Oostwiik krijqt ook boksinstuif 'Hid voor school' blii met stimuleringsbiidrage Hollandiaan prestatieloop Euraudax- wandeltocht Schiedams Nieuwsblad Sportnieuws naar redactie CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING Klaverjassen om Waterweg-bokaal ALGEMEEN VAN DALEN Kennis maken met sport bevalt Met een groep op pad WOENSDAG 12 JANUARI 1983 12-503 GARAGE SCHIEDAM- „Wij zijn er erg blij om dat het Schiedamse Ge- meentebestuur als eerste in Nederland het initiatief heett geno- men een stimuleringsbijdrage, voor het doen starten van overblijf- mogelijkheden op de scholen, beschikbaar te stellen", aldus ver- klaren Truus de Nijs en Jacinthe Winnubst van de Schiedamse werkgroep Tijd voor School. ..Overigens", laten zij verder weten, „houdt dit niet in dat hiermee een eind gekomen is aan ons werk want we blijven net zo lang doorgaan tot het overblijven op school een normaal gegeven is." Eigen bijdrage ^Q^dereden om Japans terijden VLAARDINGEN - Het win- terprogramma van het bureau sportieve recreatie wordt met ingang van woensdag 12 januari uitgebreid met een tweede boksinstuif. Deze is in de gym- zaal aan de Cornelis Houtman- straat tussen 19 en 20 uur. Techniek Buys Ballotlaan 4 VLAARDINGEN Tel. 348700. De stimuleringsbijdrage, waarmee de Schiedamse Gemeenteraad op 20 de- cember 1982 akkoord is gegaan, houdt in dat iedere instelling die overgaat tot het oprichten van een overblijfgelegenheid hiervoor een subsidie kan ontvangen van f. 400.- per jaar. Met „de instelling" wordt in dit geval een groep ouders die een overblijfgelegenheid organiseert, dan wel een groep personen die dit na- mens de betrokken ouders doet, be- doeld. De betreffende overblijfgelegenheid. Lid van de algemene verentging voor de centrale verwarmings- en luchtbehandelings-industrie. GRIFFIJN MERCURIUSSTRAAT 41. TEL. 34.21.63, VLAARDINGEN waar leerlingen tussen de middag onder toezicht verblijven, dient vol- gens de verordening een gelegenheid binnen het gebouw op het terrein van een school of binnen het gebouw op het terrein van een scholenkoppel danwel binnen het gebouw op het terrein van een aantal samenwerken- de scholenkoppels te zijn. Van de stimuleringsbijdrage kan „de instelling" onder andere spel- en ont- spanningsmateriaal, place-mats, bor- den en bekertjes aanschaffen. De school zelf dient te zorgen voor ruimte, verwarming, verlichting, on- derhoud en meubilair. Daar het overbhjven niet mag ontaar- den in een luxe die uitsluitend betaal- baar is voor mensen met een royaal inkomen, raadt de werkgroep Tijd voor School aan de eigen bijdrage van de ouders niet hoger te maken dan f. 1,-af. 1,50 per keer. In tegenstelling tot beweringen waar- in werd gesteld dat de verantwoorde- lijkheid voor het overblijven op de scholen een taak van de ouders zou zijn vermeldt het, op dinsdag 11 fe- bruari 1983 door de Eerste Kamer behandelde. ..Initiatiefwetje Over- *De leden van de werkgroep Tijd voor School: Trnus de Nijs, Wil Kru« Jacinthe Winnubst en Anneke van Verzen. blijfmogelijkheden" dat deze verant- woordelijkheid niet uitsluitend bij de ouders doch in eerste instantie bij het schoolbestuur zelf ligt. In de prak- tijk betekent dit dat het toezicht kan varieren van alleen leerkrachten of alleen overblijfkrachten tot vrijwillige ouderhulp of een combinatie van de- zen. Nadere informatie over het oprichten van een overblijfgelegenheid kan wor- den verkregen bij: Anneke van Vel- zen, Johan Wagenaarstraat 32, tele- foon 706237. Voor inlichtingen over de stimuleringsbijdrage kan men zich wenden tot het Stadskantoor, telefoon 260500 toestel 366 (de heer Mulder van de afdeling C.S.J.). Berichten voor deze sportpagina kunnen worden gezonden aan de redactie van de Rijnmond West Combinatie, Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, of doorge- geven aan onze sportmedewerker Peter Spek, tel. 010-352615. VLAARDINGEN - In park 'tNieuw- land is op zaterdag 15 januari de 3e Hollandiaan-prestatieloop. De af- standen zijn 2 1/2, 5, 7 1/2, 10 en 15 km. Het startpunt is bij de ingang van het complex van De Hollandiaan. Vanaf 10.30 uur kunnen deelnemers zich melden in het clubgebouw, waar ook kleed- en wasgelegenheid is. De starttijden zijn 11.30 uur (2 1/2 km), 12 uur (5 km) en 12.45 uur (overige afstanden). Op de langste afstand is wederom de door sporthuis Mart van Dam be schikbaar gestelde wisselbeker inge- zet. Deze werd in 1982 gewonnen door Fortuna-atleet Henry Riedijk. Het inschryfgeld is f 3,50 (voor 2 1/2 km) en f 4,- (andere afstanden). Een en ander vloeit voort uit de sinds april 1981 met groots succes draai- ende boksinstuif in de gymzaal aan de Albert Schweitzersingel in Holy- Noord. Daaruit blijkt een grote be- langstelling voor boksen en dat was voor de consulenten sportieve recre atie dan weer de aanleiding om een instuif in het programma op te ne- men. Overigens worden deelnemers aan de boksinstuif niet zomaar de ring inge- duwd. Het boksen wordt rustig op- gebouwd, zodat men zich langzaam maar zeker de techniek en de spel- regels eigen kan maken. Kennis maken met de bokssport is het voornaamste oogmerk. Boks en stoothandschoenen plus stootzak- ken zijn aanwezig. De kosten z(jn laag: f 2,- (boven 16 jaar) en f 1,50 (tot 16 jaar). Meer informatie: consulenten spo rtieve recreatie tel. 010-355888 toes tel 199 of 164. Kennis maken met de bokssport onder deskundige leiding. MAASSLUIS - Een driedaagse weekendreis naar Parijs vormt de eer ste prijs in het klaverjastoernooi op de Waterweg-bokaal. Gespeeld wordt in gebouw Melody, Nijverheidsstraat 1 (gelegen achter het politiebureau in de straat tussen Verolme en benzine- pomp). De eerste speeldag is 15 ja nuari. De andere speeldagen zijn 22, 29 ja nuari, 5, 12 en 19 februari. De finale is op 26 februari. De aanvang is tel- kens 14.30 uur. Naar de finale gaan de spelers, die of als hoogste eindigen op een van de eerste zes wedstrijden, of door bij de hoogste achtien eindigen in de com- petitie waarbij de hoogste drie beur- ten uit de eertste zes speeldagen. tel- len. Telkens worden er 3x16 beurten volgens het Rotterdamse systeem ge speeld. Bij iedere ronde wordt op- nieuw geloot. Voor de winnaar is er naast de reis naar Parijs een wissel- plus herinne- ringsbeker. Verder heeft iedere fina list prijs. Informatie: H. Quist, Tulpstraat 15, Maassluis, tel. 01899-24087. HOEK VAN HOLLAND - Voor de vijfde maal hi successie wordt een wandeltocht volgens het systeem van wandelen in een groep uitgezet. De ze zogenoemde Euraudax-wandel- tocht wordt gehouden op zaterdag 5 februari en start vanuit het clubge bouw van de voetbalvereniging Hoek van Holland aan de Lemaireweg. Het parkours omvat een gevarieerde Westland-route met duinen, tuinen, weilandgebied, aardige dorpjes, tuin- derspaadjes en strand. Onderweg is er voor de deelnemers soep en fruit en na afloop een beloning plus een di ploma op naam. Dankzij sponsoring van NVA-assu- rantie-adviseurs Wubben/Bauer/De Bruyn te Honselersdijk kan het in- schrijfgeld gehandhaafd blijven op f 13,50. Bij de eerste tocht waren er ruim 130 wandelaars, zowel geoefen- de als ongeoefende en ditmaal wordt (weer of geen weer) op minstens het- zelfde aantal gerekend. Het vertrek is om 11.00 uur en tussen 15.30 en 16.00 uur is de groep weer terug. Inlichtingen bij: Wim Hulsman, tel. 01745-6557 of bij het VVV-kantoor Hoek van Holland tel. 01747-2456 De voorinschrijving sluit op 15 janu ari. Aanmelden door overmaken van het inschrijfgeld op giro-rekening 1255908 ten name van J.G.M. Vjjver- berg te Naaldwijk.

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5