Westland Marathon in trek bij atleten Kennis maken met tennissport Hollandiaan-cup voor jeugdteams SchiedamsNieimsblad 0 'Waar blijven de vrouwen! Record Viking- zwemmers Hoogerwaard geridderd SPORT Sportnieuws naar redactie RECORD—AANTAL DEELNEMERS Veel belangstelling voor VRSR-cursussen SPONSORS GEZOCHT VOOR VOETBALTOERNOOI WOENSDAG 9 MAART 1983 •10-505 Opvallend DEMOS WIL DAMESVOETBAL NIEUW LEVENINBLAZEN SCHIEDAM - Het da- mesvoetbal maakt bij de Schiedamse voetbalvere- niging Demos moeilijke tijden door. De belang- stelling is tot het mini mum gedaald en het komt vaak voor dat het eerste damesteam incom- pleet aan een wedstrijd moet beginnen. Het be- stuur van Demos heeft de ernst van deze ontwikke- ling ingezien, derhalve vond vorige week een ge- sprek plaats tussen be- stuur en de commissie damesvoetbal bij Demos. Voorzitter Dammis Wit ter van de Schiedamse vereniging geeft desge- wenst de conclusie van dit gesptek. ,,We willen toch proberen alles in het werk te stellen om het damesvoetbal te behou- den voor onze vereniging. Wij zijn er 12 jaar gele- den als een van de eerste verenigingen in dezeregio mee begonnen en niet *De commissie damesvoetbal van Demos bijeen om de problemen te bespre- ken. Voorzitter Jan van de Pfas met de dames Geert Mietez en Silvia van de Horn. inmiddels het voorbeeld van Demos gevolgd. „Bij ons is het allemaal begonnen met een trim- groepje, dat uiteindelijk resulteerde in het samen- stellen van een elftal. Later is daar nog een team bijgekomen, maar sinds 1978 is de belang- stelling minder geworden. De reden is voor ons nog steeds onbekend. Wij hebben wel gesprekken gevoerd met andere vere nigingen waar het dames voetbal wel heeft stand gehouden. Als een van de oorzaken zou aange- merkt kunnen worden, dat wij niet de beschik- king hebben over een meisjes-afdeling; de door- stroming ontbreekt bij ons", is de uitleg van Dammis Witter. zonder succes. Het zou manier moet aflopen." enorme ontwikkeling PROPAGANDA daarom bijzonder jam- Het damesvoetbal heeft doorgemaakt. Vele voet- mer zijn als het op deze de afgelopen jaren een balverenigingen hebben Demos wil deze poot van haar activiteiten niet zo maar kwijt raken. „Met de commissie damesvoet bal hebben wij nu afge- sproken om meer propa ganda te maken voor het damesvoetbal en vooral op scholen en bedrijven, mogelijk kunnen wij dan met een volledig elftal weer aan de competitie gaan deelnemen". Net alstwaalf jaargeleden wil Demos via het starten van een trimgioep weer dames naar het voetbal- veld trekken. Witter laat weten, dat deze vorm van recreatie op 23 maart van start gaat in het Harga- park. „Waarom zou het ons nu niet lukken om het da mesvoetbal nieuw leven in te blazen. Wij hebben er geen moment spijt van gehad dat we hier des- tijds mee begonnen zijn", zegt de Demos-voorzitter tenslotte. PETER SPEK Berichtan voor deze sport- pagina kunnen worden gezonden aan de redactie van de Rijnmond West Combinatie, Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardin- gen, of doorgegeven aan onze sportmedewerker Peter Spek, tel. 010- 352615. VLAARDINGEN - Tij- dens wedstrijden in het Kolpa-bad heeft een groot aantal zwemmers van Viking '60 uitste- kende prestaties gele- verd. Verschillende per- soonlijke records wer- den verbeterd. Deze kwamen op naam van Wilma van Hofwegen, Jolanda van den Broek, Michel van Bommel, Mark Ketting, John Peters, Edwin Hooger- werf, Erurn van den Broek en Michel Kensler. VLAARDINGEN-Maarten Hoogerwaard, bekend uit diverse functies in de Vlaardingse sportwereld, kreeg vorige week de ere- medaille in goud verbon- den aan de orde van Oranje Naussau opgespeld. Hoogerwaard zat o.a. tot 1978 in het dagelijks bestuur van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recre atie. Ook bij de totstand- koming van het betaalde voetbal was Hoogerwaard betrokken. Op dit moment maakt Hoogerwaard nog deel uit van de sectie „Overige Buitensporten" van de VRSR. MAASSLUIS - De 14e Internationale Westland Marathon, die zaterdag 2 april wordt gehouden, is bijzonder in trek bij de atleten. Nu de inschrij- ving voor wedstrijd-atle- ten nog open is, iaat de organisatie al weten, dat er een record-aantal deel- nemers aan de start zul- len verschijnen. Een suc ces voor de organisatie, omdat lange tijd gevreesd werd dat de marathon van Rotterdam, die een week later op het pro- gramma staat, veel atle ten voor de keuze stelde welke marathon de voor- keur zou krijgen. Voorlo- pig lijkt het er op, dat men gekozen heeft voor de race door het West- land. Ook vanuit het buiten- land is de belangstelling bijzonder groot. De ver- wachting is dat de West- land Marathon de eerste marathon in Nederland zal zijn, waarin de eerste tien lopers binnen de 2 uur en 20 minuten zul- len finishen. Omdat het lange afstand- lopen erg in trek is bij vele Nederlanders wordt er tevens een marathon gehouden voor recreatie- lopers, terwijl er ook ge- legenheid bestaat deel te nemen aan een halve *Zal Cor Vriend weer ge- huldigd worden op de Westland Marathon? marathon. Maassluis staat derhalve aan de voor- avond van een geweldig sportgebeuren. Vast staat inmiddels wel, dat er een sterk deelne- mersveld aan de start zal verschijnen. Karel Lis- mont is wel de meest op- vallende deelnemer op deze marathon. De Belg werd twaalf jaar geleden Europees kampioen, ter wijl hij vorig jaar in Athene naast Europees kampioen Gerard Nijboer ook op het ere-platform stond. Onlangs liet Karel Lis- mont weten, dat hij voor- zichtig zijn carriere aan het afbouwen is. De 33- jarige Belg wil volgend jaar op de Olympische Spelen in Los Angeles zijn loopbaan beeindigen, met mogelijk een derde Olympische medaille. De Nederlandse top wordt aangevoerd door de winnaar van vorig jaar, Cor Vriend. Met veel be langstelling wordt ook uitgekeken naar de ver- richtingen van Vlaardin- ger Henri Riedijk, die on langs op de Mid-winter- marathon van Apeldoorn zo sterk voor de dag kwam. VLAARDINGEN - De consulenten sportieve recreatie van de VRSR verzorgen ook deze zo- mer weer verschillende tenniscursussen voor zowel de jeugd als vol- wassenen. Op voetbal na, is tennis op dit mo ment de meest beoefen- de sport van Nederland. Deze belangstelling is ook merkbaar bij de VRSR. De tenniscursus sen in de Oostwjjk-hal worden goed bezocht en ook voor de zomer- cursussen, die gehouden worden op het tennis- park „Soenda" worden veel belangstellenden verwacht. De jeugd kan terecht op de woensdagmiddagen. De indeling van de groe- pen vindt plaats op ba sis van leeftijd. De aan- vangstjjden zijn: 14.00 tot 15.00 uur: 8 tot 10 jaar. 15.00 uur tot De tenniscursussen Soenda gehouden. worden op het tennispark 16.00 uur: 10 tot 12 jaar en 16.00 tot 17.00 uur: 13 tot 17 jaar. Op maandagmorgen, woensdag- en zaterdag- avond kunnen volwas- senen kennismaken met de tennissport. De aan- vangstyden zijn op maandagmorgen 09.00 uur tot 12.00 uur en op de woensdag en zater- dagavond van 17.30 uur tot 20.30 uur. Deze tenniscursussen, die bestemd zijn voor deelnemers die nog niet eerder deze sport be- oefend hebben, staan onder deskundige lei- ding. De kosten bedra- gen voor de jeugd zestig gulden en voor volwas- senen tachtig gulden voor 12 weken en hon- derd gulden voor 16 weken. De cursussen beginnen op 10 april en lopen af op 1 juli. Voor meer informatie kan men terecht bij de consulten sportieve re creatie op het stadhuis, telefoon 010-355888, toestel 159,164 of 199. VLAARDINGEN - De voetbalvereniging De Hollandiaan organiseert in de maand mei voor het eerst De Hollan diaan-cup, een toernooi voor A1-elffallen. Op CION en Satelliet na hebben alle Vlaardingse voetbalverenigingen hun medewerking toe- gezegd. De jeugdcommissie van De Hollandiaan heeft dit idee opgepakt om de strijd om het Vlaar- dings voetbalkampioen- schap voor Al-elftallen weer nieuw leven in te blazen. Ook kan er op zo'n toernooi door de voetballiefhebbers geke- ken worden naar nieuw talent. In tegenstelling tot het enige jaren geleden stopgezette toernooi om het Vlaardingse voetbalkampioenschap voor jeugdteams, zal dit toemooi volgens het zo- genaamde „knock-out" systeem verspeeld wor den. Ditmaal wordt in een toernooivorm met twee poules gespeeld met op het eind van het toernooi een finale- wedstrijd. De winnaar van deze eerste Hollandiaan-cup, zal in het bezit komen van een mooie wissel- prijs. De organisatoren hebben dan ook stellig de indruk, dat dit toer nooi zal aanslaan bij de voetbalverenigingen en in de komende jaren een vervolg zal krijgen. Omdat ook zo'n toer nooi niet zonder spon sors kan draaien, gaat de jeugdcommissie van de Vlaardingse voetbal vereniging de komende weken enkele bedrijven af om die financiele steun te zoeken.

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 10