Martin Schaap weg bij FCN '66 W.K.-handbal in sportpaleis Ahoy' 'Hosmanbeker' voor atleet Jaap Dijksma Landelijke pupillendag blijkt succes Handballers op drempel van regionale klasse Arie van Irsen nieuwe voorzitter VZC SPORT NEDERLAND WOENSDAG 2 MAART 1983 9-503 Korfbal bond 80 jaar WIK-ieugd zorgt voor succes VLAARDINGEN - Trainer Aad Mooij van de handbaivereniging WIK is nog voorzichtig in zijn uitlatingen, rnaar het heeft er alle schijn van, dat de herenploeg van de Vlaardingse vereniging dicht by het kampioen- schap komt. „Wy hebben het in eigen hand", is de reactie van Aad Mooij. „We staan enkete punten voor op de concurrenten en met nog vier wed- strijden voor de boeg mogen we deze posit ie natuuriyk niet meer uit han- den geven". Voor Aad Mooij staat het ook vast, dat het geen gemakkeiijk karwei zal worden. Uit ervaring weet hij, dat juist die laatste wedstrijden van de competitie erg moeilijk kunnen wor den. „En dat lijkt nu ook zo te zijn, omdat wy de mede-titelkandidaten nog een keer krijgen. Ik ga pas aan een promotie denken, als wy ook de ze wedstrijden hebben gewonnen". De Vlaardingse ploeg krijgt het daar- om nog moeilijk tegen onder andere Treffers en DES, die alles in het werk zullen stellen om WIK van een kam- pioenschap af te houden. Weet WIK indcrdaad de promotie te Aad Mooij wijst zijn ploeg naar het kampioenschap bewerkstelligen, dan levert de ploeg een prima prestatie. Vorig jaar pakte de ploeg van Aad Mooij ook al een kampioenschap en promoveerde naar de eerste klasse van de afdeling Rot terdam. Met de promotie van dit sei- zoen in het vooruitzicht lijkt WIK meteen door te schuiven naar de der- de divisie. ,,Ook voor de regionale klasse behoeven wij niet bang te zijn. Wjj hebben klasse genoeg in ons team om een middenmoot positie in te ne- men in die derde divisie", is de me- ning van Aad Mooij. De WIK-trainer is aan zijn vierde sei- zoen bezig bij de Vlaardingse vereni ging. „Ik heb het nog uitstekend naar mijn zin. Het is een goed georgani- seerde vereniging met veel jcugd en daar moeten wij het in de toekomst toch van hebben". Ook nu beschikt Aad Mooij over een team dat samengesteld is uit een aan- tal jonge spelers aangevuld met wat ouderen, die voor de broodnodige routine zorgen in het team. ,,Dat heb je ook in de toekomst hard nodig. Een verjonging mag niet te ver door- gevoerd worden", stelt Aad Mooij, die bij WIK veel jeugdig handbalta- Doelpunten inaken. zoals hier tegen H VKgaat dt Vlaardingse ploeg goed af in dit seizoen. lent ziet rondlopen. „Er moet een goede opgang zijn, zeker als de stap naar de senioren wordt gemaakt". Voorlopig is alle aandacht evenwel gericht op de prestaties van dit zaal- seizoen, maar ook de nabije toekomst ziet er voor de Vlaardingse vereniging hoopvol uit. PETER SPEK SCHIEDAM Om aan alle onze- kerheid een einde te maken heeft Martin Schaap, trainer van het Schiedamse FCN '66 bekend ge maakt dat hy aan het eind van dit seizoen vertrekt. Geruchten daar over deden al eerder de ronde maar Schaap heeft een en andet tot voor kort nooit wiilen bevesti- gen. ,4k zie't niet nog een seizoen zit- ten. Ik wil echt niet tot de inven- taris gaan behoren", aldus de sue- cesvolle trainer. Hij loodste FCN '66 in de kortst mogelijke tijd van de tweede klasse RVB naar de vierde klasse KNVB. Tussen de be- dry ven door redde hij ook nog de Rotterdamse afdelings eerste- klasser Aeolus van dreigende de- gradatie. Momenteel heeft FCN bovendien goede promotiekansen. Het bestuur ziet Schaap daarom met Icde ogen vertrekken. Schaap: ,,Dat is misschien wel zo, maar men wist het al eerder. Men wilde niet dat het naar buiten werd gebracht om de rust in de selectie te handhaven. Maar ik blijf tot het einde van dit seizoen en weet heus wel hoe het team te motiveren". De mogelykheden om by een andere vereniging aan de slag te gaan lijken er voor Schaap volop te zijn. „Ik heb redelyke vooruitzichten", antwoordt hy desgevraagd voor zichtig. „In Rotterdam en Schie dam, meer wil ik (nog) niet zeg- gen". VLAARDINGEN De handbalsport staat deze dagen centraal in het Ne- derlandse sportgebeuren. Afgelopen vrijdag is er een begin gemaakt met het wereldkampioenschap handbal, dat in 22 sporthallen in Nederland wordt afgewerkt. In het Rotterdamse sportpaleis Ahoy' worden op zater- dagavond 5 maart twee wedstrijden gespeeld. Voor de handbal enthousiasten een unieke gelegenheid met de wereld- top kennis te maken. Welke ploegen in Rotterdam uitkomen is nog niet bekend, dat hangt van de uitslagen van de wedstrijden van de afgelopen dagen af. Een van de organisatoren van het ge- beuren in het sportpaleis is oud-voor- zitter van de handbaivereniging WIK, Vlaardinger Thorn Dingjan. „Wy zijn al vanaf oktober vorig jaar bezig met de voorbereidingen voor die twee wedstrijden in Ahoy' en ik hoop, dat het werk niet voor niets is geweest. De uiteindelijke climax vindt aan- staande zaterdag plaats", zegt Ding jan, die dit evenement gelijk heeft aangepakt om de handbalsport ook by de schooljeugd bekend te maken. „In het kader van dit wereldkam- pioenschap hebben wy afgelopen za terdag een groot school-handbaltoer- nooi gehouden, waar 15 teams uit de ze regio aan deel hebben genomen. De inzet was, dat de twee sterkste ploegen een voor-wedstryd mogen spelen in de Ahoy', zegt Thorn Ding jan. Uit Vlaardingen deed mee een team van de Sint Josef en uit Schiedam teams van 's-Gravenland en Spiering- hoek. Deze ploegen werden vroegtij- dig in het toemooi uitgeschakeld en konden daarom geen aanspraak ma ken op de voor-wedstrijd in het Ahoy' sportpaleis. VLAARDINGEN - Fortuna-atleet Jaap Dijksma kreeg afgelopen vrydag- avond, op de ledenvergadering van de Vlaardingse Atletiekvereniging de ..Hosmanbeker" uitgereikt. Deze in 1967 door Jan Hosman ingestelde be- ker voor de beste seizoen-prestatie werd voor de tweede keer door de ta- lentvolle junior in de wacht gesleept. Jaap Dyksma verdiende deze fel be- geerde beker voor zyn prestaties op de 100 en 200 meter. In het vorige seizoen haalde hy op deze twee on- derdelen de rationale titel binnen. Ook zyn beste seizoen-prestaties mo gen gezien worden. Op de 100 meter realiseerde de 17-jarige Vlaardinger een tyd van 11.05 sec. Op de 200 meter schitterde de Fortuna-atleet nog meer. Met een tyd van 21,7 sec. liep hy niet alleen de snelste tyd in Nederland by de junioren, maar ook de snelste tyd in Europa. Zyn atletiektalent is daarom niet on- gemerkt gebleven. Diverse malen is Jaap Dyksma het afgelopen seizoen uitgenodigd om deel te nemen aan in- ternationale wedstrijden. Zyn uitste- kende vorm bewees hy vorige week nog op de Nederlandse indoorkam- pioenschappsn, waarop hy op het on- derdeel kogelstoten de gouden me- daille pakte. Naast Jaap Dijksma werden nog ge- huldigd Theo van Everdingen, Cock Moerman en Nel Hogeling, die het bestuur verlaten. Zy kregen samen met Karel Leeuwangh, die met veel inzet de afgelopen jaren by Fortuna heeft gewerkt, het „Fortuna-schild" uitgereikt. Voorts werden de club- kampioenen gehuldigd. By de heren werd Jaap Dyksma natuuriyk win- naar met op de tweede plaats Cees den Hoedt en op de derde plaats Henrie de Boer. Bij de dames werd eerste Corine van den Berg en tweede Jaap Dijksma, die afgelopen vrijdagavond bij Fortuna de Hosmanbeker kreeg uitgereikt voor zijn opzienbarende prestaties in het afgelopen atletiek- seizoen. Ellen van den Berg. De derde plaats was voor Jolanda van Walsum. I>e beste pupil in het vorige seizoen was Annemarie Boerdam. VLAARDINGEN Arie van Irsen is de nieuwe voorzitter van de Vlaar dingse Zwemclub VZC Van Irsen volgt Henk Hoogerwerf op, die twee jaar lang in de functie van vice-voorzitter aan het hoofd van het bestuur stond. Aan het bestuur werd ook toegevoegd Cor de Ligt, terwyl de bestuursleden Hoogerwerf, mevr. Hoekstra-Winkel en mevrouw Edelyn rich herkiesbaar stelden voor een nieuwe bestuursperiode. Op de ledenvergadering werd een drietal leden gehuldigd. 50 Jaar lid was de heer Cor Paalvast en 25 jaai mevrouw Louwers-Don en Ben Arons. Voorts keurden de leden een contributieverhoging van twee gul den en vjjftig cent goed. VLAARDINGEN - De eerste reac- ties van de Neaerlandse korfbalvere- nigingen om op initiatief van de Vlaardingse, Schiedamse en Maasslui- se korfbalverenigingen te komen tot de organisatie van een landelijke pu pillendag zijn zeer hoopvol. Ter gelegenheid van het 80-jarig be- staan van de Korfbalbond werden in September 1982 alle Nederlandse korfbalverenigingen aangeschreven. Tot op heden hebben 252 verenigin- gen gereageerd. Het organisatie- comite laat weten dat dit zeker geen slecht resultaat is. Voor een aantal verenigingen blijken de reiskosten cchter toch een onoverkomenlijk be- zwaar. De voorbereidingscommissie streeft naar een deelname van mi- nimaal 300 teams. Een aantal dat zeker bereikt zal worden omdat onlangc pas de uitnodigingen naar de basisscholen in Schiedam, Vlaar dingen en Maassluis zijn verzonden. Het toernooi moet plaatsvinden op 4 juni a.s. op de velden van de organi- serende verenigingen

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 7