r Schiedams Nieuwsblad $0$ Glamour en glitter bij Holiday on Ice Hoogtepunt in uitgaanswereld SHOW 1 Romantiek, luinior, acrobatiek, ballet, variete. De ,,showfabriek" Holiday on Ice doet de bezoeker zich twee en een half uur in een droomwereld wanen. Een irreele wereld weliswaar waarin gla mour en glitter een belangrijk aandeel hebben. Centraal in de ijs- show staan enkele meervoudig schaatskampioenen die in hoog tempo bun stunts op het smalle ijzer uitvoeren. De sol is ten wor- den bijgestaan door een corps de ballet" dat in fraaie kostuums gestoken aan verschillende scenes gestalte geeft. Een bezoek aan *s werelds grootste reizende gezelschap betekent enkele uren puur amusement voor groot en klein. Onzeker bestaan Behoefte Schijnwereld WOENSDAG 17 NOVEMBER 1982146-524 i 'Showfqbriek' brengt dromen op ijs tot leven "V Rotterdam beleeft ditmaal de pre miere van deze ijsshow van Holiday on lee alvorens de produktie in Lon don van start zal gaan. Het spektakel is van dinsdag 23 tot en met zondag 28 noventber te zien in het Sportpa- leis Alioy'. Internationale ijssterren werken aan dit schouwspel mee, zoals Ondrej Nepela uit Tsjechoslowakije die vijf keer Europees, drie kecr Wereld- en Olympisch kampioen was; de vier- voudig Britse sehaatskanipioene Susan Firth; de Amerikaanse ster- sehaatser Tim Zink en Karena Richardson die Engeland vertegen- woordigde op de Europese, Wereld- en Olympisohe kanipioensc'iappen. Momenteel reizen vijf Holiday on Ice-ensembles over de wereld. Naast de solisten behoort tot een gezel schap een team van ongeveer 35 vrouwen en mannen die tezamen het ballet vormen. Jonge mensen (leeftijd is gemiddeld 25 jaar) die him droom om wat van de wereld te zien hier- mee kunnen realiseren. Door: Marianne Ames De 23-jarige Karena Richardson is nu voor het derde jaar bij Holiday on Ice. Het is de eerste keer dat zij in Rotterdam te zien zal zijn. ..Schaatsen doe ik al vanaf m'n zesde jaar. Ik kon bijna eerder schaatsen dan lopen", lacht zij. De Britse schaatsster vertelt dat er achter dat fonkelende schouwspel een hechte grocp schuilgaat. Menig bezoeker zal zich op deze schijnwereld verkijken. Karena Richardson maakte echter duidelijk dat de schaatssterren zelf de tijdelijkheid van het succes onderken- nen. Na de voorstclling ondergaan de sterrpn ook een metamorfose. Tim Zink, bijvoorbeeld, die eerst werd be- jubeld in de ijshal, bedient dan achter de coulissen de hongerige artiesten en medewerkers van een doodgewoon broodje hamburger. Iedereen moet deze bardienst draaien: meervoudig schaatsster of niet. De wereld rond Holiday on Ice heeft niet alleen aantrekkingskracht op schaatsers die een vaste baan ambie- ren. Aan een produktie werken in to- taal negentig personen mee: arties ten, ijstechnici, costumi^res, electri cians, rekwisiteurs en administratief personeel. Mensen die de voorkeur gegeven hebben aan het enerverende leven van reizen en show. Bram Korteweg is zo iemand. Een rasechte Rotterdammer die zich in 8,5 jaar een vaste plaats in de staf van de showfabriek heeft verworven. „Na sehooltijd werkte ik als toneel- *()ok kinckrcn 'genieten i an her ijsspektakel. Karena Richardson, viervoudig Brits sehaatskanipioene. heeft 't prima naar liaar zin bij de show fabriek. jongen, een soort duvelstoejager, bij Holiday on Ice, wanneer deze in Rotterdam was. De show business oefende een onweerstaanbare aan trekkingskracht op mij uit. Die uitda- ging was sterker dan mijn wens om leraar te worden. Toen ik achttien jaar was, ben ik met ae ijsshow mee- Holiday on Ice werd in 1945 in Noord-Amerika opgericht en het eerste gezelschap begon reeds in 1950 met een wereldtoernee. Het duurde tot 1954 voor ook Neder- land werd bezocht. De oude Ahoy'-hal in Rotterdam beleefde toen de Nederlandse premiere van een evenement dat uitgrocide tot een hoogtepunt in de uitgaanswe reld. De show wordt geproduceerd door Madison Square Garden, New York. Choreograaf en ideeen- man is Ted Shuffle. De 750 kos tuums voor deze productie zijn ontworpen door de befaamde Franse couturier Andre Levas- seur, terwijl Andre Muscat de mu- ziek componeerde en arrangeerde. Jaarlijks terkt Holiday on Ice over de gehele wereld ruim 7,5 miljoen bezoekers. getrokken. De wereld van dromen, werd ook die van hard werken. Ik beb echter nooit spijt van die stap ge- had. Holiday on Ice is van een enor- me betekenis voor mij geweest. Het is een bevredigend gevoel dat je live- amusement aan miljoenen mensen kunt presenteren", aldus de 29-jarige publiciteitsc'hef, die meent dat de be- langstelling voor een evenement als Holiday on Ice niet taant. ,,Ook in de tachtiger jaren blijft de behoefte bestaan om met het hele ge- zin uit te gaan. Mensen willen niet al leen slapen en werken. Ondanks de sleehte economie wil men ook uit de dageliikse beslommeringen zijn. Een bezoek aan onze ijsshow betekent voor korte tijd een droomwereld be- treden, waardoor alle problemen even vergeten kunnen worden. Daar- aan meewerken geeft een fantastisch gevoel". ,,Er heerst een goede steer. We moe- ten wel hard werken: overdag repete- ren en 's avonds een uitvoering. Toch kun je genoCg tijd vrij maken voor een sight-seeing. Op deze manier zie je ook wat van de wereld. Bovendien heb je een vaste baan. Als amateur verdien je immers weinig met deel- name aan kampioenschappen. Het is een onzeker bestaan en brengt vaak geen brood op de plank. Als profes sional bij Holiday on Ice heb ik 't prima naar m'n zin. Zolang als het duurt", aldus Karena die o.a. eenrol vertolkt in ,,I will survive" en als Belle star in ,,San Francisco 1906". Op het ijs schitteren de solisten met hun perfecte uitvoering van de diver se scenes. Gevangen in de schijnwer- pers beantwoorden zij aan de ver- wachtingen van het ademloze publiek: knappe, jonge mensen die bijvoor beeld sprookjes als Assepoester en een moderne Love Story welhaast achteloos op het ijs doen herleven. ..Holiday on Ice brengt top-amuse ment. Een modern ijsballet voor het hele gezin. De televisie kan niet tegen dit schouwspel concurreren. Het is jammer dat sommige mensen niet echt weten wat ze missen. Goed. ze krijgen er heus geen slapeloze nach- ten van als ze het gebeuren nooit hebben gezien. Maar iedereen moet tenminste een keer in Ahoy' de show hebben meegemaakt", besluit Korte weg. De ijsshow die in Rotterdam wordt gepresenteerd, brengt onder andere een kleurrijke hulde aan Judy Gar land; toont een wervelend Kozakken- festival; het sprookje van Assepoester; San Francisco 1906 (met als apothe- ose een heuse aardbeving) en ,,24 uur uit het leven van een man". Elke avond van 23 tot en met 28 no- vember vindt in Sportpaleis Ahoy' om 20.00 uur een voorstelling plaats. *Glamour en glitter vormen een belangrijk onderdeel van de show. Op zaterdag om 15.30 en 20.00 uur en op zondag uitsluitend om 12,30 en 16.1 5 uur.

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 7