Contaeten met lotgenoten steunen hardhorenden Oto Band service-station GRATIS GLAS BIJ 'N BOS PILS ^chiedamsNieuwsbladg pt valt niet mee te erkennen dat je doof bent Bijeenkomst reumapatienten [STUDIO Quibusnieuws SCHIEDAM ORANJEBOOM SCHIEDAM - „Het fijne van bijeenkomsten is dat je contact krijgt met andere slechthorenden. Hierdoor wordt je schaamtege- voel minder, leer je beter leven met je handicap en is het mogelijk allerlei tips uit te wisselen". Aldus verklaren de dames Huisjes en Visser die samen met de heren Krikke, Hoogwerf en v.d. Ende het sectie-bestuur Schiedam vormen van dc afdeling Rotterdam der Nederlandse Vereniging Voor Slechthorenden. Lipleescursus SCHIEDAM IN 60 MINUTEN VAKANTIEBRUIN Burg. Knappertlaan 174 Tel. 010-260030 RIJNMOND/WEST COMBINATIE (KRATJE VAN 24 BOOMPIES) Als u graag 'n boompje plant, moet u beslist eens 'n bos pils in huis halen. Want tijdelijk Krijgt u bij elke bos "n gratis Oranje- boom bierglas. En zeg nu zelf: het lekkerste bier van Nederland verdient toch zeker een eigen bierglas? De bestuursleden: de heer Hoogwerf. de heer Krikke, mevrouw Huisjes en mevrouw Visser. De sectie Schiedam van de N.V.V.S. telt momenteel circa 50 leden. Lan- deUjk zijn bij deze vereniging reeds zo'n 8500 slechthorenden aange- sloten. Doel van de N.V.V.S. is de slechthorenden voor te lichten over de vele mogelijkheden tot verbete- ring van de gevolgen van hun handi cap en meer begrip te wekken by de goedhorende medemensen. Dit ge- schiedt onder andere door het geven van voorlichting, het opzetten van oefengroepen liplezen, het controle- ren van ringleidingen in openbare ge- bouwen en kerken en het bepleiten van de belangen der leden bij over- heidsinstanties, onderwijsinstellingen, de Ziekenfondsraad enzovoorts. „Het sectiebestuur Schiedam", ver- telt de heer Krikke, „heeft zich in dit kader onder andere ingezet voor de totstandkoming van een ringleiding in het Stadskantoor. Sinds dit is ge- realiseerd, beschikken dus zowel de dienstencentra „De 4 molens" en „De Woudhoek", als het Passage Theater en het Stadskantoor over dit fantastische hulpmiddel voor slecht horenden. Daarnaast hebben voor zover mii bekend is, ook een aantal Schiedamse kerken een zogenaamde ringleiding. Waar de sectie Schiedam zich tevens sterk voor maakt is dat er een onder- titeling komt van alle Nederlandsta- lige televisieprogramma's. Mits de beloften hieromtrent worden nage- komen zal dit volgend jaar, via de kabel, worden gerealiseerd". WATERWEG-NOORD - De reuma- patientenvereniging "Nieuwe Water- weg-Noord" houdt dinsdag 15 maart een bijeenkomst in het dienstencen- trum De 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan 766 te Schiedam. Tijdens deze bijeenkomst, die om 19.30 uur begint, wordt een kleine bingo gehouden en zal er door de Ne derlandse Vereniging van Huisvrou wen een toneelstuk worden opge voerd getite.d "Tussen 5 uur en half zes". Het dienstencentnim is zowel vanuit Schiedam als Vlaardingen te bereiken met bus 52. Wie niet in staat is op eigen gelegen- heid near de bijeenkomst te komen Iran zich voor vervoer in verbinding steUen met: mevr. Tetenburg, tele- foon 348013 of mevr. v. Hoogdalem, telefoon 702029. Ander punt waar de Schiedamse be stuursleden zich voor inzetten is de totstandkoming van een cursus lip lezen. „De moeilijkheid", legt de heer Krikke uit, „is alleen dat je daar- voor wel een bepaald aantal deelne- mers nodig hebt en tot nu toe is het ons nog niet gelukt die bij elkaar te krijgen. Persoonlijk geloof ik dat dit komt doordat de mensen niet weten dat de kosten van zo'n cursus, mits de arts hier een briefje voor geeft, door het Ziekenfonds worden ver- goed". „A1 deze dingen", vervolgen de da mes Huisjes en Visser het gesprek, „komen aan de orde tijdens onze bij eenkomsten. Daarnaast bieden wij hardhorenden, die daar behoefte aan hebben, alle mogelijke hulp aan door het geven van informatie over tele- foonversterkers, de aanleg van extra bellen of lichtpunten en de soorten gehoorapparaten die er zijn". „Het allerbelangrijkste echter", zegt mevrouw Huisjes dan, „is dat mensen die vermoeden dat hun gehoor slech- ter wordt zo snel mogelijk naar een arts gaan. Daardoor voorkomen ze namelijk dat ze langzaam maar zeker in een isolement geraken. Wat mijzelf betreft heb ik op dit punt een leer- school gehad aan mijn moeder die, vanwege haar slechte gehoor, alle avonden moest vullen met handwer- ken omdat het voeren van een ae- sprek voor haar onmogelijk was ge- worden. Op dat moment besloot ik: Dit zal mij niet gebeuren!" „De moeilijkheid is alleen", neemt mevrouw Visser het gesprek over," dat je in het begin gewoon niet wil erkennen dat je niet goed meerhoort. Je houdt jezelf dan bijvoorbeeld steeds voor: Dit ligt niet aan mij. De meeste mensen praten gewoon te zachtjes. Achter gezien is dat natuur- lijk vreselijk dom maar wel begrijpe- lijk want, en hierbij spreek ik uit eigen ervaring, het valt beslist niet mee te moeten erkennen dat je doof bent". Een ieder die nadere inlichtingen over het lidmaatschap of de activi- teiten van de Nederlandse Vereniging Voor Slechthorenden wenst kan zich in verbinding stellen met de heer Krikke, Burgemeester van Haarenlaan 1219, Schiedam, telefoon 712968. RIA KOPPENHAGEN Gaopend van 09.00 tot 23.00 uur zakennieuw§ SCHIEDAM - "Dat wij in enige ja- ren tijd zijn uitgegroeid tot 6en der grootsten in Zuid-Holland is voorna- melijk te danken aan onze goede ser vice en de inzet van de jongens. Dat zijn namelijk stuk voor stuk ervaren krachten die het gewoon als een sport zien de klant zo snel mogelijk te hel- pen". Aldus vertelt de heer Van Dorp, de bedrijfsleider van de aan de Nieu we Mathenesserstraat gevestigde fir- ma Oto Band. Bij Oto Band kan men onder andere terecht voor: banden, uitlaten, accu's schokbrekers, remmen, uitlijnen en balanceren. "Vanzelfsprekend", zegt de heer Van Dorp, "geschiedt dit al- les onder een goede garantie. Stel bij voorbeeld dat een door ons gemon- teerde uitlaat binnen een jaar stuk gaat, dan vervangen we die zonder verdere kosten voor een nieuwe. De ze instelling gekoppeld aan eerlijke voorlichting heeft er voor gezorgd dat we nog altijd een winstgevCnd be- dryf zijn". Op de vraag wat hy onder die eerlijke voorlichting verstaat, antwoordt de bedryfsleider: "Kijk, wanneeriemand bij ons komt voor een nieuwe uitlaat en we zien, wanneer die wagen op de brug staat, dat de auto er slecht aan ioe is vertellen we dat direct aan de eigenaar. Die kan dan tenminste voor bij of zij een flinke hoeveelheid geld uitgeeft beslissen wat er met het voer- tuig gaat gebeuren. De reden dat wij zoiets doen is dat we willen voorko men dat er wagens rond blijven rijden die een gevaar op de weg zijn. "In dit kader beschikken wij ook, als een der weinigen, over een speciale vertragingsbank voor het controleren van de remmen. Zo'n controle wordt door ons gratis uitgevoerd en wan neer dan blijkt dat er iets niet in orde is kan de klant, aan de hand van een prijsopgave, beslissen of de reparatie moet worden uitgevoerd. Dat de klanten met deze manier van werken erg tevreden zijn, blijkt wel uit de leuke contaeten die we met ze heb ben". Oto Band is gevestigd aan de Nieuwe Mathenesserstraat 45. De zaak is da- lyks geopend van 8.30 tot 18.00 uur (op zaterdag tot 15.00 uur). Voor al le voornoemde reparaties kan men zondermeer bij het bedrijf terecht. Het maken van een afspraak is dus niet nodig. *Bij Oto Band kan men voor vele reparaties terecht. SCHIEDAM - In cafi de Quibus aan de Lange Haven kan men zonzag- avond vanaf half tien gaan luisteren naar de Amsterdamse Ellen H Band. Deze uit vier personen bestaande formatie was winnaar van het North Sea festival 1982. De band brengt Jazz, Bebop, Latin en Funk ten ge- hore. - N VORSTEUJK BIER SINDS 1671

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 7