Carnavals-scepter van Rietzeilers naar 'Bas V Schiedams Nieuwsblad Voor 1 maart 1983 inschrijven voor minimom-energie-woningen Schiedams Nieuwsblad @1 Ruilbeurs iif STUDIO Carnavalslied SCHIEDAM 1 Senaat en Raad van Elf plechtig geinstalleerd VAN DALEN Project in Woudhoek-Noord SCHIEDAM - Nog niaar nauwelijks stond liij op het podium, de nieuwe Prins Carnaval 1982/1983 Bas I of er klonk een spon- taan ingezet „Alles is voor Bassie" door de stamvolle residentie van De Rietzeilers. De kersverse prins, in het dagelijks leven Bas Kornet geheten, liet dit alles nog wat onwennig over zich heen gaan. Niet voor lang overigens want even later riep liij alle car- navalvierders op om vrolijk verder te feesten. Kleine advertenties (duo's) Tel. 010-132050 !Q7dcreden om Japans terijden GARAGE Vervolg voorpagina Tweezijdig voorbehoud SCHIEDAM IN 60 MINUTEN VAKANTIEBRUIN Burg.Knappertlaan 174 Tel. 010-260030 .Mjtsf v- - i W" v. - - .WOENSDAG 17 NOVEMBER 1982-.46-520 Ik was hot effe zat, in die ouwe jeneverstad niaar ik heb het nu weer naar mijn zin. Wees maar zuinig, wees maar zuinig, ja, dat zei de koningin, maar ik zie er sinds vandaag, toch weer 'n gaatje in. Ik was het effe zat, in die jonge jeneverstad maar ik heb het nu weer naar m'n zin. Maak asjeblief een beetje gein, Carnaval dat moet er zijn, wij zien er nog 'n gaatje in. (eerste couplet) Zeg, Nederland gaat reuze slecht, ri, ra, reuze slecht. Dat zei de koningin terecht en die weet wat ze zegt. Dus moeten we er van voorafaan, keihard tegenaan de centjes moeten rollen gaan dan blijven we bestaan. (tweede couplet) Ik zie ook nog een 'n groter gat, midden in de stad, zo'n puinhoop heeft Schiedam nog van z'n leven niet gehad. En of die tram nou rijdt of niet, einde van het lied, dan zijn we Jantje Pierewiet, fail- liet, failliet, failliet. (Op de melodie: Als het orgel speelt op de ouwe Lindegracht) Uitgave: De Havenloods behorend tot WEGENER huis-aan-huis-bladen b.v. Directie: J.P. Eillebrecht Chef-redactie: W. Schothorst J. Deijbel Hoofdkantoor Westblaak 159, 3012 KJ Rotterdam, Tel. 010-135085 Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Administratiekantoor en personeelsadvertenties Prins Hendrikkade 14, 3071 KB Rotterdam. Tel.: 010-132170 Huis-aan-huis-bezorginy Interlanden Spreigroep Mocht u een krant eens niet of niet op tijd ontvangen, dan kunt u zich wenden tot ons lezersser- vicenummer: 010- 346528 Bijkantoor VLAARDINGEN: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen Tel. 010 346711 Redact ie A. Beyen M. Ames Medewerkers: R. Koppenhagen, prive 010- 266615 M. de Zwart, prive 010- 736375 SportP. Spekprive 010- 3 5261 lijdens de openingsavond van het Rietzeilers Carnaval in zaal Irene, werden tevens de samenstellingen van de Senaat en de Raad van Elf, van het seizoen '82/'83 bekend gemaakt. In de Senaat hebben zitting: J.H. de Groot (de Vorst), G.W. van Es (Graaf en Grootvizier), W. Schenke- laars (le Griffier), T. Keijzers (2e Griffier), H. Bek (Kanselier), J. van Haren (Baron), A. Verwaal (Baron), P. Dries (Adjudant) en J. Heins- broek (troubadour). Als leden van de Raad van Elf zul- len dit jaar funge ?n: C. v. Adri- chem. H. Hoppe, H. v.d. Brink, H. Brockling, W. v.d. Eshof, Ron Dries, Pirn Schenkelaars, M. v. Adriehem, J. Keemink, W. Ver- wayen en M. Verwaal. Gesteund door de Rietzeilers en vele andere carnaval-vierende Schie- dammers zal dit voltallige gezelschap trachten ook in '82/'83 weer vele duizenden guldens bijeen te garen voor gehartdicapten. Dat ze ver- trouwen hierin te slagen, getuigt het nieuwe Carnavalslied. Buys Ballotlaan 4 VLAARDINGEN Tel. 348700. SCHIEDAM Morgenavond, 18 no- vember, wordt er weer een ruilbeurs gehouden in het wijkcentrum De Blauwe Brug in Schiedam-Noord de berus kunnen allerlei dingen ger- ruild worden waaronder: postzegels, munten, sigarenbandjes, suikerzakjes, ansichtkaarten, en lucifermerken. De toegang tot de avond, die om 19.00 uur begint, bedraagt f 1,-. SCHIEDAM In het wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein wordt zaterdag 20 november een Loop-Inn avond in Franse sfeer ge houden. Iedereen, vanaf 18 jaar, die houdt van Franse wijn, -kaas eri -shancons is dan welkom. De avond begint om 20.00 uur. De zaal is vanaf 19.30 uur geopend. De Prins Carnaval '82/'83 „Bas SCHIEDAM De 184 minimum- energie woningen, waarvoor wethou- der Chr. Zijdeveld op 26 oktober de eerste paal heeft gestagen, zullen min- stens een half jaar voor de oplevering toe worden gewezen aan de toekom- stige bewoners. Reden van deze vroe- ge toewijzing is dat men hierdoor in staat zal zijn de mensen, ruim voor het tijdstip dat zij gaan verhuizen, wegwijs te maken in de juiste bewo- m De nicuwbouw beschikt onder fneer over ecu goed uitgcrnst uitlecnmagazijn. gel verhuizen, terwijl ook alle in het gebouw aan de Mesdaglaan plaats- hebbende activiteiten worden ver- plaatst naar de Van Swindensingel. Daarnaast zal men voor het lenen en terugbrengen van verpleegartikelen, rolstoelen en dergelijke niet meer te recht kunnen aan de Westerkade, doch uitsluitend in de gebouwen aan het Bachplein en de Van Swindensin- geL Dag van 10 tot 16 uur, zal een ieder in de gelegenheid zijn het nieuwe Kruisgebouw te bezichtigen. Daarbij zal men op de beneden-verdieping ondermeer de receptie, het zuigelin- gen- en kleuterbureau, de dokters- kamers, de keuken, de ruimte voor het geven van cursussen en het uit- leenmagazijn aantreffen. Op de eerste verdieping bevinden zich de vergader- kamers, de administratie, het kantoor van de hoofdverpleegkundige en de algemeen coordinator en een verblijfs- etensruimte voor de ziekenverzorg- sterSen wijkverpleegkundigen. Teneinde het Open Huis een feeste- lijk karakter de geven zijn er tijdens de dag diverse stands in het gebouw te vinden waar allerhande voorlich- ting over het werk van de Kruisvere- niging verkrijgbaar is. Voor de kinde- ren wordt er bovendien nog een pop- ning van de minimum-energie-wonin- gen. Belangstellenden voor een principe- toewjjzing van een minimum-ener- gie-woning in Woudhoek-Noord kun nen zich hiervoor opgeven bij het Bu reau Huisvesting. Hiertoe zijn bii het bureau formulieren verkrijgbaar. Wie nog niet als woningzoekende is gere- gistreerd, dient tevens een formulier tot registratie als woningzoekende aan te vragen. Om voor een woning in Schiedam in aanmerking te komen moet men namelijk als woningzoe kende staan ingesclireven. Wanneer men reeds als woningzoe kende is geregistreerd en in het au- tomatische bestand van Bureau Huis vesting is opgenomen, wordt de aan- vraag voor een minimum-energie-wo- ning bij de zich in de computer be- vindende gegevens gevoegd. Is dit niet het geval dan wordt men opge- roepen voor herinschrijving. Direct na deze herinschrijving worden de ge gevens samen met de aanvraag voor een woning in deelplan 4B1 in het geautomatiseerde bestand opgeno men. Bij dit alles geldt dat iedereen die belangstelling voor een minimum- energie-woning heeft, dus ook de- genendie zich voor 1 november 1982 hebben aangemeld als belangstellen- de voor een woning in deelplan 4B1, het formulier „aanvraag principe toewijzing energie-woning" moeten ophalen en weer inleveren bij het Bureau Huisvesting. De aanmelding voor de woningen, die vermoedelijk rond mei 1983 zullen worden toege- wezen, sluit per 1 maart 1983. Het Bureau Huisvesting zal in samen- werking met de toekomstige beheer- der van het complex bekijken wie. gemeten naar de maatstaven van de woonruimteverordening en het woonruimtereglement, voor een prin cipe toewijzing in aanmerking ko men. Aan deze mensen zal hierna als- nog gevraagd worden of zij voor een minimuin-energie-woning in aanmer king willen komen. Afhankelijk van de readies zullen per 1 mei 1983 de definitieve principe toewijzingen van de individuele woningen (dus met straat en huisnummer) worden ver- zonden. Aan de principe toewijzin gen is een tweezijdig voorbehoud ver- bonden. Dit houdt in dat: (ten eer ste) de betrokkene tot het moment van het tekenen van het huurcontract van de optie kan afzien, maar dat ook (ten tweede) de gemeente de principe toezijzing vervallen kan ver- klaren. Hiervan zal ondermeer ge- bruik worden gemaakt wanneer, met name in de inkomens- en/of gezinssi- tuatie, aanzienlijke veranderingen hebben plaatsgevonden. Aldus kan worden voorkomen dat bijvoorbeeld een vijf-kamer woning door twee per- sonen wordt betrokken. In dergelijke gevallen zal overigens wel altijd wor den geprobeerd de betrokkenen een andere, passende, woning in het complex toe te wijzen. Voor nadere inlichtingen over de toe wijzing kan men zich wenden tot het Bureau Huisvesting aan de 's Graven- landseweg 567. Het bureau is alle werkdagen geopend van 08.30 tot 12.00 uur. Geopend van 09.00 tot 23.00 uur

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3