I Sint bezoekt hei-stellinq in Schiedam-West J Wethouder huldigt sporters Schiedams Nieuwsblad ID Traditionele kerstzang op 18 december Ontsteken Kerstlichtjes Kerstbal Surprise voor projectleider #ra[ESTUDIOj Fototentoonstelling HIROSHIMA - NAGASAKI SCHIEDAM H Kampioenen ontvangen herinnering WOENSDAG 8 DECEMBER 1982 •49-522 SCHIEDAM In de Grote of St. Janskerk wordt op zaterdag 18 december weer de traditionele Kerstang gehouden. Zoals dat ge- durende de elf jaar dat deze Kerstzang wordt georganiseerd ge- bruvkelijk is geraakt, heeft het comity .Schiedam Zingt" ook dit jaar weer een aantrekkelijk programma samengesteld. Hierin is naast de zogenaamde „volwassen" kerstzang ook een kinderkoor betrokken. De jeugd zal overigens niet alleen vocaal, doch ook bij de presentatie van het gebeuren haar steentje bijdragen. SCHIEDAM Na zijn bezoek aan het wijkcentrum De Bever in de Van Beverenstraat, alwaar hij een en ander over het nieuw- bouwproject voor de Mariastraat en omgeving vernam, besloot Sinterklaas aan zijn toch al zo voile agenda van 3 december nog enige punten toe te voegen. Dit leidde er toe dat de Goedheilig- man zich even later naar de in de Mariastraat staande hei-stelling begaf om een praatje te maken met de aldaar aanwezige werklie- den. Gedicht GROTE KERK VLAARDINGEN nog geopend op donderdag en vrijdag, ook's avonds van zeven - negen uur I-SCHIEDAM Burg.Knappertlaan 174 Tel. 010-260030 4 'Schiedam zingt' in Grote Kerk Aan de Kerstzang 1982 wordt mede- werking verleend door het Koninklijk Schiedams Mannenkoor .Orpheus", het (uit Maassluis afkomstige) Henry Blackmon Koor, het kinderkoor „Jong Begin", de koperblazers van Harpe Davids, Ger Hagenaars (orgel), Henry Blackmon (als solist), burge- Kddrtverkoop meester Mr. G.Jte Loo en vele ande- ren. De begeleiding van de koren en solisten zal geschieden met een Jo- hannusorgel en een piano, welke be- schikbaar zijn gesteld door Joh. de Heer uit Rotterdam. den" van de Kerstzang kunnen genie- ten. Evenals in de voorgaande jaren wordt dit mogelijk gemaakt door een speciale uitzending van de Zieken Omroep. Tijdens de Kerstzang zal de Grote Kerk als gebruikelijk zijn versierd met dennebomen, terwijl alle kaarsen in de grote kroonlifchters zullen branden. Naast de in de kerk aanwe- zige personen zullen ook de patien- ten van het Schieland Ziekenhuis en de bewoners van „De Drie Maasste- Hoewel de kosten voor het houden van de Kerstzang blijven stijgen is het comite Schiedam Zingt er toch weer in geslaagd de toegangsprijs tot f 1 ,- te beperken. Dit is mede te danken aan de reeds binnengekomen giften van diverse Schiedamse bedrijven; in- stellingen en particulieren (giften kunnen worden gestort op gironum- mer 3536900, ten name van „Schie- dam Zingt"). Toegangskaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar bij het V.V.V./S.G.-kan- toor aan de Buitenhavenweg 9; de *Ook dit jaar wordt in de Grote of St. Janskerk weer een Kerstzang gehouden. koster van de Grote Kerk (tuiningang Lange Kerkstraat); muziekhandel Hakkert op de Hoogstraat 163; sig.- mag. Bergman aan de Voornesestraat 1sig.-mag. Van Asch in de Prof. Kam. Onneslaan 144; sig.-mag. Ru bens op het Rubensplein 6; sig.-mag. Bouwman aan de Vlaardingerdyk 7; sig.-mag. Dullaard aan de Mgr. Nolens- laan 412; foto Huize Brabant in het winkelcentrum Spaland; de fam. Van Lieshout aan het Noordeinde 9; de fam. Meulendijk, Royaardsplein 172 en bij alle Bondsspaarbanken. De Kerstzang op 18 december begint om 20.00 uur. De kerk, die uitslui- tend via de hoofdingang aan de Korte Kerkstraat toegankelijk is, gaat open om 19.30 uur. SCHIEDAM - De wijkvereniging Groenoord en omgeving houdt zater dag 18 december een Kerstbal in Boerdery Landvreugd aan de Swee- lincksingel 7. Het bal begint om 21.00 uur. De zaal is vanaf 20.30 uur geopend. De toegang bedraagt f 12,50 per persoon. Kaarten zijn morgen, 9 december, tussen 20.00 en 21.30 uur verkrijgbaar in de reeds ge- noemde boerderij. SCHIEDAM Burgemeester mr. G.J. te Loo en de heer N.C. Nellen, directeur van Sandvik Nederland, zullen morgenavond om 19.30 uur de feestverlichting ontsteken van de tra ditionele kerstboom die Sandvik jaar- lijks aan de gemeente Schiedam schenkt. De harmonievereniging Harpe Davis" is weer bereid gevonden de feestelijke gebeurtenis op het Koe- marktplein op te luisteren. De ongeveer 11 1/2 meter hoge boom is gekapt in Skonvik (12 kilo meter ten noorden van Sandviken). De, per vrachtauto van Zweden naar Schiedam vervoerde, spar is 25 jaar oud. SCHIEDAM In Clubhuis Zuid aan de Dwarsstraat 42 wordt vrijdag 10 december, van 20.00 tot 22.00 uur, een ruilbeurs gehouden. De entree tot de ruilbeurs bedraagt f 1,-. Kin- deren betalen f 0,50. Vanzelfsprekend ging hij hierbij ver- gezeld van zijn strooigoed uitdelende Piet. Aansluitend op het bezoek aan de hei-stelling togen de Spaanse gas- ten richting Stadskantoor, teneinde enige, woorden te wisselen met Han de Kluyver, de projectleider stadsver- nieuwing Schiedam West. Eenmaal in het Stadskantoor aange- komen hoorde Sint Nicolaas, tot zijn grote verdriet, dat de projectleider zich die dag ziek had gemeld. Geluk- kig bracht zijn hulpvaardige Piet hem toen op het idee het voor Han de Kluyver bestemde presentje en ge- dicht aan een van diens medewerkers te overhandigen hetgeen na enig ge- zoek, want vele op de afdeling wer- kende personen bleken bij het aan- schouwen van de Sint plots de benen genomen te hebben, lukte. Het namens de bewonersvereniging Schiedam West overhandigde cadeau- tje bevatte een be„scheur"kalender, *Uiteindelijk was er toch iemand bereid de voor Han de Kluyver bestemde surprise in ontvangst te nemen. terwijl ook het bijgaande gedicht strekking had op de eerste, door het heien veroorzaakte, scheuren. Gedicht aan Han de Kluyver (Pro jectleider stadsvernieuwing Schie dam West). Om je in dess tijd van geschenken ook vandaag aan je werk te laten denken heeft de bewonersvereniging uit Schiedam, uit het Westen besloten je voor dees dag eens niet dwars te liggen. lets wat je misschien niet had ver- wacht. hier is iets waar je vorige week nog niet aan dacht het heien stelt ons niet teleur hier is dan-verpakt-de eerste scheur. We hopen met onze inzet te berei- ken dat de gemeente niet al te snel zal bezwijken voor een aanlokkelijke sloop-rege- ling met al haar gelden maar zorgvuldig zal vernieuwen en het hoe vermelden Waar het uiteindelijk in de Sv om moet draaien is niet het onzekerheid en onrust zaaien maar betsialbaie huren in een leef- bare wijk een gezamenlijk streven, ontegen- zeglijk Toch, als een signaal zijn er toch die scheuren het onvermijdelijke, waar geheid wordt, daar zal het geheid gebeu ren Om je komend jaar elke dag aan west te laten denken is hier je cadeau, elke dag een scheur, moet je maar denken. SCHIEDAM De sportkampioen van Schiedam worden op maandag 13 december door het gemeentebe- stuur gehuldigd. Deze ontvangst vindt plaats in de recreatiezaal van het Stadskantoor en begint om 20.00 uur. Voor deze huldiging in Schiedam ko- men alleen de standaardteams in aan- merking die uitkomen in een door de betreffende sportbond te houden dis tricts- of landelijk competitie. Daar- naast worden in de huldiging indivi- duele sportkampioenen betrokken voorzover zij inwoners zijn van de gemeente Schiedam. De kampioensherinneringen worden dit jaar uitgereikt door burgemeester G J. te Loo en de nieuwe wethouder van de sportzaken L.A. Hafkamp. De lange lijst van kampioenen ziet er als volgt uit: J.A. Heeze, A. Grund en G. Pronk biljarters van de Koninklij- ke Nederlandse Biljart Bond. Piet Mulder van de Schiedamse boksver- eniging De Haan. Edjer Ince en Rene Bonte van de gymnastiekvereniging Arma. Sander Stigter van de Gym nastiekvereniging Alliantie. Robin Verbeek van de tennisvereniging Ho ly en Astrid van Irsen van de Vlaar- dingse Zwemclub VZC. Benjan Hoenderkamp, Kees Krabben- dam en Willem Noorduin van de inva- liden sportvereniging De Ooievaars. G. Hendriks van de autoclub Schie dam, Th. Boeren en H.C. van Velzen van de sectie bridgen van de Schie damse sportraad. Bij de teamsporten komen voor hul diging in aanmerking het team van de PTT uitkomend in de Algemene Be- drijfscompetitie, de zaalvoetbalver- enigingen GTB, Hermes DVS en FC Nieuwland. Tevens de voetbalvereni- gingen PPSC en Schiedam, de hand- balverenigingen UVG en DWS, de tennisvereniging TSF, de Invaliden sportvereniging De Ooievaars, Schaak- vereniging Het Zwarte Paard en de gymnastiekvereniging Alliantie. IN 60 MINUTEN VAKANTIEBRUlN Gtopand van 09.00 tot 23.00 uur

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 13