorigi week bij de installatie van de nieuwe sportraad al weten dat het met de bezuinigingen voor de sport in 1983 wel mee zal vallen. "Ontkomen doen we echter niei aan. Door o.a. isolatie van gebouwen kan ook het nodige op de energie- kosten worden bespaard waardoot andere sectoren niet behoeven t< bezuinigen", aldus Bot. Een bedrag van 800.00 gulden moes de wethouder in ziin pottefeuillc zien te vinden om een bijdrage te le- veren aan de bezuinigingen om de ge meente begroting voor 1983 sluitenti te krijgen. llierdoor kan er in 1983 minder geld worden uitgegeven aan het kolpa- bad (88.200,-) en Holy-bad (5 1.600,-1 De subsidie ten behoeve van de jeugdsport gaat met 6700 gulden om- laag, terwijl ook de schoolsport het met 900 gulden minder moet doen'in 1983. De Stichting Medische Sport- keuring moet 100 gulden inleveren VLAARDINGEN De consulenten sportieve recreatie van de gemeente Vlaardingen hebberp weer een om- vangrijk winterprogramma samen- gesteld. Deze vorm van sportbeoefe- ning is ook in Vlaardingen uitge- groeid tot een volwaardige tak van sport met vele duizenden deelnemers. Na acties als ,,Trim U fit" en Sport- real" is de belangstelling voor de sportieve recreatie nog steeds groe- iende. Een onderdeel van het winterpro gramma vormen de sportinstuiven. Vorige week zijn deze instuiven in verschillende zalen door geheel Vlaar dingen weer van start gegaan. Nieuw in dit instuifprogramma is de sport- instuif in de grote sporthal aan de Floris de Vijfdelaan, die in samen- werking met de gymnastiekvereni- ging ..Testo" is opgezet. Bij deze sportinstuiven kan letterlijk iedereen terecht; mensen die onregel- matig werken, die al lang niet meer aan sport hebben gedaan of mensen die zich door omstandigheden niet kunnen of willen binden aan een" sportvereniging. Bij deze vorm van de sportieve re creatie kan een keuze gemaakt wor den uit een uitgebreid aanbod van sport- en spelmogelijkheden zoals voetbal, hockey, volleybal, diverse loopspelen, turnvormen enz. Deze aktiviteiten staan onder leiding van deskundige sportleiders die hicrvoor speciaal zijn opgeleid. De sportinstuiven worden gehouden op: Maaudagavond in de gymnastiek- zaal van de Oude Lijnbaan van 20.00 uur tot 21.30 uur en in de gyntnas- tiekzaal in de Wielwaalstraat van 20.30 uur tot 22.00 uur. Op dinsdagavond kan men terecht in de gymnastiekzaal aan de Albert Schweitzersingel van 20.30 uur tot 22.00 uur in de recreatiehal in de Oosterstraat van 14.00 uur tot 15.30 uur en van 20.00 uur tot 2 1.30 uur. In de sporthal aan de Floris de Vijf delaan kan men op woensdagavond terecht tussen 20.00 uur en 21.30 uur. Op donderdagavond tusser. 20.00 uur en 2 1.30 uur staat de gynt- nastiekzaal open aan de Van de Spie- gelstraat voor de sportieve recreatie. Naast deze sportinstuiven voor vol- wassenen organiseert de VRSR ook nog enkele aparte uren voor de wat oudere mensen die in beweging wil len blijven. Op donderdagmiddag kan men hiervoor terecht in de recreatie hal in de Oosterstraat van 14.00 uur tot 15.30 uur en op de maandag- avond in de gy mnastiekzaal in de van Bleiswijkstraat ven 19.00 tot 20.30 uur. Berichten voor deze sportpagina kunnen worden gezonden aan de redactie van de Rijnmond West Combinatje. floogstraut 122, 3131 BP Vlaardingen. of doorge- geven aan onze sportmedewerker Peter Spek, tel. 010-352615. Oc Vlaardingse judoka Chita Gross VLAARDINGEN Een aantal ludo- ka's uit Vlaardingen en Maassluts heeft een uitnodigmg cntv angendom deel te nemen aan een"internationaal toernooi. dat cp 15 en 16 oktober in Oostenrijk zal worden gehouden Chita Gross uit Vlaardingen en Lies- beth Beeks komen uit in de gewiehts- klasse tot 56 kg In de categoric tot 7 2 kg is Jolanda '.an Meggelen uit Maa^sluis .opgesteld en in de klasse boven de 7 2 kg Marjolem van L'nen Bij de hercn staat opgesteld in de gewichts-klasse tot 95 kg Leo van Oosten. SCHIEDAM De zaalvoetbalver- eniging "Groenoord" zoekt voor haar eerste en tweede team nog een aantal spelers. Door diverse omstandigheden o.a. blessures en militaire dienst van een aantal actieve zaalvoetballers, kan de Schiedamse verciuging niet op voile sterkte aantreden. Bij "Groenoord" wordt gedaeht aan voetballers die gestopt zijn met veld-voetbal maar nog in aetie willen blijven in deze tak van sport. Ook aan nog actieve voet ballers is bejangstelling bij "Groen oord". Belangstellender, kunnen eens lang lar.gs komen in de Oude Lijnbaan m Vlaardingen. waar op vrijdag- avond van 20.00 uur tot 22.30 uur wordt getraind. Ook kan er contact worden opgenomen met de secretaris van de Zaalvoetbul- vereniging. de heer E. de Lange, tel. 010 - 70.7V).78. spoed verkoop

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5