Knotfcampen beschermen Hollands landschap $0 Sportieve strijd bij cross-competitie Ledenvergadering sportverenigingen Jubileum uitvoering Quibusnieuws MMriSTUDIO mMs Wm Schiedams Nieuwsblad Ooievaarsbingo Liederenavond B Vierhonderd jeugdige deelnemers in actie L ALGEMEEN WOENSDAG 2 FEBRUARI 1983 5-505 •in. 4EE SCHIEDAM IN 60 MINUTEN VAKANTIEBRUIN Burg.Knappertlaan 174 Tel. 010-260030 Verwaarloosd Mm Verhoging Belangsfelling iI M J i Mr J. i 1 WATERWEG NOORD - De Stichting Natuur- en Landschapsbe- heer Zuid-Hollaud heeft voor de komende krokusvakantie weer diverse knotkampen geoiganiseerd. In deze kampen kan zowel de „nieuweling in dit vak" als de „dootgewinterde knotter' zijn of haar steentje bijdragen aan het behoud van het typisch Zuidhol- landse landschap. Dit jaar zal er voor het eerst een kamp worden gehouden in de Biesbosch, alwaar een eendenkooi een fikse on- derhoudsbeurt nodig heeft. De andere knotkampen worden ge houden in de omgeving van Gouda, Ouderkerk en Oostvoorne. Verscheidene jaren geleden werd door mensen, die het Zuidhollandse landschap graag wjlden behouden, vastgesteld dat steeds meer knot- bomen verloren gingen. Reden hier- van was veelal het te zware gewicht van de takkenbos die de bomen deed scheuren, verrotten ,en ver- dwijnen uit het landschap. De na- tuurliefhebbers besloten hieraan iets te doen door het onderhoud van de knotbomen, geriefbosjes en hout- kaden op zich te nemen. Dit werk werd gedaan op de vrije zaterdag. Geopend van 09.00 tot 23.00 uur Weldra bemerkte de Stichting Na tuur- en Landschapsbeheer echter dat er in bepaalde gebieden toch nog zoveel achterstallig onderhoud bleef bestaan, dat zij besloot tijdens de schoolvakanties onderhoudskam- pen te organiseren. Het werk dat door de deelnemers aan deze kampen wordt verricht, bestaat voornamelijk uit het knotten van wil- gen, essen en elzen. Deze bomen zijn in de vorige eeuwen door de vee- houders in Zuid-Holland geplaatst als windkering en leverancier van hout voor hekken, gereedschappen en brandstof. Gedurende de afgelopen jaren, waar- in de veehouders hun arbeidsvoering moesten aanpassen aan de econo- mische ontwikkelingen, liep het ge- bruik van het hout terug. Het gevolg was dat de bomen, door tijd- en geld- gebrek, werden verwaarloosd. Het kamp in Oostvoorne duurt van 16 tot en met 19 februari. De andere kampen worden gehouden van 13 tot en met 16 februari aanstaande. Wie belangsteDing voor een van deze kampen heeft en minimaal 16 jaar is, kan zich voor opgave of nadere "NAi ;v: 1>, At* 'f C:<> informatie wenden tot de Stichting Natuur- en Landschapsbeheer Zuid- Holland, Postbus 558, 2800 Gouda, telefoon 01820-24500. AN *Met veel inzet werd er afgelopen zaterdag gestreden om de beste posities. VLAARDINGEN - De Vlaar- dingse atletiekvereniging Fortu- na leverde knappe organisato- rische prestaties door afgelopen zaterdag op het sportpark „De Vijfsluizen" zonder problemen bijna 400 jeugdige deelnemers te verwerken op de tweede cross-competitie van de afdeling Rotterdam van de KNAU. In snel tempo werden elf afstanden afgewerkt. Omdat niet in elke catego- rie dezelfde afstand moest worden af- gelegd, was er veel voorbereidend werk aan vooraf gegaan om alle af- SCHIEDAM - De tijd voorde jaarver- gaderingen is weer aangebroken bij veel sportverenigingen. Zo houdt de Invaliden Sportvereniging „De Ooie- vaars" op donderdag 24 februari in het clubhuis aan de Westmolenstraat de jaarlijkse algemene ledenvergade ring. Secretaris J.B. Kempers en bestuurs- lid mevrouw M. Nelisse stellen zich herkiesbaar voor een nieuwe zittings- periode. Niet herkiesbaar stellen zich penning- meester D.J. Chatelain en de be- stuursleden H. Nelisse en R. Oosthof. Bij de honkbalvereniging Vlaardingen Holy zijn ook enkele wyzigingen te verwachten op de algemene ledenver gadering, die op 11 februari in het clubhuis aan de Zwaluwenlaan wordt gehouden. Voorzitter van Veen en de leden P. van Dam en P. Wapenaar stellen zich herkiesbaar. Penning- meester R. Assenberg stelt zich niet meer herkiesbaar, hiervoor wil het bestuur G. Wapenaar benoemen. SCHIEDAM Het Hervormd Jeugd- koor 'The Young Voices' bestaat 10 jaar. Ter gelegenheid hiervan heeft het koor een muziekstuk ingestu- deerd dat is getiteld 'De kleine pro- feet*. De jubileum-uitvoering hiervan is vrijdag 4 februari, om 20.00 uur, in de Opstandingskerk aan de Burg. Honnerlage Gretelaan, Het Hervormd Jeugdkoor 'The Young Voices' bestaat uit circa 35 jongeren. Een combo, bestaande uit een pianist, drummer twee fluittisten en twee trompettisten zorgt voor de muzikale begeleiding. Het geheel staat onder leiding van dirigent Hans van Wirjsen. De uitvoering in de Opstandingskerk is gratis toegankeljjk. Omdat de kosten van veld/zaalhuur, energie en afdrachten aan de bond aanzienljjk zjjn gestegen, -stelt het bestuur de leden van de honkbalver eniging voor een contributie-verho- ging goed te keuren van tien gulden per jaar. Op 23 februari komen de leden van de Toerclub Rijnmond bijeen voor het afwerken van de algemene leden vergadering. Het bestuur heeft al een oplossing gevonden voor het ,,ge- dwongen" tussentijds aftreden van secretaris Aad van der Zalm. In zjjn plaats wordt voorgesteld Frank Hoe- demakers, die in de oude samenstel ling de post van voorzitter van de re dactiecommissie bezette. Els de Pater zal de post van Frank Hoedemakers gaan over nemen. Het tussentijdse aftreden van de se cretaris is een wens van de Neder- landse Rijwiel- en Toer Unie. Aad Van der Zalm is lid van R4t hoofdbe- stuur. standen op het sportpark uitgezet te krijgen. Met veel inzet werd er door de deel nemers, afkomstig uit de zes atletiek- verenigingen uit de omgeving Rotter dam, gestreden om de beste posities. Deze cross-competitie voor de jeugd wordt verwerkt in totaal drie wed- strijden. De derde en laatste ontmoe- ting vindt plaats in Barendrecht op 26 februari, wanneer ook de eind- rangschikking wordt opgemaakt. Opmerkelijk was het feit, dat de be- langstelling van de jeugd voor deze vorm van sportbeoefening nog steeds in stijgende lijn is. Kampen veel sportbonden met een ernstig leden- verlies vooral bij de jeugd, de toeloop van leden bjj de atletiekverenigingen is nog steeds niet tot stilstand geko- men. Een record-aantal jeugdleden van de atletiekvereniging uit deze regio had voor deze cross-competitie ingeschre- SCHIEDAM - In de grote zaal van Sociale Belangen aan de Lange Haven 73 wordt vanavond, 2 februari, weer een bingo-avond hegouden ten bate van de Schiedamse Invaliden Sport vereniging 'De Ooievaars*. Tijdens deze bingo zal aan alle deelnemers een gratis kaartje, voor een extra ron- de, worden uitgereikt. Als vanouds zijn er weer vele prijzen te winnen waaronder: Koffiezetap- paraten, stoomstrijkjjzers, klokra- dio's,scheerapparaten, dekbedden, mixers, kruimeldieven en dergelijke. De superprijswinnaars van de avond kunnen kiezen uit: een draagbaar te- levisietoestel, een stofzuiger en een waardebon ter waarde van f 200.-. Het eerste bingo-nummer wordt af- geroepen om precies 20.00 uur. De zaal is vanaf 19.00 uur geopend. ven. Het werd opnieuw ook wel dui- delijk, dat de grote Rotterdamse ver- enigingen op 26 februari met de ere- prijzen zullen gaan strijken, maar ple- zierig was ook te constateren, dat de vaak kleinere verenigingen uit de om geving Rotterdam, zoals Vlaardingen, Barendrecht en Spijkenisse, ook leuke individuele prestaties wisten te leveren. De goede organisatie van Fortuna droeg er uiteindelijk toe bij, dat dit sportieve evenement voor de jeugd een groot succes werd. SCHIEDAM In cafe de Quibus aan de Lange Haven 28 wordt zaterdag weer een kindermiddag gehouden. Het programma dat om twee uur be- gint heeft „Abdoela de verhalenver- teller". Zondagavond om half tien kan men in de Quibus gaan luisteren naar Bra- sUiaanse muziek van het duo Ta-Tu bestaande uit Jehanne en Lodewjjk. De toesang 'ot beide activiteiten is gratis. SCHIEDAM De internationaal be- faamde baszanger Robert Holl en zijn eclitgenote Els Kloos (alt) geven mot- gen, 3 februari, een concert in de Au la van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat. Begeleidster bij dit concert is de pia- niste Corrie Ambachtsheer. De ten gehore gebrachte liederen zjjn van de componisten: Beethoven, Brahms, Schubert en Schumann. De toegang voor de liederenavond, die om 20.15 uur begint, bedraagt f 5,-. Leden van de Vereniging Vrienden van het Ste delijk Museum en houder van een C.J.P. of Pas 65 betalen f 3,-.

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 15