l«#° ®MMIlSTUDlb; Expositie Frankeland Films van de week I n "/T E,QEJM SchiedamsNieuwsblad @5 Dit jaar tevens vruchtbomen en wilde bloemen Orgelconcerten Wilton-vrouwen wachten af Profiteer nu van het 2 jarig jubileum van Slagerij Bert v.d. Starre (voorheen v.d. Schalk), Lorenzlaan 3, Schiedam, tel. 621542 paardevlees Slagerij Bert v.d. Starre SCHIEDAM T.«f£: SCHIEDAM Hamlappen i VERS HOLLANDS Varkens- rollade 9 eha»«t Ingram "deaU Gekookte worst f .Ool WOENSDAG 16MAART 1983] 11-504. SCHIEDAM - Circa achthonderd Schiedamse kinderen zullen het komend seizoen, in of na schooltijd, aan het werk gaan op do schooltuincomplexen „Vijfsluizen" en Landvreugd en de Stadskwekerij. ledere jonge tuinder krijgt daartoe een stuk grond toegewezen van ongeveer acht vierkante meter waarop vele soor- ten groenten. kruiden en bloemen gekweekt zullen worden De tuinwerkzaamheden, die twee maal per week gedurende ander- half uur worden uitgevoerd, worden begeleid door een aantal be- kwame vrijwillige schooltuinleiders/sters en schooltuinhoofdlei- der Arie Vos. Voor het, van 21 maart tot aan de Herfstvakantie in oktober durende, tuinseizoen hebben zich zoals reeds werd verwacht bijn ahonderd kinde ren meer aangemeld dan vorig jaar. Het grootste gedeelte hiervan tuiniert na schooltijd. Echter ook het tuinie ren onder schooltijd, in klassever- band tjjdens de biologieles, neemt jaarlijks toe. „Komend seizoen", vertelt school tuinhoofdleider Arie Vos, „gaan naast de scholen die dit reeds deden ook de Albertus Magnusschool (met circa 25) en het Startblok (met 50 leerlingen) in schooltijd tuinieren. Dit is mogelijk geworden door het in- schakelen van de Stadskwekerij wel- ke, via de onder de spoorlijn door lo- pende nieuwe paden, vanuit Nieuw land goed bereikbaar is". ..Ander nieuwtje is dat we tevens aandacht gaan besteden aan de in het wild groeiende bloemen. Hiertoe zul len op alle complexen speciale in- structie-tuinen met wilde bloemsoor- ten worden aangelegd. Daarnaast worden de jonge tuinders ook inge- schakeld bij het ophangen van nest- kasten en het aanplanten van vrucht bomen. Dit planten van vruchtbomen op de schooltuincomplexen gaat plaatsvinden op de, op 23 maart te houden, Nationale Boomplantdag". INFORM ATIE Overigens werden dit jaar voor het eerst, naast de Nederlandstalige, ook *Het schooltuinseizoen gaat van start op 21 maart. inschrijfformulieren voor de school- tuinen in het Turks verstrekt. Op de vraag of zich hierdoor meer Turkse kinderen dan voorheen hebben aan gemeld, antwoord de sinds oktober 1982 bij de gemeente Schiedam in dienst zjjnde Arie Vos:„Eerlijk ge- zegd heb ik daar totaal niet op ge- let. Naar mjj verteld is, hadden ook in de voorgaande jaren vrij veel Turk se kinderen een schooltuintje. Boven- dien moet men het uitgeven van een inschrijfformulier in de Turkse taal niet zien als een middel om meer kin deren te trekken want het enige doel dat we hiermee voor ogen hadden was deze ouders op een zo goed mo- gelijke wijze te informeren". IN 60 MINUTEN VAKANT1EBRUIN Burg.Knappertlaan 174 Tel. 010-260030 SCHIEDAM - Wim Veldhuyzen, de vaste organist van de Dorpskerk te Kethel, zal vrijdag 18 maart een con cert ten gehore brengen in de Dorps kerk. Op het programma staan wer- ken van: Johann Gottfried Walter, Johann Sebastian Bach, John Stanly, Carl Philipp Emanuel Bach, Johann Christian Leberecht Kittel en Jan Krtitel Kuchar. De bespeling, die om 19.30 uur be- gint, zal ongeveer drie kwartier duren. De toegang is gratis. Eventuele giften zijn bestemd voor het wegwerken van het tekort dat het orgelfonds nog ver- toont als gevolg van de restauratie- werkzaamheden. Zaterdagmiddag om drie uur kunnen de liefhebbers van orgelmuziek in de Aula van het Stedelijk Museum, aan de Hoogstraat 112, gaan luisteren naar een door Geert Bierling uitge- voerde orgelbespeling. De werken van 17e eeuwse componisten worden on- dersteun door Nancy Possman (ba- rokfluit). Het concert is gratis toe- gankelijk. SCHIEDAM - In huize Frankeland aan de Liduinastraat wordt deze maand een expositie gehouden van werk van de heer en mevrouw Bijten hoom. Jan Bijtenhoom is ongeveer vijf jaar geleden begonnen met tekenen en schilderen. Daarnaast heeft hij ook een serie houtsnijwerken gemaakt. Toch wil de heer Bijtenhoom zich- zelf beslist geen kunstenaar noemen want, zo zegt hij, „Het is voor mij al- leen een veel voldoening gevende vrijetijdsbesteding. De tentoonstel- ling is dan ook uitsluitend bedoeld om andere mensen te stimuleren". Naast de schilderijen, tekeningen en het houtsnijwerk van Jan Bijtenhoom treft men op de expositie tevens eni ge borduurwerken aan van Tiny Bijtenhoom. De tentoonstelling in Frankeland is dagelijks, gratis toegsyijcelijkvan 9.0Q tot 22.00 uur. x SCHIEDAM- De Filmclub Schiedam brengt vrijdag 18 maart de film ..Monty Python and the Holy Grail" op het witte doek. Deze film is een 1 persiflage op het verhaal van de rid- ders van de Tafelronde die op zoek zijn naar de heilige graal. De voorstelling begint om half tien 's avonds. De zaal is vanag negen uur geopend. De toegang voor donateurs bedraagt f.3,50. Het donateur-wor- Iden van de Filmclub kost f.5.- per seizoen (inclusief de toegang voor de eerste film). De Filmclub Schiedam is gevestigd in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12. Jeugdvoorstelling Jonge filmliefhebbertjes kunnen za- terdag-, zondag- en woensdagmiddag om twee uur gaan kijken naar de Ne- derlands ondertitelde film „Asterix en Cleopatra". De kaartjes voor de voorstelling kosten f.5. SCHIEDAM - Het gesprek met de Ondememingsraad van Wilton Ftfe- noord, waartoe het Wilton Fjjenoord Vrouwen Actie Comiti was uitge- nodigd, heeft eigenlijk niets btfzon- dersopgeleverd. ..Desondanks", liet mevrouw Kalee na afloop van de bespreking weten, ,ben ik toch blij dat we gegaan zijn want naar mjjn mening is er door het gesprek wel meer onderling Legrip ontstaan. De ondememingsraad is er nu bijvoorbeeld tenmiste van over- tuigd dat wij geen stelletje oproer- kraaiers zijn maar doodgewone ver- ontruste vrouwen. Anderzijds weten wij nu dat de ondememingsraad toch wel iets voor de mensen doet. Zij hebben ons echter gezegd: „Wij doen het liever in stilte". Aangezien men ons tevens heeft verzekerd dat de salarissen van maart normaal zullen worden uitbetaald, hebben wij besloten voorlopig een afwach- tende houding aan te nemen WORDT BEDRIJFSNAAM STRAATNAAM? SCHIEDAM - A1 sinds het hofje van Belois gesloopt is aan de Noordmolenstraat ontbreekt het straatnaambord in deze straat Landman Autobedrijf gaat daar iets aan doen, want na 1 april zal de derde Bchtreklame met deze letters het straatbeeki gaan bepalen. Vooruitlopend op de ontwikke- lingen binnen het Schinoko stads- vernieuwingsplan opent Autobe drijf Landman, dat reeds twee vestigingen heeft in deze straat, op 1 april het geheel gerenoveer- de wijnpakhuis van Piet v. Gent, dat als verkoopruimte voor ge- bruikte jonge automobielen dienst gaat doen. Door deze derde vestiging zal de Noordmolenstraat een „Land- manstraat" worden met het ver- beterde stadsgezicht en een com- binatie van wonen en werken. Landman, medr auto minder zor- gen. Landman, Noordmolenstraat 17-20, na 1 april ook No. 36, Schiedam. v.d. schouder 500 gram Ipaarde borstlappen 3.951 1500 gram Paarde riblappen 4.45] 1500 gram Paarde sukadelappen 4^95 1500 grami I paarde bielstuk 1.691 I paarde bietstuk kogel 2.09| lp0aaVdebiefstukv.d.haaS24J paarde stukken voof de hond^ (voorheen v.d. Schalk) 500 gram 1100 gram geen \p<25 maar 250 gram I Leverworst 1.751 6" aankoop van 25.- of meer Lorentzlaan 3-5, Schiedam Telefoon 621542 Met de lente nadert het schooltuinseizoen Geopend van 09.00 tot 23.00 uur I 500gram. (Chfi! k 4

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5