Intermodel sluit cursus of met debutantenshow Folder over grooddogen Teleac-cursus 'Planten verzorgen SchiedamsNieuwsblad 0 'Wij nemen geen mensen in de maling' Wereldgebedsdag kerk diensten Film van Fico Winterconcert Ike Schols exposeert in Zonnehuis Rijnmond: strengere eisen IPG-stations TANKSTATIONS NEMEN L00PJE MET V00RSCHRIFTEN SCHIEDAM WOENSDAG 2 MAART 1983* 9-507 Flair LPG tanken kan gevaarlijk zijn WATERWEG-NOORD - Als afsluiting van de door hen gevolgde cursus bij Intermodel hebben twaalf dames en meisjes op 24 fe- bruari, in zaal Irene de Schiedam, deelgenomen aan een debutan tenshow die werd ondersteund door „FIash Mode" uit Vlaardin- gen en kapsalon „Christiaan" uit Rotterdam. Tijdens dit voor publiek uitgevoerde examen werd zowel op het lopen als op de algehele presentatie gelet. Van de twaalf cursisten slaagden er drie (Mariska Willems, Marianne Braal en Paola Hamersma) voor het professioneel examen. De overige kandidaten kregen een diploma met de aantekening: „representatieve sfeer". ,,Dat wij twee verschillende diplo ma's uitreiken", legt cursusleidster Detra Kluuk uit, „komt doordat wij niet uitsluitend mensen opleiden die daadwerkelijk fotomodel of manne quin willen worden, doch onze cur sus ook openstellen voor dames en meisjes die willen leren hoe ze er re- presentatiever uit kunnen zien. De af- gelopen jaren is namelijk gebleken dat steeds meer vrouwen er gewoon goed uit willen zien. Om dat te realiseren moet je echtei wel weten hoe je je haar en huid moet verzorgen, op welke wijze make-up opgebracht moet worden welke kleding het beste bij je past, wat je zoal kan bereiken met goede SCHIEDAM Vrijdag 4 maart is het Wereldgebedsdag. In verband hiermee worden ook in Schiedam weer diver se diensten gehouden. Deze zijn: donderdag 3 maart om 10.30 in Bejaardencentrum ,,De Harg" aan het Hargplein 100 (aan deze dienst wordt meegewerkt door leerlingen van de zesde klas van de v.d. Keyschool aan het Bachplein), vrijdag 4 maart om 19.30 uur in de Lutherse Kerk, hoek Oranjestraat- Westvest (met medewerking van Het Nieuwlandkoor onder leiding van de heer v. Schoor) en in de St. Marti- nuskerk aan de Willem Andriessen- laan 65 (met medewerking van een muziekgroepje van het Leger des Heils) en om 20.00 uur in het Dien- stencentrum ,,De Woudhoek" aan het Heyermansplein. Tijdens de diensten, die voor ieder- een toegankelijk zijn, zal worden gecollecteerd voor een opvanghuis van het Leger des Heils voor vonde- lingen en kinderen zonder ouders en voor een theologische Hogeschool, beide op Jamaica. accesoires en, niet te vergeten, hoe je je houding kunt verbeteren. Wat ook erg belangrijk is, is dat men leert het uiterlijk aan te passen aan de omstandigheden want bij spor- tieve kleding hoort immers weer een heel andere make-up dan bij een mooie uitgaansjapon". Kluuk, „geen bureau zijn dat mensen in de maling neemt vragen we ieder- een die zich voor de cursus opgeeft. eerst met welk doel ze deze willen volgen. Op die manier voorkomen we namelijk dat dames of meisjes die illusie krijgen dat deze cursus borg staat voor een carriere als fotomodel of mannequin. Men moet namelijk niet vergeten dat je om in die vakken te slagen niet alleen representatief uiteilijk, doch ook de nodige flair en de juiste maten moet hebben. Zo zal iemand die klein is er bijvoor- beeld nooit in slagen mannequin tc worden, hoe goed en leuk men er verder ook uitzien. Daar komt dan nog bij dat er, net ah in allerlei andere beroepen, ook steeds weer meisjes zijn die eigenlijk alles mee hebben en er toch niet. komen. De reden daarvan is bijvoor- beeld dat het werk toch heel wai zwaarder is dan ze verwacht hadden" Deze maal deden twaalf cursisten mee aan de Debutantenshow gaande cursus bestaat uit vijftien les sen. Deze worden gegeven op don- derdagavond, van 8 tot half elf, in het Atlante hotel te Rotterdam. De eerstevolgende cursus gaat van start op 10 maart aanstaande. Voor nadere inlichtingen of opgave kan men zich wenden tot Detra Kluuk of Sylvia Loesberg van Intermodel, telefoon 550147. „Aangezien wij", vervolgt mevrouw De aan de Debutantenshow vooraf SCHIEDAM Daar het voor een gasbedrijf, zowel praktisch als finan- cieel, niet haalbaar is om op het tijd- stip van een tariefswijziging bij alle verbruikers de gasmeterstand op te nemen wordt in dergelijke voorko- mende gevallen gebruik gemaakt SCHIEDAM - De Stichting Teleac gaat, in samenwerking met de Konin- klijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde, de cursus "Planten ver zorgen in huis en tuin" uitzenden. De cursus, die op 5 maart begint, is be- doeld voor iedereen die belangstelling heeft voor het omgaan met kamer- planten en het aanleggen en verzor gen van de tuin. Zowel het onderhoud van kamerplanten als de tuin komen bij de cursus aan bod. De televisielessen bestaan uit twee gedeeltes te weten: twintig minuten over de tuin en tien minuten waarin kamerplanten aan de orde komen. Gedurende de cursus wordt bijvoor.- beeld getoond hoe de kale tuin van een nieuwbouwwoning stap voor stap wordt opgebouwd. De cursus werd reeds eerder uitgezonden in het na- jaar van 1982. Het pakket bestaat uit: twaalf televisielessen van een half uui (deze zijn vanaf 5 maart wekelijks te volgen op zaterdag, van 18.25 tot 18.55 uur, via Nederland 1. De lessen worden niet herhaald), dertien radio- programma's van een half uur (hier- bij wordt ingegaan op allerlei prakti- sche zaken die op dat ogenblik in de tuin moeten plaatsvinden. De uitzen- dingen zijn op vrijdag, van 14.33 tot 15.03 uur, op Hilversum 2. De eerste radioles start op 11 maart) en een rijk geillustreerd boek in kleur van 376 pagina's, alsmede een literatuui keuzelijst en enige documentatie Bovendien bevat het pakket een eeuwigdurende tuinkalender. De prijs van het cursuspakket be- draagt f.47,50, inclusief BTW en ver- zendkosten. Men kan het pakket be- stellen door overmaking van dit be- drag op postgiro 544232, ten name van Teleac Utrecht, onder vermel- ding van: "Planten verzorgen in huis en tuin". van het zogeheten graaddagensys teem. Met dit systeem kan een goede ver- deelsleutel worden verkregen voor het berekenen van de kubieke meters gas die voor - respectievelijk- de oude en nieuwe prijs zijn gebruikt. Een ie- der die meer informatie hieromtrent wil, kan deze verkrijgen door het aan vragen van de folder „Graaddagen wat zijn dat?" Betreffende foldei is gratis verkrijgbaar bij de afdeling Voorlichting van de Openbare Nuts- bedrijven Schiedam, tel. 622222 toe- stel 155. HERVORMDEGEMEENTE. Grote Kerk: 10 uur ds. C.A. Evelein Voorburg. Opstandingskerk17 uur ds. C. Evers - Leerbroek. H. Hartkerk. 8.45 uur ds. N. Oosterzee Rotterdam. Aula Pinasplein: 10 uur ds. D.J. Los Rotterdam. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL Dorpskerk: 10 uur ds. W. van Bokkum, 19 uur geen dienst. De Ark: St. Marti nuskerk: 9.30 uur Mevr. J. Uytdewilli- gen-Koenders. 19 uur Jeugddienst met ds. W. van Bokkum. GEMEENTE VAN CHRISTUS Swammerdamsingel 27a, zondag 10.30 uur bijbelstudie, 11 uur erfedienst, 19 uur avonddienst. NED. PROTESTANTENBOND Westvest 92, Dr. P.J. Barnouw Den Haag. JOHAN MAASBACH WERELDZEN- DING Vrijdag 4 maart: 20.00 uur dhr. Robert Maasbach; zaterdag 5 maart: 19.30 uur dhr. Robert Maasbach, jeugddienst. HERVORMDE E V ANGE LISATI E OP GEREF. GRONDSLAG 10 uur Aula Chr. Scholengemeenschap ds. G. Westland - Scherpenzeel. 17 uur in de Opstandingskerk ds. C. Evers Leerbroek. PLANTAGEKE RK Zondag 10, 17 uur alsmede woensdag 19.30 uur dhr. W. Hoogendijk. VLAARDINGEN - De Fico houdt op zaterdag 5 maart a.s. openbare filmvoorsteUingen in de toneelzaal aan de Ichtuskerk aan de Van Maer- lantlaan; in 't Groen van Prinsterer- VLAARDINGEN De harmonie Wilton-Feijenoord geeft haar jaarlijks winterconcert op zaterdag 5 maart a.s. in de Stadsgehoorzaal, aanvang 20.00 uur. lyceum aan de Rotterdamseweg en in de Vredeskerk aan de Olmendreef. In de Ichtuskerk zijn er voorstellin- gen om 10.00 en 13.00 uur en ver- toond wordt „Klopjacht in Holland". Diezelfde film wordt ook gedraaid in 't Groen van Prinsterer maar dan om 15.00 uur. In de Vredeskerk zijn er twee voorstellingen, e£n om 10.30 en een om 13.30 uur. Op het pro- gramma staat „De Inktvlek". 's Avonds wordt hier de film „Bull- dozer is terug" met Bud Spencer gedraaid, aanvang 19.00 uur. ✓LAARDINGEN In het Ontmoe- tingscentrum wordt op dinsdag 8 maart een expositie geopend van werk van Ike Schols. Ike Schols is met haar zeefdrukken op perspex de eerste die sinds geruime tijd expo seert in het Zonnehuis. Vanwege de renovatie in het tehuis is de reeks tentoonstellingen tijdelijk onderbroken geweest. Ike Schols is kunstenares en part- time lerares. Ze begon met realis- tisch werk maar houdt zich nu vooral bezig met abstracte vormen. De ex positie is dagelijks van 10.00 tot 20.00 uur te zien. Het Zonnehuis staat aan de Dillenburgsingel 5. ROTTERDAM In het milieube- leidsplan van het openbaar li- chaam Rijnmond zullen LPG- tankstations als apart kneipunt worden beschouwd. Dat gebeurt op aandringen van het gemeente- bestuur van Rotterdam. In het ontwerpplan stonden deze installaties nog niet apart vermeld. Volgens de gemeente Rotterdam was dat onterecht. Het dagelijks bestuur van Rijnmond is het daar- mee neens: "Gezien de mogelijke uitwerking van ongevallen in dichtbevolkte gebieden dienen de ze tankstations als belangrijk knei punt te worden aangemerkt, te meer daar een aantal stations niet voldoen aan de richtlijnen". De Havenloods berichtte op 11 november 1982 over de onjuiste manier waarop sommige benzine- m het A dwndct tin iommige idiom tit men ten h.opjc ntel d« teiJigheidevOOfKhrtflen dte er (fMen »oor hel Mnken ten >ioge» (LPG). Del ken. voF "ti »o«r4»oerder v stations met hun LPG-installaties omspringen. Een week na die pu- blicatie uitte Rotterdam hierover zijn ongerustheid bij Rijnmond. Als oplossing voor de problema- tiek ziet het Rijnmond-bestuur mogelijkheden in sanering van tankstations, scheiding van deze bedrijven van woongebieden en het eisen van betere veiligheids- maatregelen.

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 13