SCHIJNWERPER OP HOLLANDS MEUBILAIR Busrit Concert in galerie Andre Hazes in Ahoy* Schiprijck R'dam op affiche te koop SchiedamsNieuwsblad 0 Historisch schilderij MM ALGEMEEN f* <- Expositie in Bouwcentrum Kuypers 'vertelt' over Aborigine Tekeningen Frans Frank WOENSDAG 2 MAART 1983 9-508 msmm fk4f V® v In Aelbrecht: DE VROUWEN VAN HLCER In Kaart HET POLDERHUIS Maand Streekpop PICCOLO THEATER Jh* Naakt, tekening in roodkrijt van Luis Filcer Galerie Aelbrecht, Ael- brechtskolk 2, Rotter dam- Delfshaven, be- steed voor de tweede keer sinds haar bestaan aandacht aan de in Rus- land geboren kunstenaar Luis Filcer. Filcer (38) zal uit het eerstdaags te verschijnen boek „De 100 vrouwen van Luis Filcer" een 50- tal tekeningen, aquarel le n en gouaches tonen. Luis Filcer studeerde aan de academie te Parijs, Rome en Amsterdam. Hij exposeert over de hele wereld. De boeken van Luis Filcer (in het Neder- lands) zijn in de galerie verkrijgbaar. ,Nederlandse meubelen 1980/1983' isde titel van een overzichtsexpositie van Nederlands meubilair van de afgelopen drie jaar. De tentoonstelling, een gezamen- lijk project van het Bouwcentrum in Rotterdam en het tijdschrift Items, zal worden gehouden van 4 tot en met 29 maart a.s. in de nieuwe tentoonstellings- ruimte van het Bouwcentrum. De expositie .Nederland- se meubelen 1980/1983' omvat zowel experimen- tele modellen en nog niet vervaardigde prototypen, als in de winkel verkryg- bare produkten. Met na me de afgelopen twee jaar is er in Nederland een uitzonderlijk groot aanbod van nieuw ont- worpen meubilair, in het byzonder van jonge ont- werpers. Er is veel geexperimen- teerd met nieuw mate- riaal en nieuwe vormen en constructies voor stoelen, tafels, lampen en multifunctioneel meubi lair. Zoals dat de afgelo pen jaren ook in de archi- tectuur het geval is, we- melt het van de stromin- gen, waarbinnen dat meubilair een plaats vindt. Het Bouwcentrum en het blad Items hebben dat gcheel in kaart willen brengen om meer be- kendheid te geven aan de nieuwe Nederlandse meu- belontwerpen. Door een selectiecommissie is een keuze gemaakt, om uit de vele honderden ont- werpen een redeljjk aan- tal op de expositie te kunnen tonen. De keuze is bepaald op aspecten als functie, vormgeving, con- structie, materiaalgebruik en originaliteit. Het Bouwcentrum is ge- opend op maandag van 13.00 tot 17.00 uur en van dinsdag tot en met zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur. Theo Kuypers, de beel- dend kunstenaar die in 1979 twee maanden door Amhemland in Noord- Australie trok, exposeert tot 15 mei in het Mu seum voor Land- en Vol- kenkunde te Rotterdam. Centraal in zyn tentoon stelling staan de Aborigi nes, de oorspronkelijke bewoners van Australie, waarmee Kuypers tydens zijn rondreis veel contact heeft gehad. In het kader van de suc- cesvolle tentoonstelling „Het Nieuwe Bouwen in Rotterdam", die in mu seum Boymans-van Beu- ningen Rotterdam te zien is, wordt komende zater dag weer een busrit ge houden langs een aantal gebouwen die ook onder- werp zyn van deze expo sitie. De bus vertrekt za- terdagmorgen om 11 uur by Boymans-van Beunin- gen en via 010- 360500 kan men plaatsen reserve- ren. In galerie Egel aan de Bergselaan 134 te Rotterdam conserteren zondag 6 maart a.s. de dwarsfluitiste Car- la van Walsum en de gitarist Ton Huysman. Beiden hebben aan het Rotterdams Conservatorium gestu- deerd, Carla by Raymond Delnoye en Ton by Dick Hoogeveen. De Engelse fluitiste Susan Milan en de Uruguyaanse gitarist Baltasar Benitez namen de twee musici na het voltooien van de opleiding onder hun hoede. Op het repertoire voor het concert, dat om 15 uur be- gint, staat Israelische en Zuid-Amerikaanse muziek. Van 20 maart tot 2 mei a.s. wordt in Mu seum Boymans-van Beuningen een over- zichtstentoonstelling gehouden van het werk van de Rotterdamse kunstenaar Kees Fran- se (1924-1982). Franse is bij een groot publiek bekend ge- worden door zijn ap- pelplastieken uit het begin van de jaren ze- ventig. Vier van deze grote, uit houtsegmen- ten opgebouwde ap- pels liggen aan de Heemraadssingel in Rotterdam. Van oorsprong k«s Kees Franse schilder en dat is hij, naast het werken met hout, ook altijd gebleven. Aan- vankelijk schilderde en aquarelleerde hij na- turalistische land- schappen, stillevens en stadsgezichten. Societcit Het Polderhuis, Bergweg-Noord te Berg- schcnhoek, staat deze maand in het teken van streekpop. Komende vrijdag vindt het eerste con cert plaats. Vanaf21 uur zullen twee popgroepen. Nobody's Child en The Heat, in het Polderhuis optreden. Voorde toegangsprijs van f. 2,- kunnen liefhebbers van een prima avondje pop er terecht. The Heat": v.l.n.r. Ap Paap (gitaar), Erik Kolb (bas) en Willem Lavooy (drums). VERL1EFD Op donderdag 10, vrijdag 11 en zaterdag 12 maart a.s. brengt Theater Hollands Diep de pro- duktie ,Meer dan verliefd" van David Mamet in het Piccolo Theater. „Meer dan verliefd" is de strijd van twee mensen Niek en Judy om hun iiefde voor elkaar te kunnen behouden. Om meer bij elkaar te kunnen zijn besluiten zij om naar het buitenhuisje tegaan dat vroeger aan Niek's ouders toebehoorde. Tus- sen Niek en Judy ontstaan echter spanningen die, al even ongewenst als het naderend onweer, hun relatie bedreigen. „Meer dan verliefd" wordt gespeeld door Janine van Elzakker en Paul Beudel. De regie is in han- den van Jan Keja. Andre Hazes, de razend populaire zanger van het levenslied, komt op vrijdag 25 maart naar Ahoy'. Zijn talrijke fans zullen deze mededeling natuurlijk met gejuich ontvangen. Wie er vrijdagavond bij wil zijn kan nog kaarten verkrijgen aan de kassa van Ahoy' en bij de Ahoy' voor- verkoopadressen. De maritieme bedrijvig- heid van dit landje bij de zee levert uit heden en verleden karakteristieke beelden op. De karakte ristieke beeldtaal van gro te, sterke, functioneel be- paalde vormen, die voor de velen die er mee te maken hebben, dierbaar geworden zijn. Caft's be- vatten scheepsinterieuren of lantaarns, blokken, stuurwiclen. Schoorsteenmantels van woonkamers dragen fo- to's uit de haven; talloos zyn de amateurmodel- bouwers. Het schilderij „Schipryck Rotterdam" van Francois ten Have geeft een goed antwoord op de behoefte van mensen om de karak teristieke beelden van een haven, een stad, de scheepvaart en scheeps- bouw te bewaren, te koes- teren en uit te dragen. Het leek het Maritiem Museum door het even- wicht tussen correcte weergave en gevoelswaar- de een goed objekt om door brede verspreiding by de Rotterdammers thuis te brengen. Het Maritiem Museum „Prins Hendrik", mu- seumschip de ..Buffel". de VVV, de Archiefwin- kel, E3 Maritiem aan de Schiedamsedijk, de Spido galerie Keerweer en de Standaardboekhandel zullen de Rotterdamse verkooppunten zijn van het in twee affichematen gereproduceerde schilde rij. Het Maritiem Museum moet zyn deel van de op- brengst bestemmen voor de verdere restauratie van de zeilende binnenvaart- schepen van het museum, teneinde deze weer tot hun karakteristieke beeld- vorm terug te brengen.

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 15