'Hoge verwochtingen von Fortuna-otleten' Internationaal deelnemersveld Belangstelling atletiek groeit Route door Westland SchiedamsNieuwsblad Q Organisatie vergt maanden voorbereiding Opnamen Studio Sport Zes atleten AV Waterweg Programma Tientallen favorieten aan de start Prijsvraag Winnaars Marathon SPORT Trainer Sjaak Hoogedijk: Nieuwe vereniging AV Waterweg WOENSDAG 30 MAART 1983 •13-506 MAASSLUIS- Maassluis staat aan de vooravond van een groots sportevene- ment. Zaterdag a.s. start de 14e Interna tionale Westland Marathon met start en finish bij de Wethouder Smit sporthal in de Steendijkpolder. Als de voortekenen niet bedriegen kan er zaterdagmiddag rond vier uur geschiede- nis geschreven worden. Een sterk deelne- mersveld kan er namelijk voor zorgen dat deze 14e Westland Marathon de eerste marathon in Nederland zal zijn waaiin de eerste tien lopers binnen de 2 uur en 20 minuten zullen eindigen. Voorts zal het 250 man sterke organisa- tie-comite zaterdagmiddag een geweldige prestatie leveren. Ruim vierhonderd wed- strijd-atleten en de honderden deelne- mers op de recreatie hele en halve mara thon kunnen rekenen op deze groep me- dewerkers om het geheel vlekkeloos te laten verlopen. Op deze pagina spreekt onze sportmede- werker Peter Spek met enkele deelne- mers uit deze regio en kijkt in de keuken van de organisatie. Sponsors Westland Marathon kan niet meer stuk MAASSLUIS - Jan El- bers, 6en van organisato- ren van de Westland Ma rathon zal zaterdagmid dag rond zes uur een zucht van verlichting la- ten. De atleten zullen zich dan verzamelen in de Wethouder Smit Sport hal voor de prijsuitrei- king. „Het karwei is dan weer geklaard en kunnen we bepalen of alle inspan- ningen ook de moeite waard zijn geweest", al- dus Jan Elbers. Een organisatie van deze omvang is eigenlijk niet meer te doen voor men- sen in hun vrije tijd. „Aan zo'n marathon gaan vele maanden van voorbereiding aan vooraf, waarbij natuurlijk de pres- taties van de atleten cen- traal staan, maar met alle zaken daarom heen lijkt het soms wel een gebeu- ren waarbij de commer- cie belangrijk is", merkt Elbers op. „Die sponsors zijn overi- gens niet meer weg te denken uit zo'n organisa tie. Zonder deze steun in een dergelijke marathon niet meer mogelijk". De organisatoren hebben reeds gemerkt dat het jaarlijks moeilijker wordt de financiele zaken rond te krijgen. ..Sponsors staan in deze moeilijke tijden niet meer zo te springen, daarom moet een organisatie-comite veel tijd steken in het werven van sponsors". Toch kan Jan Elbers en zijn mede-organisatoren voor dit jaar constateren, dat alles weer uitstekend geregeld is. „Financieel kan deze marathon niet meer stuk en ook de be- langstelling van de atle ten is boven verwachting, zeker nu een week later in Rotterdam ook een marathon wordt gelopen. Eind vorig jaar zag de toekomst er even somber uit voor de Westland Ma rathon toen bleek, dat Rotterdam van de KNAU de voorkeur kreeg in de ze periode een marathon te houden. De atleten hebben gekozen voor de race door het Westland en daar ben ik erg blij om", aldus Jan Elbers. ,,Een onzekere factor is het weer en dat hebben wjj niet in de hand. Het sportief slagen van zo'n evenement is mede af- hankelijk van het goede weer". VLAARDINGEN Noodgedwongen moet Sjaak Hoogendijk zater dag in Maassluis aan de kant blijven staan. De trainer van de Fortuna- lange afstandlopers en eveneens zelf marathon- loper heeft een hardnek- kige dijbeenblessure. Sjaak Hoogendijk kan de verrichtingen van zijn pu- pillen nu eens van een an- dere kant volgen. Zijn verwachtingen zij overi- gens hoog gespannen. „Fortuna heeft de sterk- ste lange afstandgroep van Nederland. Voor de ze Westland Marathon verwacht ik dat zeker vijftien atleten onder de drie uur zullen uitkomen en dat doet geen enkele andere vereniging ons Sjaak Hoogendijk. na", aldus Hoogendijk, die voor een groot deel verantwoordelijk is voor dit succes. Het lange afstandlopen staat bij de Vlaardingse vereniging op een hoog peil en wordt op een bij- na academische manier beoefend. „Naast het werken aan de broodno- dige conditie voor zo'n zwaar onderdeel als de marathon conditie voor zo'n zwaar onderdeel als de marathon door het lo- pen van een groot aantal kilometers, staat onze groep ook elke week in de sporthal om daar aan diverse oefeningen mee te doen. Daarnaast wordt ook de medische kant niet vergeten. De atleten staan onder medische controle van een arts uit Tilburg, die de atleten via periodieke rapporten op de hoogte houdt van de stand van zaken", aldus Sjaak Hoogendijk. MAASSLUIS - Deze 14e international Westland Marathon trekt enorm veel publiciteit. Naast veel journalisten uit bin nen- en buitenland, komt er een complete TV-ploeg van de NOS naar Maas sluis. Zaterdag om ongeveer 22 uur is in Studio Sport een verslag te zien van ruim vijftien minuten. De NOS-ploeg zal met twee rjjdende camera's de op- name maken. VLAARDINGEN - De Vlaardingse atle- tiekvereniging Fortu- na heeft met een gro- te groep atleten inge- schreven voor deze Westland Marathon. De Vlaardingse vere niging komt met 21 man aan de start. De groep bestaat uit: Kees Rijke, Kees Hy dra, Gerrit Langstraat, Claudensio Lecca, Henri Riedijk, John Kopal, Marius de Snayer, Karel Leeu- wangh, Jan van de Gaag, Ruud Muuren, Mari Paalvast, Jan van de Ven, Wim Masten- broek, Peter van de Valk, Ton Stoffels, Ed Slarman, Mari Schippers, Jan Wie- laart, Ronald van Soest, Sjaak Budding en Peter van de Made. MAASSLUIS - Het programma van de 14e internationale Westland Marathon, ziet er als volgt uit: 14.00 uur start hele marathon KNAU-atle- ten, afstand 42 km. 195 meter. 14.00 start hele mara thon prestatieloop, af stand 42 km 195 me ter. 14.05 start halve ma rathon prestatieloop over een afstand van 21 km 97,5 meter. De prestatieloop voor de hele marathon kun nen tot 13.00 uur in- schrijven. De deelne- mers aan de halve ma rathon kunnen zich bij de organisatie mel- den tot 13.30 uur. Het inschrijfgeld be- draagt voor de hele marathon tien gulden en voor de halve ma rathon acht gulden. Voor deze prestatie- lopen is er een limiet ingebouwd om de wedstrijdlopers niet al te zeer te hinderen. De deelnemers aan de hele marathon moeten binnen 3 uur en 30 minuten het 32,5 punt gepasserd zjjn en voor de halve mara thon wordt de finish na twee uur gesloten. MAASSLUIS- De 14e internationale Westland Marathon mag zich ver- heugen in een grote be- langstelling. Uit binnen- en buitenland hebben zich zeer sterke lopers aangemeld. Een greep uit het deelnemersveld. Uit Nederland komt de win- naar van vorig jaar aan de start. Cor Vriend, die na zijn sterke tijd in Maas sluis later in Amsterdam nog sneller liep en tot zijn beste prestatie kwam van 2 uur 12 minuten en 15 sec. Ook dit jaar mag MAASSLUIS - De pas opgerichte atletiekvereni- ging AV Waterweg in Maassluis komt met zes atleten aan de start. Naast voorzitter Piet Stuut zijn dat Leo va.. Noordt, Leo Maarel, Sierang Boks- hoorn, Hans Pols en Ed van de Berg. Een veel grotere groep recreatielo- pers van de AV Waterweg zullen aan de hele of hal ve prestatieloop mara thon deelnemen. Vriend weer tot een van de favorieten gerekend worden. Naast de PSV-atleet heeft op het laatste moment ook Klaas Lok zich inge- schreven, die in Maassluis zjjn marathon-debuut zal maken. Kanshebbers voor een goede klassering hebben voorts Jacques Valentin en Barry Knep- pers. Met veel belangstelling wordt ook uitgekeken naar de prestatie van Vlaardinger Henri Rie dijk. De Fortuna-atleet, die een goede prestatie neerzette op de Midwin- termarathon in Apel- doorn hoopt in Maassluis aansluiting te krijgen met de internationale top. MAASSLUIS - Ook het publiek wordt betrokken bij het gebeuren in Maas sluis. Net als vorig jaar organiseert sponsor Berg- Diensten een prijsvraag. Hiervoor moet een brief- kaartje gezonden worden naar Berg-Diensten, Tuin- weg 45/47 te Maasdijk met de tijd van de win- naar. Die de tijd van de winnaar heeft geraden komt in het bezit van een reischeque van f 350,-. Voorts komen er lopers uit Belgie, Denemarken, Hongarije, Noorwegen, Portugal, Schotland en Finland. De meest in het oog springende buiten- lander en kanshebber voor de eindoverwinning is Karel Lismont. De Belg heeft een enorme staat van dienst achter zijn naam staan. Lismont kwam tot een beste pres tatie van 2 uur 12 min. en 57 sec. Hij moet zich in Maassluis kwalificeren voor de wereldkampioen- schappen, die later dit jaar in Helsinki worden gehouden. De lopers uit het buiten land zijn allemaal goed voor een tijd van de rond 2 uur en 20 minuten. De vorm van de dag zal voor een groot aantal atleten beslissend zijn om een plaats bij de eerste tien te bemachtigen. *Cor Vriend. MAASSLUIS - De win naars van de eerdere West- land Marathon's waren: 1969 Hans van Kasteren (2uur 32 min. 43,8 sec.). 1970 Wim Hoi (2 uur 28 min. 42,0 sec.). 1971 Gerorge Foster uit Oos- tenrijk (2 uur 25 min. 43,4 sec.). 1972 Gerard Jansen (2 uur 21 min. 20,0 sec.). 1973 Jones Norman uit Engeland (2 uur 18 min. 12,8 sec.). 1974 Antonio Mangano uit Italie (2 uur 21 min. 10,6 sec.). 1977 Cor Vriend (2 uur 21 min. 39,6 sec.). 1978 V. Bali uit Turkije (2 uur 16 min. 11,0 sec.). 1979 Ju- lien Grimon uit Belgie (2 uur 19 min. 14,0 sec.). 1980 John Lauenbirg uit Denemarken (2 uur 1980 John Lauenborg uit Denemarken (2 uur 17 0,53 sec.) min. 20,0 sec.). 1981 Cor Vriend (2 Vriend (2 uur 17 min. 28,0 sec.). en 1982 Cor uur 13 min. MAASSLUIS - De route van de 14e Westland Ma rathon* is in vergelijking met vorig jaar ongewij- zigd gebleven. Vorig jaar was er dan ook van de kant van de atleten niets dan lof over de uitgezette route door het Westland. De tijd van winnaar Cor Vriend onderstreepte de ze woorden. De PSV-at leet vestigde met een tijd van 2 uur 13 minuten en 28 sec. een nieuw par- coursrecord. De route zal de lopers weer voeren door de zes Westlandse gemeenten Maassluis, Maasland, De Lier, Naaldwijk, 'sGra- venzande en Monster. De start vindt plaats om 14.00 uur bij de wet houder Smit Sporthal in de Steendijkpolder. De eerste lopers van de wed- strjjd marathon worden rond vier uur bij de sporthal terug verwacht.

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 15