Erkenning invaliden-sport Prestaties overtreff en verwachtingen Renting racerij in de lift Excelsior Maassluis gokt op eerste klasse Vertrouwen in 1983 SPORT Succesvol jaar voor Willem Noorduin WOENSDAG 29 DECEMBER 1982 •52-531 VLAARDINGEN - Tussen Kerst en Nieuwjaar is het de gebrnikelijke tijd het afgelo- pen jaar nog eens te overzien. In 1982 werden weer diverse kampioenschappen behaald, maar moesten ook ploegen degraderen. Vrcugde en verdriet, het lag op het sportveld toch erg dicht bij elkaar. Verwachtin- gen werden al dan niet in- gelost. Veel is er gesproken over de prestaties van de sportmensen op het veld. Minder zichtbaar waren de vele vrijwilligers in de sport- verenigingen, die er toch weer elke dag voor zorgen, dat het sportgebeuren blijft draaien. Tevens is in de bestuurska- mers dikwijls over het finan- ciele beleid van de sportver- enigingen in de komende ja- ren gepraat. Vaak moest er geconstateerd worden, dat de situatie niet zo rooskleurig is. Tariefsverhogingen, af- bouw van subsidies en het te- ruglopen van het ledental. 1983 zal voor de sportver- enigingen geen gemakkelijk jaar worden, dat staat vast. Onze sportmedewerker Peter Spek sprak met enkele sport mensen die het afgelopen jaar in de schijnwerpers ston- den en blikt alvast vooruit naar 1983 SCHIEDAM - Willem Noorduin, sporter bij de invaliden sport- vereniging ,,De Ooievaars heett een succesvol 1982 achter de rug. De zeer veelzijdige Schie- dammer behaalde een aantal nationale litels waarop hij te- recht erg trots is. Willem Noor duin heeft daarvoor hard ge- werkt. Zijn ere-lijst is impo- sant. Bij het zwemmen behaal de hij een Nederlands kampi- oenschap op de 50 meter school- rug- en vrije slag, terwijl hij op de vijfde Internationale Cere bral Palsy Games in juli in De- nemarken een nieuw wereld- record zwom op de 50 meter vrije slag. MAASSLUIS - Rukt Excelsior Maassluis ineens door naar de eerste klasse van het zaterdag- voetbal? Dat is de grote vraag van voetbalminnend Maassluis. De voortekenen lijken een beet- je in die richting te gaan. De Maassluise voetbalvereniging, onder leiding van trainer Fei Groeneweg, staat bijna op de helft van deze voetbalcompeti- tie in de kopgroep van de twee- de klasse en gezien de geleverde prestaties, kijkt elke tegenstan- der wat angstig naar de Maas sluise forma tie. VLAARDINGEN - Kartingcoureur Peter de Bruyn is alweer druk beziu met de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen, dat straks in het vooijaar weer gaat beginnen. De „snelje" 1Vlaardinger in zijn I35cc karting kijkt met plezier terug op 1982. Natuurlijk, de prestaties waren boven verwachting. Uitschieter was het Euro- pees kampioenschap, dat ik behaalde in het Westduitse Liedols- heim", zegt Peter de Bruyn. Belangstelling Voorspelling Willem Noorduin voelt zich niet alleen in het water erg sterk. Ook op de atletiekbaan komt de Schie- damse sporter goed voor de dag. Hij haalde het afgelopen jaar louter Ne- derlandse titels binnen. Goud was er voor hem op ne onderdelen specrwerpcn, discuswerpen en kogel- stoten. „Het is inderdaad een zeer succesvol jaar geweest en dat had ik niet dur- ven dromen", zegt Willem Noorduin. „Vooral dat wereldrecord op de 50 meter vrije slag heeft veel indruk op mij gcmaakt en dat heeft er toe bij- gedragen, dat ik nog harder ben gaan trainen". Lang heeft de invaliden-sport moeten vechten voor erkenning. Die erken- ning is er gekomen. Daarom doet Willem Noorduin met veel plezier mee aan deze sportonderdelen. „Het is voor ons niet gemakkelijk geweest die erkenning te krijgen, maar de stijgende prestaties in de invaliden-sport heeft duidelijk waar- dering afgedwongen", aldus Noor duin, die al met veel spanning uit- kijkt naar de evenementen in 1983. „Naast de diverse Nederlandse kam pioenschappen moeten de Europese kampioenschappen die in juni te Parijs plaatsvinden, het hoogtepunt worden. Ik hoop dat ik daar bij kan zijn en voor goede prestaties kan zorgen". Willem Noorduin zal op deze Europese kampioenschappen al leen uitkomen op de diverse zwem- onderdelen. Het voornemen van Noorduin is om in 1983, als voorbereiding op die Europese kampioenschappen vier- maal per week een zwemtraining en eenmaal per week een atletiek- training te volgen. „Als je ook internationaal mee wil blijven doen, moet je echt wel elke dag trainen. ik wil proberen door deze trainings-arbeid een Europese titel te behalen". Willem NoorduinEuropese titel in 1983? Voor Fer Groeneweg staat het over- Dat Europese kampioenschap, dat werd behaald met een grote over- macht, was niet zijn eerste interna tionale succes. De Bruyn heeft al eerder een wercldkampioenschap bin nen gehaald„Maar het behalen van zo'n titel blijft elke keer weer een prachtige ervaring", weet de Vlaar- dinger zich te herinneren. ,,In deze sport ben je echter pas ze- ker van de titel als de finish-vlag is gevallen. Materiaalpech kan op elk moment in de race toeslaan en dan ben je definitief uitgeschakeld". Dat materiaal is voor Peter de Bruyn natuurlijk erg belangrijk. „lk heb altijd kunnen beschikken over goed materiaal, dat ter beschikking werd gesteld door diverse fabrieken. Ben daarom ook blij, dat ik daar ook in 1983 gebruik van kan maken". daarom naar de toekomst. „De be- langrijkste wedstrijden in 1983 wor den natuurlijk weer het Europees- en Wereldkampioenschap en met het nieuwe materiaal denk ik toch een goede kans te hebben hoog te eindi- gen". Peter de Bruyn, pas 25 jaar, mag echter als een routinier gezien wor den in deze sport. Al veertien jaar loopt hij rond in deze wereld, waar- Tegenstand bij hij begon met het „skelteren". In die afgelopen veertien jaar is er heel wat veranderd. De Bruyn mag zich zelf nu fabrieksrijder noemen. Als importeur en verkoper van karts, met een eigen zaak in Vlaar- dingen, heeft hij al een voorsprong op de nationale concurrence. igens allerminst vast dat zijn ploeg. na het kampioenschap van het vorig seizoen, opnieuw een promotie maakt. De prestaties van Excelsior mogen in dit seizoen toch wel erg op- merkelijk genoemd worden. Bijna sloot de ploeg van Fer Groeneweg de eerste helft van de competitie af als koploper. 's-Gravcnzandse SV be- zorgde de Maassluise formatie echter de eerste thuisnederlaag en zette Ex celsior op een derde plaats op de ranglijst, met slechts een punt achtei koploper De Zwerver. „De vooruitzichten voor ons zijn natuurlijk niet ongunstig voor 1983. Maar of wij in de buurt kunnen ko- men van een kampioenschap of pro- motieplaats is toch moeilijk voor- spelbaar", stelt de succesvolle Maas sluise oefenmeester. Met veel over- macht werd Excelsior vorig seizoen kampioen van de tweede klasse. De tegenstand in dit seizoen is na tuurlijk veel groter, dat verschil is duidelijk merkbaar, neem daarbij ook, dat ik de beschikking heb over een erg jonge ploeg, die nog de nodige ervaring in dit gezelschap moet op doen". Fer Groeneweg...promotie in 1983? De kans dat die stap al dit seizoen ge- maakt wordt, is groot omdat, door de uitbreiding van de eerste klasse, een versterkte promotie wordt toege- past in de tweede klasse. „Wij zullen natuurlijk de kans niet voorbij laten gaan om daarvan te profiteren", be- sluit Fer Groeneweg. „Op wedstrijden kan ik de hulp inroepen van ter plaatse aanwezige monteurs en dat kan net voldoende zijn om een overwinning te pakken" De karting-sport is duidelijk in ont- wikkeling en de belangstelling is groeiende. .Daarom is er onlangs ook een aparte klasse ingesteld met louter top-rijders, die met 135cc motoren rijden en deze groep kan ook mee- doen aan de verschillende kampioen schappen". Fer Groeneweg wil dit gegeven onder- strepen met de prestatie van de ploeg in de laatste competitiewedstrijd tegen 's-Gravenzandse SV. „Wij speelden vooral in de eerste helft een prima wedstrijd, maar toch verliezen wij door onnodige fouten deze partij met 5-2". Agenda voor donderdag 30 decarnber t/m woens- dag 5 januari Met veel vertrouwen kijkt De Bruyn Peter de BruynEuropese titel prolongeren in 1983? Aan een duidelijke voorspelling voor 1983 wil Fer Groeneweg zich niet wagen. „Belangrijke zaken zijn on. hoe komt de ploeg door de winter- periode heen met de vele afgelas- tingen en kan de ploeg vooral men- taal tegen die hoge klassering op. Dit zal vooral mee gaan spelen aan het einde van deze competie, als de echte beslissingen moeten gaan vallen al dus Groeneweg. Toch zijn de prestaties van dit mo ment al ver boven de verwachting van de Maassluise onderwijzer. „Ik had gedacht in die tweede klasse een mid- denmoot-positie in te gaan nemen om eventueel in een volgend seizoen de stap naar die eerste klasse te gaan maken. Dat is toch duidelijk het doel wat ik wil bereiken met deze ploeg" ZAALVOETBAL: maandag Nat. Neder- landen-Excelsior M, Blankenburg-ORZ, Schiedam Margriethal 19 uur Clemente- Hermes DVS. 20 uur SVV-WRW, 21 uur Olympus S-St. Volharden. 22 uur VVDZ 73-Excelsior'20. Maassluis Weth. Smithal 19 uur All Greens-PPSC. 20 uur Rozet- GAS. 21 uur VDL-Zwart Wit, 22 uur MVV27-BFC. HANOBAL: zondag EMM-DWS(d). West landia-DWS(h). Schiedam Margriethal 10.30 uur HVK-Vires(d), 13 uur UVG Snelwiek(d), 14.10 uur UVG-Hellas 2 ih), 15.20 uur Wilton-WiK(h), Vlaardin- gen Westwijkhal 13.30 uur De Hollan diaan-HEC(d). 14.30 uur De Hollandiaan Atomium(h). Maassluis Olympiahal 11.40 uur Unitas 2-Wilton(h). BILJARTEN: dinsdag Vlaardlngen cafe De Waal, woensdag Oude Markt en Rot terdam 19.30 uur 3e klas driebanden. KORFBAL: woensdag Schiedam Margriet hal 20 uur ODI-Sagitta 2.

Schiedams Nieuwsblad | 1982 | | pagina 9