Sportclubs nog niet qccoord met bezuiniqingsvoorstellen SchiedamsNieiiwsblad Q Sportnieuws naar redactie Tientallen leden haken at Zwemtoernooi Schiedamse jeugd Kaartleesrit Prestatieloop in Lickebaertbos SPORT i Begroting vanavond in gemeenteraadsvergadering v VLAARDINGEN - De economische teruggang in ons land be- gint ook voelbaar te worden bij de sportverenigingen. Vele pen- ningmeesters hebben de grootste moeite op tijd de contributes van de leden binnen te krijgen. De meeste verenigingen kunnen, ondanks bezuinigingen en tariefsverbogingen van de Overheid bun betalingsverplichtingen nog wel voldoen. Bij de gemotori- seerde sport ecliter is de situatie erg zorgelijk. IWOENSDAG 17 NOVEMBER 1982 46-525 Autoclub Flardingq maakt moeilijke tijden door Voorzitter Dick Kattcstaart van de autoclub vrecst, dat de club opgeheven moet worden. Flardinga Rijders Voorzitter Dick Kattestaart van de Vlaardingse automobiel Club ,,De Flardinga Rijders" ziet de toekomst voor zijn vereniging erg somber in. „De animo van de leden om mee te doen aan evenementen is sterk ge- daald. De verdere terugloop in het aantal deelnemers op onze ritt-en- avonden en het aantal negatieve reac hes op d.e ritten geeft ons als bestuur geeri moed meer om door te gaan", aldus Kattestaart. Het bestuur van de Vlaardingse vere niging wil echter in een laatste poging nog onderzoekeruot er voldoende be- langstelling bestaat om met de activi- teiten door te gaan. In het laatste clubblad schetst Dick Kattestaart de zecr zorgelijke situatie. ,,lk wil op deze manier nog proberen te redden wat er nog te redden is door de leden in duidelijke taal op de situatie te wijzen. Ik hoop toch dat deze oproep nog niet te laat is". Voor Dick Kattestaart, sinds een jaar voorzitter van de vereniging, komt deze ontwikkeling niet als een grote verrassing. „De leegloop van de vere niging en de matige belangstelling voor de ritten is echter wel sneller ge- gaan dan ik een jaar geleden had ge- dacht", zegt Dick Kattestaart, die in december met het bestuur om de ta- fel gaat zitten om over de verdere toekomst van de vereniging te praten. ,,Dan zullen we een definitieve beslis- sing moeten nemen of we nog door- gaan in 1983. Deze beslissing is mede afhankelijk of het ook mogelijk is nog bestuursleden te vinden voor de openvallende plaatsen". Een schrale troosl voor het bestuur is echter, dat de verminderde belang stelling voor deze vorm van de auto- sport ook in andere verenigingen dui- delijk merkbaar is. ..Enkele verenigin gen in deze omgeVing verkeren in de- zelfde situatie, of zijn inmiddels over- gcgaan om de vereniging op te hef- fen", vertelt Dick Kattestaart. De oorzaak van de terugval is niet moeilijk te vinden. „Het autorijden in ons land wordt steeds duurder. Een ritten-avond kost een deelnemer toch gauw dertig gulden en dat blijkt gewoon te veel. Hoe wij deze kosten kunnen terugdringen om deze vorm van de autosport te behouden weet ik echter niet", besluit Dick Katte staart. PETER SPEK VLAARDINGEN - De sportvereni gingen in Vlaardingen willen zich nog niet neerleggen bij de voorgestelde bezuinigingen in de gemeente-begro- ting voor 1983, waarover de gemeen- teraad vanavond gaat praten. De Vlaardingse Zwemclub (VZC), al eerder in het geweer voor het behou den van het gratis zwemuur tussen zes en Zeven uur in de ochtend in het Kolpa- en Holybad, heeft onlangs een brief gezonden aan de gemeente- raadsleden. Met deze laatste poging wil men wijzen op de verstrekkende gevolgen die de bezuinigingen zullen hebben. In duidelijke taal, laat het bestuur van VZC de gemeentebestuurders we- ten wat voor gevolgen de voorgestel de maatregelen hebben voor de zwem club. Een contributieverhoging van honderd procent zou dan noodzake- lijk zijn op de toch al hoge contribu- tie bij de zwemvereniging. Tevens is er geen plaats meer voor de trainings- groepen, die zich voorbereiden op de wedstrijdsport. VZC vraagt voorts aandacht voor de voorstellen die de vereniging in petto heeft o.a. door het overnemen van de taken van het badpersoneel door vrij- willigers van VZC. Ook vraagt het be stuur jde gemeenteraad in de begro ting 1983 voor de energiekosten ge- deeltelijk een andere dekking te vin den. De binnensporters, de gebruikers van de sporthallen en gymnastieklokalen in Vlaardingen, kwamen afgelopen maandagavond nog bijeen om zich te beraden over de voorgestelde bezuini gingen. Vooral de gymnastiekvereni- gingen nebben het erg moeilijk o.a. met het verhogen van de zaal-tarieven en het afbouwen van het jeugdtarief voor de gymnastieklokalen. Mevrouw Wildeboer van de gymnas- tiekvereniging Leonidas-Dovido en lid van de VRSR stelde onlangs nog, dat deze maatregelen de uitgaven van de vereniging met 44 pet. zou verho gen. Ook over de gang van zaken tij- dens de laatste VRSR-vergadering zijn de Binnensporters ontevreden. S.CHIEDAM De Sportraad voor de Gemeente Schiedam organiseert in de Kerst-vakantie een groot school- zwemtoemooi voor leerlingen van het lager onderwijs. Deze wedstrijden worden gehouden op 20 en 21 december in het Sport- fondsenbad. De ifischrijving voor dit toernooi staat open voor leerlingen, die op 20 december in het bezit zijn van een zwemdiploma van de school of van de KNZB. Er wordt in drie groepen gezwommen. Groep A: leer lingen van de vierde klassen, groep B: leerlingen van de vijfde klassen en groep C voor de leerlingen van de zes- de klassen. Op maandag 20 december worden verwerkt de 25 meter vrije slag en de 25 meter schoolslag. Op dinsdag 21 december worden de finales verwerkt van de persoonlijke nummers. Verder staan er voor deze dag schoolestafet- tes op het programma over 4x 25 meter schoolslag. De organisatie wijst de leerkrachten erop, dag de leerlingen die zich opge- ven ook werkelijk op komen dagen. Vorig jaar werd het programma danig in de war gebracht door vele wegblij vers. Alle deelnemers ontvangen een herin- nering aan dit schoolzwemtoernooi, terwijl voor elk onderdeel ook nog afzonderlijke prijzen beschikbaar zijn. Tot 1 december kan men zich opgeven bij het secretariaat van de Schiedamse Sportraad. Berichten voor deze sportpagina kunnen worden gezonden aan de redactie van de Rijnmond West Coinbinatie, Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, of doorge- geven aan onze sportmedewerker Peter Spek, tel. 010-352615. VLAARDINGEN - Slechts 17 deelnemers stonden aan de start voor de vijfde nacht van Vlaardin gen, een kaartleesrit georganiseerd door de autoclub „De Flardinga Rijders". In de 32-jarig.' historie van de ver eniging is dit een dieptepunt. De uitzetters van deze fitde heren A.G. Kloet en J.B.L. ten Kate hadden er toch voor gezorgd dat er een aantrekkelijke rit verreden kon worden. Het traject van 80 km. moest in 150 minuten wor den verreden. In de A-klasse werd winnaar A. de Graaf sr./A.J. Klakman met 137 strafpunten. Op de tweede plaats kwam J. van Kesteren/A. Rietdijk met 144 strafpunten. De derde plaats was voor M.H. Khijnenburg A.M. Knijnenburg met 202 straf punten. In de B-klasse werd winnaar C. Sprenger/A. 1'erfors met 200 strafpunten en in de C-klasse ging de eerste prijs naar de equipe A. de Graaf jr/R. Reek met 216 straf punten. mm V AJV "2* -SWtvk Ook recreatic-lopers kunnen aanstaande zaterdagmlddag meedoen aan ecu 15 km. hop in het Lickebaertbos. VLAARDINGEN - De Vlaardingse atletiekvereniging Fortuna organiseert aanstaande zaterdag de clubkam- pioenschappen 15 km. Naast de wed- strijdloop voor de atleten van de Vlaardingse vereniging heeft de orga nisatie ook een prestatieloop over 15 km. op het programma gezet. Met de organisatie van deze 15 km. wordt een oude traditie in ere her- steld. In 1977 werd voor het teats' om de clubtitels gestreden op dezf afstand. Het parcours is uitgezet in het Licke baerthos en de start is om 14.00 uu> op de Maassluisedijk tussen de Wind mill en Machinefabriek Houdijk. Het inschrijfgeld bedraagt 13,-. Deelnemers kunnen zich zaterdagmid dag inschrijven in de kantine kleedge legenheid aanwezig is.

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 11