Dubbele 'Primeur' voor Schiedams burgervader T eerstoof-programma Radio Aba heropend Filmvoorstellingen 'Veilig uit' Schiedams Nieinvsblad Vooralle vormen van leasing en verhuur van perso nen- en bestelauto's Ooievaars bingo SCHIEDAM Nieuwe oogst Beaujolais in de handel Autoleasing is Interleasing winter RIJNMOND/WCST COMBINATIE leasing SCHIEDAM - De, uit onze drice '82 Evelyn Melchers heeft Beaujolais Primeur geoffreerd stad afkomstige, Wijnambassa- maandagmorgen de eerste aan burgemeester Te Loo. Zij verrichte deze handeling zelfs tweemaal en wel om acht uur, bij de firma Drik-wager-Florijn en om negen uur, in het Stads kantoor. WOENSDAG 17 NOVEMBER 1982 46-523 zakennieuw§ INTERLEASING NEDERLAND B.V. Filiaal Rotterdam, Strickledeweg 109 (spoanse polder) 3125 AV Schiedam, Telefoon: 010 - 374911, Telex: 23177 Zaterdagmiddag om half drie brengt het Haags Marionettentheater het programma ,,Doen alsof" in De Teer- stoof. Deze jeugdvoorstelling begint om half drie. De zaal is vanaf twee uur geopend. De kaartjes voor ,,Doen alsof" kosten f.3.50. Plaatsbewijzen voor de voorstellin- gen in theater De Teerstoof kunnen worden gereserveerd via de VVV Schiedam, telefoon 733000 en (vrij- dagavond plus zaterdag na 13.00 uur) via het theater, telefoon 269455. Gereserveerde kaarten dienen uiter- lijk een kwartier voor de voorstel- ling worden afgehaald. Martin van WaarJenbitrg. Hans Libcrg en F.vert de Vries in ..De Pianist". SCHIEDAM Cabaret Van Santen verschijnt vrijdag 19 en zondag 21 november op de planken van theater De Teerstoof met het nieuwe pro gramma „De pianist". In dit stuk wordt Hans Liberg, de nieuwe begeleider en „pianist", door de beide heren Van Santen meegeno- men in Iach en zorgwekkende situa- ties, persiflages en adsurditeiten. Het programma begint op beide avonden om 21.00 uur. 'Oe foyer is vanaf 20.00 uur geopend. De toegangs- prijs bedraagt f. 12.50. Houders van een C.J.P. of Pas 65 betalen f. 10.-. Het totaalgemoderniscerde pand van Radio Aba Scene uit ..Heksen en Bezemstelen SCHIEDAM - Bij de Filmclub Schie dam in gebouw De Teerstoof wordt vrijdagavond om half tien de span- nende thriller, naar het boek van Agatha Christie, Death on the Nile" gedraaid. In dit verhaal stelt de fameuze speur- der llercule Ridgeway alles in het werk om de moord op de rijke en knappe Linnet Ridgeway op te lossen. Een en ander speelt zich af aan boord van een Iuxueus schip waarop Linnet en haar kersverse 'echtgenoot hun huwelijksreis door- brengen. De toegang tot de filmzaal, die vanaf negen uur geopend is, bedraagt f.3.50 (voor leden). Overi- ge belangstellenden betalen (voor het lidmaatschap plus de toegang voor de eerste film) f.5.-. In verband met de staking van onder- wijzend personeel wordt er deze week iedere middag een kinderfilm- voorstelling gehouden in het Passage Theater. De titel van deze 'Neder- lands ondertitelde, film is „Heksen en Bezemstelen". Met verhaal gaat over drie kinderen die, onder dreiging van een Duitse invasie, worden geevacueerd naar het Engelse platteland. Zij worden daar aan de zorgen toevertrouwd van Eglantine Price. Na enige tijd ont- dekt het drietal dat Eglantine eqn heks is. Of beter gezegd een halve heks, want de cursus die zij hiervoor volgt, is nog altijd niet afgelopen. Even ziet het er trouwens naar uit dat Eglantine, door het wegraken van de helft van een boek, haar heksenstudie nooit zal kunnen afma- ken. Hoe het afloopt kunnen jullie gaan zien op donderdag, vrijdag, zater dag, zondag en woensdagmiddag om twee uur. De bingo begint om precies 20.00 uur. De zaal is vanaf 19.00 uur geo pend. *De Wijnambassadrice '82 Evelyn Melchers overhandigt burgemeester Te Loo de eerste Beaujolais Primeur. De Beaujolais Primeur is een frisse. fruitige wijn die gedurende de afge lopen jaren ontstellend populair i: geworden. Voornaamste reden hier van is dat juist de uit de Beaujolai: afkomstige wijnen zich uitstekenc lenen om jong gedronken te worden Dit houdt onder meer verband met een snellere natuurlijke gisting en ge perfectioneerde methodes om di wijn drinkbaar te maken. Daar de weersomstandigheden van het afgelopen jaar bijzonder goed wa ren, heeft 1982 een overvloedige druivenoogst opgeleverd. Wijnken ners verwachten in verband hiermet dan ook dat dit jaar een van de beste wijnjaren gaat worden. Of dit inderdaad het geval zal zijn kan men nu reeds vaststellen bij hei drinken van de, niet lang houdbare. „nieuwe oogst" Beaujolais Primeur SCHIEDAM Radio Aba, aan de Groenelaan 95, heeft een ware meta- tnorfose ondergaan. Deze omvat zo- wel een uitbreiding als vernieuwing van het „sinds zeven jaar in Schiedam Zuid gevestigde, bedrijf. Het verbouw- de pand is donderdag 11 november heropend met een feestelijke receptie. „Voornaamste reden van ons besluit, om tot deze rigoreuze-verbouwing over te gaan", vertelt de heer Van Vliet die samen met de heer Seliers de scepter over Radio Aba voert, „was het nijpend gebrek aan ruimte. Daardoor waren we namelijk niet in staat al de te verkopen goederen be- hoorlijk uit te stellen. Nu kan dat dus wel en, wat het belangrijkste is, zelfs op een voor de klant goed overzichte- lijke wijze. Aangezien we om dit te bereiken toch flink moesten gaan ver- bouwen, besloten we toen ook maar direct de gevel te vernieuwen. Daarbij hebben we dus gekozen voor een gro- te glaswand, die de zaak op een grote etalage doet lijken. Vanzelfsprekend betekent dat niet, dat fcijkersbinnen niet welkom zijn want net als voor- heen kan iedereen hier vrijblijvend binnenstappen. Men hoeft dus echt geen drempelvrees te hebben of angst dat wij iets opdringen". In het schitterend verbouwde pand van Radio Aba wordt, zoals de heer Van Vliet lachend zegt: „Alles ver- kocht waaraan een stekker zit. Dat betekent dus", besluit hij, „dat men voor allerlei electrische apparatuur, van lamp tot video-recorder, bij ons terecht kan. Bovendien beschikken wij ook nog over een eigen werk- plaats, voor het uitvoeren van vak- kundige reparaties". Radio Aba aan de Groenelaan 95 is geopend: op dinsdag van 9.30 tot 18.00 uur, op woensdag van 9.30 tot 12.00 uur, op donderdag van 9.30 tot 21.00 uur, op vrijdag van 9.30 tot 18.00 uur en op zaterdag van 9.30 tot 16.00 uur. Het tarief voor een oppas van ,,Vei- lig uit' bedraagt f.3.- per uur (na 24.00 uur f.5.- per uur). Op feest- dagen is men de oppas f.5.- per uur verschuldigd (na 24.00 uur betaalt men dan f.6.- per uur). Voor nadere infornjatie of het aan- vragen van een oppas kan men zich wenden tot het wijkcentrum De Blauwe Brug, telefoon 702207. SCHIEDAM In de grote zaal van Sociale Belangen aan de Lange Haven 73 rollen 24 november weer de bin- goballetjes ten bate van de Schiedam- se Invaliden Sportvereniging „De Ooievaars". Als gebruikelijk zijn er met deze bin go weer vele prijzen te winnen waar- onder een groot assortiment huishou- delijke gebruiksvoorwerpen zoals: koffiezetapparaten, stoomstrijkijzers, klokradio's, tafelgrills, mixers, scheerapparaten, dekbedden, laken- sets enzovoorts. De superprijswin- naars van de avond kunnen kiezen uit: dames- en herenrijwielen, draag- bare televisietoestellen, stereo casset te-recorders, stofzuigers en waarde- bonnen ter waarde van f 200.-. SCHIEDAM - Schiedam-Noord be- schikt sinds ongeveer anderhalf jaar over een, bij de Stichting Samenle- vingsopbouw Schiedam aangesloten, oppascentrale. Deze centrale, Veilig uit" geheten, telt inmiddels zo'n 40 jongens en meisjes vanaf 15 jaar die als oppas willen fungeren.

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5