Verwarring omtrent renovatie wielerbaan Jaarvergadering bij Fortuna Hans Stout on Jan Bouman m Sportnieuws naar redactie VZC-jeugd erg sterk LAATJERDOEN BOVEN DE BOOMGRENS ORANJEBOOM Wijzigingen badminton-instuif (SPORT -4 - m IWOENSDAG 23 FEBRUARI 1983 8-505 •liiir V i Woorden van wethouder misverstaan Wat voor ledere drank geldt. geldt ook voor een boompje- drink met te vaak te veel. En vooral boompies zijn zo lekker dat de boom grens nog wel eens overschreden wordt. Dus als u door de bomen het bos niet meer ziet laat u naar huis brengen of bestel een taxi N VORSTEUJK BIERSINDS1671 Belangstelling Fortuna met twee trainers aandeslag VLAARD1NGEN - De afgelopen week waren twee belangrijke ontwik- kelingen te constateren in de Vlaar- dingse voetbalwereld. Nadat DVO- trainer Ger Baas eerst had aangekon- digd bij de Viaardingse vereniging te vertrekken, kwam onverwacht het bericht. dat hy zijn contract toch met een jaar verlengde. „Er waren enkele problemen ont- staan in de selectiegroep, die mij aan- leiding gaven in eerste instantie myn contract niet te verlengen. Door tus- senkomst van het bestuur en een aan- tal selectiespelers is er een gesprek ge- weest, dat zeer verhelderend heeft gewerkt. De problemen zijn uitge- praat en dat was voor mij reden ge- noeg by DVO te blyven", zegt Ger Baas, die nu aan zijn derde seizoen bezig is by de Zuidbuurt-ploeg. De DVO-trainer wil niet veel kwyt over de werkelijke problemen. „Die lagen voornamelijk op het tactische vlak. Een aantal opdrachten zijn niet uitgevoerd zoals ik dat had opgedra- gen en dat heeft ons de nodige pun- ten gekost", zegt Ger Baas, die met zijn ploeg nog een goede kans maakt via een kampioenschap de derde klas- se in de zaterdag-competitie te berei- ken. ,,De eerst komende wedstrjjden zjjn van erg groot belang. De ploegen in de kopgroep die nu punten gaan verspelen zijn definitief uitgeschakeld voor het kampioenschap. Belangrijk is daarom hoe de teams de winterpe- riode zyn doorgekomen", legt Ger Baas uit. De tweede opmerkelijke ontwikke- ling was het besluit van Hans Stout, nu nog werkzaam bij TSB, om in het nieuwe seizoen samen met Jan Bou man bij Fortuna aan de slag te gaan. Eerder dit seizoen liet Stout weten, door tijdgebrek geen verbintenis met een vereniging meer aan te gaan. Er is nu een constructie gevonden bij Fortuna, dat Hans Stout de verant- woordelijkheid krijgt voor de trainin- gen en het tweede team zal begelei- den en dat Jan Bouman de begelei- ding van het eerste team op zich zal nemen. Deze constructie, die noodzakelijk is omdat Jan Bouman niet over de benodigde papieren beschikt om als hoofdtrainer te functioneren, is in- middels ook goedgekeurd door de KNVB. ji - - i iisi: •V v;yA...-v ■W.,- uj PITER SPEK "Trainer Hans Stout - samen met Jan Bouman leiding over Fortuna. VLAARDINGEN - De atletiekver- eniging Fortuna houdt aanstaande vrijdagavond 25 februari haar jaarlijk- se algemene ledenvergadering. De le- den van de Viaardingse vereniging krijgen daar van het bestuur te horen. De Wielerbaan. ligt er at vier jaar in slechte staat bij. SCHIEDAM - Onlangs deed Cor van Tilborg, de Schiedamse wethouder van financien in een raadscommissie een uitspraak die aanleiding gaf tot het gerucht als zou renovatie van de wielerbaan in het Hargapark, defini tief niet doorgaan. „Een foute en voorbarige conclusie", meent colle- ga-wethouder Hafkamp. Ondertus- sen liet de heer Breur, voorzitter van de rennersclub Schiedam/Harga we ten „wel erg teleurgesteld te zijn. Nog niet zo heel lang geleden stond de renovatie nog hoog op de priori- teitenlijst van de gemeente". Breur: „Overigens heeft onze vereni ging officieel nog niets vernomen maar een dergelijk bericht zullen we waarschijnlijk nooit krijgen. Wanneer inderdaad blijkt dat een streep door de renovatieplannen is gezet, voor- spel ik sombere tijden voor de wieler- sport in Schiedam. Wij bestaan in 1984 vijftig jaar. Ik hoop dat we dat jubileum dan nog kunnen vieren De wielerbaan was de afgelopen vier jaar al niet meer te gebruiken door de slechte toestand waarin deze ver- keerde. „Om in aanmerking te ko- men voor renovatie zijn we Uestijds gefuseerd met Harga. Op aandringen van de gemeente nota bene. Enfin, we wachten maar at en hopen op't beste", aldus Breur die de moed nog niet wil opgeven. Berichten voor deze sportpagina kunnen worden gezonden aan de redactie van de Rijnmond West Combinatie, Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, of doorge- geven aan onze sportmedewerker Peter Spek, tel. 010-352615. VLAARDINGEN - Als voorberei- ding op de kringkampioenschappen kwam een jeugdploeg van de Viaar dingse zwemvereniging VZC uit in een vierkamp, die de VZC ploeg glansrijk won. Met ruim 120 punten voorsprong op ZPB/Unico eindigde de Viaardingse ploeg op de eerste plaats. Het aantal dat de contributies niet zullenworden verhoogd. Dit is voornamelijk te danken aan de grote toeloop van leden bij Fortuna. In 1982 steeg het ledental tot bijna ereplaatsen wat door de VZC-ers werd behaald was bijna niet te tellen. Veel persoonlijke record werden op deze wedstryden scherper gesteld. Verbeteringen vielen er te noteren voor Marielle de Ligt, Carola van de Burg, Tamara Kokken, Marco van Driel, Anita Koetsenruyter, Martin Hagestein, Sander Doolaard, Leon van IJzerloo, Jury de Zwart, Dennis van IJzerloo en Stefan Wasbauer. 300. ,,Een explosieve groei"' noemt secretaris Bert Hendrikse deze ont- wikkeling in 1982. „Ondanks deze groei toch een groot verloop van le den in het afgelopen jaar. Meer dan 120 nieuwe aanmeldingen kregen wij te verwerken, waarvan er uiieindelijk ruim 60 zijn overgebleven", consta- teert Bert Hendrikse. Uit bovenstaande mag bli.iken, dat er voor de atletieksport in Vlaardingen veel belangstelling bestaat. Op de jaarvergadering zal een drietal be- stuursleden Zich niet herkiesbaar stel- len voor een nieuwe bestuursperiode. Wedstrijdsecretaris Theo van Everdin- gen, penningmeester Nel Hogeling en algemeen bestuurslid Cock Moerman verlaten het bestuur. Traditiegetrouw zullen op deze jaar vergadering ook weer de ,,Hosmanbe- ker" voor de beste atletiekprestatie in 1982 en het ..Fortuna-schUd" wor den uitgereikt. VLAARDINGEN - De badminton- instuif, de nieuwste activiteit van de consulenten sportieve recreatie, heeft enkele belangrijke wjjzigingen onder- gaan. Deze instuif gaat namelijk niet van start op zaterdag 5 maart maar is een week verschoven. De plaats van han- deling is ook gewyzigd. Het was de bedoeling deze badminton-instuif te verwerken in de sporthal in de West- wijk, maar deze is verplaatst naar de spelhal van het complex „De Oude Lijnbaan" aan de Baanstraat 4 te Vlaardingen. Het tydstip van aanvang blijft echter ongewijzigd, namelijk 11.00 uur. Omdat deze badminton-instuif nu in de spelhal gaat draaien is de toegangs- prijs ook verlaagd. De kosten bedra- gen twee gulden en vijftig cent. Deze instuif is speciaal bedoeld voor hen die kennis willen maken met de bad- mintonsport en staat onderleiding van deskundig kader. Badminrackets en shuttles worden gratis ter beschik- king gesteld. Deze badminton-instuif draait voorlopig tot zaterdag 11 juni a.s.

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5