Helft van opbrengst voor collectanten vloerbedekkins s^sasaisasssfta-- sma*- f 135 gipssssiK fl5S: Rest. PLASWYCK Gom start bierwacht Eenmalige uitkering S.S.S.N. activiteiten 'Bram Ballenvanger' Rotterdam/ zaterdag Jo oktober van 11 tot 15 uur Voor alle vormen van leasing en verhuur van personen- en bestelauto's IE Autoleasing is Interleasing leasing] SCHIEDAM In de week van 1 tot 7 november zal wederom door enkele tienduizenden collectanten, huis-aan-huis ofwel op straat, worden gecollecteerd voor "Jantje Beton". Doel van deze, dit jaar voor de vijftiende maal te houden Nationale Jeugdcollecte is het inzamelen van geld voor het jeugdwerk in ons land. Het motto waaronder deze derde lustrum-actie gehouden wordt, luidt: Geef ze leef- en speelruimte. Inlichtingen en stalen: RIJNMOND/WE3T COMBINATIE WOENSDAG 27 OKTOBER 1982 RIJNM0ND/WEST 43-528 :p Nationale collecte 'Jantje Beton' "Geef ze leef- en speelruimte" luidt dit jaar het motto van de actie. Wegens annulering order hotelakkommodatie voor minder dan de halve prijs! Het tapijt is met versnedenlevering franko huis f nu per strekkende meter 19'~' m3Ulmenioesn^^)^• Z^are Pr°iektenkwaliteit. op dublfe^mte'raa woUen noPPentapijt 400 cm breed van? T7Q Uwste Projekttinten, superstum f 379. - per str. meter, nu als Teneinde jeugd- en jongerengroepen die aan de collectes meedoen, extra te stimuleren, stelt Jante Beton dat plus-minus de helft van de door hen ingezamelde gelden, voor het realise- ren van eigen plannen mag worden gebruikt. Deze plannen kunnen on- der meer bestaan uit kleine verbou- wingen of de aanschaf van nieuwe meubelen of speelmateriaal. De andere helft van het collecte- geld wordt landelijk gebruikt voor het financieel ondersteunen van tientallen concrete projecten op het terrein van "leef- en speelruimte voor de jeugd." Soms gaat het daar- bij om een geringe startbijdrage voor een zinvol initiatief van een groepje ouders, soms ook om een fors bedrag voor een veelbelovend plan van een plaatselijke jeugdvereniging. In dit verband wordt onder meer aan- dacht geschonken aan problemen als: gevaar en veiligheid, de isolatie van kinderen van gastarbeiders, de inte- gratie van gehandicapte en niet-ge- SCHIEDAM Gom Bedrijfsdienstenl voor Gebouwen b.v. te Schiedam gaat zich met ingang van januari 1983 toeleggen op het reinigen van biertapinstallaties. Voor het uitvoe- ren van deze dienstverlening in de ho- reca-branche heeft het bedrijf een nieuwe onderneming opgericht onder de naam Gom Horeca Diensten. Door deze uitbreiding kan Gom minstens| 40 mensen aan werk helpen. Tot op heden omvat het pakket van| deze landelijke verlener van bedrijfs- diensten, bewaking en beveiliging, in- terieurbouw en schilderwerken en I linnen- en sanitair-service. Naast deze (in scholen, bedrijfsgebouwen en del gezondheidszorg uitgevoerde) dienst-| verlening opent Gom nu ook een weg I naar de horeca-branche. Het bedriji heeft zich hiervoor verzekerd van de medewerking van elf Nederlandse bierbrouwerijen. Aanleiding voor de-1 ze samenwerking vormt het, rond eind 1982, opheffen van de CV Bier-1 wacht te Amsterdam. Nadere inlichtingen over de activi- teiten van het bedrijf zijn verkrijgbaar I bij: Gom Bedrijfsdiensten voor Ge-1 bouwen BV, 's Gravenlandseweg 258, Postbus 144, 3100 AC Schiedam, te- lefoon 010-623333. handicapte kinderen en het grote gebrek aan veilige eigentijdse speel- voorzieningen en clubhuizen. Vorig jaar werden in dit kader ruim 360 projecten (waaronder kinder- boerderijen, speel-o-theken, speel- plaatsen, jeugdverenigingen, jeugd theaters, de Antilliaanse Sportraad en de Stichting Samenspel Nederlandse en Buitenlandse gezinnen) gehono- reerd met een financiele bijdrage. Ook deze keer hoopt Jantje Beton weer veel, soms reeds lang bestaande wensen van jeugd- en jongerengroe pen in vervulling te doen gaan. Van- daar doet het Nederlandse Jeugdfonds op iedereen een beroep de collecte te steunen. Ofwel via een collecte-bus of intekenlijst, ofwel door het stor- ten van een bijdrage op bankrekening 707070511 of postgiro 1247 ten na me van: Nationaal Jeugdfonds "Jan tje Beton" te Utrecht. SCHIEDAM Mensen die rond moe- ten komen van een minimumloon hebben ook dit jaar weer recht op een eenmalige uitkering. Aanvraag- formulieren en folders (waarin wordt vermeld wie precies voor deze uitke ring in aanmerking komen) zijn ver krijgbaar op de postkantoren of kun nen telefonisch worden aangevraagd via nummer 0017. Alle clienten van de Gemeentelijke Sociale Dienst hebben inmiddels reeds een brief ontvangen waarin staat vermeld wie de uitkering moet aanvragen en wie niet. Volgens deze richtlijnen hoeft een ieder die een R.W.W. (Rijksgroeperingsregeling Werkloze Wericnemers) of A.B.W. (Algemene Bijstandswet)-uitkering voor levensonderhoud ontvangt, g66n formulier in te vullen. De reden hier- van is dat de Gemeentelijke Sociale Dienst voor deze personen nagaat of zij al dan niet voor de uitkering in aanmerking komen. Wei een formulier invullen moet ie dereen die een W.W.V. (Wet Werke- loosheidvoorziening) uitkering, een vergoeding voor taxi- of dieetkosten of slechts af en toe een uitkering van de Gemeentelijke Sociale Dienst ont vangt. In deze laatste gevallen dient men zelfs een formulier te halen, in te vullen en op te sturen, hetgeen moet gebeuren voor 15 november 1982. Een ieder die twijfelt over het recht op deze uitkering, of moeite heeft met het invullen van het formulier kan zich in verbinding stellen met de Gemeentelijke Sociale Dienst, tele- foon 732111, toestel 140. zakennieuws *Sportcafe "Bram Ballenvanger". SCHIEDAM—In het wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein wordt zaterdag 30 oktober een schaak-simultaan wedstrijd gehouden. De wedstrijd, die om half elf begint, wordt geleid door Jos van den Dool de schaakkampioen van de schaakver- eniging "Groenoord". De toegang tot dit schaak-evenement is gratis. Nade re inlichtingen zijn verkrijgbaar: via telefoonnummer 701049 of aan de balie van De Blauwe Brug. Elke donderdagmorgen, van 9.15 tot I 11.15 uur, wordt er in De Blauwe Brug badminton gespeeld. Iedereen die hieraan wil meedoen is welkom. De deelname-kosten bedragen f.l.-. Men moet zelf een racket meebren-1 gen. Shuttles zijn aanwezig. Maandag 8 november, van 13.30 tot 15.00 uur gaat in het wijkcentrum een bloemschikcursus van start. De kosten voor deze, uit vier lessen be staande, cursus bedragen f.20.- (dit is exclusief materiaol). Aanmeldingen kunnen geschieden bij de Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam- Noord telefoon 702207. SCHIEDAM—Sportliefhebbers die graag met anderen van gedachte wis- selen over hun uitverkoren sport kun nen hiervoor, sinds woensdag 20 ok tober, terecht in het Sportcafe 'Bram Ballenvanger" aan de Korte Dam 2. Het is overigens niet de bedoeling dat alle 'toekomstige bezoekers van dit nieuwe horeca-bedrijf op de zelfde wijze binnentreden als de eerste klant dit deed. Deze eersteling in de per- soon van de voormalig Nederlands kampioen judo, Peter Lagerwaard) werd namelijk met een forse zwaai de even daarvoor geopende cate-deur "ingesmeten" door niemand minder dan de oud wereld- en olympisch kampioen Judo, Willem Ruska. De, veel publiek trekkende, openings "plechtigheid" werd muzikaal onder- steund door de drumband, en het majorettenkorps, van de Schiedamse muziekvereniging Ambrosius. Wie eens een kijkje wil nemen in het vol sport-attributen hangende cafe van de heer Heesbeen, alias "Bram Ballenvanger", kan daartoe dagelijks terecht van 10.00 tot 00.01 uur (op vrijdag en zaterdag tot 00.02 uur.) INTERLEASING NEDERLAND B.V. Filiaal Rotterdam, Strickledeweg 109 (spaanse polder) 3125 AV Schiedam, Telefoon; 010 - 374911, Telex: 23177

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 7